BezpiecznaCiaza112023

Mamusie MAJ 2013

11 lata 5 miesiąc temu #476750 przez lalka
demoniqe..ślub 16 maja???akurat w dniu imienin mojego syna...super!!!już po wizycie!!!byłam druga więc humor miał w miarę!!!też nie miałam teraz usg...nawet nie słuchaliśmy sreduszka!!!!tylko je oglądaliśmy!!!!!!usg przez brzuch....żeby zobaczyć serduszko...jak dla mnie bomba....!!!zdążyłam zobaczyć jak bije serducho....i szybko na dzidzię...super widziałam ją!!!duża już jest!!!!ale wymiarów nie podał...no bo tylko serduszko ważne było!!!glukozą 98 nawet się nie przejął..żadnej diety w związku z tym nie kazał stosować :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:wyniki powiedział,że są dobre...niema żadnych obaw!!!!na ból głowy powiedział,że mam brać apap nawet 2tabletki odrazu....albo codipar...albo paracetamol!!!ból brzucha to jest normalne,bo to bolą więzadła..i będą boleć-proszę się tym nie przejmować!!!a przy słabnięciach to mi się spytał skąd tyle dolegliwości i uśmiech jego!!!!ja na to,że jak jestem u niego to już chcę wiedzieć jak najwięcej...nie przejał się tym...bo nic nie usłyszałam!!spytal się tylko czy w pierwszej ciąży były jakieś problemy???ja na to,że nie..a gin no to niema czego się bać!!!ja mu na to,że jestem przewrażliwiona....a on dlaczego???ja na to,że z racji wieku...a on na to,że przerwa wprawdzie długa,ale to niema żadnego wpływu na ciążę...a już napewno nie wiek!!!!no to przy okazji oglądania serduszka spytalam się o płeć....powiedział,że 16 tydz.to trochę wcześnie..można stwierdzić w 20t.c...ale wtedy jeżeli jest chłopiec!!!jak będzie widział płeć to mi powie!!!na koniec powiedział,że moja ciąża w zaden sposób nie jest zagrożona!!!on nie widzi żadnych zagrożeń!!!następna wizyta 13 grudnia!!!! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:aha Laski cholernie przytyłam przez te 4 tyg.chyba,że baba nie odjęła butów i ciuchów :angry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #476755 przez lalka
aha!!!!i chyba najważniejsze!!!!nie chciałam wczoraj pisać,bo nie chciałam zapeszać przed wizytą!!!!

pozycja półleżąca..oglądam film...i nagle czuję podpłynięcie do góry brzuszka i.....kops takie delikatniutki..myślę na jelita to nie to odzczucie...szybko rączki przyłożyłam do brzusia i tam na dole gdzie miałam znowu kops delikatny...
gin sam się spytał o ruchy..bo to druga ciąza..więc mu powiedziałam...a on ,że mam spisać datę sobie...i trochę poczekać,ale ruchy wpisze dopiero na następnej wizycie!!!!jak będę bardziej pewna!!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #476766 przez sisina
Hej dziewczyny jestem po wizycie i po usg prenatalnym wszystko ok z moim maluszkiem a byłam taka zestresowana ze az sie poryczałam w gabinecie bo myślałam ze cos nie gra...bo jak wiecie pierwsze straciłam :( zapisał witaminki i odpoczywac mam ale ten moj brzusio cos słabo rośnie wy tu macie takie cudne brzuszki a ja jeszcze sie we wszystko mieszcze i nie potrzebuje ciążowych ubrań :) miłego dnia życze :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #476770 przez lalka
jem witaminy...owoce,warzywa..a zajady mi wychodzą i febra!!!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #476801 przez tysiiiak
Hej dziewczynki :)

ja wczoraj bylam na wizycie... liczylam tez na pomiary maluszka i ze go zobacze a tu dupa :( sprawdzila mi tylko czy szyjka macicy nie jest za krutka bo tak jej sie wydawalo po badaniu,
na chwilke malenstwo sie pokazalo powiedziala ze serduszko bije i koniec :(

pod koniec miesiaca jak bede miala przyplyw gotowki to pojde prywatnie... ehhh :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #476806 przez lidianna
lalka, sisina, tysiiiak - super, że z Waszymi dzidziami wszystko ok :)

kurcze szkoda że nie każda z Was ma usg co wizytę, bo wiadomo, że na to czeka się najbardziej... :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #476914 przez gosia28
Fajnie, że Wasze wizyty potwierdziły, że wszystko jest w porządku, ulga co? I tak spływa wtedy z człowieka to wszystko :) ja będę coś wiedzieć dopiero wieczorkiem co i jak :) już się nie mogę doczekać. :) :) :)
lalka, ja jednak pokusiła bym się w Twoim przypadku na łykanie magnezu zamiast tabletek od bólu głowy.

mi na krwawiące dziąsła dentystka nic nie poradziła. Powiedziała, że to normalne i żeby dbać o zęby standardowo.

Mama Aniołka 25.02.2010
Aniołków Karolka i Jasia 06.12.2012



Każdy z nas ma taką małą nadzieję na niemożliwe...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #476946 przez KaRoLiNaaaaa
Jednak myślałam, że da się coś z tym zrobić. Czytałam w internecie, że trzeba dostarczyć organizmowi witaminy C i wapna, płukać jamę ustną rumiankiem i zmienić pastę na zapobiegającą zapaleniu dziąseł, ale ile w tym prawdy i czy to pomoże nie wiem... ale jak dentysta stwierdził, że to normalne to chyba nic się nie da zrobić niestety

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #476983 przez Sysia
Cieszę się dziewczynki że jest super :D widzisz Lalka nie było sie czego bać :D :*. Zazdroszczę wam że już czujecie ruchy ! ciekawe kiedy ja poczuję ...

a mam pytanie pokazała się wam ta linia nigra czy jakoś tak ??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #476990 przez lania
cieszę się, że wszystko ok. z Waszymi dzidziami :)
czekam na swoja wizytę

mi też dziąsła krwawią, szczoteczkę kupiłam mięką, a jak mi się pasta skończy to kupię elmeksa zielonego :side: może coś to da, ale to na pewno normalne( ponoć jeszcze po urodzeniu będzie się utrzymywało przez jakiś czas)

chyba zaczyna mi się przeziębienie, gardło mnie boli i pokaszluję, coś poza prenalenem polecaie :unsure: :unsure: :unsure:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #476995 przez lania

a mam pytanie pokazała się wam ta linia nigra czy jakoś tak ??

ja nie widzę, ale mam niewielki brzuszek, chociaż jest już lepiej, rano jak wstaję już nie jestem płaska, a jak siadam to muszę odpiąc guzik od spodni :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #477006 przez tweety
Je tez po wizycie kontrolnej. Poszłam do mojej lekarki ale innego gabinetu (inny oddział Medicover). I wiecie co? Miałam szybkie USG. Takie żeby sprawdzić czy serduszko bije. No i bije. A do tego, inaczej jak na prenatalnym, widziałam jak się maluszek rusza. Bo na prenatalnym to lekarz wodził tym aparatem tak że nie wiadomo czyje to ruszy. A tu Pani doktor zatrzymała mi aparat i powiedziała - "Jak ładnie się rusza". :) No faktycznie ładnie. Tym razem była łezka. Ale jestem szczęśliwa że tam wszytko ok.

Następna wizyta za 4 tygodnie, a USG połówkowe pewnie na koniec roku ewentualnie początek stycznia. Szkoda że tyle trzeba czekać ale jak będę miała takie czeki na każdej wizycie (podglądanie dzidzi) to mogę poczekać na większe.

lania - każdy organizm reaguje inaczej i niestety jedne mają, inne nie mają brzuszka. Rozumiem twoje obawy ale jak dzidzi zbadana i prześwietlona i wszystko w porządku, to tylko ciesz się że nie musisz na razie zmieniać ubrań. :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #477010 przez lania
Lalka kopniaka masz za sobą :unsure: GRATULACJE :ohmy: :ohmy: :ohmy: mnie jak do tej pory to jelita wciąż oszukują - chyba to moje jedzenie jakieś ciężkie do trawienia :blush:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #477018 przez lalka
gosia28 cała sprawa w tym,że ja tabletek p.bólowych wcale nie biorę!!!wzięłam ze dwa tyg.temu w sumie dwie i na tym się skończyło!!!w pierwszej ciąży też mnie bolała i też nie brałam(tylko teraz boli mnie częściej...dlużej)co do dziąseł to nie pomogę,bo u mnie nic takiego nie występuje...za to kłuje mnie czę sto wątroba..jak boli!!!co do LINEA NIGRA JA TAM TO NAZYWAM CZARNA LINIA to ja jeszcze jej nie mam....u mnie zresztą będzie ona jasna,bo ja blondynka z natury jestem... kto jaśniejszy tym jaśniejsza linia!!!w pierwszej ciąży wcale nie rzuciła mi się w oczy!!!prawie jej nie było!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #477022 przez lalka
lania ile bym dała,żeby w 16t,c odpinać tylko guzik od spodni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl