BezpiecznaCiaza112023

zostanę mamą w maju 2011 roku :)

11 lata 6 miesiąc temu #453460 przez Agusiak
wydaje mi się że podstawka to już bardziej ma raczej za zadanie podwyższyć nieco dziecko do pasa samochodowego. Kiedyś i tak przecież trzeba będzie zrezygnować z fotelika bo do 18stki nie będzie się w nim dziecka wozić, więc wtedy też będzie bardziej narażone niż w fotelu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #453464 przez Agusiak
Sylka u nas też można ale nie w każdym aucie da się wyregulować pasy, a u nas to każdy ma auto i często innym jeździmy niż nasze.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu - 11 lata 6 miesiąc temu #453467 przez sylka
Agusiak zgadzam sie, ale póki Kuba będzie sie mieścił do fotelika to bedzie w nim jeździł :) Nie wyobrażam sobie wożenia np 5-6 letniego dziecka na podstawce, bo nie daje żadnego zabezpieczenia.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #453471 przez Agusiak
sylka napisał:

Agusiak zgadzam sie, ale póki Kuba będzie sie mieścił do fotelika to bedzie w nim jeździł :) Nie wyobrażam sobie wożenia np 5-6 letniego dziecka na podstawce, bo nie daje żadnego zabezpieczenia.

no u nas dokładnie tak samo będzie :) Fotel będzie w użycia najdłużej jak to możliwe :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #453579 przez Gosia_Krupa
Ja też... :)

Ale mam w rodzinie dziewczynę,która swojego synka (5 lat) sadza na poduszcze i pomiędzy poduszkami. A we mnie się krew buzuje :/ jak można być tak nieodpowiedzialnym?!

Ja oczywiście na wątek z doskoku wpadłam,więc nie prześledziłam całej rozmowy,sorki,ale jak to jest z tymi fotelikami? Np. wielu poleca Coneco(sama mam po kuzynce i jestem z niego zadowolona)ale nigdzie nie można znaleźć nic na temat ich testów. Czyli co? Nie miały takowych?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu - 11 lata 6 miesiąc temu #453609 przez sylka
Gosiu chyba nie mają. JA szukałam testów na str. plskich i niemieckich i wiele fotelików nie miało, albo po prostu wypadały na 1-2 i pewnie nie zamieszczali ich w rankingach. Np fotelik neptun z chico w testach Adac Wyrwałsie z samochodu i poleciał na przód auta a na nim wzorowany jest też popularny fotelik (kopia neptuna) Kinderkraft 9-36 kg.
Każdy fotelik ma homologację . "Homologacja wg regulaminu ECE R44-03 lub ECE R44-04, dopuszczająca fotelik do sprzedaży, niestety nie gwarantuje bezpieczeństwa Twojemu dziecku. Wszystkie foteliki badane w testach, na których opieramy swoje doradztwo (ADAC, test.de - Niemcy, AA - Wielka Brytania, OEAMTC - Austria, NHTSA - USA), posiadają taką homologację. Mimo to jedne z nich otrzymują ocenę 5 (najwyższa dotychczasowa), a inne tylko 1 i stanowią ewidentne zagrożenie dla zdrowia i życia dziecka. Przepisy te bowiem stawiają wymagania minimalne, które niestety nie nadążają za rozwojem współczesnych systemów bezpieczeństwa. Dlatego zawsze przed zakupem fotelika sprawdzaj wyniki jego testów zderzeniowych, przeprowadzonych przez niezależną organizację konsumencką." z fotelik.info.
Dla mnie osobiście najwazniesze sa testy zderzeniowe homologacja to tylko dopuszczenie do użytkowania.

Listonosz przyniósł te skórzana kurteczkę z Adams jest idealna stan idealny :) niby rozm. 98 a dobra na Kube i bedzie w sam raz na wiosnę i jeseiń. Jest na fajnej podpince z watoliny :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu - 11 lata 6 miesiąc temu #453629 przez Agusiak
no też nasz obecny fotel też nie ma niestety tych wszystkich testów a chyba jedynie jest dopuszczony do sprzedaży. Np bardzo znana firma caretero też nie ma testowanych foteli, przynajmniej nie znalazłam nic takiego jak planowaliśmy zakup.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #453635 przez sylka
teraz wałkowałam sporo tych stron :P i chciałam Cybex lub Kiddy ale małemu nie pasowały to nie bede kupowac tylko ze wzgl na poziom w rankingu. Recaro maja testy zarówno na foteliki 15-36 jaki i 9-36 kg tylko chyba dokładne znalazłam na str. niemieckojęzycznych.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #453642 przez Agusiak
Sylka a to Ty przymierzałaś Kubusia do każdego z tych foteli zanim kupiłaś? Macie tam gdzieś tak dobrze wyposażony sklep? A potem zamawiałaś na allu tak?

recaro mają ale caretero nie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #453645 przez Gosia_Krupa
No ja przed zakupem sprawdzałam na tej stronce. Oby dwa foteliki nie plasują się na liście. Jeden był przetestowany przez znajomych,którzy mieli stłuczkę,nie taką bardzo poważną,ale fotelik się sprawdził,więc kupiliśmy taki,tym bardziej że nie był drogi. no,a drugi,wspomniany Coneco dostaliśmy.

U nas niestety musieliśmy patrzeć na cenę. Zdaję sobie sprawę z tego,że chodzi tu o bezpieczeństwo,więc nie powinno się oszczędzać,ale wydać 700 czy 800 zł na fotelik to dla nas za dużo. Więc szperaliśmy w necie,pytaliśmy znajomych i pewnie wybrałabym taki z średniej klasy cenowej... A kurcze niedługo znów będziemy musieli wymienić,bo jeden mamy do 25 kg,a Miśko waży 18,5kg.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu - 11 lata 6 miesiąc temu #453647 przez sylka
Przymierzałm go do Cybexa, Kiddy i Recaro. I w tych z przystawkami zamiast pasów siedział jak korniszon dopchnięty i nie mógł nawet nogami zamachać a tak by musiał teaz jeździć bo póxniej zdejmujesz tę póke i zapinasz już dziecko normalnie pasami i masz Cybex PAllas jak Cybex solution.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu - 11 lata 6 miesiąc temu #453656 przez sylka
My mieliśmy od szwagierki 9-18 kg też z testami a sama chciałam kupic MAxi Cosi Priori bo dobrze z testach wygladał. A że dstaliśmy po ich synku to odszedł zakup. Teraz maja córeczkę i oddaliśmy im go a że nie opłacała sie nam kupować znów 8-18 i za chwilę wymieniać wzieliśmy Recaro Young Sport 9-36 kg na allegro wyniosł nas 660 zł i spokój na kilka lat.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #453663 przez Agusiak
Gosiu dla Miśka foteliki w tej kategorii wagowej 15-36 kg już tak nie powalają cenowo jak te małe fotele. Można upolować dobrej firmy za przyzwoite pieniądze :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #453693 przez Agusiak
Sylka pokaż Kubuśka z kurtce :)
Na pewno wygląda rewelacyjnie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu - 10 lata 6 miesiąc temu #453698 przez sylka
mam takie foto na szybko zrobione :P Musze mu kupić jeszcze tylko grznatową arafatke :)
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl