BezpiecznaCiaza112023

Rodzimy w czerwcu 2011 ;-)

12 lata 10 miesiąc temu #153373 przez agi-p
Aguś normalnie świetnie wyglądasz :) Zero sladu ciąży i porodu...bosko :)Jak ja bym tak chciała :) A Kubuś słodziaczek już lizaki wcina ??? No no...szybki chłopak :P
Co do tabletek to są takie specjalne dla kobiet karmiących piersią . Rozmawiałam wczoraj z ginekologiem i polecał je . Mówił , ze jak karmię to jeszcze ok miesiąca mam spokój a potem już nie ma co ryzykować chyba , ze chcemy szybko Dzidzi :P I tak nawet ten miesiąc to ryzykowny jest , bo owulacja może szybciej przyjść . Pierwszy sexik po porodzie trochę stresujący na początku , bo bólu sie obawiałam . I śmiałam sie , ze Mężuś prawie dziewicę będzie miał :P Ale poszło gładko i przyjemnie...każdy kolejny będzie lepszy :)

Anja superowo , ze udało się bez problemowo Patryczka do łóżeczka przekonać .
A becikowe dziś załatwiłam do końca. Poprzednio miałam źle wypisane zaświadczenie od lekarza . Brakowało właśnie dat 3 wizyt . Więc jak masz to wypisane przez położną to na bank wystarczy :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu - 12 lata 7 miesiąc temu #153481 przez Malgorzatta

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #153600 przez aniaw
A ja mam problem z Dominiczkiem :(
Byliśmy dziś na kontrolnym ważeniu w przychodni (przynajmniej dłuuugi spacerek sobie sprawiliśmy naszym nowym podwójnym wózeczkiem:) I pogoda nam dopisała:) ale w drugą stronę niespodziewanie się rozpadało, więc musiał po nas przyjechać autem mój Men, bo byśmy zmokli na maxa a do przychodni mamy 40min szybkim spacerkiem, więc kawałek jest).
Mały niestety nie przybiera na masie jak powinien, nawet trochę mu ubyło :(
Poza tym stwierdzili, że nadal jest żółty (niby nóżki już bielsze, ale brzuszek i twarzyczka kiepsko mu ta barwa schodzi)
Kazali mi jechać znów do szpitala :ohmy:

Ja powiedziałam, że nie mam zamiaru, więc mam intensywnie go dokarmiać przez weekend (tzn muszę ściągać swój pokarm i podawać mu z butelki i dokładnie zapisywać ile je - szkoda, że na piersiakach nie mamy miarki to wiedziałabym ile zjada bez zciągania laktatorem )
Powinien jeść ok 100ml jednorazowo i tak co 3 godz (min 70ml). A jak na razie udaje mi się wepchnąć 50-60ml jednorazowo :huh:
Czeka nas ciężka noc i cały weekend, ale może Men mi pomoże i ja tylko będę ściągać a on będzie karmił.
We wtorek mam znów zgłosić się na ważenie i jak wtedy nie będzie przełomu to nie wiem....

Trzymajcie więc za nas kciuki, bo ja nie chcę już do szpitala!!!!

No dobra idę się trochę podoić, żeby mieć jakiś zapas mleczka :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #153696 przez kasiorek0310
u nas tez nie zaciekawie sie robi maego kolki zaczynaja meczyc okropnie sie przy tym denerwuje ja z reszta tez i chyba bedzie troche na piersi i na burtli bo ten mój potrafi 1,5 na cycuw isiec i ma nmal wiec sadze ze chyba mamy malo wartościowy pokarm ale całkiem na butle tez nie chce przejsc bo szkoda mi mojego melczka wiec bedziemy odciagac i sie butla karmin by zobaczyc ile tego melka mam i czy mu starcza a na położna trzeba poczekac do poniedziałku bo ma kontuzje kolana i nie ruszy sie z domu ;(

agadolata to aldnie jak twój maluch juz lizaki zjada ja to mojemu bym nie dała mimo braku zabków

aniaw powiedzenia oby sie udąło bez wizyty w szpitalu ja tez niestey zmuszona jestem odciagać

agi no to fajniutko jak zalatwone my dopiero zaświadczenie mamy ale reszte to mój zalatwia u siebie bo am jego nazwisko

a co do anty po to ja jestem za tabletkami mam do nich zaufanie i wiem ze bez problemu sie po nich zajdzie w ciaze a o tych zastrzykach to nie wiem ja to bym sie bala że to duza dawka hormonów jest i moze cos potem byc nie tak

małgorzata a ten twój maluszek ile zjada meleka bo nasze podobnie wiekowo sa temu pytam bo mój to nawet 90ml potrafi wtrabic i zastanawiam sie czy to dobrze czy zle ze tyle zjada

pozdrowionka przez weekend sprawdzamy moje mleczko i troche sztaczniakiem sie dokarmiac bedziemy potem sie okaze co i jak oby udąło sie na samym cycu znowu wrócic chyba ze sie nie uda to sila wyższa

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #153706 przez AgaDolata89
Malgorzatta nie ty jedna mnie o to pytalasz :lol:
i musze przyznac ze jednak nie uzywam ich bo sie jeszcze boje , po porodzie i po tym bolu po szwach mam uraz i tak sie boje o to miejsce.... :dry: kilka dni po porodzie sama mowilam ze te tampony to se w tylek moge teraz wsadzic ja w szpitalu mialam nawet spakowane :lol: ale dobrze ze zaopatrzylam sie w podklady i pdpasski...
od lizaka nie umrze kasiorek :side: zaszkodzic mu nie zaszkodzi,
a moj obraca 125ml + cosik z drugiej butli :side:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu - 12 lata 10 miesiąc temu #153726 przez Anja
aniaw z buźki zawsze schodzi żółtaczka ostatnia, mój też niestety tak miał. Staraj się małego wystawiać na światło dzienne w samym pampersie, mojemu małemu to pomogło. No i jak najwięcej mleczka niech pije-mój też pił mało, w szpitalu kazali mi go dokarmiać Nanem jak mało z piersi zjadł. I wszystko przeszło. Trzymam za Was kciuki.

Kasiorek odkąd my używamy kropelek Sab Simplex mały kolek już nie ma! Tylko trzeba stosować regularnie. Mi powiedziano, że nie ma czegoś takiego jak mało wartościowy pokarm. Ponoć pokarm dostosowuje się do potrzeb dziecka.


Szkoda, że w piersiach nie ma miarki, wtedy nie było by problemu ile dzieciaczki zjadają! :laugh:

AgaDolata o kurczę ładny żarłoczek z Kubusia :laugh: Mój potrafi opędzlować jakieś 110 ml, szkoda, że nie więcej może budziłby się rzadziej :dry:


A my dziś byliśmy z dziecinką na basenie! Mały spał we wózku ponad 2 godz na świeżym powietrzu. A ja byłam na solarium i poźniej na leżaczku leżałam i ładnie opalnona już jestem. :laugh:
W końcu! Bo od września się wogóle na słońce nie wystawiałam. W sierpniu do Polski lecę, mam nadzieję, że będzie jeszcze słonecznie.
Mały przespał dziś prawie cały dzień i miał problem żeby teraz zasnąć. Położyłam go do łóżeczka i chyba już zasnął, bo nic nie słyszę :laugh: Dobrze, że nie robi problemów z zasypianiem w swoim łóżeczku, troszkę pojęczy i "odpływa" :laugh:
Mój skarbek słodziutki! :laugh:


A to mój Misio :kiss:
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #153875 przez kasiorek0310
anja mnie sie zdaje ze jest cos takiego jak malo watrosciowy pokarm vbo mozna go miec duzo a mały i tak sie nie najada wiec cos w tym musi byc
ja mojego nie chce faszerowac jakimis kropelkami az takich bardzo dolegliwych nie ma sie masazyk i kapiel ciepła pomagaja puki co oby nie miał ich za dlugo
z reszta mój ściaga 80 90 ml melka a aj z moich mam przy jednym sciaganiu 50 a to dla niego i tak malo wiec bez butli nie dajemy rady

agadolata odwazna z tym jestes zeby tak małemu dziecku dawac lizaki szok normalnie ale nic kazda mama ma swoje

mój po obroceniu flaszki tez zasypia jak nigdy a po moim nie koniecznie nawet jak wisiał po 1,5 an cycu to bylo mało wiec cos z tym pokarmem jest nie tak zobaczymy co powie połozna jak przyjdzie w poniedziałek moze ona cos poradzi

miłego dzionka

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #153920 przez agi-p
Hej :)
Małgorzata właśnie wszyscy mi mówią , ze wyglądam bardzo młodo . Już zafarbowałam włosy na ciemny kolor , żeby poważniej wygladać :P Kiedyś mnie to denerwowało a teraz im starsza jestem to uważam , ze to nawet dobrze :P
Superowo , ze Borysek taki grzeczny . I fajnie , że Mężuś wolne ma i razem w trójeczkę spędzacie sobie czas . Tylko pozazdrościć :) Mój musiał do pracy wracać .
No i waga też szybko Ci spada . Ale z Ciebie to szczuplaczek :)

Aniaw nic sie nie martw ... Dominiczkowi się waga unormuje . Amelka też spadła sporo na początku i straszyli nas kroplówkami a potem szpitalem . Ale naszczęście pokonaliśmy kryzys i przybieramy wzorowo :):):)

Anja Patryczek jest rewelacyjny... i jak sie zmienia :) Słodziak istny :kiss:
Fajnie , ze na basen sie wybraliście :) Może jutro tez sie wybierzemy...narobiłaś ochoty :)
Ja też mam zamiar poszaleć na solarium , bo jestem blada jak nigdy . Tylko ja jeszcze na solarium troszke poczekam .
I zazdroszczę , ze Mały tak sam zasypia . Moja śpi w łóżeczku , ale dopiero jak ją dobrze na rękach uśpię .

I tak jak piszecie ...szkoda , ze nie mamy podziałki na piersiach :P Ja nie mam pojecia ile misia wypija mleka . Teraz w te upały i tak częściej wisi na piersi , bo jej sie pić chce .
A dzis pieknie śpi....chyba nadrabia zaległosci ostatniego tygodnia :) Albo chce pokazac tatusiowi jaka ona niby grzeczna :P Ttauś weekendy ma wolne i chwali córcię , ze Aniołek z niej :P

A oto zdjęcia mojej Gwiazdeczki , które dowodzą , ze na leżenie na brzuszku trzeba mieć dzień i ochotę :P Czasami lubi a innym razem krzyczy jak szalona :P
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #153944 przez AgaDolata89
agi-p no ja mowilam ze szybko wrocilam do swojej figury sprzed ciazy, karmiac piersia macica szybko sie obkurczyla i brzuszek wrocil do swojego dawnego wygladu.
- tez wiem o tych tabletkach ze mozna karmic piersia, w poniedzialek sie zarejetruje i od razu chce dostac recepte :P
- twoja bardzo ladnie podnosi glowke :) swoja droga to mala cwaniara z niej, skoro przy tacie tak slodko spi :blush:
- nasz kubus potrafi trzymac do 2 minut nawet :) takie male rzeczy a jak ciesza, potrafi glowke z lewej strony podniesc i obrocic w prawa strone :)
aniaw dacie rade :)
mojej mamy wszystkie mialy zoltaczke, a nasz nie mial...chcoiaz balam sie ze dostanie i ze bede musiala wrocic do szpitala, na szczescie tak sie nie stalo.
Anja to fajnie ze bez problemow zasypia w lozeczku. nasz spi z nami dopoki ulewac bedzie, czasem sie poplacze jak uleje czasem jest cicho. dlatego czesto sie do niego zaglada. tym bardziej ze u niego nie ma reguly i czasu ile musi uplunac po zjedzeniu. dla bezpieczesntwa spi z nami.w dzien jak cos robie klade go do lozeczka wiec to miejsce nie jest mu obce :blink:
- patryczek caly czas do ciebie podobny :woohoo:
kasiorek0310 ja jestem tego zdania ze jest taki pokarm, same dziewczyny z ktorymi lezalam to mowily to, bo ja jako jedna nie musialam dokarmiac z butli, a one niestety musialy i byly az 3 oprocz mnie.
- a moj po obroceniu flaszki zadko zasypia :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu - 12 lata 10 miesiąc temu #153963 przez Malgorzatta
hej dziewczynki:)

śliczne te pociechy Wasze:)

U mnie mały po zjedzeniu to mało powiedziane że śpi ale odpływa, śmiesznie to wygląda....

Kasiorek mój mały to istna głodorrrrra! ale już w szpitalu mi powiedzieli, że on jest duży i sporo potrzebuje....Twój chyba wielkościowo podobny, też mój pokarm starcza na krótko dla niego....

NP. wczoraj odciągnęłam laktatorem 120 ml, zjadł, odpłynął na pół godziny, potem przebudził się i od razu ssie co popadnie, Wiesz, bluzkę, koszulkę, kocyk, hehehh i wtedy szykuje mu Marcin tak z 40 ml bebilon, i spokój na kilka godzin....
Ale to nie jest reguła, czasem zje 80 ml i mu wystarczy...

KAsiorek Twój pokarm nie jest mniej wartościowy na pewno, chodzi o to żeby laktacja się rozkręciła, mleko też sie zmienia! Przyjdzie do Cie pielęgniarka to CI wszystko wytłumaczy też. Najważniejsze to przystawiać małego jak najczęściej! MI Marcin kupił laktator, bo na początku nie miałam pokarmu za bardzo, i w szpitalu mały wisiał na cycku 24 godz. na dobe prawie, no i tak mi poranił sutki że szok! normalnie miałam takie strupki, ból niesamowity. Pielęgniarka dała mi balsam na brodawki z Musteli - świetny - w półtora dnia wyleczyłam i mogę przystawiać małego. Chociaż ten laktator jest wygodny, bo wiem ile tego mleka jest, wiem że ściągnęłam do końca, itd można małego skontrolować ile on zjadł... tak na cycku wisi, usypia, ssie, usypia hehehheh

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #153964 przez Malgorzatta
acha ja zaliczyłam dziś pierwszy spacer:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #153974 przez AgaDolata89
malgorzata a jaki laktator uzywasz bo widze ze pozytywnie jestes zadowolona. a ciezko na taki trafic ;/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #153980 przez Malgorzatta
wiesz co Aga, pewnie się zdziwisz, ale ręczny Avent! Marcin mi kupił tak że sama nie wybierałam, szybko ściąga z obu piersi schodzi mi niecałe 10 minut, a mały moze wisieć na cycku i z 1,5 godziny czasem....

wszyscy mówili żeby tylko elektryczny kupować, że te ręczne to nie za bardzo... ale w takich sytuacjach właśnie sie sprawdza

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #153985 przez AgaDolata89
z baby ona reczny to katorga, z lakta tez, szybciej se sama odciagam reka niz tymi laktatorami i poprostu nie wiem jaki jest dobry, pomysle nad tym z aventa...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #154018 przez Malgorzatta
wiesz co, u mnie to z przypadku Marcin ten wziął akurat, miałam butelki wcześniej z aventu i Marcin stwierdził że weźmie już z tej firmy... no zobaczymy jak on sie będzie dalej sprawował, no i czy w ogóle go będę potrzebować.... chociaż 10 min laktatorem a 1,5 godz bez kusi....
wczoraj lekarz dał mi wykład o karmieniu z piersi, bo chodzi o zgryz małego, nie będzie tak dobrze ukształtowany po butelce i tu ma rację.... moja ortodontka też mi trąbi cały czas o karmieniu piersią odkąd się dowiedziała że jestem w ciąży, bo teraz mówi że leczy właśnie non stop zgryzy po butelkach....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl