BezpiecznaCiaza112023

Mamusie luty 2013 !

11 lata 3 miesiąc temu - 11 lata 3 miesiąc temu #556131 przez sylwia1986
Milka ale to musisz dostać skierowanie na to badanie od lekarza prowadzącego ciążę? Bo tak "z ulicy" nie można iść powiedzieć że jest się po 38t.c i zrobić badania? Chyba że się coś nawymyśla w stylu, dzidziuś coś mało ruchliwy.

Madlen zapraszam na ciacho na poprawę humoru :)

Dominia dzięki :kiss: o sposobie z pieluchą nie pomyślałam, myślałąm bardziej żeby w jakieś woreczki próżniowe się zaopatrzyć albo coś.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #556132 przez anoda89
Hej :) No mamy wesoło na staraczkach. Dziewczyny takie agentki są że czasami nie idzie z nimi wytrzymać :laugh:
Sylwka się nie odzywała. Myślę o niej codziennie i mam nadzieja że u niej wszystko wporządku.

Widzę że u was jak narazie cisza :) i ile dzieciaczków się już wykluło i wszystkie są przesłodki :kiss:

Zapraszamy do nas na staraczki :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #556133 przez Milka
Dominia ja od 6 miesiaca miałam dosc konkretne skurcze skróciła mi sie szyjka załozyli mi pessar zeżarłam 110 ttabletek fenoterolu ( wiem bo w opakowaniu jest 100 i brakło mi na kilka dni :P ) musiaąłm lykac nospe 3 razy dziennie ponad dwa miesiace a na KTG ani razu mnie gin nie wysłał a moim zdaniem to tez jest wskazanie , ale od kiedy udzielam sie na forum zauważyłam ze nie ma teori żadnego schematu którego lekarze sie trzymaja tylko każdy prowadzi ciąze tak jak uważa że jest dobrze i tyle , trzeba zaufac bo co innego nam zostało :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #556134 przez xpatiiix3
Princess ursopol, i 50tabletek (z czego mi prawie 30tabl by tylko było potrzebnych) kosztuje 132zł w najtanszej aptece u mnie a tylko w 2 aptekach w mieście był i kosztował 150... więc spora rozbieznosc cen a do tego wit k i esselive forte czy jakos tak ale sobie odpuściłam, bo mnie nie stać... no 18 mam się kłaść to następny poniedziałek, no u mnie teraz jeszcze bardziej spadł i pewnie temu, ale ja od paru dni zaczęłam zwykłym balsamem nawilżającym smarować, bo na rozstępy mi się skończył i od razu efekty wyskoczyły... no ale trudno no nic nie poradzę na to, kupię teraz jak pieniążki dostanę na rozstępy może więcej nie wyskoczy ;) No to blisko już u Ciebie i pomyśleć, że we wtorek Adasia już będziesz tulić :D super ;)

Sylwia ja to konkretnie zakręcona patrzę jestem, nawet nie pomyślałam o tym, że nie mam ani butelek ani smoczków, totalnie mi z głowy wypadło, zaraz ja dopiszę sobie do listy co w przyszłym tygodniu kupić muszę :P

Milka nie martw się na pewno już jak się stawisz to powinni przyspieszyć akcję ;) a malutka na pewno 5kg to nie będzie ważyć, nie martw się ;)

Córcia Livia tp 20.04.2015 <3
Córcia Nela 03.10.2014 <3
Synek Marcel 19.02.2013 <3
...
Aniołek [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #556135 przez Milka
Sylwia ja poszłam bez skierowania bo na dyżur gina do którego chodze/chodziłam . Ogólnie raczej trzeba miec skierowanie albo dokładnie tak jak piszesz , nie zerknełam na suwaczek zanim zaczełam posta ale jesli idziesz jeszcze przed terminem do lekarza prowadzącegop to moze poprostu sie upomnij o to badanie , ja nic swojemu ginowi nie sciemniałam tydzien przed terminem na ostatniej prywatnej wizycie powiedziałam wprost ze koleżanki chodza na ktg od 38 tc moze wypadało by bym i ja poszła zobaczyła z=czy z tetnem dzidziusia wszytsko ok . no to kazał przyjsc .

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #556136 przez princess
Z tego co wiem to u stóp można mieć pomalowane, u dłoni niestety nie właśnie jeśli chodzi o sinienie :)

Cesarką się stresuję, czy nie będzie powikłań itp. to nieszczęsne cewnikowanie i potem wypychanie z brzucha płynów, podobno bardzo bolesne jest :pinch: Ciekawe, jak będzie wyglądało pierwsze wstanie na nogi po operacji... No i martwi mnie czy po porodzie przejdzie mi ta wysypka i swędzenie... Oczywiście najwięcej myślę o Adasiu, czy jest zdrowy i żeby jemu nic nie było...

Sylwia ja właśnie myślałam, żeby jutro przed szpitalem wyparzyć parę rzeczy tylko jak to potem przechować, żeby na nowo się nie pobrudziły to nie wiem... Tam w szpitalu chyba wszystko na miejscu robią. W sumie to chyba nie będę sterylizować, tylko po prostu wezmę ze sobą i w szpitalu się tym zajmą o ile będzie taka konieczność.

Milka dokładnie dlatego ja kupię ten pas dopiero jak mi szwy zdejmą i zmierzę obwód brzucha. Bo najpierw wiadomo, rana musi się zasklepić i wietrzyć.

Jejku, tak chodzę po domu i nie wiem co tu jeszcze zrobić przed szpitalem... Ogarnięciem mieszkania sie M zajmie jak będziemy w szpitalu, ale nie wiem, co ze sobą począć ;) Na czytaniu się już skupić nie mogę, w TV też nic ciekawego, chyba zaczynam się stresować :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #556138 przez Madlen
Sylwia ciacho- zawsze, tzn. jeszcze ok 20 dni a potem dietaaa :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #556146 przez anoda89
Princess będzie dobrze i już niedługo przytulisz Adasia :kiss: Powiem Ci że dla mnie były chyba było najgorzej w szpitalu a jak szwy ściągnęli to było już naprawdę dobrze. Ta pierwsza doba jest może mało przyjemna bo macica się obkurcza i boli a tu nie możesz się ruszyć i skulić tylko leżysz jak kłoda. Zajmij się sprzątaniem żeby nie myśleć albo porób coś co zajmie głowę. Powodzenia :kiss: :kiss: :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #556150 przez michasia
Princess też będę miała dziś pizze, ale sama robię na kolację:)Wszyscy się cieszą, choć ja wolę kupną, mam jeszcze jeden bon z grupona na pizze i napoje, to może na jutro byśmy poszli, później może nie być okazji już gdzieś razem wyjść,a tak jak jesteśmy sami w niedziele, to nie muszę kombinować obiadu.

Sylwia ja nie zamierzam wyparzać, przecież to chwila moment, myślę, że nie warto wcześniej.

Madlen objawy jak na początku:)

Bananamana ojoj...dobrze, że brzuszek nie dostał, choć noga pewnie nieźle boli, co?

Dominia a bierzesz smoczek i butelkę do szpitala? Ja kupiłam smoczek tak profilaktycznie, aby był, ale mam nadzieję, że nie zacznę używać.

Patii a może zamiast balsamu na rozstępy popytaj w aptece o olej ze słodkich migdałów- używa się go do masażu krocza, ale jest podobno świetny na rozstępy i do nawilżania włosów, skóry ciała i twarzy. Wczoraj tak sobie o nim dość dużo poczytałam, ale do tej pory nie kupiłam, może jutro znajdę aptekę, gdzie będzie, bo chyba ciężko go dostać...

Madlen jaka dieta? zobaczysz, tak nam szybko te kg zejdą, że bez diety anty-słodyczowej po miesiącu będziemy mieć wagę jak przed ciążą i dalej będzie lecieć w dół:)

Princess na youtube jest dużo fajnych filmów, ja ostatnio oglądałam Next. Polecam, ale może jakiś wieczorek we dwoje?

Idę do kuchni się brać za tą pizze i też mi jakieś ciacho chodzi po głowie, trzeba by coś na jutro dobrego zrobić:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #556152 przez dominia
ee bez przesady dieta mam karmiących nie jest taka zła jak na nią patrzę .. bo w cukrzycy to nawet głupiego ciasta drożdżowego nie wolno ! nie mówiąc o ziemniakach [ja nie jem], chlebie pszennym, soku z jabłek .. rarytasy .. :)

Michasia tak biorę smoczek, jest tak mały, ze wcale nie przeszkadza a wolę mieć niż się denerwować kiedy mąż przywiezie :) a butelkę do odciągacza między innymi :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #556153 przez chomiczka
Sylwia ja chodzę prywatnie do lekarza, a na KTG mam chodzić do niego do gabinetu tylko położna będzie mi robić a nie on. Do niego dopiero mam przyjść po 6 tygodniach od porodu. Kazałam mu wymyślić dla mnie jakąś skuteczna i nieinwazyjną antykoncepcję :laugh: |

Princess ogrzewam łeb to faktycznie trochę mniej boli, mam nadzieję że przejdzie. To już widzę że jak na skrzydłach polecisz do tego szpitala ;) a wrócisz już z maluszkiem, super :) Nie stresuj się, postaraj się wykorzystac ten czas na odpoczynek, bo potem już nie bedziesz miała tyle czasu dla siebie

Milka dzięki za rade, na pewno wykorzystam, żeby tylko się nie rozszerzyło na drugie ucho, bo juz kiedys tak miałam.

Może głupie pytanie, ale z rozwarciem to przytulanki juz chyba nie wchodza w grę?? :unsure: :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #556156 przez dominia
Chomiczka ja mam rozwarcie na palec i gin powiedział, że mam sobie poużywać męża :lol: także bierz się za swojego :lol: może akurat pomoże w większym rozwieraniu :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #556157 przez Milka
chomiczka ja mam rozwarcie na 1,5 cm . Wspominałam ginowi że bede starała sie przyspieszacz itd i o przytulankach powiedziałam wprost i nic nie mówił ze nie wolno , a niewiem jakie Ty masz w kązdym bądz razie mi po wczorajszych przytulankacg nic nie ma ani skurczy ani plamien ani nic co mogło by mnie jakos niepokoic

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #556158 przez princess
Pati tak czytam na forach o tym leku i dziewczyny, które go brały najpierw były na obserwacji w szpitalu i dopiero po tym miały go przepisywanego... Do tego wyniki ich badań miały wartości po kilkaset jednostek :ohmy: a nie nieznacznie przekroczone jak u Ciebie czy u mnie... Co do witaminy K to z nią też nie można szaleć bo jest rozpuszczalna w tłuszczach więc jeśli jest jej nadmiar to się kumuluje w organizmie a to ma negatywny skutek. Moim zdaniem ten lekarz jest trochę niepoważny i zbyt lekką ręką przepisuje leki... Nad tym Essentiale Forte można by się było zastanowić bo to lek naturalny, z wyciągiem z soi... ale ja bym go nie kupowała. Stosuję dietę wątrobową i tyle. Bardziej powinien Ci przepisać coś na ten świąd bo tylko się biedna męczysz i denerwujesz przez to pewnie.
A w te balsamy dla kobiet w ciąży przestaję wierzyć, teraz co prawda brzuch smaruję maścią na tą wysypkę ale przed tą całą przykrą przygodą smarowałam zwykłym balsamem, tyle że mocno nawilżającym i ujędrniającym. Tak czy siak wyszło mi parę rozstępów. Fakt, że całkowite niesmarowanie na pewno byłoby tragiczne w skutkach dla skóry na brzuchu ale ja myślę, że nieważne czym, ważne by go w ogóle nawilżać :)

Anoda ja kiedyś miałam ranę szytą na szyi i też właśnie lepiej się poczułam dopiero jak mi zdjęli szwy. A Ty smarowałaś czymś swoją ranę?

Michasia dzięki za propozycję filmu, zaraz sobie zwiastun obejrzę :) i w łóżeczku z M pooglądamy.

Chomiczka i pamiętam, że jeszcze watę do ucha wkładałam, żeby dodatkowo grzała je w środku i lepiej się robiło :) Hehe mi się wata w uchu ze starymi babami kojarzy :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu - 11 lata 3 miesiąc temu #556159 przez chomiczka
No Dominia to mnie mega pocieszyłaś :lol: :lol: biorę się za raz za niego, bo niedługo nam się na to zacznie post :P a juz się zmartwiłam że trzeba czekać do wiosny ;)

Milka dzieki za informację, to nie ma sie czego bac tylko dosiadać :silly: haha

Princess dzięki, ja już czuje się i wyglądam jak stara baba więc jakos mnie to nie martwi ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaInsomnia
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl