BezpiecznaCiaza112023

zostanę mamą w maju 2011 roku :)

11 lata 5 miesiąc temu - 11 lata 5 miesiąc temu #453246 przez Agusiak
A agi miałam się Ciebie jeszcze coś zapytać :) Czytałam na jednej aukcji że te fotele są do 12 lat, a Wasza Paulinka jeździ jeszcze w foteliku lub na jakieś podstawce czy jak to tam jest? Do ilu lat ten fotel ma być?

Moja mała spryciula wie już gdzie jest kakao i jak ma ochotę to wyjmuje je z szuflady, przynosi mi i mówi takim proszącym głosikiem "koko" hehehe :laugh: Śmieszniuszek kochany :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #453333 przez sylka
Kuba zasnął o 22 i przespał całą noc bez pobudki i płaczu. O 7 wypił mleko, przyszedł do mnie i ponownie zasnął przytulony :) wstalismy o 9.40 :lol:

Jakos nie wierzę tym podstawkom dla dzieci. To to samo co dziecko siedziało by bez fotelika. Bez sensu takie coś wg. mnie w ogóle kupować :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #453352 przez Agusiak
tak jak szukam i czytam to polecane są bardzo jeszcze takie fotele:
allegro.pl/fotelik-concord-transformer-t...fix-i2678129390.html

i

allegro.pl/romer-roemer-kidfix-sict-isof...-wa-i2719628280.html

dobra już nie szukam bo i tak na razie nie kupujemy a tylko znowu się nakręcam :P :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #453376 przez iwonaryki
sylka My kupiliśmy ostatnio dla naszego synka Grzesia podstawkę i nie narzekam dużo moich znajomych ma takie podstawi i każdy zachwala taka podstawka dość że tania to i jaka praktyczna jest możecie mi nie uwierzyć ale jak kupowaliśmy taką podstawkę to ona kosztowała 12 zł i to w sklepie aż sama byłam w szoku

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #453384 przez sylka
One sa z isofixem macie u siebie w aucie? My szukaliśmy z isofix ale ceny fotelików 9-36 kg z tym systemem nas przeraziły 1200-1400 zł te z pasami bo Kiddy i Cybex tańsze, ale Kubie niewygodnie było z tą podpórką zamiast pasów. A z innych firm bez testów ADAC nie chciałam bo homologację UE każdy fotelik posiada.
A wiadomo nie opłacało nam sie brać fotelika za 600- czy 700 zł na rok max 1,5 i kupować znów jakiś za 700-800 zł.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #453398 przez sylka
Iwonaryki mnie odrzuca od nich to, że ona w czasie ewentualnego zderzenia nie działa jak fotelik z zabudowanym zagłowkiem czy systemem bocznej ochrony. Nie zabezpiecza wogóle w żaden sposób dziecka. To Że zajmuje mniej miejsca to dla mnie sprawa 2 rzędna, bo ważniejsze jest bezpieczeństwo dziecka. Ale to moje zdanie :), każdy ma inne.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #453405 przez agi-p
Agusiu my mamy ten fotelik :
allegro.pl/fotelik-coletto-santino-9-25k...tis-i2727961210.html
kolor black

A dla Pauli nie mamy nic . Już od dawna jeździ bez żadnych fotelików czy podkładek . Oj byłaby chyba wkurzona gdybym ją wsadziła do jakieś podstawki hahaha :)
Zresztą żadna z jej rówieśniczek czy rówieśników od dawna nie jeździ w fotelikach .
Nawet nie pamietam do jakiego wieku jeździła na podstawce .

A Lineczka kochana :) Moja do kakao nie dosięga , ale jak tylko zapytam czy chce kakao , to leci do kuchni w tempie błyskawicy i pokazuje do góry na półkę :)

Sylka to sobie Kuba pospał !!! Ami pobudki niezmiennie o 5 ma :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #453411 przez Agusiak
właśnie czytała że w tych rozmiarach 15-36 isofix to świetne rozwiązanie, a te dwa fotele to mają chyba te testy zderzeniowe, z resztą czytałam o nich na tej stronie co testują fotele i były na szczycie tabeli jako te z najlepszymi notami. Z resztą na razie nie zawracam sobie tym głowy, jak przyjdzie co do czego to już tym razem T się tym zajmie, niech wybiera co najlepsze :) :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #453416 przez sylka
Tak te formy mają bo sprawdzałam je :) A widziałam foteliki firm xxx których za chiny nie mogłam znaleść ani na polskich ani niemieckich stronach z testami.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu - 11 lata 5 miesiąc temu #453417 przez Agusiak
Aguś właśnie tak mi się wydaje że takie duże dzieci to już by nawet nie chciały w czymś takim jeździć ale wiesz może jakie są w tej kwestii regulacje prawne? Tzn według przepisów może już jeździć w tym wieku bez niczego?

No też nasz obecny ma tylko ten certyfikat Unii bo jak szukałam przy zakupie to też go nie było w żadnych testach ale on miał zastąpić nosidło a te raczej też bez testów w większości, ale ten duży to już musi być bezpieczny i z atestami i nie ustąpię :P :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu - 11 lata 5 miesiąc temu #453422 przez sylka
dzieci do 11-12 lat poniżej 150 cm muszą jeździć w podstawce, foteliku. Od wagi wazniejszy jest wzrost.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #453428 przez agi-p
Niby w zgodzie z prawem do 12 dziecko musi siedzieć na podkładce. Ale szczerze to chyba nikt tego nie przestrzega . Ponadto kilkanaście razy mieliśmy kontrole policyjne i nigdy nie doczepili się , ze Paula nie siedzi w żadnym foteliku . Oczywiście zawsze ,ale to zawsze ma zapiete pasy .

Do jakiego wieku należy wozić dziecko w foteliku?

Prawo o ruchu drogowym stanowi:
Artykuł 39 ust. 3 ustawy:
"W pojeździe samochodowym wyposażonym w pasy bezpieczeństwa dziecko w wieku do lat 12, nie przekraczające 150 cm wzrostu, przewozi się w foteliku ochronnym lub innym urządzeniu do przewożenia dzieci, odpowiadającym wadze i wzrostowi dziecka oraz właściwym warunkom technicznym".
Art. 45 ust. 2, pkt 4:
"Kierującemu pojazdem zabrania się przewożenia w foteliku ochronnym dziecka siedzącego tyłem do kierunku jazdy na przednim siedzeniu pojazdu samochodowego wyposażonego w poduszkę powietrzna dla pasażera".
Artykuł ten chroni dziecko przed uderzeniem w przypadku otwarcia poduszki powietrznej, co mogłoby spowodować poważne obrażenia, a nawet śmierć małego pasażera.
Art. 45 ust. 2 pkt 5:
"Kierującemu pojazdem zabrania się przewożenia, poza specjalnym fotelikiem ochronnym, dziecka w wieku do 12 lat na przednim siedzeniu pojazdu samochodowego".


To ze strony Policja.pl

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu - 11 lata 5 miesiąc temu #453430 przez sylka
Wzrost jest najważniejszy bo od niego zależy jak ułożony bedzie pas na siedzeniu. PAs musi byc tak założony na barku by w razie wypadku i ostrego hamowania nie przeciął tętnicy szyjnej.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #453449 przez Agusiak
wiecie w niektórych autach to pasy są tak wysoko że nawet ja musiałabym chyba na podstawce siedzieć, bo mam pas centralnie na szyi i zawsze w takich autach biorę go pod pachę albo całą drogę trzymam w ręce :angry: beznadzieja.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu - 11 lata 5 miesiąc temu #453456 przez sylka
Wiecie co a pro po podstawki to dla mnie to daje tyle bezpieczeństwa co dziecko posadzone na poduszce.
U nas mozna regulować troche pozycje pasów by dostosować do wzrostu pasażera.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl