BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Luty 2015

9 lata 6 miesiąc temu #936098 przez Ejka84
Luska powiem Ci, że nie wiem do kiedy, jak na razie to mam zamiar do końca grudnia pracować, o ile się będę dobrze czuła, od stycznia chciałam wziąć już wolne żeby wszystko na spokojnie przygotować, ubrać łóżeczko, poukładać rzeczy w szafie, posegregować wszystko, no i tak ogólnie zrobić miejsce już maluszkowi i oczekiwać.
Chociaż ze wszystkimi zakupami chciałabym się wyrobić do końca listopada, w grudniu poprać ciuszki, poprasować. Ja póki co robie zakupy tylko dla Kubusia, a dla siebie nic :( . Mam tylko dwie koszule ciążowe do szpitala, a gdzie jakaś reszta - majty, podpaski, i takie tam :S .
Patio też wiem, że powinno sie spać tylko na lewym boku, no ale nie wyobrażam sobie przespać tak całej nocy :S . W podświadomości mam chyba zakodowany ten lewy bok i śpię na nim zazwyczaj, ale budzie mnie nieraz w nocy odgniecione biodro lewe i jak brzuszek jest bardziej właśnie na lewą stronę to ciągną mnie też ścięgna po prawej stronie i to boli, no i wtedy przerzucam się na prawy :unsure: . Wydaje mi się że nic się nie stanie jak poleżę tak z godzinkę...
Na plecach też śpię ale na półsiedząco bo mam tak wysoko poduchy, jak mam na płasko to czuję jak mały naciska mi na jelita i też nie wygodnie, a tak jak leże wyżej to spoko.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #936132 przez Gosiaczek1331
Patio no piekna ta moja pileczka daje w kosc czasem dzis mam taki dzien:-(
Widze ze wszystkie dzis mamy lenia chyba pogoda tak nas nastraja
Piekne zakupy :-) widzialam te z myszka miki prawie kupilam;-)
Czekamy na wiesci od mamusiek co maja dzis wizyty ja do swojej mam strasznie daleko juz sie nie moge doczekac zeby poogladac dzidzie;-)
Co do tego wiaderka to tez chyba lepsza jest wanienka zwlaszcza dla takiego swiezaka jak ja;-)
Zawsze balam sie takiego malenstwa wiec jestem teraz w fazie oswajania sie ze jakos dam rade byc super mamuśka ale strach jest;-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #936137 przez Gosiaczek1331
W sobote z moim M mamy rocznice ślubu chyba szykuje jakąś niespodzianke bo nie chce powiedziec co bedziemy robic fajnie juz sie nie moge doczekac:-D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu - 9 lata 6 miesiąc temu #936145 przez Dżasta86
Patio a jak robisz te pałeczki z kurczaka, robie klopsy ale narobiłas mi smaka tymi pałeczkami i kuleczkami z ziemniaka mniam :)




AA juz wiem to te kurczaczkowe nózki ;] jakąś dziura w mózgu u mnie panuje :P

Dziewczyny widzę że pełny szał zakupowy, ja czekam chyba na grudzien może swiateczne ceny będą niższe >?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #936150 przez ivet89
U mnie dzis dzis na obiadek ogorkowa, a na drugie zrobilam palki kurczaka z ryzem w piekarniku...ale pyszne wyjatkowo wyszlo:) dzieki luska za to ze bys poslala...hihi bo juz zaczynalam miec wyrzuty sumienia... poslalam go dzis. Byl pelen energi i z uciecha poszedl, pani powiedzialam ze w domu wszystko w porzadku bylo...troche mi glupio bylo ale mowila ze jak cos to zadzwoni. Znam mojego maluszka i wiem ze czasem zdarzy mu sie tez z nerwow zwymiotowac a wczoraj plakal wiec moze temu...nie wiadomo jak szybko go uspokoily. Szybko po niego poszlam i byl bardzo zadowolony dzisiejszym dniem.

Ale mialam dzis dzien gospodarczy.. zrobilam porzadki w szafach i w ciuchach...ale mi sie zwolnilo duzo miejsca;) zrobilam placka z serkow monte...mam nadzieje ze bedzie dobry...jeszcze tylko polewa i podlogi....ufff . I jutro pelna chata gosci.

Ja spie glownie na prawym brzucho- boku...a powinnam na lewym bardziej tak?

Ojj nie chce mi sie juz nic i nogi mi wchodza do dupki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu - 9 lata 6 miesiąc temu #936153 przez ivet89
Ejka Ja do dzis tak mam, ze nie wierze ze zaraz bede miec dwojke dzieci....nie do wiary...czasem tak mam. Jeszcze nie dawno bylam wolna panna, ale ten czas leci...nawet nie wiem kiedy...i mimo ze to juz drugie nadal mam obawy jak sobie poradze...duzo sie zapomina...i podejrzewam ze kaZde dziecko jest tak naprawde inne i inaczej wszystko bedzie...ahh wiec u mnie ta swiadomosc tez jakas dziwna.... czasem tez mysle czy to nie sen :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #936164 przez luska
no ale wy macie tępo , ja za wami już po magcznym "po " nie nadążę jak tak dalej będzie :P

Patio ja też słyszałam c, czytałam , że przy każdym dzieciątku powinno się wymieniać niby materac , ale jak dla mnie to jest tak na dwa razy , moje lekko ponda roczek lądowały u siebie , za wiele tez z tego nie korzystał, więc uznałam , że nie wygniotły tego jakoś mega , zresztą jak patrzyłam na ten materacyk , to miałam wrażenie , że jest idealnie prosty......

Teraz jak tak patrze , to mój post wszedł z zarąbistym opóźnieniem , ten wcześniejszy........ :blink:

Patio a który ty dokładnie zamawiałaś kocyk?? bo ja na ten za 99 , ale już się pogubiłam , to ten z wypełnieniem ??

Justa ja tez uwielbia śnieg , jak jest biało na dworze i oczywiście last christmas i bardzo się doczekać nie moge .A poza tym to będą moje pierwsze święta z brzuszkiem

Dzasta co do imion dla chłopców ja mam rebus totalny , nic mi się nie podoba dla moich , wszytsko tak na siłe wybrane .Dziwne te twoje wyniki .......dobrze , że juz masz wizytę

Ejka pocieszę cię, my wydaliśmy ostatnio 600zł na naprawę mojego auta , a czemu......bo zaliczyłam dziurę :woohoo: i się wkurzyłam , bo żebym wiedziała , że o d tego , to bym nie kazała naprawiać tylko foty przy dziurze porobiła , że felga wygięta a przez to i abs poszedł i coś tam jeszcze i do gminy z opinia od mechanika , ale jak mi małżonek po czasie powiedziała , jak już naprawione było to sobie mogłam :angry:
na uspokojenie meliska pozostaje

co do garów to ja dziś miałam rybkę ziemniaczki i marchewkę , boshe dwa razy pożarłam obiad dziś ..... :woohoo:

Ejka oj ja już bym chciała z zakupami byc wyrobiona hahah , no ale ja i tak mam mniej niż wy dużo mniej , mimo , że dzieciaczków ilość nadliczbowa , bo samych piżamek mam chyba z 4........akcesoria dla maluszka tez nożyczki pilniczki cążki termometr , wszystko jest raczej kometki mi zostają .....


Co do spania ja się nie ograniczam śpie jak mi wygodnie , oprócz typowo na brzuchu , bo już nawet nie dam rady:p ale jakoś ak wychodzi , że mi najwygodniej na lewym boku , aczkolwiek na prawym też często i gęsto śpię

Ivet ja generalnie nie panikuje , co prawda moim nie żarzyło sie wymiotować w szkole czy mieć temp,Ale ja byłam lepsza , no matka ze mnie straszna , młoda od 4 do 6 wymiotowała 3 razy , a i tak wysalam ją na pierwsza wycieczkę z przedszkolem i co -było ok ,młoda zadowolona i więcej wymioty się nie zdarzyły , czyli najadła się czegoś wieczorem i się jej rano odbiło , a mi upiekło :evil:

taaa ja tez nie wierze , że będe matka 4 dzieci i jakoś cięzko mi to sobie uświadomić :woohoo: :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #936173 przez meli1990
Marti nieraz to się nie da nie dźwigać dziecka sama wiesz

kocham_cie jak zawsze fajne ciuszki kupiłaś

ivet89 to fajnie że ze synkiem już lepiej. ja nie raz śpię półbokiem i mi to nie przeszkadza. daj przepis na placka

J.J. Dominik był na dwóch kontrolach u dentysty, na jednym leczeniu a później już nie chciał sobie dać na dwóch kolejnych. a blizna w pępku nie raz kuje ale mam nadzieje że nie będzie tak źle pod koniec ciąży . super ciuszki

Ejka84 możesz dodać link na pierwszą stronę z tym materacem. bo ja tez mam gryka kokos i muszę go sprawdzić

Dżasta86 ja nie pomogę z wynikami. a czemu tak w procentach jest?

patio co do takiej zabawy to sie nie uda raczej bo on nie chce nawet buzi otwierać dobrze do mycia zębów. co do płci to się ciesze że Kacperek zdrowy. ja staram się spać na lewym boku ale tak się nie da cały czas. a na prawym boku słyszałam na testach owu że można spać tylko na plecach lepiej nie

po usg wszystko w porzadku. lekarz mówił że nie powinno być nic złego z tym a jakby nawet to nic złego

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #936177 przez mamdwaserca
meli1990 to się cieszę, że na USG wszystko w porządku :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu - 9 lata 6 miesiąc temu #936178 przez J.J.
Wreszcie wróciłam z miasta i ... tylko na parę godzin wyszłam a tu tyle czytania. Ja dzisiaj miałam tylko badanie. Standardowo szyjka długa, ciśnienie wysokie, więc musiałam odczekać i później było już ok.

patio - dopadłam tą wanienkę z przewijakiem, podoba mi się też na żywo więc raczej ją kupię, u mnie w sklepie 215 zł, zalecane jest na lewym boku głównie już w 3 trymestrze, ale ja teraz się już przyzwyczajam, tyle że co z tego że zasypiam na boku a budzę się na wznak?

ivet - podaj maila to prześlę Ci przepisy, może przydadzą się następnym razem, moja fifi na szczęście ma włosy, więc nic po sobie nie zostawia :)

Ejka - dzięki za link, współczuję naprawy auta, nam co jakiś czas też coś siada ale na szczęście do volkswagena części są tanie, ty rzeczywiście jesteś naładowana, ale się uśmiałam, weź sobie zaparz tą melisę, najlepiej całe wiaderko :) Do mnie też nie dociera do końca że będę miała takie maleństwo w domu, zwłaszcza po 14 latach czuję się jakbym pierwszy raz rodziła, bo teraz wszystko jest inaczej. Poza tym człowiek po 30 inaczej myśli niż 21 latka :)

MagdaK - ja na razie też muszę przystopować z ubrankami, czekam na jedną dostawę 1.11 druga będzie od kuzynki w grudniu :)

Justyna_1709 - jak pisałam wyżej stopuję z ciuchami, ale dzisiaj zaszalałam i kupiłam sobie płaszczyk w sklepie z używaną odzieżą, dawno tam nic sobie nie kupiłam, a czułam się tam lepiej jak w galerii. Miła obsługa, pani wyszukała mi idealnie fason dla ciężarówek, do tego w stanie bym powiedziała idealnym za całe 70 zł, a mam pod nim jeszcze trochę luzu więc sweterek się zmieści i zimkę przechodzę. Jak byłam w niedzielę na giełdzie towarowej to takie płaszczyki kosztowały koło 300 zł, a ja sobie dziś strzeliłam zakupy za ok. 300 ale w tym miałam: płąszczyk, spodnie i spódnicę. Przecież muszę jakoś wyglądać, co nie?

Dżasta - ja też mam zwykle jakieś odchylenia zaznaczone na czerwono, a jak idę na wizytę to gin mówi, że jest ok i to normalne w ciąży. Ja miałam dzisiaj na obiad zupę z dyni z kluseczkami. Ale Ty już pewnie po obiedzie :)

luska - ja tydzień temu miałam rybkę i może nie cały obiad zjadłam podwójnie, ale rybkę to potrójnie, aż się potem wzięłam za grabienie liści żeby to spalić :)

meli - to fajnie że usg ok :) , szkoda że ja nie miałam, a nawet zapomniałam się spytać gin kiedy zamierza mi zrobić :(

A i odnośnie wizyty mojej to mały się na nas dzisiaj wypiął, bo cichutko było słychać serducho. Gin się śmiała, że ma nas w d...e. Chyba bardziej tą pogodę :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #936187 przez J.J.
A oto mój brzucholek:





Aha, miałam nadzieję, że waga u gin wykaże cosik mniej niż u mnie w domu, tak zwykle było, a tu w 3 tygodnie 2,5 kg, buuuuu, i w sumie 5 kg buuuuuuuuuuu :(
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu - 9 lata 6 miesiąc temu #936188 przez ivet89
Moj mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
ale sie ogromnie ciesze , ze bede miala jakies przepisy nowe;) moze zdaze jeszcze cos zrobic:) a nawet jak nie to napewno skorzystam niedlugo na urodziny ALeksa.

Padam juz z nog. Ale placek wyszedl moze nie pokazny ale jak ktos lubi monte to zje ze smakiem. Jutro jeszcze salatke jakas i zakupy.

Meli super ze wszystko w porzadku z Kacperkiem:) masz jakies zdjecie usg?;)

Luska hehe posmialam sie z tej wycieczki:) grunt to nie panikowac i chyba kazda mama ma raczej dobrego czuja:)

J.j. brzusio sliczny a ty cala szczuplutka :) a co do twoich zakupow to super ze ci sie tak udalo trafic!! Nalezy sie nam ! A co :) trzeba tez i o sobie pamietac :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #936274 przez olka_ka
Cześć Dziewczyny :)

Ja po środowej wizycie super. Młody waży już 775 g. Wszystko ok. Badania z glukozą też w porządku.

Angina mija. Dzisiaj ostatnia dawna antybiotyku :) Oby to już była ostatnia choroba w ciąży :)

Podziwiam Was z tymi zakupami. Ja poza wózkiem i kocykiem nie mam jeszcze nic. Czas nadgonić :) Czekam na wypłatę i też ruszam.

Macie rację... czas tak szybko ucieka. Ani się obejrzymy a już będzie luty.

O aspiratorach już chyba było, ale o tym chyba jeszcze nie... allegro.pl/aspirator-do-nosa-haxe-bezpie...hit-i4698073510.html Miała może któraś z Was?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #936283 przez Dżasta86
Hello ,
Się samochody sypia każdemu , nasz miał być naprawiony za 900 zetów a w rezultacie zapłaciliśmy ponad 3 tyśki.
Po wczorajszej wizycie wyszło że nie ma co się martwić, interesują lekarza tylko 4 wyniki ktore w zasadzie mam lepsze od poprzedniego miesiąca.
Wczoraj wyjełam płaszcz zimowy i ledwo się dosunęłam :huh: cholerka jest problem, nie wiem czy jest sens kupowania czegoś skoro i tak wszystko samochodem zalatwiam.
J.J ładny brzuszek 5 kg w ogóle nie widać, no i chyba ktoś ci głowę uciął :P
Ja też bym pograbiła liscie ale jeszcze połowa wisi na drzewie :]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #936301 przez Justa82
W końcu jakaś pogoda dla ludzi i można wyjść na spacerek. Ja kupiłam sobie na allegro ponczo takie sweterkowe i mam zamiar prześmigać w nim jesień i zimę. Teraz zakładam pod nie gruby sweter a zimą będę zakładać kurtkę i nawet jeśli się nie dopnę do końca to i tak nie będzie widać. No a po ciąży dalej będę mogła w nim chodzić. Zakup niedrogi, bo z przesyłką niewiele ponad 60 zł, kolorek fajny (jasnozielony) no i praktyczny. Ja polecam takie rozwiązanie.
Olka dobrze, że po wizycie ok. A mały już nie taki mały :) Nie ma co się przejmować wynikami na papierze, bo wszędzie normy podają dla osoby "nie w ciąży" i dlatego one tak odbiegają. W ciąży krew jest rzadsza stąd wszystkie rozbieżności i to co na papierku odbiega od normy okazuje się jak najbardziej normalne w naszym stanie.
J.J śliczny zgrabniutki brzuszek.
Co do zakupów to ja tez niewiele jeszcze mam, ale w listopadzie ruszam ostro z kompletowaniem wyprawki. No i niedługo przyjadą moi rodzice z Niemiec, którzy szaleją i kupują wszystko, co im pod ręce podejdzie, więc zobaczę co przywiozą dla małego i wtedy będę wiedziała, czego mi jeszcze brakuje.
Jeśli chodzi o psiaki to ja teraz przyzwyczajam moją do płaczu dziecka. Włączam jej filmiki na YouTubie i sprawdzam reakcję. Chwilę posłucha a później odchodzi niezainteresowana, ale najważniejsze, że nie szczeka na na te dźwięki, więc może będzie ok. Mam zamiar tak z nią ćwiczyć to samego porodu żeby się oswoiła.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl