BezpiecznaCiaza112023

Mamusie luty 2013 !

11 lata 6 miesiąc temu #452407 przez Marlena1888
włąśnie przeczytałam że taki rwący ból, ukłucie to oznaka rozciągającej się macicy- wiązadła ją podtrzymujące się rozciągają.. ponoć na to nospa. ale i tak zadzwonię do gina się upewnić.. tylko że mój gin kazał wieczorkiem dzwonić.

Satine jaką już masz dużą tą sasetkę :) rośnie jak na drożdzach :silly: i fajna fotka :) cieszę się że wszystko oki:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #452412 przez princess
Marlena ja też często odczuwam takie kłucia, w okolicach wzgórka i w pachwinach, podobno to normalne i jest oznaką tak jak pisałaś - rosnącej macicy. Pomaga mi położenie się w wygodnej pozycji :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #452415 przez [email protected]
Satine super,Marysia rosnie i zdrowa :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #452417 przez sylwka727
Satine świetnie że mała zdrowa i dobrze sie rozwija :lol:

Princess współczuję też często miewam takie bóle głowy



24.12.2011-26.12.2011Mateuszek
24.12.2011-30.01.2012Adrianek
Moje Aniołki[*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #452419 przez andzia_zg
Rwący ból w okolicach wzgórka łonowego szczególnie przy wstawaniu jest tez oznaka rozszerzania sie kości spojenia łonowego

Satine super że wszystko ok :-)





[*] Aniołek 10.2014

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #452423 przez kasia123m
satine ale ona duza"))))))super ze wszystko ok....ponad 700gram...super...

ja glukoze bede pic w 24tyg...mowicie norma do 140...oby wyszlo dobrze...wtedy tez bede ta krew robic i oby plytki byly w normie...ponoc kolo 27tyg wszystko w morfologi samo spada....i wtedy plytki leca na leb na szyje...lepeij zeby niespadly...krew sie wtedy rozrzedza,...

fajny ten wozek...choc chcialabym go na zywo zobaczyc...



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #452424 przez jadziatopol
tak. Ja tez miewam takie bóle szczególnie przy wstawaniu :) ale to normalne...po chwili mijają :)

[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #452429 przez Satine0
Mnie czasami boli jak się z boku na bok przekręcam :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #452435 przez andzia_zg
Satine ja tez tak mam i przy wstawaniu i przy obracaniu sie z boku na bok więc nie masz czym się martwić :-0 Wszystko jest ok :-)





[*] Aniołek 10.2014

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #452441 przez Pliszka
Ja już jestem po krzywej cukrowej i nie było tak źle. Wcisnęłam sobie do kubeczka pół ogromnej soczystej cytryny i w smaku było lekko kwaskowe i niezłe. Potem mi się tylko niestety zrobiło trochę niedobrze, ale bez tragedii, potem się zaczytałam i nawet nie wiem kiedy minęły te 2 godzinki. Mam nadzieję, że wyniki będą ok.
Takie info znalazłam o interpretacji wyników:

U ciężarnej można zdiagnozować cukrzycę, gdy jej poziom cukru wynosi:

126 mg/dl lub więcej na czczo
200 mg/dl lub więcej po dwóch godzinach (od momentu wypicia glukozy)
Wyniki krzywej cukrowej w ciąży wskazują na prawdopodobieństwo wystąpienia cukrzycy, gdy pojawiły się dwa lub więcej z następujących wyników:

95 mg/dl lub więcej na czczo
180 mg/dl lub więcej po godzinie od wypicia glukozy
155 mg/dl lub więcej po dwóch godzinach
140 mg/dl lub więcej po trzech godzinach



kasia, ja getry mam jeszcze sprzed ciąży, a teraz sobie kupiłam grube ciążowe rajstopki, bo robi się zimno i i tak do getrów musiałabym zakładać skarpetki, więc pomyślałam, że się przerzucę na rajstopy 80DEN do sukieneczek.

A w ogóle to Ci Kasiu dziękuję za linka do pajacyka Puchatka, bo mi się go udało wygrać :laugh:
allegro.pl/show_item.php?item=2722479582

Martyna, ja jestem z Warszawy :) Szkołę rodzenia zaczynamy dziś na Ursynowie, prowadzą ją położne z Żelaznej. Jeśli chodzi o szpital to albo Św. Anna w Piasecznie albo Św. Zofia na Żelaznej, muszę zdecydować do Nowego Roku, bo potem trzeba gdzieś podpisać umowę z położną.

Vini, dziękuję i od razu składam odrobinkę spóźnione, ale najserdeczniejsze życzenia urodzinowe!!! Zdrowiutkiej córeczki i wszystkiego o czym marzysz!!! Jesteśmy niemal rówieśnicami, bo ja 30 lat skończę w lutym, może na urodziny sobie urodzę synka :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #452454 przez Pliszka
A z tymi wózkami, to wydaje mi się, że nie ma takich idealnych dla wszystkich. My nie mamy skrętnych kółek bo ja z kolei parę razy widziałam mamy walczące z takimi wózeczkami, które uparcie skręcały w inną strone niż one chciały, a koleżanka z kolei ostrzegała mnie przed wózkami, które mają mniejszy rozstaw przednich kółek niż tylnych, bo ponoć się niewygodnie prowadzą... Myślę, że wszystko zależy od modelu i na pewno nie wszystkie z tymi skrętnymi kółkami są takie uparte jak te które widziałam ;) Nas tak koleżanki nakręciły na tą Emmaljungę i tyle się nasłuchałam zachwytów, że nie miałam cienia wątpliwości. Już sobie ją nawet wprowadzałam po schodach, jest ciężka, ale dzięki super kołom leciutko się ją wprowadza. Koleżanka mówi, że wprowadza wózek na drugie piętro i dziecko się nie budzi :) No i to są największe gondolki na rynku :) Myślę, ze jest dużo super wózeczków, wybór jest rzeczywiście przeogromny dlatego warto poczytać fora i opinie, bo to co dla jednych jest wadą dla nas może być zaletą :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #452461 przez Pliszka
Przykleję Wam jeszcze poradę, którą dostałam od koleżanki, doświadczonej mamusi dwóch córeczek :)

jak macie w okolice biedronkę - to zwróćcie uwagę na chustki mokre, jest linia chustek z czystej bawełny bez parabenów i innej chemii, podobną linie ma cleanic chusteczki dzidziuś to są chusteczki bez tej całej chemii. Z pieluch najmniej syfu jest w pieluchach babydream (marka rossmana) no i ekologiczne biodegradowalne (niestety drogie dostępne głównie na allegro)
najgorszy syf - jeśli chodzi o zawartość chemii - to pampers i huggies

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #452464 przez chomiczka
Dzień dobry dziewczyny!

Mam straszny kłopot dziś od rana. Przed ciążą leczyłam zęby i nie udało mi się ich doleczyć, a najgorsze jest to że została mi siódemka do usunięcia. Myślałam że wytrzymam z tym do porodu, ale dziś od rana lekko mnie pobolewa i mam spuchnięte dziąsło. Jest to taki ząbek-trupek można powiedzieć.
Nie wiem co ma robić, na razie nie boli mocno ale na pewno zacznie i skoro jest spuchnięty to może być jakieś zapalenie czy coś takiego. Boję się wyrywać strasznie żeby małemu nie zaszkodziło ale chyba nie będę miała wyjśćia :(
Zapytałam mojego gina co on na to to mi napisał: "Decyzja należy do stomatologa". Do cholery jak do stomatologa, stomatolog nie zna historii mojej ciąży i nie wie czy są jakieś przeciwwskazania?? Po prostu wypiął się na mnie i tyle ;/ Jak go przycisnęłam to napisał mi: "ja mogę tylko powiedzieć , że ciąża przebiega prawidłowo, a wyrywanie zębów u ciężarnych również się odbywało"
I tym samym dalej nie wiem co robić i martwię się o małego, takie chory ząb pewnie też może mu zaszkodzić ;/ ale znowu nie wyobrażam sobie tego rwania ;/

Czy któraś z was rwała ząbki w ciąży??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #452471 przez Pliszka
chomiczko, nie wiem skąd jesteś, ale na przykład w Wawie jest jeden gabinet, który się reklamuje jako specjalizujący się w leczeniu kobiet w ciąży: periogabinet.pl/ Właśnie się tam wybieram, bo przez głupi lęk przed dentystą nie zrobiłam przeglądu przed ciążą i muszę skontrolować czy wszystko w porządku. Może popytaj czy u Ciebie w okolicy przyjmuje ktoś komu można zaufać. A moze uda się jakoś zaleczyć i poczekać z wyrwaniem. Nie martw się na zapas.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu - 11 lata 6 miesiąc temu #452473 przez jadziatopol
chomiczka niestety nie rwalam i tez bym sie obawiala...na pewno znalazlabym bardzo dobrego stomatologa w okolicy. Nie wiem gdzie mieszkasz...ale w duzym miescie powinien byc stomatolog ciężarnych...w Krakowie jest :) a tu znalazlam w Warszawie...mozesz poczytac.
www.stomatologiazacisze.pl/strony/uslugi/s_kobiety
w Krakowie
www.skotnicka.pl/pl/zakres-usug/stomatol...-kobiet-w-ciazy.html

[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaInsomnia
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl