BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Marcowe 2015 :)

9 lata 5 miesiąc temu #938352 przez Anabelle
Hmm nie wiele pisałyście.

Alesandra mam nadzieje, że jutro coś się wyjaśni, wreszcie dzień powszedni

Ja się dzisiaj wdałam w rozmowę z dziewczyną tworzącą hand made z minky i trochę się dowiedziałam skąd takie rozbieżności w cenach minky, czym się różnią (przebadanie, toksyczność materiałów, gramatura, kraj pochodzenia, kraj wytworzenia, cena zakupu itd). W sumie wyszło przy okazji bo zamawiałam poduszkę Antkowi.

Co jeszcze... mieliśmy odwiedziny rodziców, antek śpi od 22, ja się objadłam jak głupia a jeszcze mi się pić chce :D

Mąż jutro jedzie, ale był od piątku w domu więc trochę posprzątał przynajmniej :P okna umył, podłogę zmył :P jakoś jaśniej ;) ;) ;)

Malina współczuje bolu, ja mam ogromną nadzieje, że nic mnie na razie nie złapie bo muszę odetchnąć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu - 9 lata 5 miesiąc temu #938355 przez Anabelle
W razie czego na 100% oryginalnego minky używają la milou, maylily, paterusek, mikołajkowo.
Podróbki minky to np allegro.pl/sklep/34319109_makaszka-hand-made , albo www.belle-petite.pl/ i wiele wiele innych sklepów których cena kocyka 100x75 zł jest poniżej 90 zł

co do podróbki to jest mocno świecącą, szczególnie na zdjęciach, ma taki połysk, na żywo ma rzadsze kropki mniej wyciskane, po kilku praniach kropki mogą zanikać, gramatura to max 250, w oryginalnych minky ok 400 - więc bardziej zbity poliester powoduje większe pocenie, mniejsza cyrkulacja powietrza. Dodatkowo podróbki są produkowane w Chinach, kosztują ok 15 zł, a atestowane oryginały ok 60 zł.

tłumaczyła mi też szczelność splotu i jego możliwości kurczliwości w praniu - czyli odkształcanie się. Dobrej jakości materiały mają do 5%, a słabej nawet do 20%.

No ale nie ważne, bo ja się wkręciłam w temat, a was nie musi to interesować :P :P :P więc nie truje.

---

W ogóle mam dzisiaj świetny humor - kupiłam Antkowi buty, kurtkę, spodnie zimowe. Sobie kupiłam 2 spódnice ciążowe - używane ale super stan, mam nadzieje że się zmieszczę :) Mam jeszcze w koszyku rajstopy ciążowe z gatty.

Aaaa i zamówiłam pieluszki bambusowe. Firmę poleciła mi mamusia z birth clubu więc wiem że mi ciemnoty nie wciskała - jak przyjdę to napiszę jak w dotyku.
Wziełam te:http://sklep.camphora.pl/category.php?id_category=34


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #938356 przez Anabelle
Nie wiem co wam jeszcze napisać :D W końcu jak zwykle mam nową stronę :woohoo:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #938357 przez Anabelle

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #938360 przez Karlinka
Anabelle fajnie że napisałaś o tym minky :) Pieluszki też fajne- pewnie zamówię też , bo już patrzyłam na nie wcześniej :)

Mój Mały Łobuz dzisiaj przebija samego siebie- nie sądziłam że w 22tyg jest w stanie tak się rozpychać ,że brzuch mi cały faluje...coś niesamowitego :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu - 9 lata 5 miesiąc temu #938373 przez kristi*
Mój też od wczoraj coś nowego trenuje, wstałam tradycyjnie o 5:00, ale tak się wierci że już nie zasnę.

hehe, dziwne, ostatnio i mój ojciec i mamusia chcieli sprawdzić jak kopie - to ani razu się nie poruszył i tak za każdym razem, poza mną i mężem tylko siostra coś poczuła :laugh: :laugh: :laugh: .

Coś ostatnio strasznie brzuch mnie ciągnie, i czuje się jak nadmuchany balon. Smaruje się kremami częściej i dale mnie ciągnie...

i jakieś okropne mdłości mnie dziś złapały :sick: ......

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu - 9 lata 5 miesiąc temu #938387 przez Ada2424
Hej :)

U mnie wczoraj był teściu i szwagierka w odwiedzinach :) pokazywałam im co już kupiliśmy, podobało im się bardzo :) teściu się śmiał, że mój brzuch malutki, że on ma większy od mojego :P i nie mogli się nadziwić, że to już 5 miesiąc a niebawem 6 się zacznie :woohoo: no i teściu wyszedł z propozycją, że chcą zrobić prezent wnukowi i dać kasiorke na wózek, pytał kiedy chcemy kupić, nie mam nic przeciwko a nawet i lepiej bo koszt wyprawki się nam troche zmniejszy :cheer: no a moi rodzice dają kasiorke na łóżeczko z wyposażeniem :cheer: tak się wczoraj z teściem dogadali :P oczywiście my wybieramy jakie łóżeczko i wózek chcemy, oni się już w to nie wtrącają ;) aaaa no i w końcu dobiłam do wagi z 6tc :P a na plusie póki co 0 :P teraz pewnie się dopiero zacznie ;)

[/url] [/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #938388 przez ewawawa
Witam dziewczynki :)

mi się w końcu taka okrągła piłeczka zaczęła formować z brzuszka. Na badaniach wszystko dobrze, lekarz powiedział, że to raczej dziewczynka, spodziewałam się szczerze mówiąc konkretniejszej odpowiedzi. Ostatnio się bardziej skupiam na sobie ćwiczenia[, basen , ziółka z baby mama med i się nacieram balsamami jakąś taką fazę złapałam :P w końcu ktoś musi o mnie zadbać, a tylko ja sama jestem pod ręką :P no i podjadanki, ostatnio mi zielona grapefruity posmakowały :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu - 9 lata 5 miesiąc temu #938390 przez Anabelle
Karlinka mam tetrowe i flanelowe po Antku i o ile te flanelowe tylko zmechacone to te tetrowe odkształcone, jedne ciut zbrązowiały, inne zeszarzały, inne są białe ale się prują. No wyglądają jakby ktoś je przeżuł i wypluł mimo, że są wyprane, tragedia. Z włókna bambusowego mamy kocyk Antkowy - nic się z tym nie dzieje i jest milutkie nawet po praniach więc zdecydowałam się na pieluszki bambusowe. Ten sklep poleciła mi znajoma.

Kristi współczuję mdłości :sick:

Ja czekam z niecierpliwością na słońce bo dzisiaj wreszcie mogę wyjść z domu :D A Antek karmi misia pluszaka ciastkiem i ogórkiem ;)

Ewa bardzo fajnie że o siebie dbasz, to poprawia samopoczucie. Ja 2 dni temu pierwszy raz od lipca nałożyłam sobie po kąpieli krem pod oczy i już się czułam piękniejsza :P :laugh:

Ada bardzo fajnie że dziadki się zaangażowały :) Mi rodzice kilka drobiazgów też kupili - to bardzo miłe :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #938392 przez ewawawa
Anabelle coś trzeba robić ze sobą, na początku nie miałam weny , a od jakiegoś czasu strasznie mnie to fascynuje :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #938396 przez lalka
witajcie!!!!

Kristi ja też mam dzisiaj mdłości w ogóle jakoś mi słabo,duszno,gorąco ciężko i normalnie chyba przywitam się z porcelanką!!!

Ada super,że dziadkowie pomogą..zawsze to lżej!!!

moja dzidzia od wczoraj bardzo aktywna...jak nigdy!!!!w nocy o 1 jeszcze nie spałam...a 4 już nie spałam tragedia normalnie!!!pogoda u nas super..słoneczko świeci jak wiosną..pierwsze pranie zrobione drugie w kolejce!!!obiad od wczoraj...to mogę troszkę poszperać w internecie!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #938397 przez ewawawa
Fasolinki nie zawsze mają wyczucie z ruchami :P

u mnie też dzisiaj ładnie, nawet tak nie najzimniej jest :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #938402 przez Karlinka
Witajcie :)
Ada -fajnie, że dziadki się dorzucą i że wcześniej o tym mówią, bo wiadomo że wyprawka to spory koszt :)
Anabelle ja pewnie powolutku będę te bambusowe gromadzić, bo kosztują niemało więc pewnie na początek trochę tetry też kupię. Ale fajnie mieć te bambusowe bo i dla dziecka lepsze no i dla drugiego od razu będą a nie zniszcza sie po paru praniach.
Ewa fajnie,że o siebie dbasz. Niestety utarło się ,że ciężarna to w tłustych włosach, bez makijażu i w rozciągniętych dresach a przecież tym bardziej musimy o siebie w ciąży dbać :)
Kristi, Lalka -lepszego samopoczucia życzę :)

ja dzisiaj pełna energii- od rana wyskoczyliśmy z Malżem na ogród trochę popracować więc się dotleniłam, rozruszałam a teraz trochę odpoczynku :) Potem wyprawa do miasta ,bo muszę się rozejrzeć za materiałami na pościel dla Maleństwa- czas już zacząć szyć ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #938411 przez bujanka
Hej dziewczynki :)
U mnie po usg połówkowym wszystko w porządku, dzidzia rośnie i wszystkie parametry w porządku. Najprawdopodobniej dziewczynka!!!!!!!!!!!!! :woohoo: Jestem przeszczęśliwa, tym bardziej że mój mąż od początku mówił do brzuszka w formie żeńskiej więc on też zadowolony i teraz twierdzi że przecież on od początku wiedział co robił hehe ;) Wyobraźcie sobie że ma rękę ciut dłuższą od nogi, heh lekarz powiedział że się to na pewno wyrówna, zresztą stwierdził że mała ma to po mnie bo ja też mam długie ręce :P No i malusia jak wróbelek, równo w 20 tyg. 358 g :laugh: Tylko łożysko jest do kontroli bo jest jakieś jak to lekarz powiedział gąbczaste :blink:

Anabell to możesz zaznaczyć w tabelce różowy kolor i wpisać: Michasia ;) Mam nadzieje że się już nic nie zmieni bo niby na 100 % nie powiedział.... :whistle:
Czyli lepiej się już czujesz? Fajni że mąż pomógł :) Super te pieluszki bambusowe, czym się różnią od takich normalnych? Poza tym że na pewno są milutkie widać na zdjęciu :)
a z tymi kocykami to ja się bardzo interesowałam czemu takie rozbieżności cenowe, ale myślę że często tak jest że coś droższego niekoniecznie oznacza lepsze B)

Aleksandra szybkiego powrotu do domu, mam nadzieję że u Ciebie lepiej :kiss:

Malina a Ty jak się czujesz?

Kristi świetny sen :) I co będzie mały Pawełek? ;) Nie jesteś sama, ja ostatnio też miałam małe rzyganko po śniadaniu :lol:

Karlinka mi nie faluje brzuch ale ty masz starszą ciążę, ale u mnie też widzę że się rusza, wypycha się raz w jedną raz w drugą :)

Ada no tak bo to nawet taka tradycja jest że dziadkowie wózek kupują, u mnie rodzice też się zaoferowali, masz jakiś na myśli? Ja oglądam wózki z tej strony, jakoś mi podpasowały dadaparadisogroup.com/ Super są te jasne, ale zdaje sobie sprawę że biały czy kremowy wózek to niezbyt dobry pomysł :)
ja coś czuje że teraz na wizycie 12-go dobije do 4 kg, lekarz twierdził na połowkowym że co to jest, czyli bardzo mało ;)

Sorki za tak długie rozpisanie, ale to dlatego że dawno mnie nie było :whistle:
Przesyłam jeszcze bębenek z 20 tygodnia i pierwszą sukienusię sam raz na święta wielkanocne dla mojej córci :)


Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #938415 przez Ada2424
Bujanka super, że dziewczynka :) serio jest taka tradycja?? :whistle: u nas w regionie takiej nie ma dlatego się zdziwiłam :huh: co do wózków to przeglądamy cały czas, ale konkretnego modelu jeszcze wybranego nie mamy. Wiem na pewno, że będzie 3w1 i strasznie nam się podobają beżowo brązowe :) chcemy kupić w polowie grudnia i łóżeczko z całym wyposażeniem też, żeby na święta sobie stało już w pokoju dla maleństwa :cheer: Mężu już mnie namawiał żeby kupić teraz, ale wybiłam mu to z głowy bo za szybko i jakoś tak fajnie by było przed samymi świętami rozłożyć :cheer: no i też jeszcze wybranego konkretnego nie mamy, przeglądamy cały czas ;) ja mam wizyte 14 mam nadzieje, że tym razem dowiemy się już na 100% co będzie a nie tak jak ostatnio na 70% ;) fajna ta sukieneczka :)

[/url] [/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl