BezpiecznaCiaza112023

Jak wybrać dobry wózek?

14 lata 3 miesiąc temu #220 przez Katarzyna
Na dobry początek sama zadam kilka pytań :)

Czym kierujesz się w wyborze wózka?
Jakie wózki lub jakiej marki polecasz i dlaczego?

Na, co warto zwrócić uwagę, a o tym często się zapomina?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #227 przez Mirella
Ja planując kupno wózka postawiłam trzy warunki, miał być lekki, mieć grube opony, możliwość przerobienia na spacerówkę tak by dziecko było przodem do mnie. Teraz dorzuciłabym do tego pojemny koszyk pod wózkiem, bo wychodząc na dłużej bierze się dla dziecka naprawdę duuuuużo rzeczy:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #308 przez magdala
Mi zależało na wózku wielofunkcyjnym, z dobrą amortyzacją (+na grubych oponach, mieszkam na wsi), z gondolą powyzej 80 cm (znalazłam tylko dwie marki -Implast i Q12) i regulowanym dnem, przekładaną rączką, skrętnymi kołami, spacerówką którą można rozłożyć całkiem na płasko no i fotelikiem samochodowym z atestem.
Ważne było, zeby sprawiał wrażenie stabilnego, jakoś te super nowoczesne na 3 kołach, czy dwóch przednich blisko siebie i ekstrawaganckiej ramie do mnie nie przemawiały.

Pierwsze cztery kółka juz czekają. Mają te wszystkie dodatki typu moskitiera, pokrowce na nogi do gondoli, spacerówki i fotelika (do fotelika jest też budka), folia przeciwdeszczowa czy parasolka.

Chciałam tylko zwrócić uwagę na jedną rzecz: nie martwcie się jeśli fotelik samochodowy nie jest montowany na ramę wózka. Maleńka dzidzia powinna jeździć w gondoli, na płask, a w foteliku jak najmniej. Przeraża mnie wożenie niemowlaka po centrach handlowych w fotelikach samochodowych montowanych na wózkach...

Ja kupiłam boldera, używanego.
Kolejna uwaga: spacerówki w używanych wózkach są praktycznie niezużyte. Moja chyba w ogóle nie była używana. Pytając doświadczonych mam znalazłam odpowiedź: te spacerówki z wozków wielofunkcyjnych są po prostu duże i cięższe niż typowe spacerówki "parasolki".
Ale my będziemy używać, bo jak pisałam nasza spacerówa kładzie się zupełnie na płask, a przy ciepłym lecie będziemy mogły smiało się na nią przestawić.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #420 przez Agatha_
JA polecam BebeConfort...
Jedynym minusem jest waga niestety wózek troszkę waży...

Co do wózków na trzech kółkach w polskich warunkach nie zdają one w ogóle egzaminu za dużo dziur w chodnikach dlatego ważne aby wózek był na czterech POMPOWANYCH kółkach

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #421 przez Aneczka
Jeśli byłabyś tak dobra i powiedziała ile mniej więcej on kosztuje była bym wdzięczna:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #423 przez Agatha_
Ja z stelaż, gondolkę i siedzisko do spacerówki płaciłam 2500 zł jest też możliwość kupna fotelika samochodowego który do pasuje do stelaża i z tego co się orientowałam kosztuje 500-700 zł

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #425 przez kasiora
ja tez przy wyborze wozka kierowalam sie tym ze ma byc lekki, duzy kosz na zakupy to koniecznie, to ze dziecko moze siedziec i tylem i przodem do mnie i oczywiscie 4 kola i zwrotne. wszystko mi sie udalo i bardzo polecam wozki brio.

dla innych jestes tylko dzieckiem a dla mnie jestes calym swiatem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #432 przez eash
a co sądzicie o tym: www.wozkidzieciece.pl/index.php?d1=9&d2=...CeLeWm&k=0&dd=2&pp=1 ?

ja zwracam uwagę na wielofunkcyjność (kupujemy za jednym razem zestaw zawierający stelaż, gondolę, spacerówkę i fotelik, czasem dodatkowo jest nosidełko, parasolka czy śpiworek), ale też na cenę (przerażają mnie wózki za 4 czy 5 tysięcy, obecnie jeździmy tańszym od nich samochodem, heh :silly: ), no i ważna jest estetyka (fajne są wózki z kolorystyką nie sugerująca od razu płci dziecka, przez co mogą być spokojnie wielokrotnie wykorzystywane). pompowane koła są ważne, i to, żeby było ich 4 a nie 3 (staliność wózka). ważna jest też waga wózka (my akurat mamy dom parterowy, ale jak ktoś ma ten wózek parę razy dziennie wnosić na np. 3 czy 5 piętro, to ja dziękuję...). istotny szczegół - możliwość takiego montowania wózka, żeby dziecko mogło jechać przodem do nas lub tyłem - w zależności od potrzeby.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #451 przez kasiora
eash wozek jest dosyc ladny, ale moja siostra ma tez wozek z czarnym stelazem i po paru miesiacach wyglada to strasznie. kazde zadrapanie jest widoczne, z pod czarnego pojawia sie srebny metal i to naprawde szpeci. polecam ci taki sam ale ze srebnym stelazem :)

dla innych jestes tylko dzieckiem a dla mnie jestes calym swiatem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #492 przez Agnieszka
dla mnie najważniejsze żeby był lekki, i z dobrymi kołami
tak jak na teraz na czas zimy nie polecam na trzech kółkach, gdzie przednie byłoby podwójnym



Alicja ma już 16 ząbków :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #512 przez gosiasobczuk
A czy ktoś z Was używa wózka Bebecar Ip Op AT?
Będę wdzięczna za opinie na jego temat.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #541 przez Aneczka
Moja sytuacja finansowa nie pozwala mi na kupno wózka powyżej tysiąca zł także jestem przerażona widząc ceny wózków wielofunkcyjnych. Co myślicie o kupnie przez internet?Tam ceny wahają się od 600 do 800zł. Tylko nie wiem czy nie jest związane z tym jakieś ryzyko, np że zapłacę a towaru nie zobaczę albo przyjdzie uszkodzony.Patrzyłam głównie na allegro

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu - 14 lata 2 miesiąc temu #652 przez ejustysia
Ja zanim trafilam na obecny wzek mialam 5 innych, więc troszke moge na ten temat popisać.

FDakt po pierwsze musi byc lekki, chyba ze nie mamy zamiaru jezdzic po sklepach podjerzdzac pod krawezniki itp. jako gleoki najlepiej oceniam chicco 4 me,jest lekki , stabilny i świetnie sie go prowadzi, ze spacerówek polecam również chicco albo city albo muliway, świetna sprawa. Ja obecnie jako spacerówki używam 4 me, jednak na zime nie sprawdza sie, polaszczylam sie ze siedzisko mozna przelozyc tylem do kierunku jazdy by dziecku w bużke nie wialo, niestety jest wązki, dziecko w kombinezonie ledwo sie mieście, na śnieg nawet w marzenaich nie wyjedzie.

a wię:
lekki
stabilny
i z kólkami na zime pompowanymi chyba ze piankowymi podwujnymi jak ma chicco multiway

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #680 przez magdala
Aneczko!
Mnie moze i by było stać na kupno nowego wózka, ale rozsądek mi zakazał!
Wolałam przeznaczyc różnicę na coś innego, jest przecież tyle innych wydatków!
A wózek poużywasz góra rok.
Kupiłam używany Implast Bolder na Allegro, wielofunkcyjny. Wydałam 850 zł, a za nowy msuaiałabym zapłacić 1800-1900! Jest fantastyczny, zadbany, jedyne ślady użytkowania to lekuchne zarysowania na srebrnych kółkach i ramie, widoczne jak się przyjrzę. Spacerówka wg mnie wcale nie używana, fotelik bardzo krótko.

POLECAM MAMOM TAKIE ROZWIĄZANIE!!!
NIE DAJMY SIĘ ZWARIOWAĆ!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #696 przez poli
Nie polecam wózka Espiro Magic 3 - kupiliśmy tą spacerówkę, synek był na spacerze nią trzy razy i wózek poszedł do gwarancji, odebraliśmy, pojechaliśmy na spacer raz i znów gwarancja. W tym momencie wózek jest po 6 naprawach, firma nie chce zwrócic pieniędzy, wózek leży w piwnicy, bo już nie mamy sił kolejny raz zawozic go do gwaranta.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl