BezpiecznaCiaza112023

Mamy Kwietniowe 2013

10 lata 4 miesiąc temu #821529 przez paulainka
Dziekuje za odpowiedzi;) ja probuje mojego odkladac ale dlugo sam nie pospi... Po porodzie z 2 tyg drzemal sam ale pozniej juz tylko na mnie chcial spac. Mi tam jak narazie to nie przeszkadza, ciezki nie jest a ze uwielbia spac na brzuchu to dla mnie pozycja jego na mnie jest odpowiednia bo nie musze go pilnowac przed smiercia lozeczkowa.
Na boku pospi ale i tak musze przy nim lezec, a jak wlasnie go klade na plecy to sie szybko wybudza przez te odruchy moro, kiedy one przechodza?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu - 10 lata 4 miesiąc temu #821578 przez kaikai
Moj maly spal na mnie od urodzenia, urodzil sie miesiac wczesniej i na oddziale polozniczym lekarze kazali mi go kangurowac bo szybko tracil temperature ciala, kladlam go na sobie i jeszcze dwoma kocami przykrywalam. Nie karmilam go piersia dlugo, a i tak zasypial tylko na mnie.
To jest tez dobra pozycja przy kolkach, ja pamietam jak moj Dawidek uspokajal sie szybko gdy czul mnie.
Na odruch moro dobre jest zawijanie calego noworodka z raczkami w kocyk, tylko jak Dawid skonczyl miesiac to juz odwijal sie z kocyka i nadal spanie na mnie bylo najlepsze.
Ten odruch zanika chyba ok 3-4 miesiaca, juz dobrze nie pamietam.
Moj maly do tej pory spi ze mna w lozku, jak mnie
nie czuje to sie budzi.
Ja bym radzila jak skonczy 3 miesiac to powoli odzwyczajac takiego spania bo naprawde w domu nic sie nie zrobi.
Teraz w dzien Dawid ma dwie drzemki i przy kazdej ja musze lezec obok bo inaczej pospi tylko 15 minut i marudzi.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu - 10 lata 4 miesiąc temu #821730 przez creatura
Paulaianka, odruch moro sam zanika, tak jak napisała Kaikai, można tez pomoc go wygaszać prawidłową pielęgnacją: podnoszeniem, odkładaniem, zmianą pieluchy itd. I tu odsyłam Cię do absolutnego guru w tym temacie, Pawła Zawitkowskiego, i jego filmików na yt, lub książki Mamo, Tato, co Ty na to. Oczywiście pielęgnując dziecko swoim sposobem krzywdy nie zrobisz, ale ja jako całkowity laik w tej dziedzinie czerpalam jego rady pełnymi garsciami. Co do odzwyczajania po 3 miesiącu, myśle, że to raczej umowna granica, ale jak zauważysz, że dzidziuś zaczyna sam już sypiać choćby 30-40 min, wykorzystuj te okazje. Czasem mi tęskno za tymi czasami, kiedy Leoś spał na mnie, bo teraz jak mi się nie chce czegoś w domu za bardzo robić, to nie mam już wymowki :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #821750 przez creatura
To korzystając z tego, że Leoś dosypia po spacerze nadrabiam swoją nieobecnosc :blink:

Dave, to chyba nie jest normalne, że Majeczka taka chora ostatnimi czasy? A co lekarz mówi? Mateo już całkiem wydobrzał? Mój emek był właśnie securitasem w Dublinie- cały czas się mijaliśmy, wiec czuje Twojego bluesa :dry:

Pisałyscie o nabiale i całych jajkach - Leos jeszcze nie spożywa takich dobroci, no oprócz tego naleśnika raz, ale tam były śladowe ilości tych rzeczy. Poczekam, do tego 11 miesiąca, a krowiego mleka mam zamiar nie podawać do 3 lat, chyba, że np w tym naleśniku będzie. Będę jechać na mm.

No, a co u nas- wciąż jesteśmy u dziadków, bo mój husband uknuł ze swoją mamą, że pojadą sobie do brata do Niemiec i w związku z tym lepiej jak posiedzę cały styczeń u rodziców niż przewozić wszystkie graty co 10 dni. W sumie się cieszę, bo mam tu całą rodzinę, a Leoś wszystkich kuzynów, ale też mało mam właśnie czasu, paradoksalnie jakoś, bo tu spacer, tam odwiedziny, a zaraz mama z pracy wraca i głupio jej wcisakać Leosia, a samej siadać na neta, potem reszta z pracy wraca i tak wkoło. Za to czas fajnie upływa, a i Leoś zachwycony ilością wrażeń i rak do noszenia, a swoje 4 i 7- letnie kuzynostwo wręcz ubóstwia, z wzajemnością. Maluchy chodzą ze mną na spacery i już wiem, jak może to wyglądać z większa liczba dzieci :blink:
wczoraj zamówiłam kubki na dzień babci i dziadka (od Leosia), a moim dziadkom mam zamiar zrobić hand-made bombonierki :woohoo:

Miałam coś jeszcze, ale pustka w głowie.......

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #821760 przez creatura
Wiem już.....

Pewnie jak się pochwałę, to czar pryśnie :blink: nocki mamy cudowne :woohoo: pierwsze 5-7 godzin bez pobudek, a potem od 4-5 rano mleczko co godzinkę, chodzę wyspana i czuję się jak młody bóg :lol:

Wprowadzam tez kawałki pożywienia - jak sama gotuje to siekam wszystko w drobny mak, nie blenduje, a jak sloiczek to staram się mieszać z ryżem, albo kupuje te po 7-8 miesiącu, choć ich nie lubimy, bo maja namieszane mydło i powiodło, a Leo woli 2-3 warzywa i mięso lub rybka lub ryż. Jeszcze miesiąc temu kawałki stawały w gardle, a teraz już są pycha :woohoo:

Stan zębów wciąż: 0
Nie raczkuje, wciąż.

Zauważyłam, że najpewniej czuje się na kolanach - wariuje jak opętany: kręci się wkoło na prostych nogach, wstaje, wspina się, nawet mam wrażenie, ze raczkuje po nas, ale na podłodze już tych ruchów nie chce powtórzyć. Ostatnio upodobał sobie stanie na moich kolanach, trzyma się sam moich ramion, patrzy mi w oczy i........ robi kupę :S

Szczepionka na świnke, odre, różyczkę - nie szczepimy według kalendarza, a jeśli zdecydujemy się zaszczepić to w wieku 2-3 lat i tylko pojedynczymi, sprowadzonymi dawkami. Choć jeszcze się nie dowiadywalam dokładnie jak sprowadzić z Niemiec i ile to kosztuje, ale zrobimy tak, albo wcale.

Fotelik samochodowy- dziewczyny, najważniejsze to jest to, żeby fotelik jeździł w dwie strony i rozkładał się do spania, no i pasował do samochodu. Jeśli auto nie ma isofixa, nie ma sensu kupić fotelika na isofiksie, bo nie będzie on spełniał swojej roli i to bezpieczeństwo nie będzie adekwatne do zapewnianego. Isofix ma przewagę nad pasami pod tym względem, że zawsze zapnie się właściwie, a pasy mogą się poluzować. Na lato można kupić jedna z tych bambusowych mgiełek i wyscielic fotelik, żeby zapobiec poceniu się.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #821766 przez creatura
A teraz ktokolwiek widział, ktokolwiek wie- spacerówki:
Joolz Day, iCandy peach jogger, Bugabooo Cameleon, Quinny Moodd, Quinny Buzz.

Bardzo proszę o opinie, bo szukam powoli wózka spacerowego. Nie musi być terenowy, ani składać się jak origami, za to ma być wygodny dla dziecka i przy tym podobać się mamie, a to chyba najtrudniej mi połączyć :dry: przedtem wiedziałam, że chce Inglessine Classice i nie patrzyłam nawet na inne wózki, i okazał się super, Leos cały czas na luzie mieści się w gondoli, a ze ma podnoszone oparcie to i ogląda sobie świat i śpi. Ze spacerówką jestem w kropce.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #821848 przez Dave
A ja dziś dumnie - 19 i małe bandyty śpią :lol: :lol:

Chata posprzątana, nawet sałatka śledziowa zrobiona, bo jakąś miałam zachciankę :silly:

Herbatka zrobiona i zmykam do moich komputerowych zaległości. Ale jeszcze tu wpadnę nadrobić tutejsze :side:



Aniołek - tak maleńki i tak ważny!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #821858 przez Dave
A przypomniało mi się, że chyba Suzi pytała jakie mam gadgety. No to taka szczotka do butelek - super!!!!
lovi.pl/pl/produkty/26/Szczotka+do+butelek+i+smoczków

No i taka suszarkę do butelek i i innych dupsów - też rewela. Dziś przyszła i już obładowana maksymalnie;)
allegro.pl/skladana-suszarka-na-butelki-...cja-i3860356582.html



Aniołek - tak maleńki i tak ważny!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #821990 przez agat
Wróciliśmy z meczu, było super :)
W domu też ok, bo Adaś grzecznie zasnął z babcią :) Także w weekend wbijamy kolejny level - pierwsza nocka bez mamy i taty i to u dziadków... Trochę się boję, ale myślę, że będzie ok :)

Dostałam wczoraj newsletter z rossmana, że mleka i kaszki z kartą rossnę są od dziś w promocji. Bebiko niestety od 3, ale Bebilon podobno w dużej promocji 9to największe opakowanie), tylko nie wiem czy 2 też się łapie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #821991 przez agat
Sprawdziłam. Bebilon 2 też, opakowanie 1200g z 69,99 na 54,99 :) Dave, masz rossmana pod ręką? Do 26.01 tak będzie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #822004 przez Dave
agat- dzieki. cena dobra:-) a sklep mam jakies 15km ode mnie,ale czy sie uda to nie widm:-(

Antosiu buziakuje:-):-)

mialam wpasc ma dluzej i dupa. maz na nocke wpadl,wiec trzeba bylo sie nim zajac.

teraz mykam spac,choc mam przy sobie notes i moze jakis tekst na bloga uda sie wystrugac.

dobranoc:-)



Aniołek - tak maleńki i tak ważny!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #822020 przez Suzi
Hej :)

No widzę, ześ creMoniu poszalała :lol: z nadrabianiem, brawo!
Co do tych wózków co je wymienilaś to ....O DŻIZAS!!! nawet takich nazw nie słyszalam, a co dopiero mialabym coś o nich wiedzieć, więc ja-eaczej nie pomogę :silly:
Brawo dla Leosia za zajadanie kawaleczkow, u nas z tym ciężko, za to pełzamy jak szaleni :lol:
Ukochany cel to czarne croxy taty, dopaśc je i oblizać to szczyt marzeń Mikusia, dla tego celu pokona każdą przeszkodę i odleglość. A pelza przedziwnie,bo jedną rączkę ma przytulona do klatki piersiowej i tą jakby dopychał do siebie, takie "małe "ruchy nią wykonując, drugą "zagarnia"podlogę szeroko a nożkami macha jakby płynął "pieskiem", jeśli sie nie spieszy, to nozkę jedną zgina a drugą usztywnia :cheer: B) niespotykany sposób wynalazł trzeba przyznać,no szał i szok, ale skuteczny jest, przemieśzcza się błyskawicznie
Zębowo uzbrojony jest juz w sztuk 5, 3na dole i prawie 2na górze :woohoo:

ANTOSIU DZIEWIĘCIOMIESIĘCZNIAKU, łap :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:

Dzięki Dave, za pamieć i pokazanie gadżecikow,,jesli faktycznie przydatne, to zakup ma sens, ja jednak sobie radzę bez takich udogodnień i pewnie juz tak pozostanie

Agat, ho ho, dobrze macie z tymi chętnymi do opieki dziadkami, no i dobrze,,ze Adaśko współpracuje :lol:
Bylam i ja dziś na zumbie.....ehhhh, chyba lepiej sobie radzę na TBC... Koordynacja ruchowa i to w tym tempie lezy u mnie, no normalnie czulam sie jak jakiś inwalida, co nie jest w stanie ogarnąć rąk i nóg :P , ja chyba jestem na to za.....ups, creMonia czyta :P , za mało elastyczna :silly: no jakoś nie za bardzo mi podeszly te pierwsze zajęcia :(
Agat, a jak Ty to ogarniasz? Wychodzi Ci to wszystko? Dajesz radę i rekami i nogami na raz? :cheer: :cheer: jak powiesz , ze tak, to tylko potwierdzisz moje podejrzenia, ze jestem .......... za malo elastyczna :lol: :silly: :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #822057 przez Magdalena9t
Dzień dobry :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #822062 przez Magdalena9t
Bardzo wcześnie(jak na nas)rozpoczęliśmy dzień, Tomuś obudził się o 7. nocka z jedną pobudką no i wcześnie wczoraj mój łobuz zasnął o 20;30 ;)

bardzo bym chciała,żeby zostało tak na dłużej :)

Spóźnione buziaki dla Antosia :kiss: :kiss: :kiss:

A tutaj mój kochany łobuziak z babcią :) :)
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #822110 przez agat
Tomunio przesłodki :) I babcia jaka dumna :)

My aktywni od rana, bo Adaś zerwał się przed 7 :/ Po 8 poszliśmy na pobranie krwi, spłakał się mój skarb, ale na szczęście pani pielęgniarka szybko i sprawnie załatwiła całą sprawę.
Jutro wyniki, zobaczymy czy nasza anemia jeszcze nam towarzyszy.
Z tego wszystkiego młody już śpi od pół godz, chociaż dopiero za pół godz powinien zasypiać.

Suzi ja zumbę uwielbiam, bo czuję się jak na jakiejś dyskotece ;) Z synchronizacją rąk i nóg jakoś nigdy problemów nie miałam, ale w sumie nie wiem jak mi tańce wigibańce idą, bo skupiam się na tym, by nadążać za prowadzącą i nie patrzę jak mi to wychodzi :P Spokojnie, jeszcze 2-3 zajęcia i załapiesz :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl