BezpiecznaCiaza112023

Mamusie marzec 2013

11 lata 6 miesiąc temu #461333 przez andzia_zg
lenusia a czemu nie można rumianku? Zaciekawiłaś mnie tym bo mi lekarka jak byłam mniejsza właśnie kazała przykładać rumianek i nie wiem czy nie robilam przez to czegoś źle...





[*] Aniołek 10.2014

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #461335 przez lenusia7
Poniewaz rumianek rozpulchnia i pogarsza sparwe , dodatkowo wyciąg z rumianku zawiera garbniki które podrażniają spojówkę i mogą doprowadzić do alergii. Nie wiem czy to prawda ale tak powiedzial moj lekarz domowy. jak widac ile lekarzy tyle opinii :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu - 11 lata 6 miesiąc temu #461339 przez andzia_zg
Ale jajca. Dobrze, że powiedziałas. Ja całe zycie próbowałam sie leczyć rumiankiem,bo ciągle mi mówili,że rumianek łagodzi itp. I jak tu wierzyć lekarzom.
Jak dobrze, że jest to forum. Mozna sie dowiedzieć ciekawych rzeczy. Zanim zrobie cos co mowi mi lekarz to najpierw o tym poczytam i popytam.





[*] Aniołek 10.2014

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #461363 przez aksa
witam sobotnio:)

Asia witaj na naszym forum:) moja imienniczka jak miło :lol:

my wczoraj byliśmy u znajomych,posiedzieliśmy pośmialiśmy się i do domq:)

młody po 3 dniach milczenia w końcu dał o sobie znać kopniaczkami dziś rano!! rany jak się ucieszyłam jaka ulga bo już wczoraj jak leżałam w łóżku to na serio zaczęłam się wkręcać,że coś jest nie tak..

jakie plany na dziś kochane??

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=53612 [/url]
http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=43127 [/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #461367 przez Gosia27
Hej dziewczyny a my dalej u teściów, jutro wracamy do Jeleniej. Ogólnie spoko choć za głośno bo 3-ka małych dzieciaków biega, piszczy, krzyczy itd :lol: oszaleć można. Samopoczucie dobre, objadam się bo nic innego nie pozwalają mi robić :dry:
Aksa moja maleńka też przed ostatnie dwa dni nie dawała o sobie znać, tylko od czasu do czasu mnie smyrgnęła a tak to nic. Maluszki odpoczywają, choć my siedzimy wtedy jak na szpilkach.
A dziś w planach nic wielkiego, rodzinne popołudnie. Muszę przyznać, że ŚWIRKA tym razem jest bardzo wyciszona...i aż mnie dziw bierze, że mnie nie poucza, no może wczoraj wieczorem jak mam sobie podgrzać mleko na kakao :blush:

Kika na zapalenie spojówek to sól fizjologiczna.
Miłego dzionka Panie :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #461370 przez aksa
Gosia hehe uśmiałam się z Twojej świrki :lol:
no właśnie maluchy odpoczywają albo układają się tak,że ich nie czujemy a tu w głowie zaraz milion myśli się pojawia :dry: to już nam chyba tak zostanie :silly:
Wypoczywaj Gosiu!:)

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=53612 [/url]
http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=43127 [/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu - 11 lata 6 miesiąc temu #461377 przez sylwka727
Witajcie moje chudzinki :blink: . Trochę mnie nie było ale mieliśmy rodzinke z Warszawy a wy produkujecie i produkujecie. Smutne to święto jest... :( Jakoś tak źle mi było humor mi się w czwartek poprawił jak przyszła mi paczka z dopplerkiem allegro.pl/detektor-tetna-plodu-angelsou...daz-i2730913092.html świetna sprawa leżałam i słuchałam serduszka małej a mina męża - bezcenna jak oddałam mu słuchawki :kiss:

Witam również nową mamusię :blink:



24.12.2011-26.12.2011Mateuszek
24.12.2011-30.01.2012Adrianek
Moje Aniołki[*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #461378 przez Lafi
Witam kobitki:)
ja już byłam na zakupach, przybrałam sie z mama, i udało mi sie kupic płaszczyk ciążowy C&A za 70 zł, aż mi ulażało bo nie wiedziałam w czym będe chodzić- w ciuchaczu kupiłam:) potem jeszcze czekolada na gorąco i galaretka z owocami pycha:)

Ela to nie jest tak źle ja mieszkam w Skoczowie(kojarzysz)? dobrze że w końcu ktoś bliźej:)

Seweryn ostatnio też miał jakieś popuchniete i czerwonanwe oczy, to właśnie sola przemywałam a raczej wropiłam mu ją do oka.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #461389 przez sylwka727
Aha ja też kupiłam te rajtuski w biedronce różowe w paseczki i szare z kokardkami i misiami wzięłam te mniejsze i te większe a w domu się okazało że źle zapakowali bo na metce w środku pisało na obydwóch 68



24.12.2011-26.12.2011Mateuszek
24.12.2011-30.01.2012Adrianek
Moje Aniołki[*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu - 11 lata 6 miesiąc temu #461408 przez koticz
Witam Was mamuśki!
Ja już pranie wstawiłam i kawkę piję.Przed chwilą się kapłam,że zostało mi spaghetti z wczoraj tak,że nie muszę dziś gotować :) nice
Wczoraj chyba z godzinę malowałam paznokcie u stóp!Katastrofa jakaś :ohmy: macie jakiś patent???Bo przecież brzuch mi nie pozwala się pochylić ani podciągnąć nogi!
Dziś przerabiałam to samo z goleniem miejsc imtymnych,usapałam się tak,że miałam wrażenie,że zaraz zemdleję,nic już sobie "tam" nie widzę :ohmy: nie wyobrażm sobie jak to będzie wyglądało za np.2miesiące :silly: a mówi się,że ciąża to nie choroba!!!

My pewno standardowo spotkamy się ze znajomymi dziś choć przyznam szczerze,że mi się nie chce.Może do kina pójdziemy,nie wiem jeszcze...
Zycze miłego dnia i udanego weekendu bez kłutni z mężami :cheer:


Zaczynamy 24tc :kiss:





http://www.suwaczki.com/tickers/nzjdgox1ta3px[img] www.suwaczki.com/tickers/nzjdgox1ta3px

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #461411 przez lenusia7
hehe mi jeszcze brzuch nie przeszkadza a zreszta wyginam sie jak czlowek guma takze daje rade... ja zrobilam barszczyk bialy i starczy.planow na weekend jako takich nie mam wiec pewnie dom i filmy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu - 11 lata 6 miesiąc temu #461420 przez vernix
Cześć Mamuśki :laugh:

U mnie też pracowita sobota. Mężol ma dzisiaj wolne, więc od rana wre robota trzeba go wykorzystać...w sprzątaniu :P
Zrobiliśmy zakupy, wstawiłam 2 pralki, teraz zamierzam zabrać się za zrobienie zupy-krem z dyni:)mam nadzieję, że się uda, bo pierwszy raz ją będę przygotowywała.

Kupiłam rajstopki dla syneczka-siwe w misie. Stałam i rozczulałam się nad nimi jak głupia w biedrze.


Leniusia u mnie też nie jest lepiej 8 kg już mam na plusie :P
Jednak nie wiem, gdzie one są-jakoś drastycznie ich po mnie nie widać (albo się pocieszam :woohoo: )

Andzia też słyszałam o tym rumianku. Wcale nie ma takich cudownych właściwości, tylko alergizujące, ale wszystko zależy od organizmu.
Przepisów na ciasta to Ci nie podam, bo jakoś nie mam cukierniczego talentu :lol:
Ale gratuluję udanego piernika (podaj przepis, jeśli możesz, na święta jak znalazł).

Koticz ja to nie mogę nawet ich obciąć, a co dopiero pomalować :silly: Buty też ciężko mi się już zakłada, a co będzie dalej??
Patent? cierpliwy mąż wyćwiczony w robieniu pedicure :lol:

Patrycja zrób sobie przerwę w nauce :blink:

Dobrego dnia dla Was:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu - 11 lata 6 miesiąc temu #461425 przez xxElaElaEeexx
Witam kobitki :laugh:

Ja dziś jak zawsze wstałam o 10 zjadłam śniadanie,poukładałam w końcu w szafie,wyrzuciłam zbędne rzeczy .Posprzątałam w naszym pokoju i leniuchuje ;) dziś rodzice są w domu to o życie sprzątają ,gotują itd. a ja mam wolne :silly:
U mnie piękna pogoda 16 stopni,wybiorę się później z pieskiem na spacer ,bo facet do 18 w pracy.

Na szczęście ja jeszcze miejsca intymne spokojnie mogę depilować na razie brzuch mi nie zasłania :lol: Później to faktycznie będzie masakra :silly:
Ale przy zakładaniu butów to faktycznie muszę usiąść ,bo na stojąco się nie da :woohoo:

Teraz zabiorę się za pisanie pracy semestralnej z dietetyki "Charakterystyka okresu noworodkowego i niemowlęcego ". :)


kika Śliczny brzusio :kiss:

Lafi Nigdy tam nie byłam ,ale kojarzę ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu - 11 lata 6 miesiąc temu #461428 przez lenusia7
babka tulipan ... szybka prosta

Składniki:

6 jaj
kostka margaryny
1 i 1/2szklanki cukru
2 szklanki mąki pszennej
1/2 szklanki oliwy
2 łyżeczki proszku do pieczenia
cukier waniliowy (zależy na jaką porcje ale tak około pół torebki sypie nie więcej)
1 budyń waniliowy
1 budyń malinowy
1 kisiel wiśniowy
2 łyżeczki maku
2 płaskie łyżki kakao

Margarynę (najlepiej wcześniej wyjętą z lodówki) utrzeć z cukrem, dodać żółtka. Miksować do gładkiej masy, dodać mąkę z proszkiem znowu miksować aż będzie gładka masa dodać oliwę i na końcu ubitą pianę z białek. Ciasto podzielić na 4 części

- do I cz. dodać budynie (w proszku) - wymieszać
- do II cz. kisiel (w proszku) - wymieszać
- do III cz. dodać kakao - wymieszać
- do IV cz. dodać mak - wymieszać

Ciasto układać porcjami od I - IV w wąskiej foremce wcześniej wysmarowanej tłuszczem i wysypaną bułką tartą. Ciasto koniecznie przekroić nożem wzdłuż blaszki (do samego dna). Piec 50 min w 170 stopniach (tak jest w przepisie, oczywiście ja piekę wszystko na termoobiegu więc: ok 1h 20 min 150-160 stopni - na początku nastawiłam 55 min ale potem z około 3-4 razy dokładałam po 8 min.)

Babka bardzo pulchna no i daje wspaniały efekt na stole!
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #461440 przez Lafi
lenusia świetny przepis, trzena wypróbować.
Ela to nie tak źle, ja kiedyś przez żywiec jeżdziłam do suchej beskidzkiej jak sie tam uczyłam:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaInsomnia
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl