BezpiecznaCiaza112023

Mamusie MAJ 2013

10 lata 4 miesiąc temu #816098 przez vika
ewela cieszę się,że wyszło...smacznego :laugh:
alexnie znalazłam tej promocji...chyba się skończyła :angry: a sama chciałam zamówić :dry:
munnecbrava u mnie też kojec się sprawdza...w ogóle super bo jak jeżdzimy do teściów to bierzemy ze sobą i mamy łóżeczko do spania...najlepiej zainwestowane pieniądze :) :woohoo:

moja zaczeła sama siadać od niedawna a tyle innych rzeczy już robiła... teraz to tylko nie umie chodzić i mówić :) w kojcu to już uchwytów nie używa tylko wiesza się na oparciu i z nóżkami w górze wisi :lol: ja leżaczka od dawna nie stosuje chuśtawkę też miała teraz na chwilę wyjętą ale sprzedałam bo tylko na nią właziła...nawet w foteliku do karmienia nie lubie jej zostawiać a stosuje i pasy i tackę bo kiedyś z pasów mi wylazła :cheer: wolę dmuchać na zimne :ohmy:
Starsza miała 10 msc to już chodziła a nie raczkowała dopiero jak miała 2 lata chyba do 5 lat wiecznie udawała konia i miała całe kolana pozbijane :woohoo: i pamiętam,że stawała dopiero około 10 msc i moment zaczeła się puszczać i chodzić ....to była kwestia dni :lol: przyjacióła ma syna 7 tyg młodszy i dopiero w piątek u mnie na macie zrobił dwa obroty z pleców na brzuszek...nic nie umie a jest bardzo kumaty :woohoo: na brzuchu nie mógł dosięgnąć zabawki a tośka wyrwała mu stojąc na krzesełku uczydełku zwisając przez nie ...no komicznie to wyglądało on leżał i był od Tośki odgrodzony krzesełkiem bo by wlazła na niego a ta nie dając za wygraną uwiesiła się na krześle i zabrała zabawkę :lol: Daje radę :laugh: :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #816104 przez vika
a co do spacerów my ostatnio wychodzimy co drugi czasem trzeci dzień albo co dzień różnie to wypada...ja najchętniej wcale nie wychodziła bym z domu....ubieranie i szykowanie się do wyjścia sprawia mi dużo trudności :huh: nie wiem co jest ale gdyby mnie mąż nie wyciągał...wymuszał to nie wychodziła bym wcale :huh: ale Tośka zawsze jak śpi ma otwarte okno i łapie dużo świeżego powietrza :lol: a nie łapie zarazków od ludziów :lol: tak sobie tłumacze...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #816106 przez paninka87
My dzis pospalismy do 9... pierwszy raz tak długooo :laugh:
Ale tym oto sposobem nic mi sie nie chce a góra prania woła o prasowanie ;)
M z Maluda na spacerze... ładnie słoneczko grzeje :)

Moniaaak może to ząbki.... Jasiowi wyszło 11 w ciągu 3 miesięcy... też się bidulek namęczy tylko że bez gorączki i kataru i kolejne mu wychodza :ohmy:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #816143 przez Gusia
I my sie witamy, dzis moja perła spała do 10:30 i tym sposobem wszyscy sie wyspalismy :laugh:
Pauluska Julka juz od około 7 tyg nie siedzi w siedzisku bo z niego wychodzi :(
Podnosi tyłek tak wysoko ze robi mostek , nie wiem moze teraz spróbuje moze zapomniała ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #816178 przez Gabi31
I my sie witamy:)

Nocka spokojna z jedna mała pobudką, ale wziełam mała do nas,do łóżka, zasneła szybko i spalismy do 9:00...
Budzi się ostanio, chyba przez zęby bo ida dwie górne dwójki, ale tak jakos odpukac spokojnie w miarę , bo przy dolnych jedynkach było mega marudzenie i płacz.

Moniak- biedny Kacperek, wspólczuje tych choróbsk, spokojnie przy 37,5 jeszcze nie panikuj tylko obserwuj, jak nie ma innych objawów poza katarem.Przydała by sie ta zima to fakt...pewnie bedzie tak ze teraz prawie wiosna ( bynajmniej u nas dzisiaj)a pozniej snieg bedzie lezał do maja...eh pogoda zwariowała :)

Alex- tez jestem zachwycona tą ksiażką, zwłaszcza ze rozwiała moje wszelkie wątpliwości co do rozwoju małej i upewniła ze na pewno ma czas :)

Też myśle o zakupie kojca :) Jakie macie kojce???? Pauluska Ty chyba masz ten Berber Horn???
myslałam własnie o takim....

No nic lecimy na obiad do Rodziców, a potem na spacerek bo słonce świeci, ze az zyc sie chce...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #816180 przez Alex_87
Jakieś doła mam, dzisiaj się wyładowałam na mężu potem na dziecku, bo nie chciała zasnąć :/
Nawet nie chce mi się jej gotowac obiadków, bo ona teraz tak kombinuje przy tym jedzeniu :/

Wiosny nie moge się doczekać, bo tak jak Ty Vika dobija mnie to ubieranie i siebie i małej.
Vika jak coś będziesz miała a propo pieluszek to wal do mnie na fb, bo odbieranie wiadomości na forum jakoś mnie wkurza, na fb będzie sprawniej ;)

Ja coś czuje, ze u nas też wyjdą wszystkie zęby naraz :dry:

Zuzka też późno zaczęła robić obroty itp ale bardzo wcześnie zaczęła chwytać zabawki, przekładać je z rączki do rączki, w ogóle tak manipuluje zabawkami w rączce od dawna, teraz z kolei zbiera wszystkie paproszki i nitki z dywanu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #816183 przez ewela86
Dziewczyny, czym zbijacie goraczke? Ja podaje nurofen w czopkach. Od wczoraj podalam 2 i boje sie zeby nie za duzo.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #816192 przez Alex_87
ewela86 napisał:

Dziewczyny, czym zbijacie goraczke? Ja podaje nurofen w czopkach. Od wczoraj podalam 2 i boje sie zeby nie za duzo.


Jak Zuzka miała 3-dniówkę to podawałam 2 razy dziennie czopek, ale tylko przez dwa dni. w ogóle pani w aptece mi powiedziała, że teraz przy wysokiej gorączce podaje się na zmianę paracetamol i nurofen co 4 godziny. Ewela musisz kontrolować temperaturę, jak u nas spadła poniżej 38 to już nie podawałam. Lekarka mi powiedziała, że jak jest do 37,5 żeby nic nie podawać na zbicie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #816205 przez Daarikaa
ja podawalam Klaudii dopiero jak miala ponad 38, podawlam paracetamol a na noc ibufen bananowy i dawalam zazwyczaj na zmiane

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #816208 przez moniaaak
Nie wiem czy to ząbki czy nie ząbki. Do tej pory wyszło nam 7, a zaczęło się to jakoś w piątym miesiącu.
Ale jak na razie nie było żadnej gorączki czy kataru z tego powodu. Poza wyciskiem jaki dawał nam w nocy raczej nic się nie działo.
Na razie czekam na rozwój wydarzeń. Najwyżej we wtorek rano trzeba będzie lecieć rejestrować i dużego i małego.
Mąż się śmieje, że o piątej trzeba już tam stać( a otwierają o 7). Ale tutaj ludzie tak się wybierają wcześnie- a po długim weekendzie to już w ogóle kosmos będzie.

Ewela mnie też przy gorączce powyżej 38 lekarka kazała podawać leki, ale u nas gorączka trwała w sumie krótko- czopki działały w każdym razie krócej( miałam Ibufen), a doustnie Nurofen forte. Myślę, że lepiej podać lek częściej niż dziecko ma mieć temperaturę.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #816219 przez moniaaak
tysiak miałam pytać- a próbowałaś metody eliminacji, żeby dojść co go ewentualnie uczula?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #816226 przez ewela86
moniak niezle 7 zebow? My mamy narazie 2 i chyba pracujemy nad nastepnymi bo krzyku, pobudek nocnych i marudzenia co nie miara... jeszcze ta goravzka... dzisiaj pol nocy na rekach!

Dzieki.za rady dziewczyny.

Dobrze ze poruszylyscie temat kojcow bo wlasnie tez sie zastanawiamy nad zakupem i liczylam na wasze opinie. Czym sie kierowalyscie sie przy zakupie? Dlaczego wlasnie Berber Horn?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #816228 przez pauluska
Tak mam ten kojec dla mnie rewelacja spodobał mi się u Anek bodajże jest duży stabilny i tak jak pisałam Iga go lubi jak nie ma nas w zasięgu wzroku a ja spokojnie mogę skorzystać z toalety bądź rozwiesić pranie a nie jak wcześniej na wariata wszystko bo jak zostawiałam w łóżeczku to płacz zresztą nie pozwalam się Iguni bawić w łóżeczku jedynie rano jak myję podłogi w sypialni chcę aby wiedziała że łóżeczko do spania i tak je kojarzyła. Co do kojca to jak pisałam jest spory ale jak ktoś ma miejsce to polecam.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu - 10 lata 4 miesiąc temu #816239 przez paninka87
Ja niestety nie mam miejsca na kojec ale jakbym miala na pewno bym zakupila.
Wybralam sie na spacer przeszlysmy zacisznymi sciezkami z 5 km w sumie 2,5 godz... maz mi nie wierzy... on z Amela pokonali ta trase rowerami...Blanka spala caly czas :) a ja moze zrzucilam troche kalorii :blink:
U nas 9 stopni wiec przyjemnie sie spaceruje.
Ciekawe czy jutro odczuje zakwasy...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu - 10 lata 4 miesiąc temu #816354 przez moniaaak
Olga zdradź jak nauczyłaś Nataszę zasypiać samą? Kurczę u nas kiedyś to szło tak ładnie. A teraz tylko na rękach. Już czasami mi odpadają.
Próbowałam odkładania i podnoszenia, ale on zaraz na brzuch się przekręca, głowa w górze i darcie. A na brzuchu nigdy nie zasypiał i nie śpi raczej.
Może jakieś złote rady?

U mnie do tej pory już 4 pobudki były, w tym dwie wymagające interwencji i podniesienia z łóżka. Zapowiada się noc pełna atrakcji;).

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl