BezpiecznaCiaza112023

Mamusie luty 2013 !

10 lata 8 miesiąc temu #717148 przez princess
Ola rozbawiłaś mnie swoją teściową :laugh: patrzyła z obrzydzeniem, a to dobre. Pewnie nigdy nie jadła wspaniałych pierogów ze szpinakiem, naleśników czy pasty szpinakowej. Ci, co go nie lubią chyba kojarzą z samym, gołym zielskiem do zjedzenia jak dla krowy ;) A dziecko, skoro lubi i wcina bez problemu to nie wiem, czemu miałabym nie podawać...

Ola co do mięsa to jestem pewna, że nie będę Adasiowi dawać. Sama nie jem miesa już prawie 10 lat, źle nie wyglądam, nie choruję już każdej zimy a morfologię mam ksiażkową. Całą ciążę i okres karmienia też nie jadłam i ani żadnej anemii, nic, mój gin był zaskoczony, że morfologię mam o niebo lepszą niż niejeden "mięsożerca". Oprócz warzyw i owoców jem mleko i jego produkty, ryby i jajka. Moja dieta jest różnorodna i niczego mi nie brakuje :) I wcale nie potrzeba do tego dużo pracy. I tak w domu jemy bezmięsnie, M się dostosował i tylko okazjonalnie je mięso u swojej mamy albo sam sobie coś robi. Więc Adaś nic nie straci jedząc kilka razy w tygodniu ryby, jajka niż ciągle mięso, które tak na prawdę nie jest człowiekowi potrzebne w takich ilościach, jak większość ludzi spożywa. Niestety to jest stereotyp, który pokutuje od wielu lat w społeczeństwie.

Ola nie przejmuj się nogami, jak M się podoba to znaczy, że jest git :)

Jadzia świetnie, że czytasz książkę o raku. Ja czytam teraz "Antyrak" i autor też właśnie prawi, że najlepiej całkowicie wyeliminować mięso z diety a jeść ekologiczne ryby, jaja. Mleko krowie też ludziom nie służy. Zielona herbata, kurkuma, brokuły, czosnek, cebula, jagody - te rzeczy zapobiegają rakowi. Na pytanie, co przyczynia się do powstawania raka autor odpowiada: styl życia i odżywianie się kultury zachodniej... czyli CUKIER, PSZENICA, MIĘSO. I jeszcze stres.
Myślę, że spokojnie jedno piwo możesz wypić. Więcej to już ryzyko. A laktator masz?

Monia jedynym składnikiem występującym w mięsie, a którego nie ma w roślinach jest witamina b12, którą i tak można znaleźć w rybach, jajach, przetworach mlecznych, ostatecznie, jeśli ktoś ma niedobór pozostaje suplementacja. Resztę substancji odżywczych znajdziesz w produktach roślinnych :)

Jak Adaś zacznie kręcić nosem na warzywa to będę mu je przemycać i przygotowywać na różne sposoby aż może mu zasmakują :)

Madlen wyglądasz rewelacyjnie! Zazdroszczę Ci, że wróciłaś już do figury sprzed ciaży. Ja nawet nie będę wymieniać cyfr brakujących do idealnej wagi. No ale dodajesz motywacji, patrząc na Ciebie wiem, że mi też się może uda ;)
Adaś jaki słodziak mały, podobało mu się w Ustce :) Szczególnie był zainteresowany rekinem ;)

Chomiczko dobrze, że zapisałaś się do lekarza. Lepiej sprawdzić niż zastanawiać się.

Dziewczyny nie przejmujcie się rozmiarami. Ci skubani producenci ubrań ciągle je zaniżają. Dawne 38 to już 36 (mój rozmiar) i przed ciążą musiałam kupować 40 (dawne 38). To jest śmieszne. Nie jestem strasznie gruba, mam tylko lekką nadwagę po ciąży i żebym nie wchodziła w spodnie rozmiaru 44? To jakiś ponury żart. Teraz już tak źle nie jest, wczoraj wbiłam się z spodnie sprzed ciąży. Ale te rozmiary, szczególnei w "trendy" galerianych sklepikach to ściema.

Dominia ja też mam dwie śledziony i wszystko jest ok.

Gabilee Leos rzeczywiście ma długie włoski :) Śliczny, duży chłopczyk :)

Dziękuję za wege-zrozumienie ;) miło jest spotkać się z tolerancją. Krzywdy swojemu dziecku nie zrobię na pewno. Zanim rozszerzymy całkiem dietę zamierzam wybrać się do jakiegoś fajnego, nie zacofanego dietetyka na rozmowę. Mam świetny poradnik jak gotować dla wege-malucha. Jeśli Adaś kiedyś powie, że chce mieso to dostanie. Ale będzie wiedział, skąd się wzięło, że nie rośnie na polu i nie powstaje bez bólu i cierpienia...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #717156 przez Martyna

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


jutro postaram się wszystko nadrobić

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #717162 przez Alina2408
dominia bardzo mi przykro ale wierze ze bedzie dobrze...musi byc..

gabilee dobrze ze u was wszystko oki :)
pozdrawiamy cieplo...

madlen dobra dobra bo zrem jak szalona ostatnio ale staram sie jesc zdrowo o ile to mozliwe...

gabilee no no no alez masz przystojniakow :)

martynka jezu tak mi prykro...




...nie oddam Cię nikomu...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #717164 przez Monia_T
Hej

Igunia wczoraj poszła spać bez kolacji. Po kapieli nie chciała jeść kaszki, nie miała tez ochoty na cyca a to baaardzo dziwne :laugh: Położyłam ja i dopiero przed 1 zaczęła się kręcić, może i usnęłaby ale ja miałam tyle mleka, że już przeciekałam, dawno tak pelnych piersi nie było, więc ja przystawiłam. Kolejna pobudka przed 5 pocycała juz u mnie w łóżku i wstała na dobre o 6.30. A teraz rządzi ze mną przy lapku....uwielbia klikać i patrzeć co robię.
Wczoraj zamówiłam tablet, ciekawe jak jej się spodoba ta zabawka :blink:

Dominia bardzo mi przykro z powodu tej dziewczynki. Mam nadzieję, że to nie rak...

Martyna łzy się cisną do oczu...nawet nie wiem co powiedzieć...

Princess ja bez mięsa nie mogłabym żyć :woohoo: Po prostu lubię :woohoo: I nie zjadłabym niczego co widziałam jak wcześniej chodziło, ale kawał mięsa to kawał mięsa...nie zastanawiam się jaka wcześniej była ta kura czy krowa bo oszalałabym...

Gabilee wczoraj o Tobie myślałam :) Leos jakie włoski ma :)

Asia ale fajnie z tym jedzeniem i ubezpieczeniem :lol: Korzystaj z czego możesz, tez bym tak robiła :)

Alina Iga też nie chciała kalafiora, podobnie brokułów. Ale nie dziwie się jej...ohydne ze słoiczka jedno i drugie :P

No a teraz ekspres w ruch i kaaaawaaaa :laugh:

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/13743

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #717186 przez bananamana
Czesc dziewczyny mam nadzieje ze wrocilam do was na dobre :) Uwaga.... Daguli przebily się 2 ząbki naraz!!! Teraz juz wiadomo czemu byla az tak marudna dwie jedyneczki wyszly a jak pieknie bolesnie nimi gryzie :) Nocka jak reka odial spokoj cisza bez placzu ahhhh miod na uszy :) Jak sie uda zrobie zdjecie narazie jest to dla niej cos nowego i non stop graca przy zabach jezorem wiec nie da rady nic uchwycic

Ateraz siadam do lektury moze choc troche nadrobie mloda padla wlasnie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #717188 przez Marusha

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu - 10 lata 8 miesiąc temu #717190 przez drzyzgunia
Hej :)

Wróciliśmy z nad morza..ehhh aż szkoda tak nam było dobrze :) niestety ostatnio mam jakiegoś doła brak weny do pisania bardzooo was przepraszam ale jakoś nie najlepiej ostatnio dogaduje się z mężem to dlatego to wszystkooo....jadę dzisiaj do Pauli i jej dziewczyn trzeba się trochę oderwać :P

Przepraszam nie odniosę się do wszystkich postów booo trochę tego jest :) wszystkie dzieciaczki prze śliczne noo i rosną jak na drożdżach :)


Marusha trzymam kciuki wszystko będzie dobrze :) na pewnooo

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #717215 przez Satine0
Hej wam...
chyba was nie nadrobię :dry:

Madlen Wyglądasz super !! ;) Laska z Ciebie...Marysia waży coś ok 7,5 kg a na szczepieniu 28 czerwca mierzyła 77cm bodajże ;-) Czyli długie to i szczupłe hehe
Princess Ahhh teściowie... moja teściowa też stwierdziła, że Maryś chudnie. Jebnięta :P A szpinak zajadała az się uszy trzęsły.
Marusha Będzie dobrze!! :kiss:


Dziś ma przyjść wózek. W końcu!!!! Teściowa standardowo mnie wkurwia (inaczej tego nazwać nie mogę). Wymyśliła sobie, że po weselu ja z małą zostaniemy a Szymek sobie sam do domu wróci. Nienormalna. Powiedziałam, że nie to od razu oburzona bo przecież mogła bym, a do mamy to jeżdżę z Marysią. Nosz nie wytrzymam. Jak można wypominać mi, że jadę do swojej mamy. Marysia ma dwie babcie a nawet trzy! I na każdą będzie wołała babcia...

Co tam jeszcze. Szymka ciotka ma klinikę operacji plastycznych w Szczecinie. Podobnież zobaczyła, że jestem duża i jest mną bardzo zainteresowana :blush: :blush:

Generalnie mam mało czasu na kompa. Cały czas robię z mamą jakieś sałatki i ogóry w słoiki :) Tyle tego, że ho ho. Ostatnio zszatkowałam całą wannę ogórków...dziś powtórka z rozrywki.

A tu macie Mary podczas pluskanka :)


A tu pomaga mamie :)


A tak upodobała sobie jazdę w wózku. Opala łapcie...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #717227 przez Monia_T

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Satine co ja bym dała za taką ciotkę z kliniką :silly: Niechby sobie moją oponę jako szkoleniową usuwała...ehh...
Na teściową to już słów brak, może być pierwowzorem niezłej postaci w kabarecie :blink:
Maryś jak ładnie siedzi :) A ten wózek, hmmm...stylowy :blink:

Drzyzgunia a nie chcesz się wygadać...jak nie na forum to na fb, gdzie na pewno m nie zobaczy. Czasem to pomaga.

Igula śpi już od godziny, jak się obudzi urządzam sesję zdjęciową, bo potrzebuję jakąś fajną fotkę do zaproszenia na chrzest. Będziemy się bawić w fotografa :silly:

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/13743

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #717231 przez Satine0
Monia Hah ten wózek to nie ten :P Ten kupiliśmy ze szrotów za całe 40zł żeby mała miała czym jeździć po wsi :P Na wieś w sam raz. Stara, duża spacerówka :) Ma więcej miejsca niż gondola w naszym starym wózku haha

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #717236 przez bananamana

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu - 10 lata 8 miesiąc temu #717238 przez ola85
Witajcie,
Jadziu - cieszę się że spotkanie się udało :) Fajnie też że będziesz tam miała jakiś znajomych :)
Gabilee - fajnie że wróciłaś :) Fajnych masz chłopaków :)
Madlen - Liduś 3 lipca miała 8,8kg i 76cm, teraz ma chyba 9,1kg (tak na wadze domowej mi wyszło)
Princess - mi lekarz powiedział że na diecie bezglutenowej to ciężko mi w ciąży będzie, a tym czasem Lidusia ma się całkiem dobrze :)
Martyna - bardzo mi przykro :(
Bananamana - gratulujemy ząbków
Marusha -
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Satine - śliczne zdjęcia Marysi, czekamy na księżniczkę w nowym wózeczku :)

U nas nocka dziwna. Mała budziła się o 12, 1.30, 3.30 na cyca i o 5.40 wstała ostatecznie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #717240 przez sylwia1986
Dzień dobry :)

Nie wiem ile uda mi się poodpisywać, bo mojemu małemu nic dziś nie pasuje :silly:

Olu, Asiu załóżcie fałszywe konta na fb :lol:

Dominia oby tak jak u Princess nie było to nic groźnego u malutkiej.

Martyna smutna wiadomość :( na pewno nie jest łatwo, ale Milenka tym bardziej potrzebuje Waszej miłości i troski, której z pewnością jej nie braknie.

Marusha co się dzieje z tym zdrowiem, pomyślnych wyników, a z tą pracą, szef faktycznie pajac, daj znać jak Martynka w żłobku, pewnie dobrze się bawi, a my mamy się martwimy.

Gabilee, Drzyzgunia fajnie że jesteście :side: ale Leoś urósł :cheer:

Satine Maryś pomocniczka, rozbawiło mnie to zdjęcie z sałatką :lol:

Banana gratulujemy ząbków :lol:

Marlena wszystkiego najlepszego dla Fifiego na te pół roczku :)

Dziś pierwszy więc w miarę możliwości prosimy o fotki :laugh:
i tyle..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu - 10 lata 8 miesiąc temu #717251 przez bananamana
no to macie troszke do pooglądania :) :

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu - 10 lata 8 miesiąc temu #717271 przez sylwia1986
Olu to miałyśmy taką samą noc :lol:

Banana no i to mi się podoba :lol: Dagunia do wycałowania :kiss: :kiss: :kiss:

To teraz ja :)



i coś a propo typów figury :lol: :lol: :lol:

Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaInsomnia
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl