BezpiecznaCiaza112023

Rok 2012 otwarty:) - mamy styczniowe:)

11 lata 6 miesiąc temu #450062 przez Kaś_O
Marti a dasz radę zrobić zdjęcie jak się ten śpiworek prezentuje w wózku. Bo ja w sumie zastanawiam się nad zakupem czegoś. Na pewno jeden śpiworek sama sobie uszyję taki z polarku ale może warto kupić coś. Jaka jest cena tego śpiworka?

Jeśli o nas chodzi to fakt Czarek już robi pierwsze kroki sam :) coraz częściej sobie na to pozwala i odważniej to robi. Chociaż jeszcze ma tendencję do rzucania się bardzie niż przejścia spokojnie w pionie. Ale na spacery zimowe zdecydowanie wózek i śpiworek. Czarek lubi jeździć i w ogóle więc nie sądzę żebym go puszczała na pluchę chyba że na ogród. Szczerze to my mamy 3 kombinezony różne i pewnie też w kombinezonie będzie jeździć :)


http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=64867http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=54914

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #450201 przez Marti
Kaś, tak wygląda Piotruś w śpiworku i w naszym wózku. Nie wiem, czy ten śpiworek będzie pasował do każdego wózka, ale wydaje mi się, że tak - ma 5 dziurek na 5-punktowe pasy. Jest dosyć duży jak widać na zdjęciu, więc powinien jeszcze w przyszłym roku posłużyć (o ile Piotruś będzie jeszcze chciał w nim jeździć). Co do ceny, nie mam pojęcia jak w tym sezonie, ja kupiłam w zeszłym i zapłaciłam ok. 400 zł - dosyć sporo, ale jestem bardzo zadowolona.



My też mamy dwa kombinezony, ale Piotruś nie bardzo lubi się w nie ubierać, zanim go ubiorę, to zwykle jestem sama umęczona i spocona, Piotruś też, więc bardzo sobie teraz chwalę śpiwór - zakładam Piotrusiowi tylko bawełnianą bluzę, czapeczkę i tyle ubierania.

Ale fajnie, że Czarek już sam chodzi :) A dużo się przewraca?
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #450227 przez Kaś_O
Ale Fajnie wygląda :D tylko nie wiem czy mój wiecznie ruchliwy syn będzie zadowolony z takiego opatulenia i my mamy taki drążek z przodu dzięki czemu nie muszę zapinać Czarka w pasy. tak jak widać na zdjęciu z podnóżek na płasko i sobie siedzi :)
sphotos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/5...748_1479753042_n.jpg

Ach ten mój syn tylko usiądę na chwilkę przy komputerze i od razu stoi koło mnie i chce na ręce.

Marti Czarek już dawno opanował system wywrotki na pupę.. A tak naprawdę to jak już traci równowagę delikatnie opada na tyłek często jak stoi i niczego się nie trzyma to robi przysiad. Powiem szczerze że Czarek więcej wywrotek zaliczył jak się uczył siedzenia (może dlatego że my go nigdy niczym nie obkładaliśmy. Jak siadał to dopiero sam i tylko kładłam poduszkę za nim ale to za nim a nie pod plecki gdyby poleciał do tyłu. taką poduszkę którą mamy na krzesłach żeby milej się siedziało.) I przy pierwszych próbach raczkowania. Teraz Czarek rzadko leci żeby się czegoś po drodze nie złapać i nie przytrzymać. Jak próbuje sam chodzić to rzuca się więc leci do przodu ale daję radę tak żeby wpaść na daną rzecz czy osobę do której idzie.

Na szczęście u nas nie ma otwierania szafek chociaż mam w kuchni szuflady i bardzo łatwo się je otwiera ale mimo wszystko Czarek jakoś nie pała do otwierania. Chociaz jak już szuflada zostanie otwarta to jest szybszy od błyskawicy żeby się przy niej znaleźć :P i spróbować powyrzucać wszystko co się tam znajduje. Chociaż jak ostatnio byliśmy u mojej siostry to i owszem jedną szafkę obczaił jak sie otwiera pod tv i dawaj robić tam porządki.. Ale w domu jest bardziej grzeczny jak się mu powie nie wolno.. Musze popracować nad tym gdzieś w gościach bo przeciez nie moze tak być.


http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=64867http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=54914

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu - 11 lata 6 miesiąc temu #450245 przez Marti
No to fakt, musisz się zastanowić, czy Czarek usiedzi w śpiworku. Chociaż w tym akurat jest całkiem dużo miejsca, Piotruś nie jest nim tak bardzo opatulony. On z kolei nie lubi kocyków, które służą do skopywania i wyrzucania z wózka, więc u nas na zimę tylko śpiworek wchodzi w grę.

Spryciarz z tego Twojego Czarka :) I super przystojniak !

Piotruś odwrotnie - wszystko, co się wysuwa, przesuwa, otwiera jest fascynujące. Jak tylko zobaczy, że drzwi do szafy można otworzyć albo przesunąć, może tam spędzić naprawdę dużo czasu przesuwająć w tę i z powrotem, wchodząc do środka, wychodząc i od nowa. Nawet mniej go interesuje to, co jest w szufladzie albo szafce, bardziej to, że można otworzyć i zamknąć. Mały technik nam rośnie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #450261 przez Kaś_O
To faktycznie odwrotnie bo Czarek tylko w komodzie gdzie ciuszki jego to otwiera i zamyka szuflady ale nic z nich nie wyjmuje. W kuchni mamy takie podłużne szuflady to ich nie otwiera sam ale wyjąć coś albo z kargo to od razu tam jest tylko usłyszy dźwięk. Za to fascynują go samochody i koła. Lubi np raczkować w jednej ręce trzymając samochód. Czyli jedzie samochodem raczkując wygląda to śmiesznie :)


http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=64867http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=54914

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #450432 przez Adlenne
Kaś my mamy taki sam wózek i razem z zestawem 3w1 kupiliśmy śpiworek TAKO. W zimie mieliśmy go w foteliku bo po odpięciu dolnej części jest krótszy i pasuje do fotelika i noworodek się w nim nie "topi". Jak już dzidzia jest większa dopina się dół. Ma też otwory na pasy 5-cio punktowe. Pasuje do spacerówki i nawet jest opcja dopięcia go do sanek z oparciem. Jestem z niego bardzo zadowolona i mogę polecić. Wolę na zimę śpiworek niż kocyk bo małej nie będzie od plecków podwiewać.
allegro.pl/spiworek-do-wozka-sanek-tako-...wor-i2723729314.html

Rzadko piszę ostatnio bo mała nawet jak już śpi to często popłakuje przez sen i w nocy też często imprezuje... A wasze maluszki jak sypiają?
U nas dalej nie ma ząbków chociaż mała ostatnio dosyć marudna i sporo luźniejszych kupek robi więc mam nadzieje że już wkrótce się doczekamy :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #450443 przez Adlenne
A i mam pytanie czy wasze miesiączki wyglądają tak jak przed ciążą? Bo moje są dużo bardziej obfite, czasami jak hluśnie to biegnę od razu do toalety bo się boję że mnie zaleje... A ostatnio doszły do tego duże skrzepy krwi... Nie wiem czy to normalne...? Muszę umówić się do gina na wizytę... :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu - 11 lata 6 miesiąc temu #450469 przez madziorskie
cześć dziewczyny!

Ja mam śpiworek chit, któy dostałam od bratowej po jej dzieciach i ona była zadowolona i ja jestem zadowolona! Podobnie jak Ten Adlenne mój mozna uzy ć do fotelika, gondoli i spacerówki, sanek. www.wozki-foteliki.pl/go/_info/?id=3409 allegro.pl/chit-bezowy-spioworek-na-pola...zka-i2713653480.html Dzięki suwakom obustronnym można rozpiąć tylko dół i wystawić brudne buciki lub całkiem zdjąc górną część śpiworka. Ja juz zamontowałam w spacerówce spiworek jak były chłodniejsze dni, a teraz odpiełam tylko górę, bo tak cieplutko się zrobiło... ;)

Iza też teraz popłakuje przez sen więc podejrzewam, że tez ząbki wychodzą tyle, że ona juz ma ich 8 ;)


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #450611 przez Kaś_O
:) słodziaki te nasze dzieciaczki :D :kiss: A pod śpiworek na górę zakładacie jedynie bluzę? Wiecie co jest tylko dla mnie niekorzystne w śpiworkach że Czarek nie siedzi oparty o spacerówkę.. On jest zawsze wychylony siedzi wyprostowany jak struna.. jak na razie sprawdziły się tylko takie śpiworki zapinane jak do snu. Może kojarzycie, mam jeden większy w który Czarek jeszcze się w miarę mieści, czasem w nim jeździmy.

Adlenne ja miałam okresy jak w zegarku po ciąży od kwietnia, zawsze leciutkie bezbolesne i trwały max 5 dni ale takie mocniejsze to z 3 później to lekkie plamienie. Takie też miałam przed zajściem w ciąże tylko mega bolesne więc zmieniło się jedynie to że nic mnie już nie bolało :) leciutko ćmiły mnie czasem jajniki ale to nic w porównaniu do tego co przeżywałam przed ciążą. Ostatnią miałam trochę spóźnioną ale też jak zawsze w normie 5 dni.. Teraz spóźnił mi się okres chyba z 2tyg do tego trwa już tydzień jest ciągle mocno obfity :| Też się pojawiają małe skrzepy krwi i w ogóle jakoś tak dziwnie. Czekam a jak nic się nie zmieni do poniedziałku wtorku to idę do lekarza na czwartek tuż przed wyjazdem..


http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=64867http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=54914

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #450624 przez Kaś_O
Przepis na tort:

whiteplate.blogspot.com/2009/06/tort-kaw...wy-mocha-gateau.html
oto oryginalny przepis a poniżej mój zmodyfikowany.

Biszkopt robię z tego przepisu ze strony, niestety dwa razy robiłam i nie wyrósł mi zadowalająco więc zapewne następnym razem go zmienię.

Ciasto:
100 g cukru
3 jajka
100 g mąki
20 g masła, topionego

Ciasto:
Cukier i jajka ubić na parze do czasu aż osiągną temperaturę 45 st C.
Wciąż ubijając dodać masło. Kiedy masa będzie zimna, wmieszać łyżką mąkę.
Przełożyć do tortownicy o średnicy 20 cm, wysmarowanej masłem i wysypanej mąką. Wstawić do piekarnika nagrzanego do 175 st C. Piec 20-25 minut.
Ostudzić w ciepłym piekarniku, przy uchylonych drzwiczkach. Przełożyć na kratkę kuchenną i kiedy będzie zimny, pokroić na 3-4 poziome placki.

Ciasto jest wyliczone faktycznie na tortownicę nie większą niż 20cm.

I teraz masy, ja robię 2 a nawet 3 oddzielne w oryginale jest tylko jedna.

1 warstwa jaką daję od razu na biszkopt to pralinowa:
**Pralina
100 g migdałów i płatki migdałowe mogą być same płatki uprażyć w piekarniku przez 10 minut.

Odłożyć garść prażonych płatków do dekoracji
Na patelni roztopić 100 g cukru z łyżką wody. Kiedy zrobi się karmel, wsypać migdały. Przelać na matę silikonową lub folię i zostawić do ostygnięcia. Kiedy stwardnieje, zmiksować w malakserze.

I teraz ja robię na tyle płynny karmel żeby do końca nie zastygł. Na dół tortu wykładam tylko połowę tej masy 2 połowę odkładam do kremu budyniowo-maślanego

Krem budyniowo - maślany
Na pralinę od razu kładę krem:

Krem maślany:
180 g masła
90 g praliny **
270 g kremu budyniowego ***

***Krem budyniowy
250 ml mleka
1 laska wanilii, przecięta wzdłuż (nie trzeba dodawać wanilii można np dodać syropu do kawy waniliowego albo cukru z prawdziwej wanilią)
2 żółtka
60 g cukru
15 g mąki ziemniaczana
15 g mąki (zamiast mąk można dodać opakowanie budyniu waniliowego ja lubię robić budyń sama)
można dodać kawę ale nie trzeba zależy jak bardzo kawowy chcemy uzyskać smak

Mleko gotujemy z wanilią, w między czasie ubijamy żółtka na kogiel-mogiel z cukrem. Czasami pod koniec podbijam je na parze. Następnie dodajemy mąki albo opakowanie gotowego budyniu. Jak masa ładnie się połączy wlewamy trochę gorącego mleka ja robię to powoli po łyżce. Jak już masa jest dość płynna przestawiam mikser do mleka i powoli mieszając wlewam masę jajeczną. Całość chwilkę podgrzewam ciągle mieszając. W międzyczasie trzeba wyjąć wanilię jeśli dodałyście. I dodać kawę. Odstawić z ognia do ostudzenia.
Jak budyń przestygnie uciera się go z masłem a na końcu dodaję resztę praliny jaka nam została.

Taką masę daję od razu na pralinę i przykrywam nasączonym lekko kawą biszkoptem. Nasępnie robię 3 masę.

Masa mascarpone:

250serka mascarpone
3jajka (oddzielnie żółtka i białka)
kieliszek amaretto
4łyżki cukru bądź cukru pudru

Ubijamy białka z szczyptą soli pod koniec ubijania dodaję 2 łyżki cukru. Ubijamy do sztywności aż masa nie wypada po odwróceniu - odstawić do lodówki. Żółtka ubijamy na kogiel-mogiel z 2łyżkami cukru. Jak masa jest dobrze ubita powoli rózgą dodajemy mascarpone. Kiedy serek połączy się z żółtkami dodajemy do smaku amaretto nie trzeba całości w zależności jak nam pasuje. Ja lubię mocniej amarettową masę gdyż bardzo mi jego smak pasuje do kawy. Masę serowo-żółtkową łączymy z wyjętymi z lodówki białkami. Białka przed dodaniem trzeba uderzyć leciutko pojemnikiem o blat i powoli dodawać łyżką tak żeby nie wlać wody która czasami odsącza się na dole białek po odstaniu. Wszytko delikatnie wymieszać rózgą. Masę trzeba nakładać powoli na tort i nie całą jednocześnie. Najlepiej odstawić ją do lodówki na 2h i jak już trochę się ściśnie to dopiero wtedy nałożyć na biszkopt. Przykrywamy ostatnim biszkoptem. Cały tort wykończamy lekko masą maślano budyniową której powinno trochę zostać do obłożenia tortu. Na wierzch sypiemy trochę kakao można też rozpuszczonej kawy i posypujemy prażonymi płatkami migdałowymi.

i gotowy.. trochę musi postać w lodówce :) mam nadzieję że mnie zrozumiałyście ;)


http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=64867http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=54914

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #450897 przez madziorskie
Kasiu dzięki za przepis! Alez ten tort pracochłonny! Przy Izie to chyba cały dzień bedę go robiła.... i oby tylko jeden...

co do kombinezonu Iza tez lubi siedzieć i oglądać, ale czasami jeździ oparta o wózek i tzryma się poręczy... jak na razie ubieram na spacer tylko polarek, lub bluze z długim rękawem na body z długim rękawem, no ale teraz jest cieplutko. Ran anwet miała bluzkę na body z krótkim... ale jak za chwilę zacznie się chłodno to kurtke będę ubierała, a na mrozy mam kombinezon... za mrozami nie tęsknię ale sniegu juz nie mogę się doczekać...

zastanawiamy się z męzem kiedy wyprawić roczek pannie Izabeli... czy w Święta (za jednym zamachem), czy w piatek tak jak przypada, czy dzień po czyli w sobotę... trudny orzech do zgryzienia.. chciałabym w piątek tak jak przypada, ale wiadomo niektórzy do pracy chodzą...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #451308 przez Kaś_O
chwalimy się :D

www.facebook.com/v/3317014143838

kroczków było wiecej ale z zamieszania i ogólnej euforii wyłączyłam nagrywanie. ;) :kiss:


http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=64867http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=54914

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #451377 przez madziorskie
Jejku jaki ten Czaruś zdolniacha! No brawo Czaruś!!! Gratulujemy!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu - 11 lata 6 miesiąc temu #451408 przez ann-sunshine
Skutecznie przekonałyście mnie do śpiworka, właśnie kupiłam, oby się przydał :-)

Adlenne, hmm ciągle czekam na pierwszą miesiączkę po ciąży. Niestety mocno sobie chyba namieszałam tabletkami anty, no i właściwie laktacja zastopowała mi się dopiero jakieś 3 tygodnie temu.

Kaś jeju ten tort musi być pyszny, tylkko strasznie pracochłonny się wydaje, nie mam cierpliwości do takich niestety.

To my też się pochwalimy. Martuśka dziś pierwszy raz nurkowała w basenie (tzn została na moment zanurzona pod wodę pionowo nóżkami w dół). Była trochę zdziwiona po wyjęciu i denerwowała ją woda w oczach, ale ogólnie zadowolona i śpiewająca. Uwielbiam chodzić z nią na basen.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu - 11 lata 6 miesiąc temu #451694 przez madziorskie
ann-sunshine to gratulujemy i Martusi!
Ja chciałam chodzić na basen z Izą, ale jak mi podali cenę to zrezygnowałam. Stwierdziłam, że bez przesady! Może gdybym miała więcej kasy.... ale nie zmienia to faktu, że u nas drogi interes wychodzi... 40 zł za wejście, a pewnie z pól godz trawją zajęcia... dlatego tez robimy jej dłuzsza kapiel w domu, raz nawet 40 minut ;) i też jest mega szczęsliwa, a po takiej kapieli to tylko spać ;)

Jaki śpiworek ostatecznie kupiłas?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl