BezpiecznaCiaza112023

zostanę mamą w maju 2011 roku :)

11 lata 8 miesiąc temu - 11 lata 8 miesiąc temu #407200 przez sylka
JA przed spacerem capucino zaliczyłam :P

Młody wstał o 6.30 na mleko wypił chwilę poleżał i zasnął ponownie.

U nas na marcówkach też niektóre dzieciaczki zaczęły później chodzić ok 15 czy 16 mies a teraz zasuwają jak szalone. Agi pociesze cię masz choć trochę spokoju na spacerkach :) I Amelka się rozkręci będzie zasuwać aż się będzie za nią kurzyła :D
Widzisz mój zasuwa jak szalony, sam chodzi po drabinkach i zjeżdza nawet z wysokiej slizgawki a mało mówi. Sprytny jest na potegę a z mową gorzej. Wszystko rozumie i jak poprosze to zrobi ale nie chce nic powtarzac jeśli chodzi o wyrazy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #407961 przez sylka
Kuba dziś pobił rekord drzemki, spał... 4 godz.!!! :) Zdązyłam sobie obiadek zrobić, posprzątać kchnie i odpocząć. Wstał i po drzemce wciągnął SAM 2 kotlety z ziemniaczkami. Siedział ładnie i sam wcinał zapijając herbatką :)

Pogoda u nas do bani, co raz deszczyk pada i wietrznie jest :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #408059 przez agi-p
Dobry wieczór :)

Sylka ale Ci Kubuś niespodziankę zrobił taką drzemką :) A wieczorem bez problemu poszedł spać ?
I jaki apetycik ma :) 2 kotletów to chyba ja nawet bym nie zmieściła :P Super , niech je na zdrowie :) A to Kuba już sam sie sprawnie obsługuje sztućcami ?

My dzisiaj dotarłyśmy popołudniu do domku :)Odebrałam Linke i Kasię , wiec dwie nastolatki mam w domku :) Paulisi mebelki i rozstaw bardzo sie spodobały :)
Ami miała dziś straszne problemy z zaśnięciem wieczornym , ale ostatecznie zasnęła .
Starsze babeczki zjadły z Nami kolację , teraz biorą prysznic i już zapowiedziały , ze będą do późna buszowały na górze :P Dobrze , ze Linus ma swój tv , bo nie siedza mi na głowie :P

Idę pobuszować po allegro . Książki musze Lince kupić i porównam ceny w sieci i w księgarniach w Bielsku . W ogole koszta nauki są masakryczne , jak się policzy do kupy cenę książek i całej reszty :(

Spokojnej nocki :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #408136 przez sylka
Agi o dziwo poszedł normalnie spać i zasnął jak zawsze po 21 :)

Z sztućcami sobie w miarę dobrze radzi a jak nie idzie to od czego są rączki :) Dziś fajnie nadziewał sobie na widelec rozgniecione ziemniaki :P dokładnie tak jak ja. co prawda obiad jadł godzinkę ale zjadł wszytko ładnie i nawet na ziemi nic nie było :) Zupę mu sama daję ale jogurt sam wcina.

Co do kosztów nauki to masz rację jak wszystko policzyć to wychodzą niezłe sumy.

Teraz macie w domu wesoło a Palinka ma z kim plotkować do późna w nocy, a takie ploty są najlepsze :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #408159 przez agi-p
Dzień dobry :)

Sylka super , ze Kuba taki samodzielny . Zobaczymy kiedy Amelka będzie też chciała sama jeść . Jak czasami dam jej , zeby spróbowała sama , to bardzo chętnie rozrzuca jedzenie poza krzesełko,ale do buziaka nie chce :P
A , ze godzinkę jadł , to nic . Na pewno miał straszną satysfakcję , ze sam :)

Moja Ami rozwala teraz pranie , które przygotowałam sobie do prasowanie . To jej ulubione zajecie , tu coś ubierze , tu rozłoży i zadowolona . A ja mam chwilkę dla siebie :P Kawka i lapek w roli głównej :)
Starsze śpią i wygląda na to , ze długo będą . Nic im nie robią piski i wrzaski Amisi :)

A kiedy Agusiaczek wraca z wczasów ??? Już sie pogubiłam :P

Miłego dzionka :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #408479 przez agi-p
Dobry wieczór :)
Kolejny dzionek zleciał ekspresowo :) Ami dzisiaj była w wyśmienitym humorze :) Sporo spacerowałyśmy i w ogrodzie się bawiłyśmy :)
Wpadli też znajomi i posiedzieli troszkę .
Dziewczynki były na zakupach w Bielsku i przyjechały z pełnymi torbami :P Obłowiły się jak nigdy . Nie dość , ze są fizycznie bardzo podobne i każdy bierze je za siostry , to jeszcze te same ciuchy sobie pokupowały :P

Jutro od rana biorę się za przygotowania do popołudniowego biesiadowania . Karolka robi duszonki , a ja sałatki, przygotuję kiełbaski i przekąski :)

Mężuś dziś po pracy poszedł z kumplami na piwko i teraz juz śpi :P Dziewczyny mają "swój świat" na górze , Ami śpi , a ja otworzyłam wyśmienite winko i delektuję sie spokojem :)

Miłego wieczorku :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu - 11 lata 8 miesiąc temu #408515 przez sylka
Dobry wieczór

U nas dziś deszczowo i zaliczyliśmy tylko szybki spacerr z zakupami.

Kubusiek dziś zjadł sam obiad od A do Z :) Siedziałam sobie spokojnie jadłam a on grzecznie wcinał w krzesełku. Nie nabrudził, całe jedzonko na talerzu i resztki też. Wcągnął 2 kotlety jajeczne z ziemniaczkami. Jakie to cudowne uczucie :)
Poźniej pomagał zrobić mi szarlotkę, ugniatał ciasto i ubijał pianę z białek :) Pomocnik mały.

założyłam mu dziś na spacerek adidasy z nr 23,5 i szok!! są dobre. 3 tyg. temu kupiłam sandałki 22 i są już na styk. Adidaski miały być na jesień a teraz to już nie wiem czy dotrwają, Jakiś skok wzrostowy chyba ma :P

Agi to jutro macie imprezowy dzień :D A dziewczyny jak to nastolatki nowe ciuszki zawsze potrzebne :)

Agusiaczek nie pamiętam kiedy wraca :P

P. dziś kupił sobie nową rakietę do tenisa i jutro idzie grać z kumplem :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #408638 przez agi-p
Dzień dobry :)

No to rozlałao sie na maksa . Weekend i oczywiście pogoda paskudna . Duszonek siłą rzeczy nei robimy , ale grilla a i owszem :) Pogoda nie popsuje nam planów do końca :)
Zaraz się biorę za przygotowania :)

Ami wcina płatki i cała brudna jest...wygląda jak dziecko wojny :P Puściłam jej bajki na BabyTv i rzuca okiem co jakis czas , ale szału z oglądaniem nie ma . Jedynie tańczy jak słyszy muzę :P

Sylka Kuba już coraz bardziej samodzielny :) Super masz z tym jedzeniem :) Wyobrażam sobie jakie to musi być miłe dla Ciebie , jak Mąłuy zjada wszystko z apetytem i jeszcze sam sobie radzi :)
I rośnie Ci mały pomocnik :) Taka szarlotka musiała wyjątkowo dobrze smakować :)
A rozmiar stópki ma imponujący :) Rośnie jak na drożdżach .
Ami musze kupić nowe butki , ale w rozm 19-ście . Będzie chyba miała rozmiarek po mnie :)
Chociaż Pauliś też miała małą stópkę , a teraz ma większy rozm ode mnie :P

Miłego dnia :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #409248 przez agi-p
Dzień dobry :)
Weekend minął szybko i oczywiscie miło :) Sobotnie imprezka w 100% udana . Było Nas 4 pary , wszystkie z dziećmi , których była piątka :) Wszystkie w zbliżonym wieku ,wiec było wesoło :)Kacperek , który jest 12 dni młodszy od Ami , z umiejętnościami daleko w tyle za nią . A juz myślałam , ze ta moja klucha to taki leniuch :P Amelka była jedynką dziewczynka i siedziała sobie na fajnym , niskim krzesełku jak królowa , a chłopcy co chwilę do niej podchodzili :) Oprócz Wojtusia , 4 miesięcznego bobasa , który jest tylko 8 cm mniejszy i niecałe 2 kg lżejszy od Ami :P

W końcu towarzystwo się rozjechało , i zostaliśmy z gospodarzami sami . Mężczyźni odpadli po 22-giej , a My z Karolka do 1:30 rządziłyśmy :)

Paula z Kasią zostały same w domku i zadowolone były :) Ale jakieś eksperymenty kulinarne robiły i nie chcę mówić co zastałam w kuchni :P

Wczoraj pojechalisy do wypożyczalni , wzięliśmy kilka filmów , potem do sklepu po przekąski i maraton zrobiliśmy :) Jeszcze byliśmy po telefon dla Paulisi , bo jak przystało na nastolatkę , stary model jej się juz znudził i wymyśliła sobie jakiś model z milionem funkcji i koniecznie internetem :P

W tym tygodniu czekają nas jeszcze szkolne zakupy .

Mój Mężuś w domku , bo nie wiem czy pisałam , ale w piątek rozwalił sobie siekierką rękę , prawie palec odciął !! Strasznie to wygląda i teraz pracować nie może .

Pogoda okropna :( Niech już sie poprawi , bo szału dostaniemy .

Miłego dnia :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #409301 przez sylka
Super że imprezka dana :) i Wy oraz Ami mieliście fajowe towarzystwo ;)
A nastolatki co sobie smacznego zaserwowały do jedzenia?

Skoro mieliście filmowy dzień to może polecisz jakiś fajny :) bo coś bym obejrzała :P

U nas weekend w domku. W sobotę spacerowo minął. Co prawda pogoda to raczej jesienna lub wczesno wiosenna ale ile można w domu wysiedzieć. Trzeba się trochę ruszyć jak nie pada :P Kuba szalał na rowerku i plac zabaw. Później bawił sie z 6 dziewczynkami. Taki rodzynek był. BAwili się w sklep :)

W niedzielę wybiliśmy do bawialni. Wróciliśmy dopiero przed zamknięciem- zostalismy tylko my i znajomi z 8mies. starszą córeczką i cała sala dla nas przez ponad 1,5 godz. Wcześniej dużo dzieci było ale Kubie to nie przeszkadzało. Kuba się wyszalał, wygadał. Był najgłośniejszym dzieckiem na sali. Wszystko w swoim języku komentował, każdego zagadywał :) JAk gdzieś szegł i ktoś mu stał na drodze (starsze dziecko) to krzyczał po swojemu a jak nie przeswał sieto go siła przepychał. Poradzi sobie w każdej sytuacji :) Na sali zabaw upodobał sobie aneks kuchenny. Otwierał szafki, bawił się garkami, gotował i właczał kuchenkę mikrofalową :D Tak zabawnie to wyglądało. Stawiał garnek wrzucał warzywa, właczał palnik mieszał i mówił am później biorąc do buzi. Skakał w basenie z piłkami i łapał balony na interaktywnej macie na, której z rzutnika były wyświetlane i w momencie złapania balonika pekał o n z wielkim hukiem. Szałem było zjeźdzanie rozpędzonym autem z górki :) I wożenie koleżanki tym samochodem pod górkę.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #409537 przez agi-p
Dobry wieczór :)

Sylka widac Kubusiowi towarzystwo samych dziewczynek bardzo odpowiadało :) I jak fajnie w bawialni sie bawił :) To już taki rezolutny chłopczyk , a nie dzidziulek :) Jak wie co z czym i do czego :) Obserwuje jak coś gotujesz i potem wykorzystuje to w zabawie :) :) :) Zabawnie to musi wyglądać :) I świetnie , ze daje sobie w każdej sytuacji radę :)

Co do filmów to mieliśmy "Pożyczony Narzeczony" i dwa , których tytułów nie pamiętam :P Ale nie jakies specjalne te filmy . Już dawno żaden film mnie nie ujął . Albo coraz gorsze te film kręcą , albo mi tak się pozmieniało . Chociaz nie ma co narzekać , bo pośmialiśmy się trochę i nawet sie popłakałam :P Mężus to zawsze się ze mnie śmieje , jak sie na filmach wzruszam ;)
I oczywiscie kac vegas po raz milion pierwszy :P

A i chyba nie pisałam , ze Amci dolna dwójeczka lewa się przebiła :) :) :) Ostatnio marudna była i w nocy mocno płakała i już wiem czemu .

Kurcze Agusiak to wywczasuje się za wszystkie czasy :)

Uciekam , miłego wieczorku :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #409577 przez sylka
Gratulacje ząbkowe :)

Mówiłam, że Kuba się wszędzie wspina. Dziś znalazłam go za wersalką!!! Byłam w łazience on razem ze mną ale wyszedł po chwili i słyszę płacz. Wpadam do dużego pokoju nie ma go, wbiegam do małego też nie ma ale płacz głośniejszy zagladam za wersalkę a tam Kuba siedzi i płącze. Wspiął się na nią (stoi przy oknie- mamy klamki na kluczyk) i zleciał. Wystraszył się na szczęscie tylko, gza nie nabił. Zadzwoniłam do P. i mówię, że msimy porzestawiać meble. On mówi że o tym samym pomyslał jak zobaczył wczoraj stojącego Kubusia na górze oparcia wersalki!!! Stał bez trzymania się czegokolwiek. Stwierdziłam że nie bede czekała na P. i sama przemebluję pokój. Zajęło mi to 1,5 godz. w tym czasie Kubsiek bawił się w łóżeczku i zasnął. Jak P. przyszedł dostałam opiernicz że sama meble ciągałam :P Efekt taki że meble zamiast na 1 ścianie razem mam podzielone na dwie ściany + przy jednej ścianie wersalka, a na kolejnej pozostałą częśc mebli + łóżeczko małego. A pod oknem skrzymia z zabawkami, stoliczek i krzesełko.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #409672 przez agi-p
Dzień dobry :)

Sylka Kuba jest jak kaskader jakiś . Dobrze , ze macie kluczyki z klamkach okien , i że było okno zamknięte !!! Wszędzie go pełno ... normalnie oczy musisz dookoła głowy mieć . Bidulek najadł się strachu .
Moja Ama też tak kombinować zaczyna , chociaż do Kuby na szczęście jej daleko . Ale gdzie tylko moze to się wspina ...na kartony z zabawkami,fotele,łóżka i meble . Kilka razy nawet spadła , popłakała troszkę , ale nic się nie nauczyła i nadal sie wspina .
Też zawsze jak zapali mi sie w głowie pomysł na przemeblowanie , to od razu sie za to biorę ...sama . I też Mężus zawsze mnie opieprza za to . Ale ja tak mam , ze chcę miec wszystko już,teraz , natychmiast .

Pogoda znowu byle jaka :( Mam nadzieję , ze Agulka ma lepszą :)

Miłego dnia :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #409706 przez sylka
Kuba tez nie raz zleciał i tez się nie nauczył. Teraz po przemeblowaniu ma swobodny dostęp do wszystkich zabawek i co che to wyciąga.

U nas pogoda tez do bani. Mam na dzieję , że Agusiak ma lepszą :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #409883 przez Kozłowska
Witajcie
Ojj długo mnie znów nie było ale czasu jak zwykle brak:( Po urlopie to się odnaleźć nie mogłam przez tydzień. Młody mi teraz zasnął obiadek już zrobiony wiec mam chwilkę przed wyjściem do pracy. Co do urlopu to było po prostu BOSKO :lol: Pogoda była piękna morze jak to morze samo w sobie pieknę choć woda zimna. Polecam w 100% tą miejscowość. Nazywa się Swarzewo mieliśmy do dyspozycji górę domku. Ok 60metrów dwa duże pokoje, ogromną kuchnie, dwie łazienki, taras, balkon i piękny ogród. Byliśmy sami bo parter domku gospodarze mają tam graciarnie bo ulice dalej mają pensjonacik. Bez problemu można wziąć pieska. Koszt 150zł za dobę my byliśmy ze znajomymi więc wyszło nas po 37 zł. Do Władysławowa 15minut do Sopotu godzinka, do plaży 10min tylko trzeba autkiem dojechać ale do cieplutkiej zatoki 5min spacerkiem. cicho spokojnie jak to na wsi z dala od zgiełku ulic i pijanych urlopowiczów. Właściciele na drugi dzień przynieśli nam huśtawkę dla młodego worek zabawek i piaskownicę:) Do lidla i biedronki też bliziutko :lol: Jak wracaliśmy to płakać nam się chciało mogłabym tam mieszkać :silly:
A teraz trza się ogarnąć i wrócić do codzienności. Pogoda fatalna wieje i co jakiś czas kropi :( Mati bez większych postępów choć nauczył się jeść widelczykiem i sam je kanapeczki. Wchodzi na wszystko skacze biega i łobuzuje. Czasami aż brak mi sił. Mam blokady po zakładane na szafki a on i tak przez ta szparkę wyciąga mi różne rzeczy i tłucze talerze. Mówię że nie wolno, niu niu ,be be, si a on ma mnie w nosie. Już brak mi pomysłu. Jeszcze najbardziej rozbraja mnie fakt że patrze się na niego mówię że robi źle a on patrzy mi w oczy a drugą rączko sięga lub grzebie gdzie mu nie wolno :dry:
Ojjj już mi się nic nie chce a na pewno nie chce mi się iść do pracy :angry: Dziś nie spałam do 4 :cheer: Mati budził się z płaczem i spał mi tylko na rękach :unsure: Pierwszy raz tak miałam. M.był z nim wczoraj u sąsiadów i tam był taki chłopczyk który bardzo krzyczy i ponoć Młody bardzo płakał i ciągnął tatę do domu. Sąsiadka mówi że może się wystraszył i przezywał w nocy. Ale przecież on sam też się nie raz drze sama nie wiem....
A no i muszę się wam pochwalić kuchareczka ze mnie się robi ;) Ostatni uraczyłam moich chłopaków szyneczką w sosiku z ziemniaczkami i buraczkami, schabem w cieście, dziś mają starszy gulasz z kaszą, młodszy kaszę z warzywkami i cielęcinką, a jutro planuję zrobić kurczaka w piwie a dla młodego nie mam pomysłu :huh: Tylko nie wiem co z tego wyjdzie bo mężu chce jechać do Poddębic do safari. Ja tak nie za bardzo bo słyszałam że wcale nie jest tak fajnie. Ale ponoć gdzieś blisko mamy jakieś fajne atrakcje gdzie jest zoo, nibylandia i takie tam muszę poszukać w necie bo wczoraj koleżanka mi mówiła. Miała mi przysłać linka ale pewnie sama szybciej to znajdę :silly:
Dobra moje kochane przesyłam buziaczki :kiss:i dla maluchów :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: może jak wrócę dziś z tyrki to postaram się nadrobić zaległości :blink:
Miłego dzionka :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl