BezpiecznaCiaza112023

Styczniówki 2015 :)

9 lata 2 tygodni temu #975795 przez EwelinaS
Hej dziekuje za życzenia i za komplementy dla Mikołaja :cheer: :cheer:

Montresor chciałam się zapytaj jakiej tej Emli używałaś plastrów czy żelu i na ile przed szczepieniem go użyłaś??? I gratuluję że już jesteś na swoim. Też miałam problem z patelnią większość niby miała znak indukcji ale była za lekka. Mam z tefala ale są drogie i też skusiłam sie raz w Carrefourze i też działają wiec polecam sprzedawali je wtedy na wage :P takie kolorowe są...
Maja wiesz co ja bym też na ten ślub nie pojechała tyle km z dwójką dzieciaczków i do tego taka sytuacja z tymi chrzcinami...
Monika Mój Mikołaj też dużo sobie gada i ślicznie śmieje się w głos. Po szczepionce też kupki mu się rozregulowały no ale brzuszek póki co spoko. Boje się kolejnego szczepienia a to już 30 kwietnia. :unsure:
Asik też bym dla świętego spokoju poszła do gina daj znać jak poszła wizyta.
Martadiana nie słuchaj takiego głupiego gadania. Facet to facet! Mój też póki co nie jest wzorem tatusia zamiast małego nakarmić tą jedną butelką mm co mu dajemy to on woli wypić piwo z sąsiadem... Ostatnio nawet mi po nocce wrócił o 7 bo pił sobie piwo z kolegą w hali garażowej :angry: wydaje mi się że jak mały zacznie bawić sie samochodzikami to on będzie bawił się z nim i wtedy zacznie mnie odciążać porządnie :silly: :silly:


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Umówiliśmy chrzest mamy 2 maja na 15stą. Kawa i ciepła kolacja u moich rodziców w domu bo tam jest dużo miejsca a i tak żadnej restauracji nie znalazłam bo są komunie :unsure: a to nawet mnie cieszy bo tam jest ogród i bedziemy mogli wszyscy spokojnie posiedzieć pogadać będę miała gdzie położyć małego i wg cieszę się ze moja mama wpadła na taki pomysł.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 tygodni temu #975796 przez EwelinaS

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 tygodni temu #975803 przez Angela1
Monika mówisz że 30 to staro można się poczuć - a co ja mam powiedzieć? - 37 lat skończyłam w tym 38 skończę to dopiero druga młodość :silly:
Ale to dzieci nas odmładzają.
Jak patrzę na tą swoją księżniczkę malutką to czuję jak bym miała dwadzieścia cztery lata.
A wy wszystkie dziewczyny takie młodziutkie aż miło was się czyta... :silly:

Ja zaczęłam dziś swoje hobby - roślinki na balkonie.
Dziś sadziłam truskawki B) już nie mogę się doczekać owoców...No bo Zuzka oczywiście mamie pozwoli.
Nawet nie wiecie jak się cieszę że mogę wszystko jeść a małej nic absolutnie nic nie jest ... :side:
Próbuję coraz to nowych potraw ale małe porcje.
W tym tygodniu jadłam np. bigos
A Zuzanna tylko bączki puszcza :lol:
Z kupą nie ma problemów, dalej z butelki nie chce jeść - tylko cysio i cysio.
I nadal ulewa... ale głównie wodą. Sprytna jest lubi się przytulać do cysia a co zbędne to ulewa... :blink:

pochwalę się jeszcze moim balkonem z zeszłego roku - w tym dopiero zaczynam ...




Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 tygodni temu #975805 przez maja001
Angela slicznie urzadzony balkonik. az milo popatrzec.A co do wieku to ja jestem chyba za raz po tobie bo w tym roku kilka dni temu skonczylam 34 lata.ale jakos na tyle sie nie czuje
A propo urodzin rowniez dziekuje wsxystkim za zyczenia*)
Monika Oskarkowi nic sie nie stalo najwidoczniej trj trutki nie polknal na szczescie.
martadiana pomysl z chrzcinami u mamy bardzo dobry gdybym ja miala taka mozliwosc tez bym takie rozwiazanie wybrala
EwelinaS z tymi chlopami to wieczny problem mojego jak bym nie przypilnowala to tez nie wiem gdzie by sie podziewal ale na pewno nie w domu z nami.Ja to swojego po ostatnich przygodach nie ciekawych musze troche trzymac na smyczy bo inaczej to cienko widze nasz zwiazek
Montresor biedny Arturek najwazniejsze ze kolejne szczepienie macie juz za soba.Kolejne dopiero za 6 tyg.Ja tez nie lubie szczepin i przezywam kazde jedno.My mamy dopiero pod koniec kwietnia drugie

Co do prania to dzis caly dzien bawie sie w hlorze.Namoczykam kilka bialych i jasnych rzeczy i ladnue mi puscilo wiec upralam te rzeczy w rece nasteonie w automacie w temp 80C i nastepnie w proszku dla dzieci z pozostakymi ubraniami ktore pralam wczesniej i znow wyjelam niebieskie ubrania.Mysle ze teraz kazde ubranie farbuje i z tad to przebarwienie.Tak wiec znow wrzucilam jasne do ace i jutro znow musze kilka razy prac.TRAGEDIA

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 tygodni temu #975816 przez mama89muminka
Ja znow nie odposze :( jestem tak wykonczona ze nie doczytalam was. A to wszystko przez to ze z dziecmi bylam zupelnie sama przez ostatnie dwa dni. Nawet na noc maz nie przyjechal z srody na czwartek, taki zaganiany. A w srode to myslalam ze zwariuje, ani wyjsc z dzieciakami, ani z nimi wytrzymac w domu - jedno placze, drugie guzy zbija, a ja o swoich wlasnyc potrzebach moglam zapomniec. Na szczescie Miro dzis poszedl do przedszkola, a Pola teraz spi wiec zanim zrobie sobie sniadanie i pojde sie myc to chcialam wam napisac :)

Tak wiec u mnie znowu choroby, Pola wczoraj goraczkowala niewiem czemu, Miro zaczyna znow kaslac i katar mu leci z nosa, ja mam prawdopodobnie zapalenie krtani, bo nawet na meza nie moglam nakrzyczec - zabraklo mi glosu normalnie!

A zeby bylo smieszniej jestesmy bez kasy, wszystko poszlo na zaliczke do nowego mieszkania i rachunki, teraz caly czas na pozyczanym jestesmy :( dostaniemy kase dopiero za pare tygodni i wszystko chyba znow trzeba bedzie oddac. Na szczescie w maju maz zaczyna prace, mozecos sie poprawi w tej kwestii.

No nic, ponarzekalam wam i bede leciec bo umieram z glodu po tych dwoch dniach. Mam nadzieje ze nie macie mi za zle, ze wam sie wyzalilam, przy wiekszej okazji posiedze z wami dluzej. Sciskam was i do nastepnego!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 tygodni temu #975819 przez Angela1
Maja co do tych ubranek to jakiś koszmar :woohoo: reklamują te chusteczki z firmy STELLA do prania że nawet już pół wystarczy.
próbowałam i owszem zbierają kolor ale trzeba ze 2 lub 3 wrzucić do pralki :pinch: żeby nic nie farbowało.
A to jednak jest koszt...

Ale musisz coś spróbować, bo szkoda ubranek. Nie znoszę takich sytuacji.

Mamo muminka o kasę się nie martw. Jakoś to będzie. Najważniejsze że będziecie mieli swój własny kąt ;)
Im więcej , dłużej będziesz o tym myślała tym bardziej popadniesz w depresję. A od tego kasy nie przybędzie.
U nas też różnie bywało - jak to w życiu - ale najważniejsze żeby tak rozdysponować domowym budżetem aby na bieżąco płacić rachunki.
Bo nawet jak masz kredyty do spłaty nie przeszkadza oby tylko było na ratę.
A do maja już niedługo - więc dasz radę.
Ciesz się raczej nowym mieszkankiem :silly: Wszystko się ułoży.

Ewelina ja bardzo byłam zadowolona z chrzcin w domu. Też robiłam u mojej mamy :silly:
po pierwsze mniejsze koszty a więcej jedzenia
po drugie masz więcej wygody i swobody aby zająć się maluchem :whistle:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 tygodni temu #975838 przez Asieńka*87
Hej dziewczyny
Wpadłam po szybko pporadę, w co ubrać maluszka na spacer jeśli od początku tygodnia jest na zewnątrz ponad 20stopni obawiam się ze go przegrzewam. Nadrobienia was w pierwszej wolnej chwili jaką znajdę, buziaki i z góry dzięki za podpowiedzi

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 tygodni temu #975849 przez mama89muminka
Asienka te 20 stopni to jeszcze zdradliwe jest, ale najlepiej to ubrac dziecko tak jak siebie, przykryc kocem i juz, ja wychodze z takiego zalozebia ze jak matka nie marznie, ani jej nie goraco to i dziecku jest cieplo, a kocyk dodatkowo, bo jak ty spacerujesz to ci cieplej, a maluch sobie lezy i nie zagrzewa sie. Dlatego ja mala ubieram.tak jak siebie ibprzykrywam ja kocykiem. Jak do domu wracam to zawsze jest ciepla, ale nie upocona.

Angela my kredytow nie mamy, pozyczamy tylko od rodziny, znajomych, a i mieszkanie tez wynajmujemy ze spoldzielni. Ja sie tym az tak nie stresuje, tylko maz i tu sie zamyka kolo bo jak on sie stresuje to jest nie do wytrzymania, wyzywa sie na wszystkich i wtedy jego zachowanie mnie stresuje bo wtedy moze byc nieobliczalny. Juz mi raz powiedzial ze to przeze mnie zenie pracuje i ze dzieci tyle kosztuja :dry: idiota jeden. Ale to on tak juz ma jak ma za duzo na glowie, taki typ.
Co do mieszkabia to przeprowadzamy sie tylko na rok, a pozniej wezmiemy pozyczkez banku i kupimy wlasny dom, bo lepiej splacac cos co pozniej bedzie nasze niz placic czynsz a i tak guzik z tego masz.

Ja sie wzielam za drugie pranie, musze ogarnac ten dom bo pozniej wszystko mi zostanie na dzien przeprowadzki. A klucze mamy dostac juz 24, doczekac sie nie moge bo nam sie tu robi strasznie ciasno. A najwiecej miejsca zajmuja Mironka zabawki, ksiazeczki i ubrania :dry: na nowym to sie rozejrze za jakimis konkretnymi meblami, szafkami, zeby to bylo gdzie chowac.

Dziewczynki, ile wy juz schudlyscie po ciazach? Ja jak po porodzie zrzucilam 10kg to do tej pory tylko 2 kg nie ale, zostalo mi 3 i tak stanelam w miejscu. A sukienke na chrzciny to nie wiem jak zaloze, bo w nic nie mieszcze sie jeszcze :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 tygodni temu #975863 przez Mon.tresor
Na szybko odpowiadam Asi, reszta za chwile: tak jak siebie + jedna dodatkowa warstwa poki dziecko nie chodzi.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 tygodni temu #975866 przez Mon.tresor
Ewelina, mialam krem, uzylam mniej wiecej 1/3 opakowania, na poltorej godziny przed szczepieniem.

Angela, ja za to najmlodsza z otoczenia, 21 mam w tym roku ;) balkon cudowny! Ja mam od tygodnia ogrodek i mam wobec niego wielkie plany :) Tez jem wszystko, ale truskawek jeszcze nie probowalam... za to chodza za mna jak nie wiem, tak samo jak sliwki, ale troche sie boje jeszcze probowac.

Maja, my idziemy indywidualnym tokiem, Artur ma co miesiac szczepienie, ale tylko jedna szczepionka na raz, mamy za soba wzw jedna dawke i teraz dpt - blonnica tezec krztusiec.


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Synus przysnal przed spacerkiem... to mama korzysta. A teraz wychodzimy na dluuuuuuuugi spacer <3
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 tygodni temu #975873 przez martadiana
Dzien doberek :)

Widze ze nie tylko moj facet lubi swoich kumpli.

Angela swietny balkon co ja bym dala zeby taki miec.

Maja nie moge zrobic chrzcin ani u mamy aniu taty chociaz tata ma duzy dom i by napewno sie wszyscy pomiescili ale jest taki problem ze moi rodzice sa po rozwodzie bo ojciec spotykal sie z kobieta podczas malzenstwa i dalej z nia zyje wiec ani mama sobie nie zyczy jej u siebie w domu ani mama nie pojdzie do niej. Ale se roboty narobilas z tym praniem..

Mamamuminka fajnie wkoncu na swoje isc tez mi sie to marzy :) ;Moj facet ma dom w Lomzy ale jest do remontu i troche kasy na to trzeba tak samo zeby zjechac do polski... Ja schudlam 20 kg tyle ile przytylam w ciazy a dalej mi waga w dol nie chce isc narazie moze przez ten okres.. Bo chcem jeszcze z 5 kg zrzucic bo przytylam teez przed ciaza zaczelam chodzic na zumbe ale jak sie dowiedzialam ze w ciazy to przestalam niestety...

Mon.tresor ja truskawki od porodu jadlam i malej nic wiec moze sprobuj.. jaki slodziak spiacy z twojego synka :)

Ja to mam nadzieje ze przyjdzie dzisiaj akt urodzenia Nikoli bo jutro juz chcem na msze isc do ksiedza i omowic szczegoly chrzcin.


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 tygodni temu - 9 lata 2 tygodni temu #975877 przez Angela1
montresor jaka szczęśliwa mamusia ;)


MAMO MUMINKA
Dobrze że nie macie kredytów. A może warto przejąć część obowiązków od męża np. finansowych .
U mnie rachunkami zajmuję się ja. I mąż się tak nie denerwuje ... :laugh: Spróbuj ... ;)

MARTADIANA jak się nie ma ogrodu to trzeba ziemię na balkon zwozić :P A tak na poważnie to jak kupowaliśmy mieszkanie to chciałam to właśnie ze względu na duży balkon.
A teraz chcemy zmienić na większe ale nic fajnego nie znaleźliśmy więc ciśniemy się w naszym małym mieszkanku.
Ciasne ale własne :silly:

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


co do kilogramów to dziwna sprawa. W ciąży schudłam potem przytyłam i w rezultacie waga między początkiem ciąży a dniem porodu to +10kg :side:
Potem zaczęłam chudnąć . -7kg . dziś mam plus 3kg do wagi z początku ciąży.
Ale ważę tyle co w dziewiątym miesiącu z pierwszym synem :woohoo:
Ale bzdurami nie ma co se głowy obciążać bo to było prawie 12 lat temu :whistle:
teraz waga stoi w miejscu ale ja ciągle chudnę.
widzę to po spodniach. Kupiłam niedawno takie jedne jensy żebym miała w czym chodzić. Ledwo się zapinałam, a teraz są za luźne.
I prawie wchodzę w te z przed ciąży :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 tygodni temu #975895 przez Mamuśka 2222
hej :)
Angela sliczny balkon....ja tez niedlugo musze sie zabrac i jakies roslinki posadzic :)

Asieńka zgadzam sie z dziewczynami jedna wiecej niz sobie,ale sama nigdy tez nie jestem pewna czy dobrze malą ubrałam...zawsze sie zastanawiam czy jej nie za cieplo czy nie zgrzeje sie...a moze jednak jej zino...teraz kurcze ta pogoda to zdradliwa trzeba uwazać....

Montresor sweet focie ;)

Martadiana moj tez lubi z kolegami spedzac czas przewaznie na silowni...ale zeby mu pozwolila gdziekolwiek wyjsc najpierw bez gadania robi wszystko o co go poprosze...a co do tego drugiego to ja tak samo bym podejrzewala jak ty....

Dziewczyny mam kryzys w karmieniu....nie wiem co sie dzieje....mala wigina sie i placze masakrycznie jak ja przystawiam do cyca nie wiem co sie dzieje....wczoraj maz jej dal 120 ml mm jak wyszlam i zjadla wszystko...i sie zastanawiam czy nie jest to wina antybiotyku bo ostatnio tak zachorowalam ze myslalam ze sie wykoncze i odstawilam antybiotyk choc mialam go brac 7 dni ja bralam 2...bo mysle ze to moze od tego....normalnie juz nie mam sil wszystkiego probuje i na stojaco karmie i we wszystkich mozliwych pozycjach nie wiem o co chodzi...a laktatorem zaczelam odciagac to nie dosc ze nawet 10 ml nie sciagnelam to boli jak cholera....jestem zalamana...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 tygodni temu #975929 przez Asieńka*87
Angela, jak ładnie masz :-) mój balkon ma tyle funkcji ze na kwiaty brakuje miejsca

Mon.tresor pięknie razem wygladacie

Mamuśka, nie załamuj się i nie poddawaj przede wszystkim, karm ile możesz, przestawianie jak najczęściej, pokarm nie znika tak nagle

Martadiana myślę podobnie jak AnAngela, kontrola musi być ale dyskretnie i zanim zrobisz mu awanturę to upewnij się że ma coś na sumieniu. Mojego M mogę być pewna że nie zrobi mi takiego numeru, ale za to ma całą masę innych wad

Jeśli chodzi o jedzenie, to ja też już prawie wszystko jem, truskawki i śliwki tez, nie jadłam jeszcze cytrusów, kapusty, i smażonego na głębokim tłuszczu, unikam grzybów cebuli i czosnku i gazowanych napojów i kawy

Jeszcze raz dzięki za podpowiedzi, w domu małego ubieram raczej lekko, wiec jak idziemy na spacerek to założyłam mu dodatkowo jedną warstwę, tzn w sumie body, cienkie spodenki, podkoszulek + na spacer jeansy, buciki, kurteczka z misia z kapturem i czapeczka. Ja byłam w bluzę ale później ja ściągnęłam i w samym podkoszulku byłam bo tak cieplutko.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 tygodni temu #975996 przez Monika_1985
Asik to raczej nie my bo z ratajami nie mam nic wspólnego i wpadam tylko na czecha do babci czasami ;) I jak, udało Ci się podskoczyć do gina?

Ewelina i my 30 kwietnia mamy kolejne szczepienia. Brrr.. już na samą myśl jakoś mi nieprzyjemnie. Impreza po chrzcie bardzo fajna, będzie na pewno rodzinnie i na luzie :)

Ehh.. muszę uciekać do psiaka bo mi dzisiaj wymiotuje i znowu.. :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl