BezpiecznaCiaza112023

Mamusie luty 2013 !

11 lata 3 miesiąc temu #556013 przez michasia
Patii czasem w aptece można zapytać o tańsze odpowiedniki i dadzą. A jak w ogóle z tym swędzeniem? lepiej jest? ja też bym się do M nie odzywała, urodzisz, jak się dowie pocztą pantoflową, czy jak zapyta, to się dowie i tyle.

Kupiliśmy dziś regał w biedronce, całkiem fajny, będzie ciut miejsca na książki, a w ich miejsce w szafie poukładam dziecięce rzeczy. Półki w szafie takie głębokie, to pewnie po 4 stosy w 2 rzędach będą, ale to sobie od razu poukładam każdy rodzaj ciuszków osobno:)

Mrufka cudna Twoja Ada:) Włoski super. Kuzynki kuzynka urodziła córkę z takimi jeszcze dłuższymi. I tak słodko wyglądała jak miała roczek i taką kiteczkę:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #556016 przez chiczi
Witajcie :)
Ja dziś byłam na badaniach- po raz pierwszy hemoglobina w normie: 12,7 przy normie od 12.
CRP ujemny, żelazo ok.
W moczu nieliczne bakterie, leukocyty standardowo, i pojawiła się "nowość" niejednoznaczny wynik cukru- zapisane jest: +/- 100mg/dl. Wyczytałam w necie, że pod koniec ciąży taki poziom glukozy w moczu może być, gorzej, gdy przekracza 180 mg/dl. We wtorek wizyta. Zobaczymy, co powie lekarz :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #556026 przez gabilee
mrufka przesliczna Adusia :kiss:

monia aby dalej ta waga tak schodzila :D a powiedz jak brzuszek sie wchlania? bo boje sie , ze taki flak sie zrobi;/

czy ktoras z mamus , ktore urodzily uzywaja pasa poporodowego?

princess slicznie wygladasz :d nie ma to jak wloski pofarbowane , zaraz inaczej sie ukladaja :D

ja normalnie widze foto Adusi :)

chomiczka powodzenia :d daj znac po :D

anoda witaj kochana :) jak u ciebie kochana ? jak sie czujesz ? juz niedlugo marzec i bedziecie mogli sie starac o dzidziusia prawda?

marlenka czyli ogolnie mozna normalnie funkcjonowac przy noworodku ?
bo wszyscy strasza zobaczysz skonczy sie sielanka tylko dziecko i nic wiecej ;/

kasiu dobrze , ze juz jestes z nami :) i , ze Tosia zdrowiutka :)

pati mysle , ze jego mama nie ma juz na niego wplywu , bo jest dorosly i mimo , ze nie jest szczesliwa z powodu jego postepowania nie moze nic zrobic...
a jak uwazasz , ze ulzy ci jak z nim pogadasz to tak zrob :)

ja dzis sie wkoncu wyspalam :d zasnelam jak bobas :)
wczoraj z urodzin wrocilam ok 21.30 i wyciagnelam N na przejzdzke autem :D bylo milo , pogadalismy i wgl , a jak wrocilismy to mialam skorcze lekkie , ale brzuszek bolal przy tym , moze dlatego tak zasnelam szybko :D
bylam dzis dopelnic rzesy i odrazu lepiej sie czuje :D
chcialam cos posprzatac , ale nic mi sie nie chce
dzis wieczorem ide popilnowac bratanka , ale cale szczescie juz wykapanego i ululanego , bo chyba nie dam rady juz latac za dzieckiem z tym brzucholem :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #556053 przez xpatiiix3
Michasia tak ale nie mogą dać bo tam inne dawki są tamtych tańszych, a ten ma 300mg a tamte najwięcej 250 i żeby taka sama dawka to by dali a tańsze są prawie o połowę te tańsze... nie wiem zobaczymy a swędzi ciągle jak cholera ale się przyzwyczajam powoli żeby nie drapać bo jest gorzej, chociaż można czegoś dostać od tego już...

Chiczi czyli mówisz, że lepsze wyniki to dobrze ;)

Gabilee ja sama już nie wiem czasem co robić, ale sobie wolę odpuścić, bo tylko nerwy stracę i czas pewnie... no to fajny wieczorek wczoraj mieliście ;)

A ja dzisiaj zauważyłam, że brzuszek mi spękał na dole... Ja pierdziele, a miało być tak pięknie i to takie niebiesko sine krechy grube...

Córcia Livia tp 20.04.2015 <3
Córcia Nela 03.10.2014 <3
Synek Marcel 19.02.2013 <3
...
Aniołek [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #556056 przez bananamana
czesc mamusie :)

Mrufka śliczna twoja córcia no do schrupanie i te wloski :)

Princess ale powiedz od razu sie czlowiek lepiej czuje po wizycie u fryzjera bardzo ładna fryzurka, brzuszek tak nisko juz masz :) i bidulko te rozstepy ale maluszek ci pewnie wszystko wynagrodzi :)

Mnie puscili do domu, ktg podobno super mala bardzo ruchliwa, po badaniu szyjka dluga i zamknieta - mimo tych kłóc i skurczy cos mi sie zdaje ze do terminu dotrwamy jak nic. Łozysko sie nie starzeje, wody plodowe ok, mala ma niecale 3300g 18 kolejne ktg badanie i decyzja czy rodzimy czy jeszcze czekamy.

A dzis zaliczylam pierwsza glebe wbiegalam po schodach jak mozna to wbieganiem nazwac poplataly mi sie nogi i buch, piszczel potrzaskana i lokiec na szczescie ochronilam brzuch i tylko delikatnie nim dobilam teraz bedzie piekny siniec na nodze ehhh czlowiek jakis taki niezdarny :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #556076 przez chomiczka
Kasia najważniejsze że z małą ok i że już jesteś w domku :)

Pati ja też bym sobie dała z nim spokój na razie, sam przypełźnie jak maluszek się pojawi, wtedy boleśniej go dotknie jak kopniesz go w dupę :) zemsta jest słoodka :) przynajmniej dla mnie. Nie martw się mi tez pod brzuszkiem zaczyna się coś dziać :angry: to chyba przez to że się obniża i dlatego zaczyna pękać na dole. :angry: No niestety to cena jaką trzeba zapłacić.

No ja już po wizycie, wszystko ok, usg niestety nie było więc nie wiem co u małego. Wziął mi wymaz na paciorkowca i zapisał za tydzień na moje pierwsze KTG. Już się z nim nie zobaczę, dopiero po połogu, teraz mam tylko raz w tygodniu przychodzić na KTG.
Jedno mnie ucieszyło, mam już rozwarcie na palec :lol: :lol: Wprawdzie powiedział że równie dobrze mogę urodzić za 2 tygodnie, ale to zawsze coś!!! :) :)

Żeby nie było za różowo, musiało mnie przewiać, boli mnie pół głowy i ucho, chyba mam zapalenie ucha :angry: nie wiem jak to wyleczyć domowymi sposobami :angry: tego mi tylko było trzeba, a ból jest okropny :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu - 11 lata 3 miesiąc temu #556096 przez xpatiiix3
Bananamana biedna jeju uważaj na siebie kochana :kiss: dobrze, że brzuszek cały ;) no no maleńka duża, to jeszcze trochę poczekacie ;)

Chomiczka no tak hehe ja też mam tak, że większa satysfakcja będzie jak go potem zaboli, hehe nie wiem no ale wredna jakaś się zrobiłam w tej ciąży :P a te rozstępy w sumie się tak bardzo nie przejmuję, bo wiem, że z czasem zbledną i nie będzie tego tak widać ;) z resztą kto tam będzie patrzeć na mój brzuch hehe :D No i super, że coś już się zaczyna dziać ;) kurde zawsze coś patrzę pod koniec dopada jakieś cholerstwo.. ale będzie dobrze ;) mnie to jakiś katarek dopadł.. :P a tak to nic więcej, odpukać na razie ;)

A i dalej mam te lekkie plamienie, dzisiaj takie brązowawe upławy mam i wczoraj po wizycie trochę ciemnej krwi poleciało, no i te smarki... xD hehe ale całe szczęście, że wiem, że to szyjka się rozwiera powoli, no ale dobrze niech powoli sobie się szykuje, jeszcze tydzień przyda mi się czasu na ogarnięcie wszystkiego do końca ;)

Córcia Livia tp 20.04.2015 <3
Córcia Nela 03.10.2014 <3
Synek Marcel 19.02.2013 <3
...
Aniołek [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu - 11 lata 3 miesiąc temu #556105 przez sylwia1986
Gabilee oby było tak jak piszesz że maluch będzie wykąpany i śpiący, bo dzieci pod opieką cioć lubią wykorzystać sytuacje i poharcować troszkę ;)

Bananamama ja ostatnio wywaliłam się na pupsko i najgorzej nie mogłam się zebrać ;) takie z nas niezręczne istotki czasami ;) grunt że brzuszek cały, ale nogi też szkoda ;/
Wizyta udana, też jestem zamknięta (a w zasadzie byłam na ostatniej wizyzcie)ale mięciutka w środku :lol: czekam na termin i nie robię sobie wcześniejszych nadziei a co będzie to będzie :side:

Chomiczka takie wieści z wizyty cieszą :) chociaż jak sama piszesz z takim rozwarciem można i z innymi "zwiastunami"i dwa tygodnie chodzić, a nieraz bez niczego rachu ciachu i ląduje się na porodówce ;) a powiedz mi na to ktg masz chodzić do przychodni czy do szpitala, bo mi nic takiego babeczka na ostatniej wizycie nie zaleciła. A co do ucha, jest taki śmierdzący kwiatek i on mi pomagał przy bólu ucha, tylko moja babcia go ma, a ja ostatnio natarłam maścią rozgrzewającą na własne ryzyko okolice ucha z przodu i z tyłu na noc i też przeszło ;)

Zrobiłam ciasto, bo w domu nic słodkiego oprócz kisielu, a do sklepu nie chce mi się iść, czekam aż wystygnie i szamanko :lol: :lol: :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #556109 przez princess
Pati a jak się ten drogi lek nazywa? Lekarz powinien najpierw uprzedzić, że wypisuje drogi lek... Tak na prawdę to mógł Cie na oddział położyć i miałabyś leki za darmo... no ale lekarze dużo zarabiają więc nie mają takich zmartwień.
Na swędzenie mi przepisali Xyzal, tani był bo 10 zł ale niestety na receptę. Ale Ty i tak idziesz na dniach do szpitala nie?
Mi też brzuch na samym dole popękał, jak się zaczął obniżać to tak się stało. A smarujesz brzucha często?

Gabilee mi też po głowie chodzi ten pas poporodowy :) Tylko po cesarce pewnie od razu nie będę mogła go nosić a dopiero jak się rana podgoi. Najlepiej chyba go kupić dopiero po porodzie, zmierzyć obwód brzucha i dopasować rozmiar. Ostatnio znajoma mi doradziła by kupić majtki wyszczuplające, takie z wysokim stanem, i że też ładnie brzuch się schodzi przy tym.
Zazdroszczę Ci tych rzęs, ja chciałam przed porodem pójść zrobić ale chyba nie dałabym rady tyle leżeć... Sama nie wiem...

Banana pewnie, że lepiej po wizycie u fryzjera :) Jeszcze bym sobie połaziła po sklepach i kupiła jakiś ciuch ale po pierwsze nie ma już człowiek siły a po drugie nie ma sensu bo zaraz rodzimy i nasze sylwetki jeszcze się zmienią :) Aha i jeszcze na masaż plecków i głowy bym poszła, ale na brzuchu się nie położę :P
Super, że na wizycie wszystko dobrze i Daga już jaka duża :) Ojej, dobrze, że niegroźny ten upadek.

Chomiczka to może w czapce choć w domu albo w kapturze czy sobie chustą głowę owiń. Mi zawsze wygrzanie chorego miejsca pomaga.

Dziś na obiad zamówiliśmy pizzę, załapaliśmy się na promocję bo dziś jej święto :) Ja sobie zrobiłam paznokcie, jutro M albo mama mi pomalują paznokcie u stóp. No i jak wysypka na nogach trochę ogaśnie to może jeszcze dam radę się ogolić. I w poniedziałek rano wio do szpitala :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #556120 przez anoda89
Princess a u ciebie w szpitalu można mieć pomalowane paznokcie bo u mnie nie pozwalają?? Stresujesz się cesarką?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #556121 przez sylwia1986
Princess a nie ma przeciwwskazań do pomalowanych paznokci? nie orientuje się jak do cesarki, ale do naturalnego nie można mieć pomalowanych ani tipsów, bo oni na patrzą w trakcie porodu czy nie sinieją palce pod paznokciami.

Dziewczynki a takie pytanko, wyparzałyście już smoczki, butelki etc.? Ja mam zamiar się za to zabrać w poniedziałek, tylko zastanawiam się jak później przechowywać te wysterylizowane rzeczy..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #556123 przez sylwia1986
Cześć Anoda :lol: :kiss: wczoraj podczytywałam Was na staraczkach, ale macie tam fajnie wesoło :lol: a jakie pyszne przepisy, mniami :P
Odezwała się u Was Sylwka? Bo widziałam Twoje nawoływania ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #556125 przez Milka
princess z tego co wiem to po cesarce zakładaja dosc podobny pas do tego poporodowego ...styczniówki po cc tak pisały :)
ja mam w planach takowy zakupic zaraz po porodzie . na allegreo widziałam w cenach około 60 zł ale trzeba znac obwód brzuszka ...

kurcze wasze tempo postów jest zawrotne wiec nie pamietam która pytala w kazdym badz razie tak jeśli do 13nie urodze to mam sie wstawic do szpitala czy na wywołanie to w sumie niewiem .. bo moga stwierdzic ze jeszcze można czekac do 14 dni po terminie z OM ale wtedy to moje dziecko bedzie z 5 kg wazyc :ohmy:

Chomiczka jesli nic konkretnie nie masz w domu a ból ucha jest konkretny to na uśmieżanie ale raczej nie leczenie podgrzej olej na gazie namaczaj patyczek Lub watke które bedzie umiała potem wyciagnąc byle by nie wrzący i do ucha , daje duża ulge nie raz jak mi sie przyplątało zapalenie a nic nie miałam to pomagał .. nie raz nawet w sumie pomagał na tyle ze obyło sie bez lekarstw ale to raczej jak mnie lekko przewiało a nie przy zapaleniu a i jak bys myła głowe koniecznie turban na głowe a potem dokładnie wytrzyj uszy bo moze byc tylko gorzej :/

Sylwia na ktg chodzi sie zazwyczaj do szpitala ale to zależy - jedni mówi a ze od 38 tc powinno sie raz w tygodniu wysyłac ciezarna a drudzy ze dopiero jak minie przewidywany termin porodu . Ja bylam na KTG Tylko raz i to jeszcze na bezczela musiałam sie upomniec o to lekarza mimo ze chodziłam prywatnie to raczej bez upomnienia by mnie nie wysłał ... a uważam ze jest to dośc istotne badanie ...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #556128 przez Madlen
Hej mamusie. Jakoś bylejak się czuję- poranne mdłości, nerwy niewiadomoskąd, wymioty bleee..

Princess twarzowa fryzurka :)

Mrufka Adusia urocza.

Kasia fajnie, że wszystko zgodne z normami.

Gabilee zazdroszczę tych rzęs, ja nie wyleżałabym kilkunastu minut nawet...

Banana ojej, na szczęście nic poważnego się nie stało..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #556129 przez dominia
Milka ja na ktg chodzę już miesiąc :dry: ale mam wskazania i pewnie dlatego .. chociaż sama nie wiem ;)

Sylwia ja wyparzyłam już wszystko :) smoczek, małą butelkę i odciągacz zawinęłam w pieluchę i włożyłam do torby :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaInsomnia
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl