BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Marcowe 2015 :)

9 lata 5 miesiąc temu #939321 przez karola1322
wczoraj się na siedziałam w poczekalni zawsze chodzę o 15 i jest inno jedna osoba a tak mi się spieszyło bo teść miał urodziny to potem mi jeszcze auto nie odpaliło i u mechanika zostało

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #939323 przez LoveMami
Byłam we wtorek na glukozie i przeżyłam.. Nie miałam mdłości na początku ciąży więc teraz też mnie to nie ruszyło..

No i odebrałam wczoraj wyniki to wyszło że mam anemie.. w poniedziałek do gin ciekawe co mi powie..napewno tabletki zapisze ;/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #939325 przez Karlinka
Mimo mdłości na poczatku ciązy mam nadzieję, ze przeżyję glukozę tak jak TY LoveMami ;)
Mam nadzieję, że wyniki się poprawią! No niestety my w ciąży przeważnie nie mamy wyników w normie. Mnie już teraz położna goni żebym dietą sobie regulowała, bo też wszystkie wyniki spadają ;/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #939326 przez Karlinka
znowu nowa strona ;/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #939331 przez kristi*
Karlinka pobrali trzeci raz, pielęgniarka mówiła że po godzinie to powinno się wchłonąć, wieczorem będą wyniki to zobacze - mam nadzieję że się udało

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #939332 przez Kristi
Hej przyszłe mamuśki:) jestem grudniówką 2013 i zostało mi 60 witamin prenatal classic wiem ze cena 30 szt to ok 25 zł chętnie wymienię je na 6-cio pak chusteczek pampers w promocji na 25 zł są ktoś chętny?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #939335 przez LoveMami
Karlinka ja ogólnie zawsze miałam problemy z niedoborem żelaza.anemia z dzieciństwa..ale w ciąży to jest nieciekawie.. warzyw i owoców jem duużo więc wolę już chyba brać tabletki niż się męczyć i jeść tyle, że zaraz z 10kg przytyje ;p
Pierwsze wyniki miałam ok..teraz się zpsuło coś ;/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #939336 przez ewawawa
ja to z żelazem mam problem zawsze bo mięsa nie jadłam przez jakiś czas, a teraz znowu mam na nie chęć. Też jestem tego zdania, że dietą można podratować wyniki, nie potrzebne są dodatkowe suplementy :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu - 9 lata 5 miesiąc temu #939374 przez Ada2424
Witajcie :)

Ale pogoda do kitu ciemno i pada :dry:

Ja wyniki miałam robione 3 razy od poczatku ciąży tzn chodzi mi o mocz i morfologie i na szczęście jak do tej pory żadnej anemii, wszystko w normie :) ale ponoc pod koniec ciąży często anemia lubi wyjść.

Kristi to ile tam trzeba siedzieć po tej glukozie i czekać na pobranie? Kurde ja się boje tego wyniku jak nie wiem co, ale pytałam położnej co by było jeśli nie dałabym rady i wymiotowała to mówiła, że odpuszczają w takiej sytuacji i nie każą powtarzać bo z reguły za drugim razem też nie lepiej będzie :unsure: jak pobrali Ci 3 razy to nie masz co się martwić bo masz zaliczoną ;) ja nie dostałam jeszcze na to skierowania, ale pewnie teraz dostane już :sick: oj jak ja bym chciała tego uniknąć... a powiedz mi czy w ciąży na słodkie Cię odrzuca czy normalnie jesz? Bo mi kobitka w laboratorium mówiła, że te ciężarne co słodkie w ciąży jedzą to nie maja problemu z ta glukozą :whistle:

Synuś w nocy dał mi pospać nie fikał tak mocno jak ostatnio, ale budziłam się co chwile bo plecy mnie bolały i biodra, później raz jedna raz druga strona mi drętwiała jak długo na niej leżałam i znów się nie wyspałam.

[/url] [/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu - 9 lata 5 miesiąc temu #939390 przez Kasia81
A ja mam dzisiaj wizytę i nie mogę się doczekać :laugh: ..może w końcu dowiem się co moje Maleństwo skrywa między nóżkami :))) Co do imion to na razie ustalone dla chłopca Radek (Radosław po dziadku męża ale nam się podoba) a dla dziewczynki Alicja (jak pamiętam Aleksandra tez tak wybrała :) No nie wykluczam że do porodu coś się zmieni bo mnie się jeszcze podoba Dawid, Amelka ..
Glukoza dla mnie w pierwszej ciąży nie była jakąś katastrofą bo ogólnie przyswajanie glukozy treenuję od dzieciństwa :))) Za to teraz babka rozrobiła ją we wrzątku!!! Nie mogłam wypić na raz bo była za gorąca więc małymi łyczkami...na koniec myślałam że jej "wyhaftuję" fartuch!!! Na szczęście udało mi się powstrzymać.
Ada ja siedziałam ponad dwie godziny, najpierw pobrała mi krew z żyły i palca, dała do wypicia glukozę. Po godzinie kolejne pobranie i po dwóch ostatnie.. Także dobrą książkę zabierz ze sobą :)


[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #939391 przez Kristi
ja nie siedziałam kazali mi wrócić po 2 h w tym czasie zero picia i zero jedzenia.. z tym pobieraniem 3 razy to chyba nie do mnie miało być:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #939392 przez Karlinka
Ja do tej pory dwa razy miałam krew badaną i faktycznie wyniki za drugim razem gorsze ,ale powiedzmy że blisko normy więc ok. Położna zwróciła tylko uwagę na hemoglobinę i mówi, żeby nabiał ogranicczyć bo wapń nie idzie w parze z wchłanianiem żelaza. No i dużo witaminy c -pietruszka, kapusta kiszona itp. Wiadomo lekkie niedobory warto dietą regulować ,ale przy wiekszych niestety trzeba wejść z suplementacją.
A na dzisiejszej wizycie było o przygotowaniu piersi do karmienia. Fajnie, że położna przychodzi :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #939394 przez kristi*
Ada2424 w sumie 2h, jest pierwsze pobranie, pijesz to paskudztwo i po godzinie masz drugie pobranie, czekasz kolejną godzinę i trzecie.
Myślę że jakby kazali mi powtarzać to tym bardziej nic nie wyjdzie, tak już mam jak coś jest tak obrzydliwe to za każdym razem jest jeszcze gorzej.
Ogólnie to mnie odrzuca od słodyczy, z początku to nawet patrzeć nie mogłam. Jakiś czas temu miałam jakiś dzień na coś słodszego ale i tak dosłownie kawałek i niekoniecznie cokolwiek, później jednak żałowałam – dziwnie się po tym czułam, chociaż małemu chyba smakowało bo nieźle brykał w brzuszku, dzisiaj podobnie po takiej dawce fikał bez przerwy.
Amelka śliczne imię, też mi się podoba, no ale u nas chłopak

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #939396 przez anioleczek208
Czesc mamuski;) wczoraj mialam wizyte i z naszym babelkiem wszystko ok i juz wiemy na 100% ze synus mieszka pod moim serduszkiem ;) takze bedzie Antoś tak jak byla mowa od poczatku ;) maly bedzie chyba duzy chlop bo w 21 tyg ma juz 496 gram ;) lelarz mowil ze wg usg jest starszy ;) duzy nie duzy wazne ze zdrowy no ale my z mezem mamy ponad 180 cm wzrostu to maly nie bedzie hehe wiec wiadomo po kim ;)
wyniki mam ok morfologie mocz robie co 3.tyg przed kazda wizyta wiec wszystko pod kontrola ;)
ta nieszczesna glukoze mam na 19 listopada masakra nie wiem jak ja to wypije i jak tam wysiedze te 2 godziny ;/
co do chusty to mam inne zdanie i nie bede sie w nia zaopatrzac ;) a wozek rowniez 3in1 ;)
co do lozeczka to stac bedzie dopiero kolo lutego nie ma co szalec zeby stalo puste 3 miesiacs prawie ;)
dzis pogoda do bani szaro buro bleee ;/
milego dnia ;)
a i gratulacje dla mamus ktore znaja plec a te co nie znaja to napewno szybko beda tez juz wiedzialy ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu - 9 lata 5 miesiąc temu #939398 przez Karolincia
Witajcie :)

Dawno mnie tu nie było, nie dam rady nadrobić tego o czym pisałyście wcześniej, postaram się już być na bieżąco :)

Na początku chciałam pogratulować Wam córeczek i synków :) Udanych wizyt i cieszę się, że wszystko jest dobrze z Maluszkami :)

U mnie sprawa imion jest już jasna, mamy ustalone z moim Przyszłym Mężem, jeśli będzie córeńka - Lilika , jeśli synuś - Staś ;)

Co do badania testu glukozy u mnie w przychodni robią w 6 miesiącu ciąży, będąc wczoraj na pobraniu krwi rozmawiałam z dziewczynami, które miały to badanie i mówiły, że można wcisnąć pół cytryny do tego roztworu i daje radę wtedy wypić :)

Mój Maluch bryka w brzuszku, pierwsze ruchy poczułam w 14 tygodniu i 3 dniu ciąży, teraz zaczynam odczuwać delikatne gwałtowniejsze jego ruchy :) Cudowne uczucie :)

W poniedziałek miałam wizytę u ginekolog i wszystko jest dobrze, wcześniej na rozmowie z położną byłam i ważyłam się - od początku ciąży przytyłam 400 gram :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl