BezpiecznaCiaza112023

Rodzimy w czerwcu 2011 ;-)

12 lata 9 miesiąc temu #151551 przez kasiorek0310
hasia my sie karmimy raz z jednej piersi raz z drugiej na kolejne karmienie nie jest stale z jednej karmiony wiec nie powinnam miec róznicy w wielkości obie sa takie same a u nas kapturki zdaja egzamin ale po jakims czasie bede chciała przejsc bez bo potem zabierac je ze soba to ciezkawo by było
Nasz tez ulewa ale tylko czasem na szczęscie nawet jak sie mu nie beknie to czasami uleje a czasami nie nie ma to reguły

małgorzata to nic ze w lipcu ale i tak zostajesz u nas chyba co??? bo my to raczej cie nie puścimy

a maluszek calkiem spory jaks ei patrzy niech rosnie zdrowo :)śliczny chłopczyk

anja moj na brzuszku jeszcze nie lezał bo nie chce go z tym klipsem od pępka klaść poczekamy az mu odpadnie i dopiero klaśc sie bedziemy ale głowke i tak podnosi nawet jak na pleckach lezy
słodki ten twój patryczek ;)

a noc mija spokojnie dzisj zasnał o 21:30 a obudził sie o 1 na karmienie nie spal do 3 w nocy zamin pokarmiliśmy i przewineliśy to o 3 zasnał a spał jak zabity do 8:30 ;D wiec i my sie wysypiamy puki co odpukac oby mu sie to nie zmieniło
srednio co 3 4 5 godzin spi i karmimy sie na rzadanie co mnei cieszy moj koperkowa dostał raz a teraz tylko dostaje czysta wode do popicia po sztucznym mleku bo tak mu sie nie ulewa jak popije ale tez tylko 30ml i to nie całe wypija. Wszyscy sie śmieja ze puki co to wyglada tak jakby dziecka nie było w domu

a wiecie może czy przy karmieniu mieszanym mamy podawac mu ta wit d i k czy nie bo jak to juz zgłupiałam kazdy co innego mówi z necie tez róznie pisza RATUNKU !!! pomozcie te bardziej doświadczone mamy

miłego dzionka choc pogoda nie dopisuej a nam dni szybko leca teraz to widac jak czas szybko leci

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #151567 przez MoNiaaa
sliczny sa te wasze malenstwa napatrzec sie nie moge :P nie bede po kolei wymieniac bo pewnie sie pomyle:) zapamietalam Juleczke bo sama tez mam mala Julke :blush:
buziaki dla wszystkich i powodzenia w poznawaniu swiata na nowo :kiss:

http


]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #151574 przez AgaDolata89
kasiorek0310 nie ma na to reguly jesli chodzi o witaminy. profilaktycznie kaza podawac przez 3 pierwsze miesiace K+D a potem samo D i nie ma tu znaczenia czy karmisz piersia czy cycem. Ale kiedy moj konczyl 4 tyg LEKARZpowiedzial ze jak skonczy te K+D to mam mu juz podawac samo Dzapytaj lekarza, to zalezy od dziecka :side:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu - 12 lata 9 miesiąc temu #151597 przez agi-p
Hejka :)
Kasiorek mi powiedzieli , ze wit K podaje się tylko i wyłącznie przy karmieniu piersią . W mleku modyfikowanym ona jest . Tak więc ja podaję wit D i K , ale karmię tylko piersią .

Małgorzatta Borysek jest boski i jaki duży :) Serdeczne gratulacje !!! Czyli też cesarką poród zakończony . Oby Ci sie wszytko dobrze goiło i żebyś szybko wróciła do formy :)

Pooglądałam sobie zdjecia Waszych chłopaków i dochodzę do wniosku , ze to będą łamacze serc :P Urwisy małe :)
Aga z Kubusia to prawdziwy głodomorek !!! 2 butle naraz zjeść potrafi ??? szok :)

A co do leżenia na brzuchu to musi mieć dobry dzień i wtedy leży spokojnie . Tzn głowę podnosi jak szalona . Ale piszecie , ze Wasze bobaski też dźwigają główki...silne te nasze bobaski czerwcowe :)
A u nas ostatnio coś sie Amelce pozmieniało . Spać nie chce , a jak już to max po godzince . Najlepiej jej na rękach . Jak ją kładę to od razu afera się robi . Pupka przebrana , brzuszek najedzony , ale płacze , wiec znowu na ręcę ....Nie wiem o co jej chodzi . Mam nadzieję , że jej to minie . Jak już myślałąm , ze jej sę unormowało i spała ładnie po 3 godz nawet , to teraz zmiana . W nocy też budzi się częściej .

Teraz zasnęła , więc szybko do Was zagladam i idę obiad zrobić . Mała terorystka mi rośnie :P

No nie już sie koncert zaczyna...chyba Amelka biej rekordy...w niespaniu i wykańczaniu Mamusi.... :P Zaglądne później to moze uda mi sie napisać coś wiecej .

.......... Moja łaskawa córka dała mi jeszcze chwilkę i zasnęła :P Jak patrzę na Ameleczkę jak śpi to taki Aniołek z niej ...zacałowałabym ją :)

Dziewczyny a czy Wasze maluchy mają też na ramieniu ślad po szczepieniu ??? Amelcia ma taki wypukły i zastanawiam sie czy to normalne .

I chyba też kupię tą wodę koperkową skoro ją tak chwalicie . Tylko czy ona jest na jakieś problemy brzuszkowe czy jak jest oki to też można ją podawać??? żeby Mała znowu nie miała niepotrzebnych rewolucji .Wody czystej pić nie chce , więc może na tą by się skusiła .

Aniaw fajnie , że Szymonek zaakceptował braciszka . Mówisz , ze śpiący brat to dla niego żadna atrakcja ... hihihi , uśmiałam się z tego :)

No to miłego dzionka Kochane :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu - 12 lata 9 miesiąc temu #151630 przez AgaDolata89
Agi z moja owieczka jest podobnie jesli chodzi o rekerdy w niespaniu :dry: nie moze byc gorszy niz jego narzeczona :lol: heehe
naraz nie wypije 2ch ale poltora owszem 30min odczeka sie i drugie pol zje :silly: a widze ile zjada bo odciagam i daje z butli, wlasnie trzyma sutko i nie ssa, zebym nie uciekla :lol: tam gdzie cycus tam i mama :silly: :blush: przysypia a tylko go odloze bedzie placz :dry:
lekarzowi mowilam ze tylko piers daje i kazal przestac dawac K, o bebiku nie wie bo zadko bebiko jak nie mam jak cyca dac np przy malowaniu :silly:
woda koperkowapomaga na wzdecia i kolki :side: dlatego ja mam, nie daje mu codziennie,a co drugi trzeci dzien- jak wiem ze jadlam kotleta smazonego to zeby uniknac na wszelki wypadek :side: z kupkami problemu juz nie mam dluzszy czas :side: Działanie

Olejek koprowy ma działanie wiatropędne, ułatwia usunięcie nagromadzonych gazów trawiennych będących przyczyną kolki niemowlęcej. Dwuwęglan sodu jest środkiem o działaniu zobojętniającym kwaśny sok żołądkowy. Połączone działanie obu substancji czynnych znosi objawy kolki u niemowląt.
Wskazania

Objawowe leczenie kolki brzusznej u niemowląt w pierwszym roku życia, charakteryzującej sie napadowymi objawami wzdęcia brzucha i niepokoju.
Dawkowanie:

Niemowlęta od 1 do 6 miesiąca życia - 5 ml płynu (1 łyżeczka od herbaty)

Niemowlęta od 6 do 12 miesiąca życia - doustnie 10 ml płynu (2 łyżeczki od herbaty)

W razie konieczności dawkę można powtarzać do 6 razy w ciągu doby

Należy podawać podczas karmienia lub po karmieniu
www.doz.pl/apteka/p5984-Woodwards_Gripe_...operkowa_plyn_150_ml teraz jak online kupisz to jest po 13.90 ja placilam 16zl

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #151704 przez aniaw
Cześć dziewczyny :)

U mnie była dziś położna i badała mi Dominiczka :) Fajna konkretna babka, więc mogłam śmiało pytać :) W piątek mamy skoczyć do przychodni na kontrolne ważenie.
Mój Mały jest tylko na piersi, ale nie jestem pewna czy się najada w pełni. Nie daje mu sztucznego mleczka ani nie dopajam wodą.
Przy cycu spędzi kilka minut i dalej w kimę na 3-4 godziny :) Zobaczymy dalej jak sie rozkręci :laugh:

Kikut pępowinki trzyma się już na jednej niteczce, więc może już dziś odpadnie :)
Na brzuszku nawet lubi leżeć, więc mam go tak kłaść przynajmniej 3 razy dziennie, żeby sobie ćwiczył :laugh:

Słodziutkie te Wasze bobasy :) Muszę mojemu zrobić małą sesję, bo jakoś to ostatnio zaniedbałam, tyle jest innych obowiązków...

Muszę też się wziąć sama za ćwiczenia, żeby dojść do formy sprzed ciązy :S
A jak tam Wasze gubienie kilogramów?
Mi to dużo przybyło w ciąży, więc trochę pewnie się napracuje nad zrzuceniem tego balastu :blush:

Miłego dzionka Wam życzę i przesyłam całuski dla bobasków :kiss:
Niech pozwolą Wam wypocząć :woohoo:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #152398 przez hagne
hej dziewczynki :)
w końcu mam chwilę, żeby nadrobić forum i napisać co nieco o nas.. Dziś Krzysio skończy całe 2 tygodnie :) jest kochany, choć pierwsze chwile były trudne trochę, ciągle się poznajemy :)
23 czerwca o 3.30 rano odeszly mi wody. Skurczy nie mialam wcale. Wstałam więc, nie budziłam męża, bo od razu by panikowal i zaczęłam się powoli pakować. Uprasowalam sobie jeszcze bluzkę i męża spodnie, bo przecież w szpitalu trzeba jakoś wyglądać :D mąż się w końcu obudził i zaczął panikować ;) kazalam mu zrobić herbatki i zjadlam śniadanie. Dopiero pojechaliśmy. Przyjęto nas o 5.30 na blok przedporodowy, skurczy żadnych. Ktg - dalej nic. Na to lekarz o godz.9.00 na badaniu powiedział, że jak nic się nie będzie działo dalej to cesarka, ze względu na możliwość wystąpienia infekcji u maluszka. O 11 podłączyli mi oksytocynę i zaczęły się skurcze... Koło 18 dostałam glukozę i drugą oksytocynę, skurcze byly coraz mocniejsze. O 23 zaczęły się parte, podłączyli mi trzecią oksytocynę, ale podłączyli źle i nic nie leciało więc przerwy między skurczami były bardzo długie i nikt nie wiedział dlaczego. Dopiero lekarz przyszedł i zdenerwowany zwrócił uwagę położnych, że kroplówka nie idzie i żeby się nie bawiły, bo już powinnam dawno urodzić.. O 23.35 urodził się malutki :D mąż byl cały czas przy mnie, wszystko widział, cieszę się z tego bardzo :)
Lecę już, bo mały królewicz się obudził i szuka cyca :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu - 12 lata 9 miesiąc temu #152406 przez AgaDolata89
hagne i zdazyl w dniu taty :lol:
ile wazyl i jak dlugi byl, ile punktow mial bo o tym nic nie wspomnialas :unsure: :blink:
a tu przyklad ze nasz synek lubi kapiel, powiem wam ze od 3-ch dni mamy te gabke i naprawde jest godna polecenia :) moze dzis sprobuje ja go wykapac :P :blush: a najbardziej nas bawi to ze od kad ma te gabke to wyczail ze wode mozna pic :lol: stara sobie tak na boki przechylac glowke ze jezykiem chlipie wode :lol: maly cwaniaczek :evil:
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #152897 przez hasia_86
hej

a my po ciężkich bojach w końcu odpoczywamy mały po zmianie mleka dostał zaparcia i walczyliśmy wczoraj do 3 w nocy, no w końcu po miesiącu miałam chrzest bojowy bo to moja 1 nie przespana noc :lol:
dzisiaj kupki dalej nie było wiec poszliśmy do apteki po czopki ale mały wyczuł chyba co się świeci i sam w końcu zrobił od 19 jest cisza :)

agip zapomniałam ci wcześniej napisac po tej wodzie morskiej używam gruszki, ale zazwyczaj nic nie ma, jak miał katarek to się zdarzało

agadolata ja znowu nie jestem zadowolona z takiej gąbki, bardzo szybko wystyga to co nad wodą i małemu zimo, tylko raz użyliśmy, po staremu kąpiemy tak jak moja babcia swoje dzieci kąpała w tetrówce :P
a i jeśli dobrze pamiętam to ty podawałaś małemu czopki?? w jakiej proporcji, konsultowałaś to z lekarzem?? bo na ulotce napisane żeby poniżej 1 roku konsultować

no to by było chyba na tyle
papatki bo mi zaraz bateria padnie a nie mam kabla :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #152919 przez hasia_86
kabel znaleziony :D

wiadomość od karoleny

mój Nikoś przyszedł na świat 27.06 o godzinie 10:45 ważył 3350 i mierzył 54cm
ja miłam cc. nie pisze bo nie mam kompa, a wszystkie nr z telegfonu mi sie skasowały.
w poniedziałek juz bede miec komputer, takze powróce do was!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu - 12 lata 9 miesiąc temu #152938 przez kasiorek0310
u nas noce bez mzian dzisiaj tylko ały miał male problemy z brzuszkiem 2 godziny sie nam meczył ale dalismy rade pozycja u mamy na brzuszku dawała rade ;) poza tym najważniejsze JESTESMY TYLKO NA CYCU !!!! ; D jutro am wpaśc połozna zobaczyc co i jak i bedziemy troche wiecej wiedziec poza tym maly dalej przesypia tylko raz sie budzi w nocy wiec nie am źle

Gratulacje dla karoleny ;|)

a teraz to i czasu na neta nie mam zeby do was zajrzec i poczytac tak mały pochłania czasi inne obowiazki no cóz co chwiel ktos wpada w odwiedziny a mały jak na złośc albo spi albo je wiec siedze sama pozdrowionka jakos dajemy rade a maly to juz łamacz serc wszytskich tylko do mnie nie podobny cały tata niestety ;(
i spadamy z wagi juz jesteśmy 11 kg na minusie ;) wiec zostalo nam jakies 7 do wagi przed ciazy a 13 do wagi wymarzonej ale jak wroce do wagi z przed to i tak bedzie dobrze brzuch juz ledwo co na szczescie nie wisi a jak tam u was ze zrzycaniem wagi ???

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #153052 przez agi-p
Hejka :)
Aguś dzięki za info w sprawie tej wody koperkowej :) I jaki Kubuś grzeczny w kąpieli A co to ma za bransoletkę na rączce ???:) Amelka też w końcu się oswoiła z wodą , czasami jeszcze pod koniec pomarudzi , ale jest o niebo lepiej :)

Hagne świetna datę wybrał sobie Wasz synek :) Czekamy na zdjęcia maluszka :)

Gratulacje dla Karoleny :) Czekamy na Ciebie Kochana i na zdjęcia Nikosia :)

Kasiorek super , że udało się przejść tylko na cyca :) I wykorzystuj , że Nikodem śpi tyle i odpoczywaj ile wlezie . On jest jeszcze malusi i szybko mu to minie tak więc zbieraj siły na zapas :) Amela też dużo spała na początku...a teraz nawet obiad jem na raty .
I gratki z powodu utraty wagi :) U Was to tak szybko idzie , bo młodziutkie jesteście i pierwsze dzidzi macie :) oj zazdroszczę :)

Agito a jak u Ciebie ???

Mi Mała daje w kość ostatnio....praktycznie nie śpi, po 15 min drzemki sobie ucina , a w nocy co godz alarm . Cisza jest jak na cycu siedzi. Teraz też ją na rekach mam . Zastanawiam się czy nie podać jej mleka modyfikowanego i sprawdzić jak po nim będzie się zachowywała .
Wczoraj cały dzień poza domem byłyśmy , Wizytę u ginekologa mam za sobą. Wszystko w najlepszym porządku . Ładnie wszystko się goi . I nawet 1 przytulańsko z Mężusiem zaliczone :P Ale tak za miesiąc idę po receptę na tabletki .

Rany dopiero rano a już taki upał.... ciepło źle , zimno jeszcze gorzej :P

Miłego dzionka :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu - 12 lata 9 miesiąc temu #153171 przez AgaDolata89
agi-p to wstazka czerwona bo nie ktorzy cos powiedza i wyjda od nas a za chwile krzyk i placz jakby go katowali, jednak to prawda ze nie ktorzy maja urok... :dry:
ja jeszcze u gin nie bylam, ne sexik wogole nie mam ochoty bo sie boje wpadki :dry: a od razu tabletek nie dostane bo przeciez trzeba poczekac na miesiaczke a jak sie karmi piersia to nie wiadomo kiedy sie pojawi :huh:
karolena gratulacje :kiss:
hasia_86 pol czopka mozesz sama dac, moja ciocia pracuje w aptece i sama mi mowi co moge uzywac w jakich ilosciach :blink: czopki mam ale juz dluzszy czas nie uzywam, bo sam sobie radzi z kupka :side: 1 miesiac i 5 dniz lizakiem :lol: i z mamusia :P zebow nie ma wiec mu nie zaszkodzi, a jaki lapczywy byl tak mu smakowal :lol: :kiss:
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #153246 przez Anja
Witajcie !


A ja postanowiłam mojego brzdąca nauczyć spać w swoim łóżeczku :lol: W końcu, bo do tej pory spał z nami :ohmy: Wiem, że powinnam zrobić to wcześniej ale jakoś tak było mi wygodniej...
No i proszę! Mały nie miał z tym żadnych problemów. Włączyłam pozytywkę i spał jak zabity 4,5 godz :lol: A poźniej budził się co 2,5 godziny, więc jest ok!
Tylko rano wzięłam go do nas do łóżka na pół godzinki.
Teraz młody leży najedzony i fika nóżkami a ja wskoczyłąm na kompa. :laugh:


Karolena gratulacje!!! Czekamy na Ciebie na forum i na foteczki brzdąca!

AgaDolata ja muszę coś przypiąć do wózka, bo mi ludzie zaglądają to mały później płacze... Zeby go nie ociotowali :angry:
Ja też u gina nie byłam, pójdę chyba dopiero w Polsce, bo wybieramy się 9 sierpna :laugh: . Ja mam za sobą jedno przytulanko, wczoraj. Wszystko ok, żadnego dyskomfortu! Ja używam teraz prezerwatyw ale zastanawiałam się nad tym zastrzykiem 3 miesięcznym, czy któraś z Was tego próbowała. W sumie dobra opcja, jedno ukłucie i 3 miesiące spokoju i nie trzeba o niczym pamiętać itd.
Słodka dupka z tego Twojego łobuziaka jak lizaki już wcina :laugh:
Gąbkę polecała mi moja koleżanka! Jej mała ma już pól roku i cały czas na niej leży z tym, że pod prysznice w brodziku. Bardzo ją zachwala!
Karolena super, że u Ciebie się powolutku stabilizuje, dużo śpij z małym i odpoczywaj :woohoo:

Hagne data świetna, podwójne święto w domku będzie :woohoo:

Lece kochane bo mam kilka spraw urzędowych do załatwienia.


P.S

Powiedzcie kochane, czy wystawiony tu papier od położnej z datami wizyt w 1,2 i 3 trymestrze może wystarczyć jako zaświadczenie do becikowego? :unsure:
Może coś wiecie na ten temat... :unsure:


Pozdrawiam kochane, miłego dnia!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #153342 przez AgaDolata89
anjado becikowego wystarczy JEDNA wizyta i nie wazne kiedy ona nastapila,u mnie po becikowym juz dawno sladu nie maodnosnie zastrzyku jeslki (a jestes) mloda dziewczyna ginekolog ci odradzi bo to jest dobre dla osob starszych lub co maja jakies problemy zdrowotne, bo ja sie o to pytalam jeszcze w ciazy o te zastrzyki, nie da ci raczej bo pozniej mozesz miec problemy z zajsciem w ciaze to jest duza dawka hormonow
moj slodziaczek i to jaki :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl