BezpiecznaCiaza112023

szczęśliwe mamusie z terminem na czerwiec 2010

13 lata 10 miesiąc temu - 13 lata 10 miesiąc temu #19366 przez mysia-sia
sloneczko bo termin mamy teoretycznie na miesiąc po rocznicy:)
a z tymi skurczami to ja nie jestem pewna, że to były skurcze... coś mnie kłuło w dole brzucha czasem, może z 10 takich ukłuć się zdażyło i koniec, ale czy to skurcz??
a najśmieszniejsze to to, że jak powiedziałam mężowi, że mały ma czkawkę to też się pytał czy do szpitala jedziemy:P:P:P ehhh faceci:P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #19376 przez sloneczko
heh no z ta czkawka to dobre heh;)

jezeli Cie kluje w podbrzuszu, kluje w kroczu uciska, czujesz parcie to najprawdopodobniej sa to przepowiadajace, jezeli tez czujesz parcie jak wstajesz z lozka to to tez sa przepowiadajace, czasem sa bolace.

dopoki nie sa regularne nie masz sie czym marwtic, bo macica sie przygotowywuje do porodu.

wrazie pytan pisz. ja przez to przeszlam wiec doswiadczeniem moge sie podzielic, wiadome kazdy porod jest inny, ale bole przepowiadajace czy regularne sa przewaznie takie same.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #19379 przez mysia-sia
sloneczko wielkie dzięki za podpowiedzi:) ale dopuki sama tego nie przeżyję to nie wiem czy to to o czym piszesz czy tylko sobie wmawiam, że to może być to:P bo teoretycznie się mniej więcej wie, ale jak zaczyna się coś dziać to problem, bo nie jestem przekonana czy dobrze interpretuję:)
na szczęscie dziś się nic nie dzieje, oprócz tego, że mały wciska mi łapki pod miednicę:P:P

rodzinka dziś z wycieczki wraca i sobie pysznego obiadka zażyczyli... co można zrobić łatwo, szybko i bez przemęczania się? wyjąć gotowy bigos z zamrażalnika:P:P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #19381 przez Margolec
Mysia-sia! Wyspokój :)
Moja pani Doktor mówiła, że skurcze (te na które czekamy) są takie, że obudzą w nocy (czyli chyba muszą być silne :) )
Ja już miałam kilka falstartów, ale za każdym razem kładłam się do łóżka i zasypiałam. Jakoś wierzę w to, że jednak istnieje coś takiego jak instynkt. Poczujemy, że to to. Tzn mam taką cichą nadzieję :laugh:
Ja mam termin na dziś i siedzę w domku, nawet się szykuję wyjść na miasto :blink: Jutro ze skierowaniem do szpitala jadę.

Ja na obiadek mam rosół, ale fajnym pomysłem są pampuchy z truskawką. (Ja mam zamrożone pampuchy, ale zawsze można kupić) W mojej kuchni królują ostatnio młode ziemniaki z koperkiem, jajkiem sadzonymi sałatką (sałata, pomidor, ogórek, rzodkiewka śmietanka :) )

Zainspirowało coś??

Ale bigos z zamrażarki chyba najszybszy :)




Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #19383 przez mysza855
Hej:)
Dzień przed terminem i nadal w dwupaku:) Już siedze i gadam do córki, żeby zaczęła cos tam działać ;)
Pogoda u mnie się spiepszyła na maxa. Ciepło jest bo 20 stopni, ale leje i to ciurkiem... :dry:
Wczoraj odwiedziła mnie kleżanka z moją chrześnicą - myślałam, że jak się wybiegam za dwulatką to wyląduję na porodówce, ale nic z tego.
Dziś dodzwoniłam się do przychodni i okazało się, ze lekarz do którego miałam zgłośić się w środę właśnie w środy nie przyjmuje tylko we wtroki. Czyli jutro czeka mnie wizyta w dniu terminu :) Zobaczymy czy coś drgnęło... Ale nawet to i lepiej, bo L4 mam do jutra to mi przedłuży od razu :) - nie dam sie żeby mi wcześniej z macierzyńskiego ciągnęli !!!:)
Wieczorem wylądowałam na kebabie :lol: pyszny był i po tym jak się objadłam to stwierdziłam, że mogę iść rodzić ;) Ale mała stwierdziła,że w brzuchu ma takie smakołyki, a jak sięurodzi to tylko mleko - nie zdecydowała się na akcję ;)

A powiedzcie mi jeszcze kobietki jedno... Otóż mam tyłozgięcie szyjki macicy. Pytałam niby gina czy to ma się do naturalnego porodu... ale on powiedział że nie. Jak leżałam poprzednio na wywołaniu ( tu też fakt, że to było dosć "wcześnie", bo 20tc) to zeszło mi długo bo na 4 dzień i to po baloniku ruszyło. I właśnie wtedy położne cały czas gderały, ze ma te tyłozgięcie... I teraz już sama nie wiem czy to ma się do porodu czy nie??? Może któraś z Was też "posiada" taką budowę - bo wiem na pewno ze nie jest to nic nie normalnego ;)

Tak więc jutro po wizycie dam znać :)

Odmeldować się po weekendzie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #19384 przez mysia-sia
Margolec truskawki były by super, tylko że ja uczulona, a nie będę im robić czegoś czego sama jeść nie mogę:P mój mąż ma ochotę na kluski leniwe, ale nigdy nie robiłam, więc zobaczymy co to będzie:) obiadki ostatnio z moim mężem robiliśmy wyśmienite:) na botwinkę mnie naszło to 3 dni jedliśmy:P ale całej zgrai nie chce mi się czegoś szczególnego gotować:P

mysza u mnie też sę popsuło... od rana słoneczko świeciło a teraz może nie leje, ale pada... chociaż dla mnie to lepiej, bo rześko się chociaż zrobiło:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #19386 przez sloneczko
moga obudzic to prawda, ale na poczatku nie sa takie silne, i powiem Wam bo tak jest bedziecie wiedziec ze sie zaczelo, to jest juz takie uczucie.

aha wlasnie dobra rada dla was porobcie sobie zapasy i zamrozcie, chyba ze ktos bedzie jeszcze w domu tsciowa, mama ze bedzie moga Wam pomoc, bo na poczatku nie macie glowy do gotowania. A jesc od poczatku musicie, po porodzie nie ma sie apetytu i to bardzo, dlatego musicie sie zmuszac musicie,!!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #19389 przez Margolec
hehe..
A u mnie pogoda przepiękna...
skąd jesteście dziewczyny, bo w Łodzi piękne słońce...

A jakbym była uczulona na truskawki to bym się chyba pociachała :woohoo: Takie to pyszne....mniam mniam mniam....
Na leniwe ja się nie piszę,bo biały ser (bleeee) ale botwinka...hmmm...zainspirowało:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #19394 przez mysia-sia
Margolec mniam mniam, ale jak mam pół dnia nieprzytomna z bólu leżeć to wolę nie ryzykować... szczególnie w tym stanie... za to czereśni się doczekać nie mogę!!!!!!!

sloneczko bardzo chętnie bym pomroziła, ale mam za mały zamrażalniczek u siebie... może na obiadki nadal do mamusi będę przychodzić:P poza tym mój mąż ma zamiar nakupować dziś na zapas gotowych obiadków w słoiczkach to coś tam do jedzenia w domu będzie:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #19406 przez Margolec
No to rzeczywiście bryndza. Mnie jakoś czereśnie nie rzucają, a truskaweczki-pychotka. Ale chyba i truskawki i czereśnie odpadają przy karmieniu, co? Jakoś to jest przerażający temat dla mnie. Jest tyle sprzecznych informacji...nie wiadomo kogo słuchać, a wujków i cioć "dobra rada" jest tyle hoho. Nie wiem czy Was też to tak wkurza, ale mnie do szału doprowadzają takie "dobre" rady. No i tak jedni piszą, że nic jeść nie wolno, a drudzy: "jeść wszystko, poza i tu długa lista. Jedni piszą że można jeść brokuły inni że absolutnie nie itd....Ale i tu wierzę w instynkt oby tylko zadziałał jak należy tyle od niego wymagam :blink:

A gdzie reszta??

Wszystkie się już rozpakowywują??




Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #19410 przez sloneczko
mysia no tak jezeli macie takie plany to pewnie, ja zrobilam zapysy i z czego bylam bardzo zadowolona.

do sklepu mam ok 30 min na nogach wiec mnie bylo nie na reke zeby pozniej myslec o zakupach.

mrgolecv widze ze dzis powinnas sie rozpakowac ;) a tu ciszaaaaa. ale nigdy nie mow nigdy czasem w ciagu godziny wszytko moze sie zmienic, a to sie nazywa szybki porod ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #19417 przez alaq
mysza ja też mam tyłozgięcie macicy ale nijak ma się to do porodu.
Po prostu odczuwasz bardziej skurcze w okolicy krzyża i to takie na maxa.
Także nie martw się, wszystko będzie w porządku z porodem.
POzdrawiam

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=7073
http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=13274

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #19421 przez mysia-sia
Margolec ja też nie wiem co z tym jedzeniem podczas karmienia piersią... temat rzeka z różnymi sprzecznymi infoprmacjami, ale mam nadzieję, że teraz w środę się coś trochę rozjaśni:) w końcu o karmieniu piersią będzie na szkole rodzenia:)

sloneczko ja do sklepu mam 5 min ale z maleństwem to z pewnością będzie wyprawa dnia:P chociaż jakby się udało z chustą coś zadziałać.... własnie! dobrze że mi się przypomniało, że miałam do jednej babeczki w tej sprawie napisać:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #19422 przez mysza855
alaq
Dziękuję za pocieszenie :)
Czytałam też w necie na ten temat. Tylko tam też właśnie takie pomieszanie. Bo jedni piszą tyłozgięcie macicy a inni tyłozgięcie szyjki macicy... I czy to jest to samo??? Bo czasem to już się gubię ...

U mnie sie wypogodziło :) Wybrałam się do sklepu - mam nie daleko, ale krzyż mi tak dokuczył , że ho ho... Jeszcze tak nie dał mi nigdy popalić ale odpoczełam i jest ok :)

Ja mam pod względem obiadków po szpitalu spokojną głowę, bo moja mama się tym zajmie :)

A co do jedzenia podas okresu karmienia piersią to ja też głupia już jestem... Jedni mówią tak inni tak.... Chyba najlepiej zapytać położnej...

A ja dziś znów na arbuzie no mogłabym na kg je jeść :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #19426 przez madlen73
Czesc czerwcowki.Ja juz po porodzie.Urodzilam 4 czerwca 3 dni przed terminem sliczna corke.Byla cesarka bo byl problem z dotlenieniemi juz jestesmy w domu.Pozdrawiamy i zyczymy powodzenia.Reszte jutro napisze.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl