BezpiecznaCiaza112023

Mamusie luty 2013 !

11 lata 6 miesiąc temu - 11 lata 6 miesiąc temu #452163 przez jadziatopol
niika śliczny dzidzius...i bardzo ladne zdjecie :) ciesze sie,ze wszystko w porzadku. Dalej synuś czy cos sie zmienilo?

[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #452165 przez niika
jadziatopol dziękuję, tak, nadal synek - Kacper :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu - 11 lata 6 miesiąc temu #452169 przez [email protected]
Witam nowe mamusie :)

niika cudny Kacperk

Co do pieluch to u mnie w rodzinie wszyscy zaczynali od pampersa a później dada z biedronki i jak dla mnie nie ma różnicy,jedynie w cenie,ja lubie dade,każdy sam musi popróbować i sprawdzić co lepsze.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #452171 przez kasia123m
nika sliczny bobas...

jADZIA trzymamy kciuki za pon:)))

dziewzyny sliczne foty i sliczne macie brzuszki...

Monia ciuszki zarabiste:)))
Marlena wozek super...:)
witam nowe kolezanki:)))

ja juz po wizycie...nie mam naszczescie grzybicy..dal mi jakies globulki na 6 dni bardziej profilaktycznie i clotrimazolum...i wiecie ile ma moja skorcona szyjka centymetrow...myslalam ze go udusze...ponad 4cm....wcale nie jest skrocona...fakt zrobil usg i mowi ze jest lekko rorzedzona szyjka i zebym brala magnez juz na stale i wiecej odpoczywala ale jest zmaknieta i dluga.tyle nerwow co od czwartku mialam.udusiac to malo.a poza tym ptal o seks w sobote a potem pokazal mi na usg dokad dochodzi penis w trakcie stosunku a gdzie jest glowka i sie smial...nie wiem po co mi to poazal...oszalec z tym lekarzem idzie...fajny jest ale niektore teksty...Kolezanki sie kiedys zapytal czy sama sie goli bo super dokladnie wygolona:)a dzis mi opiwiadal po serii pytan jak ile wjkaiej pozycji w sobote to potem mi opiwiadal ze mial pacjentke 5 lat zachodzil w glowe czemu ta kobieta w ciaze zajsc nie moze...a po 5 latach zapytal o tate ile ma lat a ona ze 60...:)
troszke mi sie humor poprawil po wizycie...
pokazujcie wozki bo ja nadal nie wiem jaki....moze mi cos podpowiecie..:)



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu - 11 lata 6 miesiąc temu #452172 przez niika
a tutaj tak sobie opis wrzucam i krótki filmik :)


Płód
Ciaza pojedyncza
Połozenie płodu podłuzne główkowe
Biometria płodu
BPD 62,00 mm
AC 183,00 mm
FL 40,00 mm
HC 210,00 mm
Akcja serca płodu miarowa o czestosci 140/ min
Ruchy płodu (+)
Hipotetyczna masa płodu 550 g

Diagnoza
Kosci pokrywy czaszki wykształcone prawidłowo, zarys czaszki symetryczny.
Przodomózgowie podzielone. Sierp mózgu prawidłowy.
Komory boczne mózgu prawidłowe, nieposzerzone.
Sploty naczyniówkowe symetryczne, w równej odległosci od sierpu mózgu.
Tylny dół czaszki, zarys mózdzku prawidłowe.
Twarz płodu o prawidłowej echostrukturze. Fałd karkowy nieposzerzony 2,9 mm.
Kregosłup symetryczny, kanał kregowy zamkniety.
Przepona kompletna.
Serce czterojamowe zwykłej wielkosci prawidłowo ustawione w klatce piersiowej,
o prawidlowej budowie przedsionków i komór.
Odejscia pni tetniczych prawidłowe.
Obraz naczyn w sródpiersiu prawidłowy.
Uwidoczniono zoładek płodu obie nerki oraz pecherz moczowy o prawidłowej lokalizacji i echostrukturze.
Powłoki brzuszne o zachowanej ciagłosci. Pierscien pepkowy zamkniety.
Konczyny górne i dolne o prawidlowej echostrukturze.
Łozysko I st. dojrzałosci poza ujsciem wewnetrznym bez cech oddzielania.Pepowina 3 naczyniowa.
Ilosc płynu owodniowego w normie.
Przepływ w przewodzie zylnym prawidłowy- bez przepływu wstecznego.
Przepływ w tetnicach macicznych prawidlowy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #452182 przez dominia
I widzisz Kasia wszystko jest dobrze, bardzo sie z tego ciesze ! :) teraz juz spokoj i bez zadnych nerwow :)

Niika piękny Syneczek i zdrowy to najwazniejsze :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu - 11 lata 6 miesiąc temu #452200 przez Madlen
Marlena ładnie wyglądasz, ciąża Ci służy.
Monia Ciuszki przepiękne. W której grupie byłaś najpierw na warsztatach? Ja w tej z fotelikami. Za długo jak dla mnie..
Martyna, Pliszka witajcie. :) Pliszka fajny brzusio :)
Drzyzgunia też używam Pharmaceris i jestem zadowolona. Superbrzusio :)
Nika słodka dzidzia
Kasia No to po co tyle paniki :) super

Ja oczywiscie od 5 nie spię. I tak długo pospałam..

Monia, Michasia idziecie do szkoly rodzenia w Bydgoszczy? Ja chcę rodzić w szpitalu MSWiA i wybrałam przyszpitalną "Akademię z brzuszkiem". akademiazbrzuszkiem.pl/ 2 kolejne edycje zajęte, mam nadzieję, że dostanę się na tę co rozpoczyna się 27.11.
A inne mamusie zadowolone z zajęć w szkole rodzenia? Warto?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #452211 przez vini-miki
czesc :)
Witajcie nowe mamuski Martyna, Pliszka :D
Pliszka, baaardzo ladnie wygladasz :)
Drzyzgunia, sliczna babeczka z ciebie, ile masz latek? Przypomnialas mi swoim make-up jak ja kiedys szalalam "za mlodu" :lol: ..slicznie i profesjonalnie :)
Nika sliczny bobasek :)
Kasia, hahahaha dobry ten twoj gin :D, no i ile cm odleglosci jest na tym etapie, bos mnie zaciekawila :silly: :lol: ? Ale, powiem ci, ze nie jestes az taka straszna panikara. Moja siostra bije na glowe wszystkich :D. Teraz jest w 12 tygodniu ciazy, tez z trzecim dzieckiem, i robila ostatnio badanie na hiv, no i kiedy juz byl czas oczekiwania na wyniki, to ona juz zostala nosicielka, juz dopasowywala wszystkie dolegliwosci swoich synow tez pod hiv'a, a to zmiany skorne non stop, a to wezly powiekszone przy kazdym zawianiu wiatru, no i milion innych rzeczy...cudownie ozdrowiala przy czytaniu wyniku nagle i powrocila do zywych :D smieszne troche, ale tak ma co krok, masakra.
Moja Zuzia wczoraj znowu sie obrocic musiala, bo czulam juz okopywanie w glebi na tylach tylko i troszke przy pecherzu, leeee, nie lubie tej jej pozycji, bo wtedy mniej czuje, i tak dziwnie nieprzyjemnie jakos. Kurcze no, a tak juz mi pod cycki ladnie kopniaczki sadzila. Baletnica mala :woohoo:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu - 11 lata 6 miesiąc temu #452214 przez jadziatopol
hej dziewczyny :) a ja sie dzisiaj umówilam na usg 3d/4d trzeciego trymestru. Musze zobaczyc maluszka i sie uspokoic...a moj gin ma stary sprzet w gabinecie...co prawda robil mi 18 wrzesnia 3d genetyczne ale pomyslalam ,ze przed wyjazdem zrobie jeszcze jedno gdzie indziej...mam nadzieje,ze to nie szkodzi dzidziusiowi. Z tego co czytalam to nie i jeszcze zapytam lekarza.Co myslicie na ten temat? czy nie myslicie ,ze to wyraz egoizmu z mojej strony? ale tak na prawde w ciąży miałam tylko jedno takie usg....i jak tam wyjade drugiego juz nie bede miala. Na kazdej wizycie mam tylko 2d bardzo krótkie, na ktorym lekarz sprawdza tylko bicie serca i polozenie .Sama nie wiem czy pojsc

[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #452225 przez Madlen
Idź kobieto na te USG :) Jesli tylko finanse pozwolą. Ja mam co miesiąc robione.
To nie wyraz egoizmu tylko troski o dzidziusia.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #452227 przez Monia_T
Cześć

Jadzia usg na pewno nie szkodzi maleństwu, możesz spokojnie iść. Tym bardziej, że mamę to zawsze mega uspokaja :) No i fotki Huberta wtedy wrzuć :) W szpitalu robili mi usg prawie codziennie, więc nie ma przeciwskazań :)

Madlen , ja zaczynałam w grupie z żywieniem. Fakt, że za długo, już pisałam, że przez to siedzenie skurczy dostałam. A facet od fotelików tak przynudzał, że gdyby nie bolesne skurcze to na bank bym zasnęła ;)

Ja najpewniej będę rodziła w "dwójce". Znam ten szpital, bo leżałam tam już 3 x w tej ciąży, opieka mi odpowiada i w razie co mają intensywną opiekę noworodka, chociaż tego jak każda wolałabym uniknąć. A poza tym mieszkam blisko :)
Zastanawiałam się nad szkołą rodzenia, ale nie jestem przekonana. Co prawda w "dwójce" to tylko 200zł, a jednak pierwsze dziecko urodziłam bez tego i dałam radę :)

Mamuśki, wyglądacie kwitnąco! Teraz taki najpiękniejszy okres. 6-7 miesiąc, ładne okrągłe brzuszki, szczęście na twarzach. Dalej będzie gorzej, jak brzuchole nam wysadzi i zmęczenie buzie ogarnie ;) Teraz najlepszy moment na pamiątkowe fotografie :)

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/13743

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #452229 przez kasia123m
Jadzia ale usg dzisiaj?a mialas w ktorym tyg?jak przyjechalas?19-20?a kiedy bys wylatywala jakby juz nie bylo przeciwskazan?moj maz caly czas podpytuje ile Cie kosztuje lot do stanow.i ddo jakiego miasta lecisz?on ma chrzestna w kalifornii i bardzo chcialby tam jechac i mieszkac.a jakby Ci w pon powiedzieli ze mozesz leciec to jak szybko zalatwisz lot?

Dziewczyny widze ze wszystkie na fotach macie getry.jakie?ciazowe czy zwykle?ja sie w swoje zwykle zadne niewcisnelam i bede musiala sobie kupic.kupilam juz 1 ciazowe ale wzielam rozmiar L i sa duzo zawielkie.nie wiem po co takie wielkie zamawialam jak spodnie nosze 38 te h&m mama.nie wiem teraz czy zwykle wziasc czy te ciazowe



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #452231 przez vini-miki
Jadzia, jak bym miala luzna kaske, to poszlabym bez zastanowienia na takie usg :D no niby to nie jest do konca sprawdzone, bo od ilu lat istnieje to, od 20? cos kolo tego, czyli dopiero za "x" lat mozna bedzie cos wiecej powiedziec o ew. skutkach. Z drugiej strony, jak jest jakis "problem" to usg jest co tydzien , co 2 robione i wtedy juz nikt sie nie zastanawia nad niczym. Jakbym chciala zobaczyc maluszka i wiedziala, ze to östatnia"taka okazja na super sprzecie, to nie myslalabym o tych "negatywnych"opiniach, ale posilkowalabym sie innymi argumentami, ze to np. takie ostatnie upewnienie, ze wszystko jest ok, wszystko bedzie super widoczne, i to ja sama bede mogla ocenic i dostrzec, czego nie zobacze juz na zasniezonym starym sprzecie :D
idz, nie pekaj:D wiecej ci to radosci sprawi a tym samym twojej dzidzi, niz inne mysli, czy zalowanie, ze kurcze moglam pojsc :) .... niewiem czy pomoglam :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #452237 przez gabilee
jadzia ja bym poszła :) ja chodzę średnio co 2 tygodnie na usg , bo miałam krwiaka i nie zastanawiałam się nad tym... gdyby było to szkodliwe to by tego nie używali ;/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #452238 przez Madlen
A 6 miesiąc kiedy się zaczyna, bo różnie podają...?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaInsomnia
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl