BezpiecznaCiaza112023

Mamusie MAJ 2013

10 lata 2 tygodni temu #872018 przez lili91
Hej Dziewczy.
Wczoraj troche podczytalam i ucieklam zeby Wam sie nie zalic. Dzis patrze a tu u Was to samo.

Tez czekam na @ ale i tak twierdze ze moj K zasluzyl.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 tygodni temu #872019 przez tweety
Nie wiem jaka jest szacowana, lekarz mowi ze brzuch duzy i dziecko tez. W 36 tyg mial cos kolo 3500gram. Ale usg to sobie mówi jedno a rzeczywistość zawsze inna. Ja czuje ze Adas to kolos, widze jak rusza nogami i rekami tak sie wypina bo ma malo miejsca. Nigdy mi Kacper takich rzecxy nie robil. Nadal tez wklada nogi po zebra ale jak to robi to juz sobie nie wyobrazam.

A u nas h&m 20/21 sa akurat na Kacpra, z tych mniejszych tenisowek szybko mi wyrosl zreszta ciezko sie je zakladalo. Teraz kupilam tam takie na rzepy usztywniane butki i sa super!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 tygodni temu #872028 przez Sevilla
Tweety, ale ten czas leci :) Zaraz ponownie zostaniesz mamą. Życzę, by ten poród był dla Ciebie przyjemnością w porównaniu do pierwszego :)

Lili91 u nas też kłótnie na porządku dziennym. Ja do męża od dwóch dni odzywam się tylko, jak muszę mu odpowiedzieć. Zwalałam winę na hormony przed @, ale @ przyszła wczoraj a ja nadal wkurzona na niego.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 tygodni temu - 10 lata 2 tygodni temu #872032 przez paninka87

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Ale mi się dzisiaj dobrze spało... czyli norma codzienna :woohoo: jak wszyscy smacznie śpią to żal wstawać i robić hałas :silly: nocki wróciły do normy i mamy nawet jedną pobudkę z karmieniem, a zdarzały się trzy :)

Szczerze gdybym miała wielkie łóżko to spalibyśmy w czwórkę non stop :P wcale nie uważam że takie wyjście deprawuje dzieci... uwielbiam przytulanie z tymi moimi szkrabami :) Zwłaszcza że pół dnia się nie widzimy ;) pozostają mi tylko 3 godzinki na zabawę później rytuał kąpanie zasypianie... mało tego czasu... ogarnianie wszystkiego... wczoraj dopiero 23 wylądowałam w wannie i czasem potrafię tam zasnąć hehe tak wycisza mnie kąpiel... ostatnio śpię tylko 7 godzin :cheer: masakra :ohmy:

Sevilla czytałam że dzieci opanowujące chodzenie nie skupiają się jednocześnie na mówieniu... spokojnie jeszcze nas zagadają... :blink:
Blanka mówi mama, tata, baba, nana na Amelię, nie ma ( tak fajnie rozkłada rączki), bam.
Naśladuje pieska i autko :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 tygodni temu - 10 lata 2 tygodni temu #872044 przez vika
Twenty brzuszek masz śliczny :) w którym Piotrkowie rodzisz? Tośka byla o 300 większa z USG niż w rzeczywistości ....a też mnie strasznie kopala najczęściej w nocy zdarzało sie,że z nerw aż plakalam :ohmy: ale to dlatego,że też mialam mały brzuszek a kobiety z małym brzuszkiem bardziej odczuwają bolesne ruchy dziecka :ohmy:
U mnie też cos wisi w powietrzu....dwa dni temu pokłucilam się z M i w tych nerwach poszlam sobie sprzątać balkon....jak sie zawziełam tak sprzątałam trzy godz w tym wielkim słońcu a miałam co szorować bo balkon w białych panelach :ohmy: no i potem do wieczora umierałam tak mnie brzuch bolał :ohmy: :ohmy: :ohmy:
od wczoraj nerwy ...najpierw poszlam do lekarza okazało się,że wziął sobie wolne :ohmy: potem telefon od Kini wychowawczyni :ohmy: :ohmy: no i dziś mamy rozmowę :ohmy: :ohmy: ohhhh to moje starsze dziecie mnie wykończy :ohmy: :ohmy: :ohmy:
dodatkowo ból głowy....wczoraj myślalam,że mi łeb rozsadzi :ohmy: :ohmy: :ohmy: no i zamiast się wysypiać śpię tylko między 23-24 a 6-7 rano .....co zjem to mnie wzdyma :ohmy: :ohmy: :ohmy: i cierpie z powodu nadęcia :ohmy: :ohmy: :ohmy: no jakieś czarne chmury nade mną wiszą :huh:
Sewila moja też bez smoka żyć nie umie :ohmy: :ohmy: :ohmy: to jest jej nierozłączny przyjaciel...potrafi całą noc nie wypuścić go z buzi :ohmy: :ohmy: :ohmy: oczywiście jak tylko nie śpi staram się go cały czas chować ale zaczyna się zgroza :huh:
a co do zasypiania to u nas super bo caly cza łóżeczko a jak wstaje i płaczę biore ją na ręce przytulam wycałuje ...hmmmm często wygilgocze ...Tośka sie pośmieje ....odkładam a ona przytula się do wielbłąda i zasypia :lol: w dzień jak przychodzi pora wchodzi na mnie ...wspina się ...więc ja ją do łóżeczka daję smoka włączam karuzela a ta zasypia w 5 min :woohoo:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 tygodni temu - 10 lata 2 tygodni temu #872085 przez Alex_87
Hej :)

No właśnie miałam Was pytać o smoka, czy śpią w nocy z nim czy nie. Bo moja to prawie całą noc :huh: jak zaśnie to jej wyciągam, ale jak w nocy się obudzi i jej dam to już nie wstaje do niej żeby zabierać, wiem że wypluwa, ale później sama go znajduje i wkłada do buzi.

Chyba nie ma idealnej metody do nauki zasypiania dziecka :) kiedyś się zaczytałam w te wszystkie książki, zostawiałam małą płaczącą przez ileś tam, bo tak radzili a potem puknęłam się w czoło co ja robię, Zuza się zapowietrzała, wpadała w histerię. Ale jak już poznałam swoje dziecko to wypracowałam własne metody, a to, że nie zawsze zasypia w 5 min sama w łóżeczku, no cóż, ja też lubię się przytulić do męża przed snem, więc czemu Zuza czasem nie miałaby usypiać ze mną w łóżku :lol: moja mama wychowała trójkę dzieci, mówiła, że wszyscy spaliśmy z nimi w łóżku do pewnego momentu, a wcale nie trwało to kilka lat. A jak trzeba będzie to będziemy spali we czwórkę w jednym łóżku :woohoo:
Za to jak jest u mojej mamy to idzie po swój kocyk i poduszkę, daje mojej mamie, ta ją kładzie na łóżku i mała zasypia :D

Zuza mówi tylko baba, mama, niania, mniam, dada, tata, papa, kaka, koko. Na razie koncentruje swoje umiejętności na chodzeniu :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 tygodni temu #872087 przez Kiniaczek
Hejka :)
U nas noc nawet w miare... ale jestem straszliwie przymulona... leje od rana straszna pogoda :angry: :angry: :angry: caly dzien bym chetnie przelezała w łożu ale nijak nie ma opcji :huh:

U mnie z męzem jest Ok, jedyne o co moge miec do niego pretensje to że pozno wraca z pracy... ehhh ale jak juz wroci to robi wszystko przy małym... no moze oprocz usypiania bp maly jak go widzi nad lozeczkiem to ma ochote na harce i bierze go na litośc a tatus sie lituje wiec matka wkracza do akcji i maly spi w 5 minut. Jak zasypial w lozku z nami to sodoma gomora godzina zabawy :angry: :dry: a tak w lozeczku sobie zasypia ,czasem musze go kłaśc kilka razy bo wstaje ale zazwyczaj po 3-4 razach zasypia. Jak jest mega zmeczony to go odkładam sam sie na bok przewraca bierze przytulaczka i zasypia. Smoczek mamy ale uzywamy tylko do zasypiania, w ciągu dnia Hugo nie przejawia chęci smoczkowania wiec go nie zmuszam, no chyba że marudny jest to wtedy zatykam smokiem ale nie zawsze zadziała :) :lol:

Tweety i bardzo dobrze ,może akurat ten będziesz wspominać dużo lepiej :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 tygodni temu - 10 lata 2 tygodni temu #872104 przez tysiiiak
Tweety Kuba był 500 gr cięższy na usg niż w rzeczywistości :)

Sevi haha u nas też wiecznie słychać dididididi ale niewiem co to oznacza :P

Vika w ciągu dnia jak Kuba jest śpiący to też podchodzi i opiera o mnie główkę :)

Smoczek niestety i w ciągu dnia i do zasypiania. W dzień staram się mu ograniczać ale nie zawsze wychodzi :( W nocy jak dobrze zaśnie to wypluwa smoka.
u nas dziś trochę słoneczka to i humor lepszy :) Idę Kube na balkon eksmitować a sama chcę poćwiczyć :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 tygodni temu #872107 przez Kiniaczek
Młody spi to korzystam i wskakuje na steper... choć @ mnie męczy ale nic to jedyna aktywnosc fizyczna na jaka moge sobie w domu pozwolic + leg magic :P Aaaa kupilam hula hop z masażerem pięknie sobie złożyłam po czym dumnie zaczelam kręcić i co? rozpadło się na częsci :lol: :lol: :lol: ha ha...chyba źle jednak to złożyłam albo za słabo :blush: :blush: :lol: :lol: :lol: :lol:

U nas waga z usg się mniej więcej zgadzała B) B)

Hugo wykrzykuje : mama tata dada baba, knnnn , i jego ulubione gegegegegege dededededede coś tam jeszcze po swojemu ale nawet powtorzyc sie nie da :P naślabuje auto i psa :woohoo:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 tygodni temu #872120 przez Alex_87
To wy miałyście jeszcze usg przed porodem? Ja miałam ostatnie w 32 tyg, babka wtedy powiedziała, że albo dziecko będzie duże albo zwolni z rośnięciem. No i w 26tyg na 3d miałam robioną symulację wagi do porodu i wyszło że będzie miało ok. 4kg ale wtedy nie wierzyłam.

Wy ćwiczycie a ja wsuwam zapiekanki, wczoraj kebab, nie ma co zdrowo się odżywiam :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 tygodni temu #872130 przez Daarikaa
Pospalysmy dzis do 8, nie pamietam czy juz pisalam (ach ta skleroza :D ) Klaudia wczoraj zrobila swoje pierwsze siku na nocnik, teraz ma drzemke, jk wstanie to tez ja posadze i zobaczymy :)
U nas kroluja slowa: mama, tata, baba, dziadzia, dada, didi :unsure: nenene aghhhh, da (w sensie ze cos chce) :)

U nas waga z usg w dniu porodu byla praktycznie identyczna z rzeczywista

Alex zachcianki rzecz swieta hehe ;P

Pogoda do bani, dzis przyjezdza chrzestny Pysi i mielsimy z dziecmi isc na spacer( maja poltorarocznego synka) Musimy jednak kisic sie w chalupie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 tygodni temu #872135 przez ewela86
alex wolno ci teraz :lol:

Kiniaczek widzę że sprzęt odpowiedni masz. Teraz tylko ćwiczyć :) U mnie to z konsekwenją i mobilizacja trudno...

u nas też pododa do bani :( mi tam bez różnicy - i tak w pracy siedzę ale popołudniu zazwyczaj wychodziłam z Dianą na dwór a teraz lipa :P a o trj porze zazwyczaj jest marudna, jedynie na powietrzu się ożywia i idzie ją jakoś przetrzymać do kąpieli.

nas dalej męczą zęby :( Ibum niestety nie pomaga. Nie jest aż tak źle bo wybudza się z płaczem ale po posmarowaniu żelem bądź podaniu smoczka zazwyczaj zasypia, ale ciągle czekamy na lepsze :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 tygodni temu #872149 przez Kiniaczek

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 tygodni temu - 10 lata 2 tygodni temu #872155 przez Daarikaa
Kiniaczek nie potrzebny leg magic hehe:D dobre !

dziewczyny jakich uzywacie butelek niekapkow? my mamy aventa ale nie odpowiada Klaudii

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 tygodni temu #872159 przez Sevilla
Kiniaczek dobre hahahaha :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl