BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Maj 2010

14 lata 1 miesiąc temu #8455 przez gold_butterfly
Hmm... Waga 65,2kg przy wzroście 166cm... Czyli przytyłam 11,2kg... Dziewczyny trzymajcie mnie,bo zaraz padnę... Od dwóch tygodni nie jem słodyczy,żeby tak nie tyć (a jest to dla mnie prawdziwe wyrzeczenie,bo pochłaniam bardzo dużo słodkości). Jem często,ale nie duże ilości. To czemu tak tyję? Jak u Was jest z wagą?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #8457 przez natmur11
o wage lepiej nie pytac ja mimo ze na poczatku ciazy chudlam i nie pochlaniam wiekszych ilosci kalori niz zawsze to przytylam juz prawie 20 kg chociaz teraz moze nawet juz przekroczylam ta wage:/ ale to juz chyba genetyczne, moja sis ma podobny problem tylko gdzie tu do konca?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #8459 przez angela660
Dziewczyny, ja znów wyskoczę z 'ambitnym' pytaniem;p Jakie kosmetyki do kąpieli planujecie stosować zaraz po urodzeniu? Ja tak liczyłam, że nivea, a jak tak teraz popatrzyłam to płyny, żele itp. są powyżej 1 miesiąca...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #8460 przez natmur11
a dzis nawet przegladalam fora w poszukiwaniu tego tematu, podobno johnson jest nie dobry i uczula dzieci chociaz nie wiem ile w tym prawdy ja sadze ze gdyby byl taki zly nie byl by napewno tak rozpowszechniony. moi znajomi go uzywali i sa zadowoleni wiec tez chyba na niego postawie. a z kosmetykow dla maluszkow to co bedziecie kupowac? jakis balsam do kapieli, oliwka, cos do pupci na odparzenia... co jeszcze jest potrzebne?


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #8462 przez gold_butterfly
Mi koleżanki odradzały kosmetyki z serii nivea - ponoć często uczulają. Ale w sumie dla dziecka jeden kosmetyk może być dobry - natomiast dla drugiego nie. Zdecydowałam się na zakup większości kosmetyków z Ziajki, Hipp i Bambino. Poza tym z filtrem na słońce wzięłam nivea,ale poraża mnie cena - ok.30zł 75ml. Można go stosować od pierwszych dni życia. No i wiadomo - sudocrem. Ginekolog powiedział,żebym się zaopatrzyła w hektolitry tego specyfiku :-D A poza tym ze względu na to,że już mam obolałe piersi,to kupiłam specjalne żelowe nakładki na piersi - można je stosować nagrzane (i kłaść na piersi żeby pobudzić laktację) lub wyjęte z zamrażarki (łagodzą ból i zmniejszają stan zapalny). Można je dostać w większości sklepów z artykułami dziecięcymi - mi już teraz się bardzo przydają,bo od 20 tygodnia cieknie mi siara i strasznie bolą mnie piersi.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #8463 przez angela660
Nie martwcie się wagą, dziewczyny!!! Jeśli macie na coś ochote, to znaczy, że maleństwo potrzebuje jakiś składników! Wiadomo, że nie mamy się rozsiadać jak (...) zastawić stół i obżerać, że tak brzydko powiem, ale nie możemy sobie odmawiać. Zobaczycie, że po porodzie śladu po tych kg nie będzie. Ja od dwóch dni mam taki apetyt, że cho cho... miejsca by brakło jakbym zaczęła wypisywać ile i co zjadam - a niby nie mam zachcianek;p

Natmur ja też słyszałam i czytałam, że johnson uczula i jest przereklamowany, i chyba jednak nie zaryzykuje. Zostane przy nive'i (po 1 miesiacu), a dla noworodka kupie chyba coś w aptece. Po za tym co wymieniłaś myślę, że jeszcze krem na słoneczko lub na każdą pogode, rodzimy w maju więc słoneczko może już ładnie świecić.
Po za tym, na dzień dobry to chyba wystarczy, mówią żeby ograniczyć się do minimum z kosmetykami bo duża ich ilość wcale nie jest dobra dla dziecka. I podobno nawet jeśli płyn do kąpieli jest z oliwką, nie powinno się juz stosować jej po kąpieli...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #8464 przez gold_butterfly
Ja napiszę tak - uznałam,że wolę mieć za dużo jakiegoś kosmetyku niż,żeby potem czegoś zabrakło i bym musiała być zdana na nieobeznanego męża. Zresztą wszystkie kosmetyki sama mogę zużyć - chociażby kremy. Podam razem z akcesoriami drobnymi,o których często się zapomina
Także uwaga,nie przerażać się:
- zwykłe waciki kosmetyczne (ponoć dobre do przemywania oczek)
- patyczki higieniczne (do usuwania wydzieliny z małżowiny usznej, uwaga - nie czyścić środka uszka)
- chusteczki nawilżające do pielęgnacji pupy (firmy Dzidziuś i jedne Babydream)
- mleczko pielęgnacyjne Hipp
- płyn do kąpieli Hipp (chociaż słyszałam,że lepiej stosować płatki mydlane,ale nigdzie nie mogę znaleźć)
- krem ochronny na słońce Nivea Baby
- mydło Bambino
- Tantum Rosa (dla siebie do podmywania krocza po porodzie - zalecony przez ginekologa)
- krem pielęgnacyjny do ciała Bambino
- oliwka Bambino
- krem ochronny Bambino
- szampon Bambino
- Sudocrem
- kompresy (gaziki) jałowe do pępka

Jak szampon albo mleczko czy jakiś krem okażą się zbędne,to sama je zużyję :-D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #8465 przez natmur11
o kremie to przyznam sie szczerze ze wcale nie pomyslalam... jak dobrze ze istanieje takie forum;] a co sadzicie o przepajaniu malenstw z hipp jest herbatka rumiankowa od 1 dnia zycia, moja mama mowi ze czasem dobrze jest dac wode albo taka herbatke. a co wy myslicie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #8466 przez angela660
gold_butterfly - ymmm, jaka lista :D


A co z pępuszkiem, bo właśnie czytałam no i wiem, że spirytus. Kiedyś stosowało się tzw. fiolet, używa się go nadal, bądź są jakieś inne środki do smarowania czy tylko spirytus się używa?

A sudocrem stosuje się dopiero kiedy pojawiają się odparzenia, a nie profilaktycznie, prawda?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #8467 przez angela660
No wiesz, dla mnie to jest wszystko jeszcze teoria. Z racji tego, że rodzimy na lato dziecku też będzie chciało się bardziej pić i herbatki są dobre rumiankowa, czy koperkowa by spróbować uniknąć kolek. Kuzynka mówiła, że z bobbovity są lepsze niż HIPP, ale to juz indywidualna kwestia.
Z tym, że podając butelkę, a jednocześnie karmiąc piersią, trzeba wybrać odpowiedni smoczek i uważać, żeby dziecku za bardzo nie spodobała się butelka

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #8468 przez natmur11
ja z polski przywiozlam tabletki kala ktore rozpuszcza sie w wodzie i przemywa pepuszek albo raz na jakis czas wrzucic tabletke do kapieli. ma dzialanie wysuszajace i podobno ladnie sie goi pepuszek. jesli chodzi o spirytus bede sie bala stosowac bo znajomej maluch strasznie krzyczal po takim zabiegu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #8469 przez gold_butterfly
Tu są pewnie zdania podzielone. Z tego co wyczytałam w jakimś poradniku,to kobieta która karmi piersią nie powinna dopajać dziecka,bo wtedy ma mniejszy apetyt na mleko, zaburza to laktację. Ja i tak kupiłam herbatę rumiankową od 1 miesiąca życia. Samej trzeba się przekonać jak to naprawdę wygląda.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #8470 przez gold_butterfly
Jak chcecie dziewczyny,to pościągajcie sobie na koszt mojego transferu poradniki o ciąży chomikuj.pl/gold_butterfly/Dokumenty

W szczególności polecam Tracy Hogg - Język niemowląt, jest w podfolderze poradniki - ciąża.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #8472 przez gold_butterfly
Co do sudocremu, to mam przed sobą opakowanie i jest napisane: Może być stosowany do pielęgnacji skóry niemowląt, jako chroniący przed odpieluszkowym odparzeniem skóry.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #8479 przez angela660
hm, słyszałam, że lepiej nie stosować sudocremu profilaktycznie, ale co mama to teoria... ;)
A jak tam wasze brzuszki i maleństwa? Dużo już ważą?
Macie też coś takiego, że ciąża, maleństwo i całe przygotowania to temat rzeka?
Cieszę, się że trafiłam na to forum, nie mam żadnej bliskiej koleżanki w ciąży, a przyjaciółki hm... nie będę im ciągle o tym samym nadawała, zwłaszcza że ich to jeszcze nie dotyczy;p a teraz przynajmniej mam komu opowiadać i marudzić i radzić się bez końca :D dziękuje dziewczyny:*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl