BezpiecznaCiaza112023

Mamusie marzec 2013

11 lata 3 tygodni temu #608694 przez Agnieszka86
25malinka napisał:

Aga to moja mała ma niecałe 4 tyg i zjada już 90ml,czasami chce więcej,ale dr powiedziała,że za duzo przytyła bo jak wychodziła 14.03 ze szpitala to ważyła 3270 a teraz 3920!!! A Wasza Zosia ile waży???A Ty karmisz od samego początku mm??


pierwsze dwa tygodnie ssała pierś, ale miała mało, i niewiele przybierała. Później przestawiłam ją na mm i teraz już mm wcina. Nie wiem ile waży, bo nie mam jej jak zważyć, w czwartek mamy wizytę, to będę wiedzieć. Jak wyszłyśmy ze szpitala ważyła 3.500, a na wizycie po 2 tygodniach 3,900 coś. Lekarka nic nie mówiła, więc chyba ok było. W czwartek po wizycie napiszę jak u niej z wagą. Jak dla mnie ciężka jest-ręce bolą :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 tygodni temu #608699 przez 25malinka
Agnieszka86 napisał:

25malinka napisał:

Aga to moja mała ma niecałe 4 tyg i zjada już 90ml,czasami chce więcej,ale dr powiedziała,że za duzo przytyła bo jak wychodziła 14.03 ze szpitala to ważyła 3270 a teraz 3920!!! A Wasza Zosia ile waży???A Ty karmisz od samego początku mm??


pierwsze dwa tygodnie ssała pierś, ale miała mało, i niewiele przybierała. Później przestawiłam ją na mm i teraz już mm wcina. Nie wiem ile waży, bo nie mam jej jak zważyć, w czwartek mamy wizytę, to będę wiedzieć. Jak wyszłyśmy ze szpitala ważyła 3.500, a na wizycie po 2 tygodniach 3,900 coś. Lekarka nic nie mówiła, więc chyba ok było. W czwartek po wizycie napiszę jak u niej z wagą. Jak dla mnie ciężka jest-ręce bolą :blink:

[/i]


No właśnie mnie też już ręce boją,dr kazała cały czas do piersi dostawiać ale co robic jak ona nie chce,w kapturkacj jeszcze czasami trochę złapie ale bez to wogóle,a pozatym nie najada się tym moim mlekiem,z drugiej strony nie chce jej tez utuczyc...nie wiem czy dalej odciągac czy co??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 tygodni temu - 11 lata 3 tygodni temu #608702 przez andzia_zg
Ja tez daje Wojtkowi smoczek. W szpitalu zaraz po porodzie przestrzegali mnie, ze nie wolno dawać dziecku smoczka, bo nie bedzie chciał ssać mojej piersi itp, a jak nastepnego dnia jak mnie mocno bolała blizna oddalam na jakis czas poloznym małego to jak go sobie potem z powrotem przywiozłam to patrze pod kocyk a tam co leży? Smoczek :ohmy: więc stwierdziłam, że w dupie mam to co gadały, bo gadały co innego a robiły co innego więc po powrocie do domu dałam smoka.

Jeśli chodzi o łuszczenie się skóry to Wojtkowi na samym początku najbardziej łuszczyła się skóra na nożkach i na rączkach. ale od pierwszego dnia w domu smarowałam rączki i nóżki mleczkiem Hipp'a i już praktycznie ma gładziutka skórę. Jedynie łuszczy mu sie jeszcze skóra na brwiach. A od zeszłego tygodnia (odkąd zaczelismy chodzic na spacery) to troszke mu sie luszczy na czole i na główce... na czole myślalam ze może od czapeczki, ale jeszcze łuszczy sie lekko, na główce... mam nadzieje, że nie zrobi się z tego cieminiucha...

A jesli chodzi o wagę, to po samym wyjsciu ze szpitala młody strasznie mi tracił na wadze. Po wizycie doradcy laktacyjnego i karmieniu cyckiem co 2 godz w ciągu 3 dni przytył mi aż 200g i dobił do wagi urodzeniowej i od tamtej pory kazali mi już karmić nie co 2 godziny ale na żadanie. To było 2 tygodnie temu. W czwartek mam przyjść do przychodni na ważenie i mierzenie malego to się dowiem ile teraz waży i czy dobrze przybiera, bo w domu nie mam wagi i nie mam mozliwości go zwazyć.

Kurcze przydałąby mi się waga, bo nawet nie wiem ile teraz ja ważę. W ciąży przytyłam 21kg i jestem ciekawa ile teraz ważę.





[*] Aniołek 10.2014

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 tygodni temu #608716 przez katarzyna1702
Dzięki Dziewczynki przyjrzę się Mu jak narazie dałam na spróbowanie i troszkę się uspokoił ale nie na długo i smoczek wypadał spróbowałam bo chce troszkę wydłużyć Mu przerwy od jedzenia w ciągu dnia bo je co 2 h chyba że śpi w wózku to i 3 godziny potrafi spać tylko co nieraz trzeba Go powozić.A właśnie kładziecie Dzieciaczki w wózku w domu ? U mnie w święta po 3 godziny w hałasie sobie posypiał. Może to jakiś sposób? ;-)
Hmm...to kiedy umawiamy się na drugie dzieciaki? Marcówki 2014 ;p ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 tygodni temu #608724 przez 25malinka
katarzyna ja narazie odpuszczam,hehehe jak cos to moze marcówki ale 2015 :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 tygodni temu #608729 przez ufolka
Malinka ja piję rano normalną kawkę rozpuszczalną z mlekiem, a po południu sypaną bezkofeinową z mlekiem :)

Kasia ja kładłam ale teraz po spacerach wózek ma brudne koła więc nie chce mi się myć i nie kładę, za to kładę w bujaczku :)

Andzia na ciemieniuchę ja mam olejuszkę, przy Amelce raz tylko posmarowałam i wyczesałam i było okej, u niej pojawiła się ciemieniuszka ok 6 msca jakoś

Waszka na skórę łuszczącą się ja używałam maści cholesterolowej

U nas rzygania ciąg dalszy, cały salon mi śmierdzi bo dywan i sofa obrzygane.. R. ma kupić jakiś środek i będę szorować dziś :dry: gdybym dorwała ciotkę w ręce to bym chyba trzepnęła, bo to ona poroznosiła te zarazki wszystkie. Takiego mam nerwa na nią że szok.. :angry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 tygodni temu #608781 przez Panika992
My bylismy jednak na spacerku. Ale cieplo jest, bo +3 i tak idac z tym wozkiem przez snieg niezle sie zgrzalam. I szlag mnie trafia, bo nawet nie moglam do piekarni wejsc, bo takie schody, ze z wozkiem nie ma opcji. I do tego mlody po spacerze nie spi;(

Powiesilyscie juz karuzele nad lozeczkami? Ja powiesilam wczoraj i mlody na nia patrzy;) polozna powiedziala, ze juz zapewne ja widzi, poza tym ostatnio czesto patrzy na moja twarz jak mam go na rekach.

Na te biale krostki na buzi (tradzik) mi polozna polecila platki owsiane ugotowac w wodzie na papke i nasmarowac malemu tym buzie i zmyc woda.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 tygodni temu #608788 przez kika1985
Ja dawałam małej smoczek ale nie chciała Dominik ciagal smoczka i się uspokajał
Kasia jeśli to pomaga uspokoić wiktorka to dawaj mu to żaden grzech

Waszka u nas też się luszczy skora najbardziej brzuszek nad pieluszka maz kupił oilatum do kąpieli wiem może pomoże

Jakie dajecie mleko modyfikowane ? Sebek kupił z Hipp chce wieczorem spróbować może mala będzie dłużej po nim spala , jeśli nie to trudno odniosę porażkę z odkładaniem małej do łóżeczka i będzie spać z nami , wczoraj kladlam jej moja bluzkę żeby czuła zapach i spala godzinę tylko a z nami śpi po 2 -3 godziny :/
Jestem beznadziejna

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 tygodni temu - 11 lata 3 tygodni temu #608795 przez andzia_zg
katarzyna1702 napisał:

Hmm...to kiedy umawiamy się na drugie dzieciaki? Marcówki 2014 ;p ?

Ja musze poczekac az moja kierowniczka wróci z macierzyńskiego, bo tez jest w ciązy i wtedy moge się starać o drugie dziecko :lol: :silly: :silly:

ufolka współczuje Ci... masz jeszcze teraz dodatkowe sprzatanie...
a co to jest olejuszka? bo nie wiem co to dokladnie jest na glówce bo wyglada jak drobniutki łupiez i jest tego bardzo mało i ledwo widać ale główka jest lekko szorstka, a jak czytalam to ciemieniucha to taka skorupa na głowie

Panika ja wlasnie zbieram sie do zakupu karuzeli, bo od czwartku zauwazylam duze zmiany u Wojtka... w czwartek pojawil sie pierwszy prawdziwy uśmiech i jak sie na niego patrze to skupia na mnie wzrok... jak sie np gdzies przesunę to "idzie" oczami za mną i juz mu sie nie "rozłaża" oczka.A jak połozylam go na macie to na pałąku nad mata wisiał czerwony misio to cały czas na niego patrzył, więc myślę, że już można pomyslec o karuzeli. no i na ścianie mam piankowego tygryska, to na przewijaku aż się wygina w jego strone i się na niego patrzy :-)





[*] Aniołek 10.2014

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 tygodni temu #608800 przez offca87
Gratulacje dla miesiecznikow!!!!! :kiss: Czas leci jak porypany... jak dzis pamietam trzymanie kciukow za Was, a tu juz dzieciaczki rosna i daja w kosc :silly:

U nas masakra ostatnio. Karmie tylko swoim mlekiem, na noc odciagam, w dzien tez mam flaszke wypadkowa, bo Tos nie zawsze umie-chce sie przyssac, czasem miazdzy mi sutki, czesto marudzi, po przebudzeniu jedzenie musi byc ZARAZ, jak nie to jest ryk.

Plus prezenie sie, baki, krotkie fazy snu, dluuuuuuuugie noszenie, odbekiwanie. Dzis z nim pierwszy dzien sama jestem, W. poszedl do pracy, a pracuje dlugo, bo od rana do 19-20. Sama ponad pol doby musze z Tosiem bzc, a on nie ma zamiaru mi ulatwiac. Na gazy podaje mu INFAKoL. dziala..

Na luszczaca sie skore, a wzgladal strasznie, smarowalam oliwa z oliwek. Po 3 dniach wszzstko zeszlo. Czesto masuje mu cialko i uzywam oliwy.

Pempuszek odpadl mu po 11 dniach. Ladnie sie goil, tzlko se wisial :lol:



A co do pociazowych kilogramow - u mnie W. robi zaaajeb.ista robote - ciagle slysze, ze jestem piekna, ze wszystko wraca do normy, ze nigdy nie wygladalam lepiej itd. Nastraja mnie pozytywnie. Wiem, ze wygladam jak zdefasonowany robot, ale jego podejscie duyo mi daje. Niedlugo rower i jassssssda :) A poki co mam wzmairz modelki XXL - 108 na 90 na 108 :woohoo:

Ps. Zalamki zwiazane a niedosypianiem, bezsilnoscia, kiedz maly sie drze i cos go boli lapie regularnie. Ale pogodzilam sie z tym. Tak widocznie na poczatku jest i koniec. minie.


Pss. Sorki za brak polskich znakow + pisze z innego laptopa.


Buzki dla wszytkich :kiss: :kiss:


A tu maly Tos :cheer:
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 tygodni temu #608806 przez Panika992
offca nie moge sie napatrzec na jego piekna bujna czupryne;))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 tygodni temu #608811 przez mamcia2013
Hej Wam.

Offca słodki maluszek i fajne podejście chłopa :)

Andzia moja rana jest zagojona ale też z prawej strony nad cięciem czuję jakąś gulkę która mnie boli :( nie wiem czy to normalne czy co. Z lewej strony jest wszystko ok, nic nie boli. Niczym nie smaruję blizny bo nie kazał na razie gin. A krwawisz jeszcze ? Bo ja tak.

Gosia to tak szybko można zakładać pas? Mi w szpitalu powiedziała że nie mogę, że po około 6 tyg. No i gin mówił że tylko delikatne ćwiczenia mogę robić. A ja już bym chciała brzucha nie mieć :angry: :angry:

Aga ja pytałam o gatki. Czyli nie zsuwają się? Dobrze wyglądają pod bluzką itp?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 tygodni temu #608813 przez andzia_zg
offca ale Tosiek ma fajowe włoski hihi :lol:





[*] Aniołek 10.2014

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 tygodni temu #608826 przez Agnieszka86
mamcia2013 napisał:

Hej Wam.

Offca słodki maluszek i fajne podejście chłopa :)

Andzia moja rana jest zagojona ale też z prawej strony nad cięciem czuję jakąś gulkę która mnie boli :( nie wiem czy to normalne czy co. Z lewej strony jest wszystko ok, nic nie boli. Niczym nie smaruję blizny bo nie kazał na razie gin. A krwawisz jeszcze ? Bo ja tak.

Gosia to tak szybko można zakładać pas? Mi w szpitalu powiedziała że nie mogę, że po około 6 tyg. No i gin mówił że tylko delikatne ćwiczenia mogę robić. A ja już bym chciała brzucha nie mieć :angry: :angry:

Aga ja pytałam o gatki. Czyli nie zsuwają się? Dobrze wyglądają pod bluzką itp?


nie zsuwają się, siedzą tam gdzie trzeba. Pod ubraniem ich nie widać, bo kończą się pod samym biustem.

Zaraz jadę do rodziców oddać trochę zastawy stołowej po chrzcinach i na szybkie zakupy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 tygodni temu #608838 przez aksa
Offca Toś jest boski!! :lol: :lol:

dziewczyny ktore karmia cycem pytanie - sciągałyscie pokarm zeby sprawdzic ile macie?? ja juz nie wiem mały to taki glodomorek albo ja mam za mało pokarmu, dziś dałam mu butelke i spał 3h dla mnie cud po porostu! obudzil się pojadł cyca i teraz spi..chyba bede musiala ze 2x dziennie go dokarmiac a atak sie boje bólu brzuszka...

co moge kupic w razie bolu brzuszka??

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=53612 [/url]
http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=43127 [/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaInsomnia
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl