BezpiecznaCiaza112023

Testy owulacyjne - stosujecie?

9 lata 1 tydzień temu #977633 przez aggi
Dziewczyny mam pytanie ;) Tak się zastanawiam jeśli gin oblicza termin porodu dodając 40tyg do daty pierwszego dnia ostatniej miesiączki. i niby jest +/- 2tyg... to jak jest jeśli ktoś wie kiedy miał owu i kiedy doszło do zapłodnienia ;) jak wtedy oblicza się termin? :evil: :whistle:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 tydzień temu #977635 przez aggi
dobra znalazłam na necie że od OM 40tyg a od owu/zapłodnienia 38tyg :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 tydzień temu #977643 przez aklim88
Ja tak na szybko, bo mam dzisiaj zwariowany dzień.

Nat - Ala była szczepiona tą szczepionką, raz w 2012 i teraz. Co prawda dostałyśmy ulotkę, że może mieć wysypkę 6-10 dni po szczepionce i symptomy świnki (gorączkę i powiększone węzły chłonne) przez tydzień po szczepieniu. Na razie nic nie zaobserwowałam, a jak była mniejsza, to po żadnej szczepionce nic jej nie było.



http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=71182

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 tydzień temu #977646 przez zancik
Witam się Kochane i bardzo Was przepraszam,że dopiero dziś piszę :kiss: W czwartek po wizycie przyjechałą ze mną mama i robiłyśmy porządki z ubraniami bo w maju wraca (teraz wynajmowała mieszkanie w innym mieście)i oddałyśmy do PCK 4 wielkie wory jej ubrań :woohoo: :woohoo: Dopiero przedwczoraj po 16 ją odwiezlismy i pojechalismy prosto do kuzynki po rzeczy dla małej dostałam dwa wózki jedną spacerówkę a drugi 2w1 ale nie zbytnio mi sie podoba raczej kupimy jakis inny chyba,ze przekinam sie do tego.Łóżeczko jak złozymy to sie pochwalę do tego dostaliśmy przewijak,2wanienki ze stojakiem.2 pudełka ciuchów ale tylko jedno wybrałam bo to po chłopcu ciuszki ;) Materacyk do łóżeczka jeszcze ma nam dać podgrzewacz do butelek :) Wróciliśmy po 20 i byłam już padnięta :( A wczoraj była u mnie przyjaciółka bo w niedziele mamy u niej chrzciny nie chciałam iść i przyjechała mnie ubłagać :laugh: Przywiozła mi bluzke bo nawet nie mam nic takiego eleganckiego :( :( Po wizycie ok.gin powiedział,że zostajemy nadal przy dziewczynce,ale bedziemy jescze sprawdzać oczywiście nózki miała skrzyżowane i do tego jeszcze czkawkę jak robił USG :laugh: waży 745g jeste narazie ułożona tak jak dzieć układa się do porodu.Powiedziałam ,że puchną mi stopy kazał ograniczyć sól a ja wcale tak duzo soli nie używam B) Dostałam skierowanie na glukozę,mocz,morfologię.Powiedział,że mogę cytrynę sobie wcisnąc do glukozy :) Ciekawe ile kosztuję ta glukoza?? B) juz mam +10 kg :blink: :blink:

Nefri GRATKI :woohoo: :woohoo: Super :kiss: :kiss:

Aklim super,że Ala dostała się do szkoły do kto,rej chciałaś :) Masz racje co do tych mundurków.A jak sie czujesz?

Aggi słodziutki diabełek ;) :kiss: Jak się czujesz?ja znalazłam cos takiego odnośnie terminu www.poradopedia.pl/oblicz/termin-porodu-od-poczecia.html

Brown przytulam :kiss: :kiss:

Miluniaa ja jak zaszłam to też bolały mnie piersi jak na @ tyle,że wcześniej niż zawsze zaczely mnie bolec ;)

Joanna to czekamy :) ;)

Martyna u mnie wszystkie kolezanki juz dawno maja dzieci tylko ja zostalam ;)

Nat pewnie serce rosnie jak dziecko robi postępy :) :) Niestety czasem w zyciu sa takie sytuacje,że traci się wiarę we wszystko i człowiek nie potrafi zrozumieć pewnych rzeczy ale takie już jest to życie :( :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 tydzień temu #977649 przez Nefri
Nat poszukam w karcie szczepień, ale wydaje mi się, że mały był szczepiony priorixem.
Zancik dziękuję :cheer: nie wiem, ile kosztuje badanie na glukozę, to pewnie o to badanie z obciążeniem chodzi. Ale naprawdę nie jest to takie straszne, u mnie bez cytryny się obeszło, chociaż naczytałam się w necie, że to takie obrzydliwe. Ponieważ trzeba być na czczo a wiadomo, głodna byłam bardzo, to się nawet ucieszyłam na tę glukozę, bo chociaż na chwilę mi głód zaspokoiła ;) Ale dostałaś prezentów, super, od razu mniej wydatków, a jest tego trochę na początku. Ja nie miałam nic i wszystko musieliśmy sami kupować, tylko trochę ciuchów dostałam od siostry, ale i to dobre. teraz już będzie lepiej, bo trochę młodszy/młodsza po starszym bracie odziedziczy ;)
Sandruska ja brałam femibion w 2 i 3 trymestrze ciąży. To są w sumie witaminy i minerały, wiadomo, że niektóre z nich regulują gosp. hormonalną na przykład, więc coś tam pomóc mogą w staraniach, kwas foliowy to i tak powinno się brać jeszcze przed zajściem w ciąże. W każdym razie na pewno nie zaszkodzi połykać sobie takie witaminki, ale castagnus to zupełnie coś innego

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 tydzień temu #977650 przez joanna1991
PATI nowy cykl, jest szansa :D tego ci życzę :*

AGGI no współczuję ci bólu brzucha, przez to samo przechodziłąm ostatnio przez 3 dni, tak w środku cyklu (2 tyg przed spodziewaną @ dół brzucha mnie boli jak na @) nie wiem dlaczego.. No to z Maksiem widzę nieustannie masz przeboje, musisz jakoś przetrwać :*

ZANCIK to dobrze że wszystko w porządku z Tosią :* Wspaniałych masz znajomych, rodzinę że tak was wspierają z rzeczami dla dzidziusia :* O ile jest się do przodu :) Moja szwagierka i kuzynka też mówią że już mają dla mnie ciuszki he he,, a ja mówią im że jeszcze sobie poczekają :D

U mnie dziś wolny dzień od pracy :D ogarnąć muszę w domku :( później jakiś spacer z mężuniem :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 tydzień temu #977655 przez aggi
Maks po obiadku dzisiaj mu gotowałam ziemniaki z masłem i koperkiem, kurczak i kalafior :) zjadł wszystko :evil:
piękna słoneczna pogoda ale co z tego jak wieje że głowę chce urwać :( Chyba nie pójdziemy na spacer..

zancik w końcu jesteś :) a jakie wózki dostaliście? Pokaż :) wiesz zawsze to jakaś ulga dla portfela, my wszystko musieliśmy kupić :pinch: glukoza parę złotych w aptece bo to proszek jest taki :) a badanie w przychodni nie pamiętam ile ;) ja pół cytryny wciskałam ale dobre to było niby mega słodkie a jednak trochę kwaskowate, taka lemoniada :P czuję się lepiej, na szczęście to 'coś' odeszło te choróbsko które chciało mnie rozłożyć :)

Nefri my tak samo nic nie mieliśmy i musieliśmy kupować wszystko ;) Z jednej strony fajnie bo to frajda kupować wyprawkę ale ta kasa uciekająca z portfela ughhhh :evil:

joanna no ja mam mieć @ 23.04 ;) Ale pobolewa mnie już dłuższy czas a to trochę uciążliwe bo niby nie mocny ból ale... ale jednak przeszkadza. a Maks no cóż mam nadzieję że mu przejdzie :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 tydzień temu - 9 lata 1 tydzień temu #977665 przez brown24
Nefri dzięki kochana, też mam nadzieje że teraz szybko sie uda i wsyztsko bedzie ok, a progesteron i tak mam zamiar zbadac ponownie po owu.
Nat czuje sie o dziwo bardzo dobrze, wiadomo trohce mi smutno i przykro ale mąż mnie bardzo wspiera i staramy się już do tego nie wracać i patrzec w przyszłość, wszystko wkazuje że owulka bedzie za jakieś 1-2 dni, jajnik pobolowe, pożniej zrobie test ovu i zobaczymy czy cos się pokazuje, a temperatura troche mi świruje w tym cyklu,więc raczej staram się obsewrować sluz i odczucia ze strony jajników.
Zancik Ciesze sie że z dzidzią wszystko ok:) a i dodatkowo wyprawka od rodziny czy znajomych zawsze może się przydać :)

U nas dzis pogoda paskudna, chmury, chłodno i wiatr, wisono wracaj!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 tydzień temu #977685 przez martyna_z
Aggi no właśnie chodzi o ten brak czasu najbardziej, rozumiem że mając dziecko ciężko znaleźć czas a czasem i ochotę na spotkania ze znajomymi dlatego kiepsko jest że nie mamy już takich znajomych którzy by dzieci nie mieli i dzięki temu byli bardziej elastyczni czasowo. A u Ciebie tamperatura taka z nikąd i ból brzucha może tam coś kiełkuje? :)

Nat cały problem polega na tym że ja się przeprowadziłam i moi znajomi ze szkoły są daleko a tutaj są trochę starsi ode mnie (rok lub dwa) więc generalnie mam mało znajomych a jak już są to z dziećmi. A ja mam 27.

Zancik pokaż co ładnego dostałaś :) świetnie że wszystko jest w porządku. Oby tak dalej. A jakieś zdjęcia masz po wizycie? 

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 tydzień temu #977687 przez aggi
brownu mnie niby ślicznie słońce itd ale wiatr taki że ojej..

martynawiesz co kości mnie wszystkie strasznie bolały dwa dni a potem nagle goraczka 38, ale odpuściło na całe szczęście. A brzuch mnie pobolewa już dłużej, kto wie co jest na rzeczy ;) ale raczej @ za rogiem się czai

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 tydzień temu #977688 przez zancik
Nefri jest duzo lzej jak cos sie dostanie inaczej to wydatek jak cholera :( jak sie czujesz?

Aggi mam nadzieje,ze jakos przezyje ta glukoze :sick: ;) pewnie ze to ulga dla porfela bo u nas z kasa nie ma za ciekawie w sensie,ze mozemy sobie pozwalac na szalenstwa.A własnie a moze tam cos kiełkuje?nie korci Cie testa zrobic? :)

Martyna niestety z wizyty jest tylko bicie serduszka i kosc udowa :(

Pokaze Wam jeden wózek i pare ubranek bo reszta rzeczy jest wywieziona do tesciowej narazie bo nie mamy gdzie tego trzymac :( i brzuchol :) :) :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 tydzień temu #977734 przez natB
Myślałam, że napiszę coś więcej Wam dzisiaj,
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 tydzień temu #977735 przez magmus88
Hej dziewczynki :)

zancik - fajne ciuszki :) i wózek też niczego sobie....

przepraszam że wam nie poodpisuje personalnie ale już nie pamiętam co komu miałam napisać hehe....

Dzisiaj w pracy dostałam taki ból jajnika prawego!!! Masakra.... dosłownie kilka sekund ale aż zwinełam się w kulkę.... miałam ciche nadzieje, ze to może owulka ale na teście cisza.....
Podziękowania: zancik

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 tydzień temu #977736 przez magmus88
natB - ok :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 tydzień temu #977752 przez Asiaa
Martyna niestety tak to bywa kiedy inni wkraczają na kolejny poziom, ciężko jest znaleźć czas, a co poniektórym nawet wspólne tematy. Zawsze można poszukać nowych znajomych :D ;)

NatB do końca tygodnia powinno się wyjaśnić, ale pewnie tak jak zawsze zjawi się @
Oby wszystko się poukładało u niej

Aggi czyżbyś już się szykowała? B)

Joanna jak bolał Cie brzuch 2 tyg przed @ to to pewnie owu była :)

Zancik dobrze, że z małą wszystko ok :) to nieźle wsparcie otrzymałaś w postaci wyprawki :)
Podziękowania: zancik

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl