BezpiecznaCiaza112023

Mamusia WRZESIEŃ2010

13 lata 7 miesiąc temu #30976 przez ilona
bardzo dobre podejście... trzeba urodzić i koniec :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #30987 przez magda1983
cześć dziewczyny, jak się czujecie? Mam termin na 20-go września i już sama nie wiem co mam ze sobą robić. 2 dni temu jak położyłam się po wieczornym prysznicu to niewielka ilość "płynu" poleciała mi pod plecy, tak faktycznie nie wiem co to mogło być- woda bez koloru i zapachu, myślałam że już się zaczęło ale niestety to było tylko to... Jestem już strasznie zmęczona i poddenerwowana. Czop na razie niestety też nie odchodzi.
pozdrawiam serdecznie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #31009 przez roxana
Cześć Dziewczyny

Dziekujemy za wszystkie miłe słowa:)
W szpitalu niestety był tak słaby zasięg,że nie dało się nic napisać, więc teraz dopero się odzywam. Jesteśmy już w domku.

Tymuś ważył przy porodzie 3, 540 kg, w szpitalu spadł 180 gram, i ma 56 cm długości. Jest Kochany i śliczny - mówię jak każda mama. Ale najważniejsze zdrowiusieńki. Wszystkie moje lęki sprzed porodu zostały rozwiane:) Błogosławieństwo po tylu zmartwieniach.

W środę odpadł mi czop śluzowy, przynajmniej tak mi się wydawało. I tak mieliśmy jechać na ktg więc ściągnęłam męża wcześniej z pracy i pojechaliśmy - zaczęły się skurcze, słabe ale regularne. W szpitalu stwierdzili, że owszem mam jakść wydzielinę ale szyjka zamknięta i mogę jechać do domu i spokojnie czekać do soboty. Po kilku godzinach zaczęłam krwawić, zadzwoniłam do mojego lekarza, kazał przyjechać. Dopakowałam potrzebne rzeczy i w drogę. Niestety skurcze się nie nasilały, ale były regularne co 6-7 min.

Znów powiedzieli, że to nic, ale był mój ginekolog na dyżurze, kończył zmianę więc stwierdził, że zostaję na patologii bo będę się bezpieczniej czuła. Lekarze się zmienili i nagle mówią że idę na porodówkę. Mąż dzielnie ze mną. po kilku godzinach stwierdzili ze chyba faktycznie przepuszają mi wody płodowe, wsadzili mi na noc cewnik foleya. coś czego się najbardziej bałam okazało się niczym - przespałam całą noc, skurcze ustąpiły i wstałam z nastawieniem, że skończy się cesarką.

O 7 30 zabrali nas na porodówkę, szyjka nadal zamknięta ale przepuszczała na 3 palce. o 8:00 przebili mi pęcherz płodowy i podali kroplówke z oksytocyny.
Po dwóch godzinach skurczy co 2 minuty, bolesnych, choć na ktg wychodziło że są słabe, szyjka rozwarła się do 3 cm.
Fantastyczny lekarz który był przez cały poród z nami, wsadził mnie do wanny, po 40 minutach okropnych boleści rozwarcie 10 cm. faza parta 10 minut i mój Maluszek już na świecie.

Podobno to był rekord czasowy tego dnia - sama się dziwię bo u pierworódki poród trwa niby 12 - 18 godzin.

Bolało, nie powiem, że nie. Miałam chwile zwątpienia, gdyby nie mój mąż który dzielnie mnie wspierał to pewnie bym się załamała. Ale na szczęście była moja ukochana położna i bardzo nam pomogła. W fazie parcia w 5 skurczu pomogła mi wypchnąć Tymusia.

Teraz już staram się zapomnieć o bólu i dziękuję losowi, że tak szybko się to potoczyło.

Trzymam za Was Mamusie kciuki żeby Wasze porody były równie szybkie, no i mniej bolesne.
Synek jest cudowny i Kochany, dużo je i śpi. Nasze Słoneczko

Pozdrawiam i będę się odzywać w wolnych chwilach - choć na razie z organizacją krucho:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #31010 przez wiola
Hip hip,hura, :) ,gratuluję i cieszymy się ,ze już jestescie z nami,wreszcie się udało,teraz życzymy wam wytrwałosci,i samych szczęsliwych dni,buziaczki dla was.W razie pytan pisz Roxsanka ,postaram się pomuc,cieszymy się razem z wami...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #31016 przez alaq
Ogromne gratulaccje roxanko!!!:)
Fajnie, że poród był szybki i bobasek zdrowiutki:)
Zyczę dużo cierpliwości i samych pogodnych dni z maluszkiem:)

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=7073
http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=13274

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #31024 przez sloneczko
roxanka moje gratulacje, super ze mialas tak wspanialego lekarza, naprawde pomogl Ci, to widac,

to czekamy na kolejna wrzesnioweczke ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #31036 przez Batmanik
Witam!!!
Roxana jeszcze raz gratuluje i jednak nie taki maly sie urodzil Tymus a tak sie martwilas ale najwazniejsze ze zdrowy!!!
U mnie dalej nic a tu taka cisza...czyzbym zostala sama :unsure: wrzesnioweczki gdzie sie podziewacie!!!!!!!????????????
Milej niedzieli!!!!
w przyszla niedzile to juz napewno bede z malenstwem nawet jak sam nie bedzie chcial wyjsc na swiat.


ps...madzia nie martw sie ja po terminie jestem i nie ma zadnych oznak ani skurczy no nic kompletnie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #31038 przez OlaToma
ja też ja też czekam termin wg główki na 22.09 a wg okresu 28-30.09 a w środę idę jeszcze na wesele mam nadzieję, że się dotoczę :laugh: nie mam za dużego brzucha tak myślę...a we wtorek mam wizytę i jestem ciekawa co mi powie lekarz... dzisiaj w nocy miałam dosyć silny ból podbrzusza też tak macie? :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #31039 przez Batmanik
Ja tak mialam tylko raz pare dni temu a tak to nic mi nie dolega ani skurcze ani bole...a termin z ostaniej miesiaczki mialam na wczoraj a z usg na przed wczoraj i dalej spokoj...ale teraz to zadna z nas nie zna dnia ani godziny, teraz to wszytsko moze sie zdarzyc

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #31040 przez iwo23_1990
Czesc Dziewczyny:) Ja też nadal w dwupaku, czuje sie coraz gorzej a dzis jestem tak zmeczona ze nawet z łóżka mi sie wyjśc nie chce... Czekam na Mojego Szkraba i czekam... Od 4 dni boli mnie dół brzucha i dół kręgosłupa, jakies skurcze mnie łapią a wczoraj coś mi tak w pachwinie szczeliło że przez chwilę to sie ruszyc nie mogłam...
Mam pytanie czy wasze maluszki też teraz tak buszują w brzuszku czy sie uspokoiły?? Bo Mój Synuś od paru dni buszuje prawie cały czas,nie wiem czy to normalne czy nie i mam sie tym martwic??
Wrześnióweczki a co z Wami?? Nic nie piszecie czy macie maleństwa już ze sobą czy jeszcze w dwupaku??
Miłej niedzieli :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #31054 przez Madzia89862
gratuluje ropksanko i tymusiu:)no nie prawda bo ja rodzilam zaledwie 3,5godz a to tez pierwsze bylo moje malenstwo

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #31055 przez roxana
Cześć Mamusie
Jeszcze raz dziękuję Wam Kochane za gratulacje:)

Madziu ja napisałam o średnich, na taki czas przygotował mnie lekarz. ale jak widać są wyjątki i oby było ich jak najwięcej.

Kochane ja boleści w podbrzuszu miałam od 36 tygodnia, ale na kilka dni przed porodem bolało już cały czas i Tymuś buszował bardzo. Miałam wrażenie, że rączkami i główką próbuje się wydostać.

Kochane czekamy na wieści - jak tylko wrócicie ze szpitala piszcie koniecznie. A wrzesnióweczki w domkach pamiętajcie trzymam kciuki. Warto czekać na taki skarb jakim jest własne dziecko.:)

Pozdrawiam gorąco Mamusie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #31060 przez raczek10
Hej dziewczynki :) Gratulacje roxanko .ja dzis wróciłam ze szpitala razem z Jasiem , który urodził sie 10 wrzesnia o g. 11.45 ważył 3740 i 56 dł ,


Tobie dziub też gratuluje maleństwa :)

u nas wszystko ok. trzymam kciuki za reszte dziewczyn :)

niedługo sie odezwe :) buziaki dla was :lol: :lol: :lol:

/035/0354289b0.png?3420[/img] [/url]

s2.pierwszezabki.pl/035/0354289b0.png?6371

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #31064 przez Batmanik
Raczek gratuluje!!!!!!
czekamy na wiesci jak tam maluch sie chowa??? hehe wrzesniowki juz prawie rozpakowane a jeszcze polowy miesiace nie ma :)
raczek jeszcze raz gratuluje i ciesze sie ze wszystko ok :lol:
milej nocki!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #31065 przez roxana
Raczek gratulacje!!!!
Fantastycznie !
Bardzo się cieszymy i dużo zdrówka dla Jasia.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl