BezpiecznaCiaza112023

Rok 2012 otwarty:) - mamy styczniowe:)

12 lata 6 miesiąc temu #209416 przez Adlenne
magda86090504 my też na listopad planujemy remont bo właśnie dostaliśmy kredyt. Także na razie wstrzymujemy się z zakupami większych gabarytów, za to mam już dużo ciuszków.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #209427 przez magda86090504
Natalia88 napisał:

żałuję trochę, że dla chłopców nie ma takich słodkich ubranek, choć ostatnio dostałam pięknego "męskiego" :silly: pajacyka :)


Oj tam :) Jak się chce to się znajdzie fajne męskie ciuszki dla maluszka :D

Cieszmy się z małych rzeczy, bo wzór na szczęście w nich zapisany jest! <3

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #209461 przez Kaś_O
Dziękuję, z imieniem długo się wahaliśmy ale jak już postanowiliśmy to nie wyobrażamy sobie innego. Śmiejemy się że właśnie po tatusiu będzie czarował :)(mąż ma na imię Bartek)

Natalia88 jest duuużo super ciuszków dla chłopców, naprawdę strasznie fajne są w TESCO z postaciami Disneya, super wyszywane. Jak tylko będę miała chwilkę to porobię zdjęcia i powstawiam żebyś mogła zobaczyć. U nas w sumie babcia przejęła inicjatywę zakupów ciuszków, my kupujemy nieliczne sztuki. Szczerze wam powiem że nie przymierzaliśmy się do jakiś większych zakupów, owszem oglądaliśmy już coś i patrzyliśmy ale cały czas czekamy. Niestety mam ogromny remont i eh eh..

Mały kopie przy każdej okazji, powiem wam że dla mnie jego pierwsze ruchy były czymś cudownym :) :kiss: teraz też jak dłużej nie buszuje to zastanawiam się czy wszystko ok. ale na szczęście kopie centralnie w środek brzucha więc nic nie boli tylko takie delikatne uczucie całkiem przyjemne


http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=64867http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=54914

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #209978 przez mysia-sia
ohh jej i mnie wzięło na przeglądanie neta w poszukiwaniu potrzebnych rzeczy:) na szczęście ubranka mamy po Kubie, większość uniwersalnych więc i dla córci się przydadzą:) a poza tym na pewno babcia zrobi wielkie zakupy tych uroczych sukienuszek itp ciuszków iście dziewczęcych:)
materacyk mam zamówiony u koleżanki, leży i czeka na odbiór:)
problem mam tylko z łóżeczkiem, bo chcemy drugie turystyczne kupić i dobrze by było też w kolorze zielonym, żeby się nie gryzły, skoro mają w jednym pokoju stać:)
poza tym brakuje nam takich akcesoriów jak tetrowe pieluchy, smoczki i jakieś "pierdołki":) bo cała reszta po starszym bracie jest:)
a jeśli chodzi o imię to będzie walka:P ja bym chciała Amelię a mąż Maję lub Jagodę:) w sumie wszystkie imiona ładne, ale na co się zdecydujemy to się zobaczy:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu - 12 lata 6 miesiąc temu #210065 przez delfinek83
trochę niezadowolona jestem, bo zakupy jeszcze nie dotarły, a już bym je chciała tu mieć i sobie oglądnąć :) no nic, będą po weekendzie trudno :silly:
zamówiliśmy ten materacyk gryka-pianka kokos 60/120/10 i mam nadzieję będzie ok, do tego ochraniacz na materac, kołderkę, prześcieradła, śliczne pościele i komplet 4 elem. do wózka :lol:
sporo tego, ale wszystko potrzebne będzie

a wczoraj jeszcze zamówiłam kilka fajnych pieluszek kolorowych i od razu parę innych rzeczy u niej wzięłam ;)
allegro.pl/pieluszka-tetrowa-kolor-2-20zl-szt-i1827379819.html
a są jeszcze inne: z kaczuszkami, misiami :)
i zamierzam przyozdobić ścianę i komodę przy łóżeczku :)
allegro.pl/naklejki-scienne-148-wzorow-2...jka-i1810847607.html

Mysia, z tych trzech to też najbardziej podoba mi się Amelia
Maja też ładnie, ale teraz to baaaardzo popularne imię, więc ja bym już tak nie dała, ale Jagoda czemu nie, oryginalnie :)
u nas w klasie w podstawówce była Malina, bardzo fajna i zdolna dziewczyna, znana w całej szkole :woohoo:


[url=http://www.suwaczki.com/tickers/16ud3e3k6640b9q1.png[/img][/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #211633 przez ann-sunshine
Witajcie,

widzę, że większość zna już płeć dzidzi i odczuwa kopniaczki, super. Ale zakupowo się ostatnio zrobiło.

W końcu jestem w sieci - półtora miesiąca bez internetu - koszmar. Martusia też nieźle kopie i się kręci, tak że czasem wybrzusza mnie tylko z jednej strony. Po pęcherzu też mi nieźle daje. A jak ma spokojniejszy dzień, to się denerwuję, że coś za cicho jest.

My też najpierw małe remonty, a zakupy potem. Ciuszków mam od groma (sama jeszcze nic nie kupiłam, ale powoli się przymierzam do tego, bo chcę żeby miała coś swojego własnego, a nie pożyczonego), myślę, że za jakiś miesiąc zaczniemy myśleć nad dużymi zakupami - łóżeczko, pościele, wanienki itp.

Dziś mam pierwsze zajęcia w szkole rodzenia - zobaczymy jak będzie. Tydzień temu było spotkanie organizacyjne na którym byli też tatusiowie - biedacy posłuchali chwilę o nacinaniu krocza i innych sprawach ciążowo-porodowych i prawie wszyscy jak jeden mąż zzielenieli, aż mi się ich szkoda zrobiło.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #214281 przez Natalia88
Hej Dziewczyny co u Was? Jak znosicie coraz krótsze, zimniejsze dni?
Mi Jaś zrobił dwa dni temu stracha bo cały dzień się nie wiercił i wieczorem jak już się zbieraliśmy do szpitala na ktg zaczął tak kopać, że nawet mój mąż to widział :lol:
Czy macie już może upatrzone jakieś wózki? My powoli, bardzo powoli :P , robimy rozeznanie i szczerze mówiąc przeraża mnie ten ogrom modeli. Może macie już swoje typy, albo wypróbowane modele.
Trzymajcie się cieplutko

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #214613 przez ann-sunshine
Witaj Natalia88,

też miałam taki dzień kiedy nie czułam ruchów i już zaczynałam panikować, ale okazało się że uśpiliśmy dzidzię na dobre 500 km przejażdżką samochodem, na całe szczęście wieczorkiem też zaczęła akcje kopania mamy :)

A co do wózków, to koleżanka poleca tako jumper, jest to wózek 3funcyjny (gondola, spacerówka i fotelik samochodowy) - co dla mnie ważne: 4 duże pompowane koła, możliwość łatwego wypięcia gondoli, gondola duża - dziecko będzie mogło swobodnie w niej fikać i zimą zmieści się spokojnie nawet jak będzie opatulone w wiele warstw, duży koszyk na zakupy, no i cena rewelacyjna - ok 1200 zł. Spacerówki jeszcze nie przetestowała. Poza tym produkuje je polska firma, więc nie będzie problemu z serwisem.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #214896 przez Adlenne
Cześć dziewczyny, jak się okazało miałam skurcze chociaż nie wiedziałam że to skurcze były. W środę o 23 wieczorem jechałam na USG bo mnie brzuch pobolewał i okazało się przy okazji że mam skurcze. Teraz muszę brać co 6 godzin fenoterol i jest lepiej. Brzuszek już nie twardnieje.

Jeśli chodzi o wózek to my zdecydowaliśmy się na Tako Warrior - jest to nowszy model od Jumpera - również 3 w 1. Sprzedawca bardzo polecał, mówił że na te wózki mają najmniej reklamacji. Wizualnie bardziej mi się podoba niż Jumper, chociaż chyba jest o 150 zł droższy.
Generalnie nam sprzedawca odradzał kupowania wózków renomowanych firm w podobnym pułapie cenowym bo Tako ostatnio bardzo poszło do przodu i w tej cenie daje najlepsze wyposażenie. Do tego atutem jest świetna amortyzacja, porównywaliśmy go z modnymi wózkami typu implast czy x-lander i one wszystkie są strasznie sztywne w porównaniu z wózkami Tako - a mi zależy przede wszystkim na komforcie dziecka. Jedynym minusem może być waga, jeśli ktoś mieszka na wyższym piętrze i musi nosić wózek, ale ja akurat takiego problemu nie mam. Polecam rozejrzenie się w sklepie, bo każdy ma inne wymagania i potrzeby.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #214938 przez ann-sunshine
Witaj Adlenne,

a często miałaś te skurcze (twardnienie brzuszka)? Od tygodnia też mi się zdarza ale tak 2-3 razy w ciągu doby i położna w szkole rodzenia mówiła, że jak zdarza się to nie częściej niż do 10 razy w ciągu doby to nie ma się czym martwić.

Widzę, że też zostałaś fanką wózków tako :) właśnie zapomniałam dodać że stelaż + gondola lub stelaż + spacerówka to 16 kg razem, ale ja tak samo nie muszę nosić wózka po schodach, więc ta wada akurat mi nie przeszkadza.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #215054 przez Adlenne
No ja właśnie dosyć często miałam twardy brzuch ale nie wiedziałam nawet że to skurcze - po prostu jestem pierwszy raz w ciąży i wydawało mi się że skurcze jakoś bolą czy jakoś się je czuje, a ja ich nawet nie zauważyłam. Tylko lekarz mi na to zwrócił uwagę, kazał dotknąć brzucha bo zauważył że mam skurcz. A po chwili jak skurcz przeszedł kazał dotknąć jeszcze raz i porównać. No więc ja taki brzuch często miałam i on powiedział że jeśli częściej niż 5 razy dziennie to już jest niepokojące. Jak sobie przypomnę to przez większość dnia taki był tylko ja nie wiedziałam że coś jest nie tak bo wcześniej nigdy nie bolało, ale teraz macica powiększa się w szybszym tempie, a do tego jeszcze się przeziębiłam i to wszystko mogło spowodować że zaczęłam odczuwać ból. W każdym razie biorę na razie po pół tabletki fenoterolu co 6 godzin i zdecydowanie pomaga. Jakby coś się działo to można będzie jeszcze zwiększyć dawkę.
Mała ma się dobrze, waży już 960 gram. Łożysko i szyjka też są w porządku.

A co do wózków to uważam, że w tej cenie nie ma nic lepszego od Tako. Podobał mi się też Espiro GTX ale materiał z jakiego jest wykonany jest beznadziejny, ma mały koszyk na zakupy i sztywny jest tak że dziecko odczuwałoby każdą najmniejszą nierówność.
W sklepie na równej powierzchni i bez obciążenia każdy wózek prowadzi się świetnie - gorzej to wypada w terenie. Dla mnie najważniejsze były duże koła pompowane i dobra amortyzacja, tym bardziej że czeka nas jeżdżenie po śniegu. Moja siostra miała jumpera a ja wezmę warriora bo mi się bardziej podoba rozwiązanie przednich kół. A i Tako ma chyba największy wybór kolorów, w sklepie w którym oglądaliśmy można wybrać wszystko osobno - kolor wózka, fotelika, stelaża a nawet rodzaj kół. Oprócz gotowych zestawów można dowolny stworzyć sobie samodzielnie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #215391 przez ann-sunshine
Ja też nie zdawałam sobie sprawy że to skurcze, dopiero położna na szkole rodzenia mnie oświeciła. Faktycznie teraz to już i dziecko i my szybciej rośniemy, 950 g to już sporo :) nie ma się co dziwić że zaczynamy odczuwać że jesteśmy w ciąży

miłego weekendu dziewczynki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu - 12 lata 6 miesiąc temu #218043 przez mamapolkowa
PROSZĘ NIE ZAŚMIECAĆ FORUM, SĄ NA FORUM STOSOWNE WĄTKI ^^ MODERATOR

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #218469 przez ann-sunshine
Witajcie Dziewczynki, jak Wasze samopoczucie?

Po dzisiejszej wizycie u gina dostałam no-spę i magnez na skurcze brzuszka, bo mu się to niezbyt spodobało. Poza tym szyjka długa i zamknięta więc jest w sumie ok. Jesteście już po badaniu poziomu cukru z obciążeniem? Da radę tę glukozę wypić i nie wylądować po niej w toalecie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #219292 przez delfinek83
Hej Ann, no mi też kazał brać nospę jak będzie brzuszek twardniał.
Tą glukozę to da się w sumie wypić, taka baaaardzo słodka woda, ale mi troszkę przeszkadzał jej zapach w tym kubku i taka mętna konsystencja więc wolałam mieć to szybko za sobą i jej powoli nie sączyć, więc zatkałam nos, przechyliłam kubek i w kilka łyków wypiłam wszystko :silly:
niektórzy dają tam trochę cytryny żeby nie było takie mdłe
ja miałam cytrynkę w torebce i jak później czekałam 2 godziny na ponowne pobranie krwi to sobie ją wyciągnęłam, zrobiłam małą dziurkę i ssałam po kilka kropelek bo mnie zmuliło a tak to ciut lepiej się w ustach robiło i jakoś dałam radę wytrzymać bez kibelka, ale strasznie osowiała byłam, ciągle ziewałam i myślałam że tam zasnę na tym krześle ;)
w drodze powrotnej w aucie zrobiło mi się niedobrze, no i nie zdążyłam dojść do domu i wyplułam tą "cukrową papkę" na trawnik koło bloku :blush:
od razu mi ulżyło, w domu zjadłam piętkę chleba bo mnie zassało i musiałam położyć się na godzinkę spać bo taka padnięta jakaś byłam :cheer:
także da się przeżyć, ale każdy jednak inaczej reaguje
a kiedy masz badania?


[url=http://www.suwaczki.com/tickers/16ud3e3k6640b9q1.png[/img][/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl