BezpiecznaCiaza112023

Styczniówki 2015 :)

9 lata 5 miesiąc temu #947611 przez martadiana
Chasiami ja mam to samo co ty ciagle mi hormony skacze i sie dre na swojego albo ktos mnie wkurzy na kims innym sie wyrzyje i tez bym juz chciala urodzic i miec za soba..

Kasiah no ja zobacze co mi polozna powie we wtorek moze i twoj lekarz ma racje z tym przewroceniem sie dzidzi.. a co do tego ze moja psinka bedzie miala dobrze to napewno ale moj brat jest leniwy i nie bedzie z nia wychodzil na spacery i szkoda mi jej ze nie bedzie miala tych spacerow i wgl bardzo dlugo sama w domu siedziec bedzie bo on idzie do pracy na 5 rano i wraca o 15 wiec szkoda mi jej jak cholera :( wspolczuje anginy :/

Monika a to sory hehe myslalam ze mialas ta akupunkture

Mamamuminka trzymajcie sie musisz jakos sobie radzic..

Ja jeszcze jedna pralke mam i koniec prania tylko tego prasowania troche ehh..
A do nas na islandie na sylwka przyjezdza Boys i Basta az nie wierze z checia bym kupila bilet i poszla ale pewnie bede opuchnieta i blisko terminu to nie pojde :(
Jade do swojej psinki bo juz sie stesknilam pozniej bede

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #947613 przez Monika_1985
Mamuśka mnie też jeszcze w ciąży nie kontrolowali ale mogą przyjść. Jak Ares, w sensie mój pies ich obskoczy na przywitanie to wyjdą tak samo szybko jak przyszli :P
Szkoda, że nie masz nikogo oprócz oczywiście mężula na kim mogłabyś polegać ale jestem pewna, że dasz radę. W końcu my babeczki jesteśmy twarde a nie miętkie B)

Kelis z tymi staniorami to właśnie zrobiłam tak jak piszecie z Mamuśką kupiłam sobie o rozmiar większy niż teraz ten co jest mi idealny a po porodzie i tak pewnie jeszcze jakiś jeden dokupię bo aktualnie dysponuje aż 1 naprawdę fajnym stanikiem i 1 "rynkowym" co mi się wpija i obciera. Dzięki za przepis. Muszę tylko kupić te metalowe cosie do wykrawania pierniczków bo dwa lata temu jak wycinaliśmy je z mężem sami to połowa nie trafiła na stół gościnny bo wymagały cenzury ;)

Mój małż jest tak zakręcony, że nawet jak ostatnio poszedł do sklepu sobie po piwo to wrócił z chipsami i lizakiem i bez piwa. Ja już na niego się nie złoszczę jak o czymś zapomni bo wiem, że nie robi tego specjalnie. Jednak nauczona doświadczeniem koniecznie muszę nas sama spakować bo dziecko ze szpitala musiałoby wyjść np. bez kombinezona :laugh:

Kelis, kasiah wy już tak poważnie myślicie o rozwiązaniu a ja nadal się oszukuję, że do tego momentu jeszcze tyle jest czasu.... ;)

Jej na niczym się dzisiaj skupić nie mogę, zawsze taka podekscytowana jestem w dniu wizyty, a dopiero na 18:00 jedziemy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #947620 przez chasiami
ania Przyszły 2 babki pytały czy to ja, pokazały plakietki i powiedziały ze są kontrolą z ZUSU i kazały podpisac takie oświadczenie ze mnie zastały.

A i jeszcze jedno u mojej sąsiadki byli 2 razy w ciągu tygodnia, za pierwszym razem podpisała ze jest w domu, a oni za pare dni znow przyszli, sprawdzic czy ona sie gdzieś nie buja.

A miałam umowe zastępstwo, skonczyła mi się 20 sierpnia i teraz jestem na zasiłku z zusu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #947631 przez Mamuśka 2222
Chasami
normalnie MASAKRA!!!!żeby nie użyć brzydkich słów!!!jakby ci zus miliony płacił na zwolnieniu....to rozumiem kontrole ale tak to nie...SZKODA SŁÓW!

Kelis
nom jak bym wziela rozmiar wiekszy,tak jest tylko na początku jak jest nawał mleka z czasem sie to wszystko normuje...ile dziecko zje tyle ci nachodzi mleka,ale bynajmniej ja mialam ze pierwsze 3m-c to mialam mega balony a w dodatku wkładki laktacyjne i jak gdzieś musialam wyjść np.szczepienie to czasem pojedyńczy mi nie wystarczały,ale najgorzej na początku potem spoko.Mąż definitywnie nie powiedzial nie ale widze po nim ze się nie rwie i caly czas mowi ze ktos musi byc ze starsza corka...to już nie ciągne go...

Anna
,,wlecialam w scianke dzialową,,-sorki ale smieszne to :laugh:
ja tez narazie w rozmir 56/62/68 popralam i juz poprasowalam poukladane i nie dotykam B)

Martadiana
BOYS BASTA na islandii nie wierzę :blink:
normalnie nie wiedzialam ze az tak daleko koncerty graja,boys to lubie ok ale basta to mnie irytuje :pinch:
ale fajnie napewno bys sie poczuła...tak swojo to znaczy ,,Polsko,, :)

Monika1985
Kobiety naprawde sa twarde...znoszą wiele i wiele potrafią z siebie dać...by osiągnąć cel :) tylko szkoda ze czesto sa niedocaniane tak jak trzeba :blush:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu - 9 lata 4 miesiąc temu #947635 przez Anna1991
.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #947638 przez maja001
Witajcie
2 dni nieobecnosci i 4 strony do nadrobienia, wiec nie uda mi sie odpisac kazdej i tyle co bym chiała. :(
Anna
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
Ja równiez miałam bakterie e coli i po antybiotyku przeszły, więc tobie życze tego samego
chiasami ja tez w pierwszej ciązy GBS miałam ujemny a teraz nie wiem, bo u mnie za wczesnie na to badanie, Ale w pierwszej cązy w ogóle nie miałam problem z jaimi kolwiek bakterami a w tej od samego poczatku cos, wiec wcae sie nie zdziwiejak na zakonczenie wyjdzie tez dodatnie GBS żeby ie był za pięknie, A o maluszka sie nie martw, dostanie antybiotyk dla ochrony i będzie dobrze . Dobrze, ze piszesz w ogóle a to ze malutko to nie oznacza ze jestes gorsza na forum , kazdy pisze tyle na ile czas mu pozwala no i niektórym dziecko w domu. A ZUS jest po prostu śmieszny...
ela nie doczytałam czy nie pisałaś jak po wizycie???
kasiah, Anna ja w poprzedniej ciązy spakowałam jedna paczke podasek ale mi braklo, więc teraz spakuje 2 aczki. Jednak wszystko zalezy od tego jakie bedziecie miec krwawienie po porodzie, ja miałam dośc obfite.
Asik super, ze po wizycie wszystko dobrze oby juz tak do rozwiązania, A na bakterie w moczu jak piałam wczesniej kup sobie zurawine w biedronce zobaczysz ze działa.
luśka
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
Ja tez mam zamiar porzadnie mieszkanie wysprzatać przed świetami bo w styczniu juz nie dam rady nic robić, mimo że termin dopiero na koniec, ale ja juz teraz niezbyt dobrze sie czuje i mecze sie bardzo.
martadiana jak to nie mozesz mnie dodac na fb :( ???
soshy super info że maluszek dobrze sie rozwija :)
Montresor
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
Jak ja dawno nie adłam falczków, ale narobiłaś i apetytu, ale musze sie szczerze przyznac że nie wiem jak je zrobić :(
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

kasiah ważne by malszek urodził się zdrowy a czy urodzi sie w grudniu czy w styczniu juz ma drugoplanowe znaczenie. Ja tez od 3 dni czuje sie przeziebiona, ae na razie lecze sie prenalenem moze pomoże, A augumentin ożesz brac bez obaw, moja znajoma pod koniec ciązy go brała i z dzidzia byłao wszystko ok.
mamomuminka zdrówka dla synka, wiem co to znaczy chore dziecko :( :(
Monika ja na swojego w kwesti pakowania torby dla siebie a nawet pakowania małego gdy gdzies wyjeżdzalismy nigdy nie liczyłam bo połowe rzeczy za pewne by nie zabrał, a druga połowa była by zbedna :laugh:

A co u mnie
Wczoraj na wizycie okazało sie że malutka waży 1941g. Serduszko się zarasta i uz prawie jest ok. wszystkie inne pomiary w normie jedynie brzuszek jest mniejszy od innych narządów i mam go ontrolowac podczas badań usg czy rosnie, choc na razie odbiega od normy o 2 tyg czyli mieści sie w dolnej granicy normy i nie mam na zapas co się przejmować.
Wczoraj po powrocie z wizty chałam podnies małego i dostaam takiego skuczu że usiadłam z bólyu a brzuch na pół godz zrobła się twardy jak kamień i musiałąm wziąść na raz 2 magnezy, czyli juz nie mogę dzwigać.
jutro ide zrobicmorfologie, prywatnie oczywiście, ae skończyło m się zelazo chce zobaczyc czy tabletki cos pomogły,a w środe mam wiztyte, wiec chiała bym do teg czasu mieć wynik
Miego dnia
Podziękowania: kasiah06

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #947652 przez ela85
Hej dziewczynki, ja na chwilkę bo zaraz idę się szykować na wizytę.
Mąż zaskoczony był wczoraj zarówno długością jak i kolorem ale stwierdził, że ładnie :)
Dziś znowu mało spałam, chyba tak już mi zostanie do porodu, że śpię po parę godzin ;)
A co do rozstępów, pisałam wam że nie mam na razie żadnych nowych, otóż na brzuszku nie mam, ale dziś spojrzałam w lusterku i na samym spojeniu pod brzuszkiem mam kilka takich czerwonych i trzeba będzie coś z nimi zrobić.
Maju wizyta dopiero dzisiaj, dam znać później.
Kasiah dobrze, że poszłaś do lekarza, antybiotyk na pewno nie zaszkodzi maluszkowi skoro skonsultowany przez tylu lekarzy.Zdrowiej kobietko!
Anna fryzurki nie dodam bo nie jestem w domu i nie mam tu ani aparatu ani kabla.
Chasiami na zus to po prostu brak słów, niech by zaczęli kontrole najpierw u siebie a dopiero mogliby się czepiać zwykłych ludzi.
Ok uciekam już bo czas goni, odezwę się po wizycie.
Podziękowania: kasiah06

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #947662 przez martadiana
Anna jejku to cie podziwiam ze tyle mandarynek jesz dzidzia chyba na brak witamib nie narzeka :) a tak wogule wybraliscie juz imie dla dziecka ?

Mamuska no ja tez sie zdziwilam ale sponsarami sa wlasciciele pl sklepu tu u nas :)

Maja super ze serduszko malej sie zrasta waznr ze pomalu jest ok wiec juz sie nie zamartwiaj :*

Ja z tel do was pisze siedze u mamy z moja psinka moj do kolegi pojechal :) i pewnie za godz juz po mnie bedzie.. Ja tak sie do was przyzwyczailam ze gdybym mogla to bym calybczas siedziala na forum i czytala xd

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu - 9 lata 4 miesiąc temu #947665 przez Anna1991
.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu - 9 lata 5 miesiąc temu #947690 przez Mamuśka 2222
Maja super ze z serduszkiem sie wyjaśnia i wszystko idzie w dobrym kierunku,brzuszek też napewno bedzie ok,ty juz dosyć sie na zamartwiałaś!wystarczy teraz pora na dobre wieści :) :) :) :) :) :)

Anna

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #947691 przez ela85
Jestem z powrotem :)
Maju cieszę się, że serduszko się zrasta, do porodu na pewno wszystko będzie już tak jak powinno.
Na wizycie wszystko ok. Dostałam skierowanie na mocz i GBS. Następną wizytę mam za 2 tyg bo pan doktor się śmiał, że później to już święta i nowy rok i że mogę urodzić i nie doczekać następnej wizyty jakby była po nowym roku. Wybrać mam jeszcze 3 opakowania luteiny i po jakimś tygodniu od odstawienia mam zmniejszyć ilość magnezu z 6 do 3 dziennie, bo jak to gin powiedział kiedyś trzeba przestać brać, żeby urodzić ;) . No i wypytałam o znieczulenie podczas porodu, jakie dostępne i kiedy mogę mieć podane. I już mniej więcej wiem na czym stoję w razie zaczęcia akcji a inny szpital miałby dyżur, mimo to mam jechać tam gdzie chcę rodzić czyli tam gdzie pracuje mój gin :) .A i wyniki mam dobre.No i przed następną wizytą mam zrobić KTG.
No to tyle co u mnie znaczy nas :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu - 9 lata 4 miesiąc temu #947700 przez Anna1991
.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #947715 przez Mamuśka 2222
Anna

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #947716 przez Monika_1985
Chasiami podejrzane, że w okolicy macie tyle kontroli. :blink:

Maju jak dobrze, że u małej wszystko w porządku :) . Aż miło się to czyta. A brzuszkiem się na zapas tylko nie przejmuj, dziewczynka nadrobi.

Aniu pierwsze słyszę, że cytrusy szkodzą. :blink: Ja tyle nie jem ich przez zgagę ale gdybym mogła wcinałabym aż miło ;)

Elu widzę że lekarz nastawia Cię już na ewentualny poród w grudniu :silly: A jak z szyjką? :)

Ja też wróciłam niedawno z wizyty. Mały waży podobnie jak córeczka Maji bo 1920 gram. Ma się całkiem nieźle, nadal główką na dole. Wszystko u mnie szczelnie zamknięte. Po macmiroru wszystko w porządku i nic nie swędzi ani nie piecze (oby tak do końca było). Tylko hemoglobiny mam 6,3 mmol/L więc dołożyliśmy żelaza. Brzuszek miękki. :) Mój gin to mnie nastawia raczej, że młodemu może się nie spieszyć i nie mam się zdziwić jak nawet dopiero w lutym się pojawi :blink: Także śmiało możecie do mnie pisać, że urodziłyście :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #947725 przez kelis3
Monika na razie zamówiłąm jeden, nie ma co szaleć, jakbym nie trafiła z rozmiarem, następny kupię juz przed samym porodem, albo po wyjściu ze szpitala,grunt że już jakiś będę miała;) Do wycinania ciasteczek mam takie plastikowe z Tesco, kupiłam kiedyś w promocji za grosze, a teraz chyba też są w promocji jak coś. Gdybym ja miała sama wycinać, to nie wiem czy chociazby co dziesiąty nadawał się do pokazania bez wstydu :laugh: No ja własnie też muszę" na wyjście" dla dzidzi osobną torbę spakować, bo coś mi się wydaje,że mój Olek pozostawiony na pastwę taty mógłby skończyć podobnie jak twój Mikołaj, w samym bodziaku np;P I jeszce muszęe męża przegonić, żeby się nauczył sprawnie przypinać fotelik w samochodzie, bo nawet jeszcze nie próbowaliśmy, a jakoś wizja uczenia się tego zimą, przed szpitalem do mnie nie trafia... Ja i KAsiah tak o porodzie, bo nam już coraz bliżej do końcówki;) Jaki duży już Mikołaj;) A jeśli się sprawdzą przepowiednie gina, to do lutego dopiero chłopisko wyrośnie;P

Mamuśka no mam nadzieję własnie,że jeden rozmiar wystarczy, chociaz różnie to może być. Moja brataowa np. normalnie ma taki sam rozmiar biustu jak ja, a po porodzie miała taki biust, że aż w szoku byłam, większy niż główka;), z tym że ona w ciąży dużo przytyła, prawie 30 kg, ale to była praktycznie sama woda, bo po czterech miesiącach znów była chudziutka jak patyk;). Jesli chodzi o męża, to faktycznie jak nie jest przekonany, to nie ma co zmuszać, bo i tak pewnie na wiele by sie wtedy nie przydał...

Anna to się napracowałaś;) Jak mnie denerwują te napisy na ścianach! Ja mieszkam na nowym osiedlu, ostatnio byłam na spacerze i już na elewacji cos nabazgrane;/. Też jakis czas temu rozbiłam szybkę, cciałam wymieniać, ale okazało się,że sama szybka kosztowałaby prawie 600 zł i to przewyższało koszt telefonu, który miał już prawie dwa lata. Dałam go mężowi,jako taki "dodatkowy" i cały czas chodzi, a minęło już dobre kilka miesięcy.

Maju dla mnie gotowanie flaczków, to wyższa szkoła jazdy, teściowa mi kiedyś tłumaczyla ale jak dla mnie to za dużo zawracania głowy, a moja teściowa robi przepyszne, więc mogę się czasem załapać na szczęście;) Jakie super wieści z serduszkiem! A z brzuszkiem to podobnie jak u mnie, też tak półtora-dwa tyg różnicy, pewnie też chudzinka się szykuje u Ciebie;), ale za to spora;)

Ela grunt,żę mężowi fryzurka przypadła do gustu;) Cieszę się,że na wizycie wszystko dobrze. No proszę, następne GBS, ciekawe czy i ja teraz dostanę skierowanie.

Martadiana ja też mogę wsunąć tyle owoców co Anna, chociaż ja to mandarynki, pomarańcze, jabłka, co mam pod ręką to wcinam. Jeszcze niedawno zostałam szczęśliwą posiadaczką sokowirówki, to sobie świeże soczki serwuję;)

A ja jutro mam wizytę więc trzymajcie kciukasy!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl