BezpiecznaCiaza112023

zostanę mamą w maju 2011 roku :)

13 lata 12 godzin temu #112074 przez bombel779
Co dokładnie oznaczają i przepowiadają różnego rodzaju bóle w końcowym etapie ciąży tego tak naprawdę nikt nie wie,a przynajmniej nie można być niczego pewnym. U jednej kobiety określona dolegliwość jest oznaką rychłego porodu u innej nic się nie dzieje..
EMIdobrze mówi -dziecko jest już bardzo duże,ciężkie i uciska otaczające je narządy.Na tym etapie jest również bardzo nisko co może zwiększać dyskomfort i dolegliwości bólowe.
Mój mały uciskał mi np. jakiś nerw który promieniował od krocza przez udo,kolano..strasznie mi to dokuczało,czasem nie mogłam się w ogóle ruszać,chodzić :|


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 12 godzin temu #112083 przez aniamaj133
Hej Dziewczyny!
Również gratuluje pierwszego majowego dzidziusia!
Czekamy na relacje z porodu jak tylko Mamusia znajdzie czas i siły by nam się tutaj rozpisywać :) :kiss:

Jeśli chodzi o szpital wybrałam ten w Chorzowie. Pracuje tam mój lekarz, choć nie liczę na jakieś szczególne szczęście iż trafie na jego dyżur. Osobiście twierdzę, że rola położnej jest ważniejsza. Rodziły tam moje koleżanki i żadna nie miała negatywnych odczuć, a poza tym blisko:) Nie chce by mąż musiał dalej dojeżdżać, a pewnie będzie najczęstszym gościem.

EMI i Agusiak - też czasami miewam taki pojedyncze ukłucia. Uczucie podobne do tego jakby ktoś wbijał mi szpilki w środku, ale są to takie pojedyncze ukłucia i do przeżycia, bo trwają najwyżej 3-4 sekundy :blink:

Zbliża się ten czas, kiedy uważnie wsłuchujemy się we wszystkie oznaki jakie wysyła nam organizm i doszukujemy się w nich rozpoczynającego się porodu. Nie wiem sama czy coś jest w stanie go przepowiedzieć. Też strasznie twardnieje mi brzuch i cały czas te bóle jakby miesiączkowe są już normą :angry: Nie wspominając o kręgosłupie w lędźwiowym odcinku :angry: Za to co ciekawe ze względu na to iż my kobiety rodzimy dzieci mamy parokrotnie mocniejszy kręgosłup właśnie w tym odcinku - lędźwiowym :laugh: niż mężczyźni. Ciekawa jestem jak bóle przed i te właściwe porodowe znieśli by właśnie oni.
Nie potrafię sobie też wyobrazić mojego męża na sali porodowej gdy nadejdzie ta chwila. :laugh:

Miłego dnia! Choć u nas strasznie deszczowo, wręcz ulewnie :angry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 godzin temu #112259 przez angellika1
No to ja równiez GRATULUJĘ Pierwszego majóweczka :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 godzin temu - 13 lata 5 godzin temu #112315 przez gumisiowa
Nudzi mi się strasznie więc przedstawiam swój dzisiejszy brzuszek :P

Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 godzin temu #112320 przez sylwira1721
jaki super okrąglutki ;)
he niby nie dawno urodzilam a juz nie pamietam jak to sie ma taki brzuszek :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 godzin temu #112337 przez sylka
Gratulacje dla pierwszego majowego dzidziusia i mamusi :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 godzin temu #112363 przez kamila_86
Gratulacje dla pierwszej majowej mamusi :)

gumisiowa brzuszek super :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #112564 przez Agusiak
cześć dziewczyny!!

Gumisiowa, brzuszek super !!!! i całkiem spory :)
Też muszę zrobić w końcu kilka zdjęć brzuszka bo urodzę i już będzie po zawodach ;)

U mnie dziś w nocy znowu wystąpiły bóle, ale w ciągu dnia mam spokój. Może dotrwam do poniedziałkowej wizyty u lekarza i obejdzie się beż odwiedzin na Izbie Przyjęć.

U nas pochmurno i chłodno, ale zaraz odwiedzą mnie dwie znajome, więc z pewnością będzie miło :) Lecę do sklepu po jakieś ciacho.


Miłego dnia :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #112639 przez baby_55
gratulacje dla pierwszej majóweczki :) my zapożyczyłyśmy tabelkę od marcówek więc jest taka przechodnia ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #112653 przez anlov
Cześć dziewczyny:)
Ja mam termin na piątek ale jak na razie nic nie wskazuje na to, że urodzę terminowo.
Co prawda 2tyg. temu na wizycie gin powiedział, że widzi poród w każdym momencie, bo dzidziol odpowiednio ustawiony, nisko i wogóle.Wróżył mi nie dotrwania świąt nawet więc jeździłam z torbami szpitalnymi do mamy, do teściowej coby być przygotowaną na wszelką ewentualność a tu proszę niespodzianka w dwupaku do dziś:)
Wybieram się właśnie na wizytę bo mam zwolnienie tylko do dzisiaj, to się gin zdziwi jak mnie ujrzy hehe.
A muszę wspomnieć, że mój syncio jest już wystarczająco duży bo na ostatniej wizycie miał 3600.Nie wyobrażam sobie jak przekroczy granicę 4kg!!!
Trzymajcie kciuki, by mój poród się wkrótce rozkręcił, bo ciężko już mi niesamowicie
Pozdrawiam.
A.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #112660 przez bombel779
anlov napisał:

A muszę wspomnieć, że mój syncio jest już wystarczająco duży bo na ostatniej wizycie miał 3600.Nie wyobrażam sobie jak przekroczy granicę 4kg!!!

Ja też sobie nie wyobrażałam,a mały urodził się ważąc 4100kg :lol:


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #112686 przez gumisiowa
Anlov to 3mamy kciuki za Ciebie żeby szybko i gładko poszło. Ja też w święta jeździłam już z torbą - tak na wszelki wypadek :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #112826 przez magga146
czesc dziewczynki

mi ostatnio pani gin powiedziala ze przed 20 nie urodze wiec czekam. wg miesiaczki powinnam rodzic gdzies kolo13 maja w wg usg 20-22 wiec sie zobaczy. z jednej strony bym chciala zeby juz mlody byl z nami a z drugiej jesli ma byc zdrowszy jak dluzej posiedzi to niech dobie siedzi a co ;)

moj mlody wazyl 2800 tydzien temu a Wy tu piszecie ze ok 4 to moj w porownaniu do waszych bedzie kruszynka

gratulacje dla pierwszej majoweczki a niby ja powinnam byc pierwsza hihihi

sliczny brzusio ja mam malutki w porownaniu do ciebie przynajmniej tak mi sie wydaje

no to czekamy na nastepne rozpakowania hihih

no i zeby pogoda znowu byla ladna

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #113109 przez Dorciaition
Gumisiowa brzuszek śliczny! :)

Gratulację dla pierwszej majowej Mamusi i powodzenia dla każdej następnej :) :)


Alanek[*] :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #113206 przez aniamaj133
Hej przyszłe mamusie:)
U nas spokojnie:)
Dziś dokupiłam mega podpaski i mogę z wielkim uśmiechem przyznać, że torba już gotowa, tylko mąż musi tam dorzucić swoją koszulkę i spodnie, bo nasz szpital wymaga by tatuś na porodówce się przebrał.
Rozmawiałyśmy ostatnio o szpitalach w Katowicach, położna którą znam ze szkoły rodzenia poleca szpital w Katowicach - Bogucicach, ale ja słyszałam też dobre opinie o porodówce na Raciborskiej :)
Pokoik dla Zuzi już gotowy, wszystko naszykowane, jutro jade po wózeczek i łóżeczko dla naszego Skarba, chciałabym by już była z nami, dłuży mi się :dry:

Dobrej nocki!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl