BezpiecznaCiaza112023

Rodzimy w czerwcu 2011 ;-)

12 lata 10 miesiąc temu #154167 przez Anja
AgaDolata ja też mam laktator ręczny Aventu i jestem bardzo zadowolona! W 10 min odciągam ok 100 ml czasem nawet nawet więcej.
Malgorzatta mój też tak słodko odpływa, jakby po jakiejś ekstazie był hehe.

A ja karmie małego cycem cały dzień, wisi różnie, czasem 20 min, czasem 45 min. A na noc odciągam ok 120 ml i daję wtedy troszkę dłużej śpi.

Aga jak narazie Patryczek niewiele się zmienia czyli cały czas moja buźka haha :laugh: Mój słodziak :woohoo:


Agi-p Amelka też silna babeczka :woohoo:


Ach te nasze bobaski!


Właśnie mój wstał... Idę napoić małego!

Paa!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #154259 przez Malgorzatta
Anja mam pytanie do Ciebie, na solarium opalałaś się nago, w bikini, czy zakrywałaś sutki może? ja jeszcze chwile poczekam,ale też chcę zacząć....

druga pozytywna opinia do aventu:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #154269 przez kasiorek0310
ja tez mam reczny z aventu i tez zadowolona jestem tylko ze ja jak sciagam to max z obu jest 50 no moze w porywach 60 a jak małemu daje moje 90 to mało

małgorzatta to twój taki wiekowo maly a tyle mleka zjada ciekawe ile mój zje mojego mleka on jest wiecznie nie najedzony ten mój maluch

agi malutka słodka ale to widac ze kazdy maluch ma swoje dobre i złe dni jak każdy człwoiek my dzisiaj juz kolejny spacer bedziemy zaliczać nie ma co trzeba korzystac z pogody ;)

temu czekamy cierpliwie jak połozan przyjdzie i bedzie miała serje pytan ode mnie bo ja bym chciala dalej z piersi karmic ale na razie puki co odciam zeby wiedziec ile w nich mam wpade do was wieczorkiem na troche dłuzej zmykam obiadek robic i spacerek bo potem wizyta tesciowej

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu - 12 lata 10 miesiąc temu #154275 przez AgaDolata89
ja z aventu mam zestaw butelek i smoczkow tych uspokajaczy i jestem zadowolona :side:
nasz wczoraj pierwszy raz zalatwil kupke do wanienki podczas kapieli :blush: tata wiec musial go kapac w wannie i maly nie plakal ale zadowolony tez nie byl :S a po kapieli nioslam go zawinietego w recznik na przewijak i osikal mame :blush: a teraz spi. nie wspomne ze on zasnal dopiero po 3 rano !!!!! i juz wstal 5.20 rano myslalam ze nie wyrobie :ohmy: teraz spi juz z jakies 2 godziny :blink: jeszcze troche i je zlapie :evil: podnosi glowke :kiss:
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #154298 przez Anja
Hejka!

Malgorzatta ja opalałam się nago. Sutków też nie przykrywałam dlatego, że nie mam poranionych. I nic się nie dzieje a byłam już 3 razy. Troszkę mleka tylko poleciało, bo ciepełko poczuly. Ale wszystko jest ok.

AgaDolata ja ostatnio przewijałam małego, bo zrobił kupkę i wycierałam mu dupkę. Wtedy puścił bąka i znów zrobił kupkę... Przysięgam, że było takie ciśnienie, że cała ręka w kupie, bluzka, komoda i podłoga :ohmy:
Mój "D" jak to zobaczył to tak się zdziwił, że takie ciśnienie młody ma! :side:
Osikana zostałam też już kilka razy :silly: Taki urok.
Słodki maluszek, jaki zainteresowany tymi wiszącymi misiami :) I jak ładnie plecki ćwiczy :)
kasiorek0310 mi na początku też było ciężko odciągnąć więcej niż 60 ml. Ważne jest abyś dużo piła. I to niekoniecznie soki tylko najlepiej woda a przed odciąganiem ciepłą herbatę.
Ja widzę, że im mniej piję tym mniej pokarmu udaje mi się odciągnąć.


A moja świnka mała poszła spać.
Tak siedziałam z nim i trzymałam na rękach, że odpłynął i wylądował w swoim łóżeczku. Teraz mam czas na pomalowanie pazurków :blush:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #154434 przez Anja
Kochane zgłosiłam mojego Skarba do konkursu :)
Jeśli sądzicie, że mały jest na tyle słodki ( a wiem, że jest hihi) by znaleźć się na okładce zagłosujcie na Niego!


www.mamacafe.pl/forum/gallery/showimage.php?i=67475&c=46


WYŚLIJ SMS'A O TREŚCI D.67475 NA NUMER 71107. (1,23 zł :) )

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #154625 przez Manga
Dziewczyny, jak ubieracie maluszki jak są takie upały, jak teraz?
Pytam, bo moja siostra ma córeczkę z czerwca (ma teraz 2 tyg) i nie wie, czy wystarczą body.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #154685 przez kasiorek0310
pewno ze wystarcza body na krótki rekaw i nawet stopki gole mój ma a i tak goraco mu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #154735 przez agi-p
Hej Kochane :)
Wczoraj nie zdążyłam nawet zajrzeć na forum ... Cały dzionek byliśmy poza domem . Amelce bardzo służy spacerowanie . Przynajmniej śpi ładnie , bo w domu to po 15 min drzemki sobie tylko ucina . Pogoda prze cudna , ale tak po całym dniu to marzę tylko o letnim prysznicu . Wczoraj popołudniu wysłałam Mężusia z Paulinką na basen a sama z Małą w domku zostałam . Byłam strasznie zmęczona i miałam nadzieję na małą drzemkę , ale niestety mój mały Diabełek jak tylko poczuł , ze jest w domku to afera i na rękach do wieczora .

Z plusów to Amelcia chyba na dobre polubila kąpiele ... wczoraj płakała przed kąpielą a jak tylko wodę poczuła to nastała cisza :)
I byłyśmy sie ważyć i mamy 3640g!!! Lekarz był w szoku :) W czwartek idziemy na szczepienie . Bardzo mnie ciekawi jak będzie znosiła szczepienia.Paula strasznie po każdym gorączkowała i marudziła .
I niestety Amisia dostała wysypkę na buzince :( W piątek zjadłam jogurt malinowy i chyba z tego . Lekarz pierwsze co to zapytał czy mleko piłam . Oby jej szybko zeszło .

Widzę , ze piszecie o laktatorach . Ja mam ręczny z Medeli . Nie jest zły , ale korzystałam z niego tylko na początku . Teraz Mała tak często na piersi wisi , ze po prostu już mi sie nie chce jeszcze w odciaganie się bawić .

Manga ja też swoją Małą w same bodziaki ubieram jak gdzieś wychodzimy . W domku to nawet w samym pampersie siedzi . W nocy ostatnio też śpi w pampersie tylko .

Deklarowałam , ze będę Amelkę z gołą pupką trzymać jak tylko sie będzie dało , ale ciężko mi jest to uczynić .... zaraz wszystko zasiusiane i nawet z kupki jest . Moja tak jak Wasze Bąble jak pierdnie to normalnie kupka jak z pod ciśnienia leci :P Ostatnio też mi się dostało , poduszce i nawet podłodze . Takie małe te nasze dzieciaki a takie kupska robią :P Dziś byłam w tesco i ledwo jej pieluchę przebrałam ... jak zaczęła pierdzieć to ludzie na mnie patrzyli :(chyba myśleli , ze to ja :P ) ...poszłam zaraz ją przebrać i patrzę a ona nawet plecy i nóżki z kupy ma . Pampers przebrał :P:P:P

Aga faktycznie jeszcze troszkę i Kubuś złapie misiaki . Jak rozumnie patrzy na nie :) Słodziaczek :)
Anja na Patryczka zaraz zagłosuję :) Fajnie byłoby go zobaczyć na okładce :)

Pozdrowionka :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu - 12 lata 10 miesiąc temu #154785 przez aniaw
Cześć dziewczyny :)
My dalej walczymy z dokarmianiem Dominiczka odessanym pokarmem i jutro kontrolne ważenie, aż strach się bać ;)

kasiorek jestem ciekawa co położna Wam dziś powie. Ja też jestem zdania, że nie ma niewartościowego mleka matki. Może go być tylko za mało i trzeba walczyć, żeby było więcej. Trzeba pić przynajmniej 3 litry wody niegazowanej dziennie i przed każdym karmieniem wypić przynajmniej szklankę wody.
Poza tym bardzo duże znaczenie ma tu psychika, trzeba być nastawionym pozytywnie, żeby odblokować swoją przysadkę mózgową, żeby prolaktyna mogła w pełni działać na gruczoł mlekowy :)
Wiesz ja na początku też mało mleka odciągałam a teraz 120ml odciągam bez problemu i jeszcze w piersiach zostaje (i to bez żadnych herbatek dla matek karmiących).
Cierpliwości życzę i trzeba często przystawiać Małego i często odciągać pokarm to wreszcie ruszy Twoja laktacja jak z kopyta :) Tego Tobie życzę:) Jak będziesz miałą dużo mleczka w piersiakach to Twój dzidziuś będzie najedzony i słodko zaśnie po karmieniu :)

Anja ja też żałuję, że nie mam miarki w piersi :lol: Nie musiałabym odciągać pokarmu i zapisywać ile Mały zjada, tylko od razu bym to rejestrowała:)
- A z tą historyjką kupkową to sie uśmiałam :woohoo:

- U mnie mój Dominiczek ostatnio podczas rozbierania na przewijaku do kąpieli w łazience tak się zsiusiał fontannowo, że centralnie nasikał na głowę młodszego braciszka Szymonka który stał obok :lol: Widok nieziemski a mina Szymonka bezcenna :lol:

- A głosik na Patryczka oddam, bo słodziak z niego :laugh:
- A ile Twój synek śpi? Bo mój to prawie cały czas:)

Agi mam nadzieje, że tak jak u Ciebie tylko postraszyli mnie szpitalem i jutro nie każą mi się pakować, tylko Mały przybierze na wadze ;)
A Ty cały czas usypiasz Amelkę na rękach?
No z tym trzymaniem dzidzi bez pieluchy to faktycznie ciężko:)
Ja się cały czas śmieję, że mój Dominiczek przecieka, bo zje a zaraz słyszę, że robi kupkę, albo puszcza mega bączki :woohoo:

AgaDolata ja mam ręczny laktator my baby. Bardzo podobny do Aventu. Dla mnie on jest super i ściąganie pokarmu to kwestia kilku minut.
Z tymi laktatorami elktrycznymi to podobno różnie bywa, że jak ktoś ma jeszcze mało mleka to ciężko takim pozyskać mleczko.
Ja też mam buteleczki i smoczki aventu :)
Ale ostatnio zakupiłam butelkę lovi z tym dynamicznym smoczkiem, który imituje sutek (różna jest grubość silikonu):http://allegro.pl/klarowna-butelka-150ml-lovi-medical-new-i1690276838.html
Jak dla mnie rewelacja :) O wiele lepszy od Aventu, bo Aventu smoczek do butelki jest bardzo twardy a ten z lovi super mięciutki i mały go uwielbia :)

Małgorzata a ile śpi Twoja kruszynka? Bo mój Maluszek to śpi prawie cały czas. Naje się i zaraz słodko zasypia i mam spokój na 3 godzinki :)
Aż jestem mega zdziwiona :P

A mój Dominiczek w nocy zjadł 120ml (aż szok bo przeważnie 60-70ml teraz je na raz) i jeszcze szukał jedzonka, więc dopoiłam go piersiakiem i dopiero słodko zasnął :)
Tak się już nie mogę doczekać jutrzejszego ważenia, ale trochę się boję :huh:
Poza tym on jak dla mnie nadal żółty jest troszkę i nie tylko na twarzy, ale też na brzuszku i nóżkach :huh:

No dobra nie zanudzam Wam i szykuję się na spacerek z dwoma bobasami :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #154788 przez Manga
Dzięki za porady co do letniego ubierania. Ja już zwyczajnie tego nie pamiętałam, choć było to 2 lata temu. Jeszcze raz dzięki!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu - 12 lata 10 miesiąc temu #154850 przez Anja
Witajcie.


Agi-p to świetnie, że Amelka tyle przybrała! Szok normalnie, bo bardzo szybciutko nadrobiła straty! Super! Pewnie jesteś zadowolona. Ja czasami trzymam małego z gołą pupką. Zazwyczaj kładę go w salonie, podkładam ręcznik, ceratkę i tak mały sobie leży zadowolony ! :laugh:

aniaw to ładnie Dominiczek wcina, duzo. Mój nie zawsze zje 120 ml odrazu, czasem np 60 ml i za pół godziny resztę. A ze snem właśnie to problem troszkę, bo mały mało mi śpi i krótko :dry:
Choć wczoraj ładnie: zasnął o 20 i dopiero obudził się o 00:30 więc bite 4,5 godz, w szoku byłam. A dziś w dzień mało spał ale teraz zasnął więc wskoczyłam na chwilę.
ania nie ma to jak obsikać braciszka hahaha, niezłe ziółko :blush:

Kochane i wypadła plomba którą rok temu założyłam w Pl i boli ząbek, dentysta dzwonił, że przyjmie mnie dopiero w czwartek. Jak zjem apap to przechodzi. Jak dam radę to pójdę w czwartek a jak nie to szybciej. I tak walczę z bólem. Ajjj może to przez ciążę lub karmienie te zęby się osłabiły... :unsure:


Lecę kochane się położyć, bo nie wiem jaka noc mnie czeka z małym i z tym nieszczęsnym zębem.

Do usłyszenia!
Dziękujemy za oddanie głosów !!! :blush:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu - 12 lata 10 miesiąc temu #154895 przez Malgorzatta
Aniaw a mój mały śpi sobie tak, np. teraz o 19.30 go wykąpaliśmy, najadł się i właśnie padł, jest parę minut po 20, pośpi tak do 23, wtedy znowu karmienie, i tu jak damy sztucznego trochę to do 5 mamy spokój...

w dzień to jest różnie, czasem śpi 1,5 godz, czasem też 3, czasem 5... ogolenie budzi się tylko i wyłącznie jak chce jeść:)

nawet jak jest kupka to nie da znaku, muszę mu sprawdzać albo słyszę że robi, to wiem że jest. Ale jak robi kupę np. jak go karmię, to jest przefajny, takie miny wtedy sadzi ze szok!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #155073 przez kasiorek0310
nic u nas chyba nici z piesi ale co zrobic jak dostaje moje melko to strasznei je ulewa ze potem nic tylko dalej glodny jest i trzeba mu sztuczniaka zrobic bo po moim mleku i tk wszystko uleje wiec cos z tym moim melkiem musi byc nie tak skoro diety sie trzymam a i tak sie nie da a po sztuczniaku wciagnie 90 i od razu pada i spi a po moim sie kreci i zasnac nie moze bo wszystko mu sie cofie spowrotem i meczy sie biedaczek i przez wzgald na to tez bym chciała przejsc na butelke bo jak widze ze sie meczy to az mi go zał

aniaw polozna tez to mówiła zeby pic duzo i czesto przystawiac ale jak on mi zasnie to spi po 4 5 nawet w nocy 6 7 godzin i wybudzic sie go nie da bo na chwile otworzy oczy i zasypia znowu a o karmieniu a spiocha nie ma mowy bo nawet nic nie ciagnie z cyca tylko razem z nim śpi ja jak byłam mala tez tak spalam a wybudzic tez sie nie dało

ago to fajniutko jak mała tak ładnie spi na dworze nic tylkos ie cieszyc ze spacerki służa nasz tez ładnei spi na dworze jeszcze przed wyjsciem pomarudzi a jak poczuje świeże powietrze to od razu zasypia

i problemy z złapaniem powietrza po moim melku tez minely jak wiekszosc sztucznego dostanie ja bym bardzo chciala barmic z cyca ale widze ze jemu to nie słuzy tylko wiec kłopotu z tego jest ;(

mielej nocy my jutro na spisanie protokołu i reszty z becikowego załatwiamy ;))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu - 12 lata 10 miesiąc temu #155201 przez agi-p
Witam :)
Aniaw trzymam dziś kciuki za ważenie Dominiczka :) Oby zaczął przybierać prawidłowo . Chociaż moja przez pierwsze 1,5 tyg prawie nic nie przybrała.Wiem , że to dla Ciebie stresująca sytuacja , bo przeszłam przez to samo . Trzeba być dobrej myśli i się nie poddawać . Mi kazali wprowadzić mleko modyfikowane , ale nie posłuchałam i na dobre nam to wyszło . Czekamy na wieści .

Anja z tymi zębami to fakt jest taki , ze teraz podczas karmienia dzieci "ściagają" z nas wszystkie wit i inne składniki . Więc wapno z zębów też . Ja po pierwszej ciąży pozbyłam sie kilku zębów i odwapniły mi sie bardzo . Teraz mam słabe zęby jak cholera . Rozmawiałam z lekarzem i zaczynam brać te same witaminy co w ciąży , zeby uzupełnić braki witaminowe .
Ostatnio przez 3 dni walczyłam z bólem zęba i też łykałam appap . Współczuje Ci bardzo .

A odpowiadając na Twoje pytanie Aniaw, to tak usypiam Amelkę na rękach . Tak się zarzekałam , ze nie bedę tak robiła , a tu proszę . Chyba jeszcze w szpitalu tak się nauczyła . Miałam mało mleka i płakała sporo , wiec ją przytulałam i rękach nosiłam . Teraz mam skutki . Wczoraj po kąpieli i karmieniu odłożyłam ją do łóżeczka , zeby sama usnęła. Siedziałam obok niej i głaskałam ją . Płakała dobre 15-20 min , ale w końcu zasneła.Po 10 min znowu zaczęła płakać .Ale zaparłam się i znowu głaskanie ... i pomogło . Gorzej będzie dziś przez dzień . Ale muszę z nią powalczyć , bo rady sobie nie dam i nic nie zrobię .

Kasiorek Amelka też na początku przesypiała karmienia i nie dało się jej wybudzić . Teraz to z kolei więcej na piersi wisi niż poza nią . Ale przy Paulince miałam tak jak Ty teraz . Moje mleko jakby jej nie wystarczało . Karmiłam piersią tylko 2 tyg i przeszłam na modyfikowane . Poczułam ulgę , bo Paulinka zaczęła normalnie funkcjonować po nim . Ale zaczęły sie mega kolki . Jak widzisz , że Nikoś lepiej ma się po sztucznym to może faktycznie lepiej podawać tylko takie . Zrobisz jak będziesz chciała i będzie dobrze :) Ważne , żeby Maluszek nie cierpiał :)

Idę wykorzystać chwile , że moja Diablica śpi i zjem śniadanie . Normalnie takie chwile w ciągu dnia należą do rzadkości .
W niedzielę mamy Chrzest i aż się boje jak Amelka będzie się zachowywała . Odciągnę mleko do butli , bo czuję , że będzie robiła dym :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl