BezpiecznaCiaza112023

MAMY LISTOPADOWE :-)

11 lata 8 miesiąc temu #407943 przez ania1985
kaska moje malenstwo tez tak ma jeden dzien jest bardzo aktywne i kopie jak szalone a drugi dzien cisza ktora nie ukrywam ze mnie martwi,jakos tak sie boje ze moze cos jest nie tak z malenstwem pozniej znowu kopie i sie uspokajam :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #408002 przez iza
Dziewczyny u mnie jest podobnie z tymi ruchami dzidzi :)
Tez sie martwie jak długo małej nie czuje i juz zaczynam panikowac... :dry: A jak ja juz czuje to ciesze sie niesamowicie i tak w kólko :blink:


Kubuś 01.10.2011r.(*)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu - 11 lata 8 miesiąc temu #408164 przez ewelka1505
Wczoraj bylam na wizycie u lekarza prowadzacego. Rowniez potwierdzil ze na pewno corcia :) Niestety wyniki badan poszly mi w dol, zaczyna sie anemia i oczywiscie dostalam żelazo. Test z glukoza wyszedl dobrze. Na szczescie od ostatniej wizyty szyjka mi sie nie zaczela skracac ale nadal jest miekka. I musze dalej brac magnezin i dodatkowo dostalam luteine. Oczywiscie nakaz oszczedzania sie :p Natomiast polozna stwierdzila ze cos malo przybieram na wadze... Ale lekarz nic mi na ten temat nie zwrocil uwagi. Mam nadzieje ze bedzie dobrze i mala nie bedzie sie pchala na swiat za wczesnie :p
Dodaje fotke profilu majej corci (na pierwszym chyba liczy paluszki, a na drugim bierze piąstkę do buzi):) szkoda tylko ze facet nie mogl wydrukowac w kolorze, byloby lepiej widac :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #408211 przez kaska
No to mam tak samo ja Wy- jak nie kopie za często to się martwię, ale znowu jak ostatnio dał mi popalić to już chciałam żeby zasnął na jakieś 3 godziny. Ciekawe czy później, jak już się urodzi też będzie taki charakterny... :)

ewelka1505 super zdjęcia :)Ja idę na 3d we wtorek i mam nadzieję,że Mały pokaże swoją buźkę :)To odpoczywaj dużo, w sumie już nie tak dużo nam zostało :) Więcej za nami niż przed.
Co do żelaza to ja biorę już od dawna, chyba tak profilaktycznie mi lekarz zapisał. Mam go nadal w normie (tzn mam nadzieję, bo ostatnio robiłam z 3 tyg temu i idę teraz za tydzień- więc zobaczymy :)), ale ciągle mi spada. Najgorsze jest to,że buraków i wątróbki nie zjem. Na sam widok mnie odpycha, a przecież one go mają najwięcej...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #409023 przez Zuzu19
Hej dziewczyny! Przyłączam się do Was!
Termin mam na 13 listopada. Będę miała chłopaka. Niestety moja ciąża nie przebiega bez komplikacji. Od 2 tygodni skazana na łóżko. W 24 tyg miałam skurcze przedporodowe, teraz biorę tonę leków na podtrzymanie ciąży.. i tak do 37 tygodnia. :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #409031 przez diablica87
U to masz nieciekawie ZUZU19 :(

A ja mam prośbę do dziewczyn które już były w ciąży o pomoc w określeniu jak wyglądają ruchy dziecka w brzuchu bo się pogubiłam :( Według mnie dziecko normalnie mnie szturcha a mój maż jak trzymał rękę i obserwował mój brzuszek stwierdził że to są skurcze brzucha... i się zmartwiłam iść z tym do lekarza czy nie bo nie wiem :dry: Boje się czy aby dzidzia nie chce już na świat przyjść!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #409040 przez Zuzu19
Ruchy dziecka zazwyczaj są po obu/ po jednej stronie brzucha nieregularne. Skurcze są na całej powierzchni brzucha, robi się szpiczasty, twardy i ciągną się od kręgosłupa. Nie ma przyjemnych skurczy... Natomiast ruchy dzidzi.mm... :) Też to intuicja (instynkt) mówi, podpowiada czy są to ruchy czy coś niepokojącego.


P.S. jak się tutaj wkleja suwaczki? :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #409045 przez kaska
Zuzu19 oo kolejny chłopiec :) Chyba większość tutaj będzie miało córeczki :) Fajnie,że ciągle ktoś dołącza :) Z tymi problemami to współczuję, ale na pewno dasz radę no i leki pomogą. Iza miała chyba tutaj podobny problem. Lekarze stwierdzili,że najlepiej do 37 tyg wytrzymać?

diablica87 ja w sumie jestem w pierwszej ciąży, ale myślę,że Twój mąż troszkę przesadza :) Jeżeli brzuch nie robi się twardy, nic nie boli no i nie ma plamień to chyba wskazuje na to,że Maleństwo Cie szturcha :)Może jak to Cie tak bardzo martwi to zadzwoń do swojego lekarza? A jak masz jakieś dolegliwości to leć na izbę przyjęć, dla własnego spokoju.
Co do ruchów mojego Szkraba to różnie to bywa, czasami to takie mocne kopnięcia,czasami tylko lekko mnie muska(powiedziałabym nawet,że takie gilgotanie), czasami szturchnie bo się przewraca, a czasami to wariuje i skacze po całym brzuchu.

Jak ja się cieszę,że we wtorek mam usg 3d i będę mogłam podejrzeć moje Maleństwo:) Najchętniej to bym podglądała go codziennie- byłabym spokojniejsza :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #409055 przez iza
diablica jak na moje oko to ,to nie sa skurcze tylko dzidzia a mezowi podziekuj za sters :ohmy:
Masz napiety,ciagnacy brzuch,odczuwasz twardnienie w dole po bokach i no nie wiem uczucie jakby Ci cos sie zwijało i rozwijało przez pare chwil w srodku gdzies tak troche pod pepkiem a moze bardziej na granicy spojenia łonowego :unsure: bo jesli tak to,to sa skurcze...
A to ze Ci brzuch sie rusza to dobrze bo to znak ze dzidzia sie wierci.Przy skurczach brzuch nie rusza sie tylko robi sie twardy jak skała.

Zuzuwitam na forum :)
Ja tez mam problemy w ciazy i leze od samego poczatku i do tego tez tona lekow i zastrzyki a i ostatnio szpital i szew i silne leki rozkurczowe ktore mam przyjmowac do 36tc.
I tak sie zastanawiam czy ty tez nie bierzesz fenotreolu i isoptinu :unsure:

Tak w ogole to jestem wykonczona :(
Od 2 dni nie spalam...przez zab :pinch: :pinch: :pinch:
Udalo mi sie wczoraj dostac do dentysty i w efekcie mowiac po krotce byłam u niej 3 razy w ciagu dnia a i tak mnie znow w nocy bolal jak nie wiem co i nadal boli :( Ma mnie dzis dentystka przyjac i wyrwac go ale musze czekac do 12stej a ja juz rycze z bolu...kosztmar :dry: :dry: :dry:


Kubuś 01.10.2011r.(*)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #409092 przez Zuzu19
Iza- biorę fenoterol 5 razy dziennie i izoptin 5 razy dziennie i magnez 6 razy dziennie. Ach no i no spie bym zapomniała... również 5 razy dziennie. Masakra... Też tak mam brać do 36-37 tc. No jeszcze 9 tygodni. Dla mnie to straszna męka, cały dzień, sama, przykuta do łóżka. Strasznie mnie to dobija... Wiem,że trzeba. Ale..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #409126 przez diablica87
Dzięki dziewczyny czyli wychodzi na to że po prostu mój mąż jest przewrażliwiony ale rozumiem go bo po prostu pracuje w służbie zdrowia :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #409202 przez Zuzu19
No to jak pracuje w służbie zdrowia to jak będziesz miała jakieś niepokojące sygnały to pchaj się na KTG.:) ja ze szpitala mam nagrane bicie serduszka na telefonie, kocham tego słuchać... :blush:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #409319 przez iza
Zuzu dasz rade :)
Ja biore te same leki z tym ze fenoterol 6 razy dziennie a isoptin 3.No spy forte juz nie biore bo na mnie zupełnie nie działa,magnez tez zazywam.
No i do tego jeszcze duphaston,luteina,polocard,urosept i zastrzyki z clexanu...no to juz chyba wszystko :blink
Ja czasami miewałam chwile takiego podłamania ze własnie jestem sama bo maz w pracy a tu nawet nic nie mozna robic w domku...ale na szczescie tak jest sporadycznie.
Mysle tylko o tym zeby mała jak najdluzej siedziała w brzuszku bo to jest najwazniejsze i WARTO :) :) :)
Troszke to moze hamskie z mojej strony ale powiem Ci na pocieszenie ze my mozemy chociaz w domu lezec bo w szpitaqlu spotkaqłam sie z dziewczynami ktore po kilka tyg a nawet jedna miesiecy leza w szpitalu do rozwiazania.
Poza tym napatrzyłam sie na te ktore ciaze poroniły i jak cierpialy a i sama wiem jak to jest wiec mysle ze warto sie poswiecic i jak trzeba pocierpiec dla maluszka to trzeba,zreszta sama piszesz ze warto.
Wiec sie nie smucmy tylko spokojnie czekajmy do konca :blink:


Kubuś 01.10.2011r.(*)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #409331 przez Sander
Dziewczyny jak tak to czytam ile musicie znieść to jestem z Was dumna!!!!!! Tyle poświęcacie od początku dla Maluchów!!! No i najważniejsze trzymam kciuki aby rozwiązanie było jak najpóźniej!!! Jak trzeba to trzeba- to co dostaniemy w zamian jest bezcenne!!!!!!!

Widze że tu coraz więcej Mamuś się zjawia!! Bardzo się z tego ciesze ;-) Forum teraz naprawde tętni!! Aż miło!!

Ja cały czas na wyższych obrotach, chodz zdażają się dni kiedy muszę sobie odpuścić...

Mam problem ze spodnami.... tzn nie wiem gdzie dostane spodnie ciążowe na siebie... bo mam 178cm wzrostu i nawet zwykłych spodni na siebie dostać nie moge a co tu mówić o ciążowych!! Dodatkową długość robią tylko w sklepach typu wrangler, lee itd... A gdzie te ciążowe dostać takie długie?? Szukałam na allegro ale tam wszędzie maksymalnie długość 83 cm , a ja musze mieć 86 cm (wewnętrzna strona nogawki)... W przyszłym miesiącu będe musiałą się wybrać na intensywne poszukiwania!!

A jak z wagą wyglądacie??? Ja już ma 10,5 kg!!! Od tego miesiąca to strasznie zaczełam przybierać!! do 5tego miesiąca miałam 5 kg, a potem co tydzień 1 kg!! Wy też tak macie?? No i napady na jedzenie!!! Nie moge się powstrzymać bym jadła wszystko naraz!!!! No i słodycze.... głównie lody!! I moje ukochane w ciąży Katarzynki - moge zjeść całe opakowanie od ręki!! Też tak macie??

Pozdrawiam!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #409354 przez ania1985
Sander chyba bedziesz skazana na leginsy,moja kolezanka cala zime w nich przechodzila tez jest wysoka kobieta i nigdzie nie kupila spodni ciazowych z odpowiednio dluga nogawka :/ co do tycia to ja narazie przytylam tylko 3,5 (liczac od wagi jaka mialam caly czas) ale na poczatku ciazy przez ciagle wymioty zgubilam 4 kg czyli przybylo mi7,5 kg :)zwiekszonego apetytu nie mam,wydaje mi sie ze wiecej jadlam przed ciaza ale mam straszna ochote na fast fudy,chipsy i cole czyli to czego nie moge jesc. Zuzu i Iza trzymam kciuki :*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl