BezpiecznaCiaza112023

Majówki 2014

10 lata 1 miesiąc temu #858689 przez danusia87
Mama Mia widzę że Ty jak i ja spac nie mozesz od wczesnych godzin ;) nie wiem co bym zrobila na twoim miejscu ale skoro twój lekarz prowadzący pracuje w jednym ze szpitali warto byloby spytac czy istnieje jeszcze możliwość aby tam rodzic jesli tak to jak najbardziej w koncu on zna przebieg ciazy od początku ;) a swoja drogą dlaczego w PL potrzebna jest polozna po porodzie? U nas ogranicza sie to do porodu i pobuytu w klinice owszem można zamówić sobie położna do aby wpadala do domu ale ja tego nie robilam przy 1 dziecku i teraz w sumie tez nie tylko zastanawia mnie co taka polozna ma na celu ?

Marcyniu bardzo ładny wozek czyżby Tako? Tez mam tako tyle ze brazowy warrior jumper x, po pierwszej córci jest niezawodny ma swietnie skrętne koła i można prowadzic jednym paluszkiem tak glaadko jezdzi nawet w zime bedziesz zadowolona ja bylam...jedyny minus to to ze jest strasznie ciężki. ... (mój)

Karla ciesze sie ze u Was wszystko ok ;) ja tez teraz zaczynam kaszlec i tak strasznie bola mnie wiezadla macicy !!! Musze sie opamietac zażywam juz tantum verde do psikania a na moj katar (najprawdopodobniej alergiczny) pomagają tylko Otriviny 2xdzoennie rano po porannej toalecie i wieczorem przed pójściem spać. ..bo inaczej tragedia dusze sie ciagle...

oleczka marcynia czekam na wieści z wizyt Kochane :*


Jakie plany na dzis Mamusie? U nas ma być ponad 20' dzisiaj wiec na 100% wybiore sie z moja Olivia nakarmic łabędzie na naszym osiedlowym jeziorze wrzuce potem fotke jak bedzie co pokazac hehehe
Wiecie co tak szczerze mówiąc to nie pamiętam czego potrzeba mi do domu z kosmetyków dla dzidziusia tzn. Mam sudocrem 0, 5l z Anglii siostra mi ptzyslala, duzy Bepanten, aspirator, gaziki wyjalowione, kosmetyki do kompieli i po kompieli z Hippa, pampersy podklady nozyczki do paznokci i tak naprawdę nie wiem co jeszcze. ..a moze mam wzystko? Soli fizjologicznej nigdy nie używałam a sol morska do noska mam...hmmm musze jeszze pomyśleć. ..



Mama Aniołka Hannah [*] 3czerwiec 2013

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #858692 przez oleczka331
marcysia-moj jest zielony:)spodziewam sie coreczki, ale chce miec uniwersalny, teraz lato pieknie takie zywe kolory sie prezentują.Z reszta doskonale wiesz ze maja duza gondole podobno 86cm.No i waga tez wazne ze nie sa ciezkie.Niewiem czy bralas 3 w 1 czy 4w1 ja wzielam 4w1 bo moj mężo uparl sie na baze isofix a moze to i dobrze w sumie cena przystępna,a nie musisz meczyc sie z zapinaniem pasow tylko 2 sek klik i zalatwione.A tak to odpinac zapinac pewnie na mnie by spadlo bo trzeba bedzie się na jakis czas na tyl przeniesc :) tylko niewiem czy ty masz tez seville czy ten nowszy model carmello?czy jeszcze tam jeden jest starszy.

Kochane
dzis nocka byla spokojna i dobrze mi sie spalo a obudzilo mnie piekne sloneczko bedzie dzis cieplutko, a jutro podobno jeszcze bardziej.Wiosna pełną parą.

mamma mia mężo został poinformowany co go czeka nie bede się zastanawiać ani minuty chlust i załatwione :laugh:

danusia87 wszystko wyjdzie w trakcie nie ma co za duzo kupowac, niewiadomo czy bedziesz miala czas i sile z wielu rzeczy korzystac wiadomo ze nie zostawisz malenstwa z odparzeniami itd, ale mysle ze te podstawy to chyba mamy.Jeszcze myśle czy masz cos na kolki ale ty jako ze zostaniesz mamusią drugi raz to napewno wiesz co bedzie niezbędne.Apteka zawsze czynna.Kolezanka mowila tylko o maści dla nas na sutki Maltan sie nazywa mowila zebym wziela juz do szpitala bo będzie bolalo.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #858714 przez OlgosAmigos
Ej!przecież miało być dziś słońce! :angry: budzę się,a właściwie jakieś wiertary mnie budza-co już nie wpływa pozytywnie...jeszcze zamiast słońca chmury jak okiem sięgnąć!no nic, mam nadzieję,że się wypogodzi :dry:
tylko brzuch mnie pobolewa jak na miesiączkę,ale może przejdzie... :dry:

Oleczka- też mam bazę isofix tylko do recaro,ale mam nadzieję że się sprawdzi :)

Mamma Mia- zrobisz jak uważasz,ale lekarz jest przy porodzie jak już dziecko wychodzi,a to położna Cię doglada przez te kilka czy kilkanaście godzin,podpowiada jak pomóc sobie i dziecku...a krzywdy to żaden lekarz nie da zrobic ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #858793 przez nati.olsztyn
Hej Kochane! U nas dziś szaro, buro i ponuro za oknem. Właśnie rozwiesilismy z Synkiem pranko - najmniejsze ciuszki dla Małej :-)tylko wizja prasowania mnie przeraża, bo niecierpię tego robić! nastałam się przy suszarce i padam;-) Przeziębienie nie odpuszcza, ale piję herbatki z cytryną i miodem i Prenalen, więc póki co chyba nie jest gorzej, a to już coś;-) Poprałam jeszcze swoje koszule do szpitala, dziś postaram się spakować, może nawet i Małą. Miałabym to już z głowy.

Mnie też brzuch pobolewa jak na @, ale to napewno od tego łażenia i stania.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #858803 przez agnieszka_23
Witajcie, witajcie w ten piękny, słoneczny dzień :laugh:

Marcynia- ja też pod uwagę brałam wózek camarello tylko carera. Kurczę ja sama nie wiem jaki wózek wybrać. Byliśmy zdecydowani na passo, ale już odpuściliśmy go. Więc teraz na tapecie mamy 2 modele tako i ten camarelo.

Mamma Mia- ja bym rodziła tam, gdzie jest szpital. Miałam dokładnie taką samą sytuacje- wybrałam szpital w innym mieście, chciałam rodzić w wodzie. Jednak lekarz mój pracuje, gdzie indziej, więc od kilka tygodni nastawiam się na poród w innym szpitalu. Możesz nie trafić na dyżur swojego lekarza (mój np. jest tylko 2x tydz. po kilka godzin w szpitalu), ale nazwisko jego będzie znane.. Z doświadczenia wiem, że jednak wiele to zmienia. A co do lareta to torba faktycznie fajna :) wózek 3w1 za 1400 zł, więc cena super.. sama nie wiem :(

Danusia- położna mi mówiła, aby nie używać sudokremu, gdyż jest traktowany jako lek.. Profilaktycznie najlepszy jest bepanthen albo nivea, a sudokrem to najlepiej stosować, gdy faktycznie już dziecko ma odparzoną pupcię ;)a gaziki chciałam kupić jałowe 100 sztuk, a tu się okazało, że jałowe są pakowane tylko po 3 sztuki.. paka duża jest tych niejałowych.. można takimi przemywać oczka maluszka?

Oleczka- mogę zapytać ile zapłaciłaś za 4w1? Też mi się marzy isofix.. Dużo będę sama jeździła z Małym, więc to ogromne ułatwienie dla mnie by było. A co do maści na piersi to jeśli dla dzidziusia mamy bepanthen to i na sutki jest dobry, więc to takie 2 w 1. Zmywać do karmienia go nie trzeba.

Nati- ja już spakowałam torbę, ale nie zmieściłam się w 1. Dlatego zmniejszyłam wszystkiego ilości, np. spakowałam tylko 6 szt. wkładek laktacyjnych, 2 koszule dla siebie, 1 opakowanie tych podpasek ogromnych, a większe ilości mąż dowiezie następnego dnia ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #858812 przez agnieszka_23
Mamma Mia- ale Ci odpisałam :D rodziłabym tak, gdzie jest szpital :laugh: haha. oczywiście miałam na myśli- tam gdzie lekarz pracuje !

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #858825 przez oleczka331
Agnieszka 23 wozek zamowilam na allegro kosztowal 1649zl 4w1 razem z wysylką.Nie to zebym namawiala ale gościu ma 4000 pozytywnych komentarzy ani jednego negatywa a to juz swiadczy o dobrej firmie.Co dalej chcialam tylko zebys przyjrzala sie uwaznie opinia tako.Bo ja tez juz bylam na niego zdecydowana, ale okazalo sie ze duzo osob pisze ze spacerowka wywrotna jest mialam kupic uzywany zapytalam dziewczyne powiedziala ze nie bedzie ukrywac ze raz jej sie to zdarzylo w autobusie.Wyslalam mimo wszytsko rodzicow na zwiady jak wyglada bo mieszkam 800km od Polski i na zdjeciach wygladal spoko.To byl tako laret.Okazalo sie ze byl wyplowialy w srodku i na zewnatrz od slonca.Rodzice mowia mi ci dolozymy kup nowy.Mowili tez ze wielka kobyła i ciezki.
No i nie powiem ci jak bedzie z sevilla camarello bo ten wozek jest nowym wozkiem znalazlam moze ze 4 opinie ze jest bardzo fajny ale to nie swiadczy ze bedzie niezawodny.Bo tego nie wiadomo przemawia do mnie cena duzo dodatkow, gondola 86cm to jedna z wiekszych jak nie najwieksza, a przeciez mozna by bylo jeszcze w listopadzie czy grudniu pojezdzic bo zimno bedzie gondola.Podoba mi sie tez wyglad.Jezeli chodzi o isofix wiekszosc aut jest przystosowanych niewiem czy twoje tez ale zwracam uwage.Ja nie chcialam bo w koncu ile te dziecko pojezdzi w tym foteliku ale maz mowi zobacz ile razy trzeba bedzie jechac do lekarza do miasta, mieszkamy na koncu do sklepu tez daleko.No to faktycznie wyobrazilam soebie siebie z tylu sie meczaca i zapinajaca ten pas jeszcze niewiadomo jaki porod a jak cesarka to wez sie tam nachylaj.

To tyle ale sie rozpisalam.Pomysl sobie na spokojnie masz tu linka do mojego sprzedawcy.
allegro.pl/sevilla-camarelo-2014-4w1-baz...isy-i4064779020.html

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #858838 przez agnieszka_23
Oleczka- sama nie wiem co robić, serio ! :( Ja czy tako czy ten to kupię nowy. Chodząc po mieście spotykam wiele wózków tako.. Camarello jest ciut lżejszy (kilo czy dwa od tako), więc teoretycznie też może być wywrotny.. Muszę podjechać jeszcze do sklepu i obejrzeć oba.. Gondola i tu i tu jest taka sama- duża. Isofix mam w aucie, a w foteliku przyjaciółka woziła córeczkę do 13 miesiąca.. więc długo ;) U mnie w sklepie camarello kosztuje chyba 1400, ale bez tego isofixa. Zwariuję przez ten wózek !

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #858841 przez nati.olsztyn
agnieszka Ja się pakuję po raz drugi dlatego musiałam znów prac wszystkie swoje ciuchy, ale mam nadzieję że to już ostatni raz się pakuję. Ja biorę jedną torbę dla siebie i jedną mniejszą dla Małej. No i przygotuję mężowi gotową reklamówkę z rzeczami dla Marysi na wyjście ze szpitala. Taki układ nam się sprawdził przy Dawidzie. :-)

Ja chciałam rodzic w szpitalu specjalistycznym, tak w razie czego, na szczęście się udało. I teraz też mam nadzieję że będę rodzić właśnie tam.


A wczoraj z mężem rozmawialiśmy o jego obecności przy porodzie. I ustaliliśmy, że albo będzie w pierwszej fazie a potem wyjdzie i wróci jak Mała już będzie po tej stronie brzucha:-)( tak zresztą wyszło poprzednio choć plan był inny) albo zostanie z Dawidem w domku a ja myślę że spokojnie dam sobie radę sama- i ta druga opcja wyszła ode mnie, byłabym spokojniejsza jakby Dawid był z tatą:-)no i oszczedzilibyśmy sobie tego zamieszania związanego z zawożeniem D do moich rodziców i oznajmianiem im że właśnie rodze...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #858854 przez patka89
Więc tak Dziewczyny,jestem po wizycie u okulisty nie stwierdzono u mnie przeciw wskazań
do porodu siłami natury także tyle git :)
Teraz zostaje Mi pojechać do szpitala i umówić się z położną :)

Ja w następnym tygodniu planuje już remont i pranie ubranek tak w sumie na ostatnią chwilę to wszystko ale tak wyszło :(
Wszystko będzie świeże na przyjęcie malej :)

Na wózek czekam ale już jest u kuzynek bo One go dla mnie zamawiały :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #858864 przez nati.olsztyn
Dziewczyny, my mamy wózek tako z tym że model lungo. I powiem Wam że ani razu mi się nie zdarzyło żeby choć próbował się przewrócić. Jak dla mnie to jest wręcz bardzo stabilny. Tyle że on ma chyba stelaż na bazie warriora a laret to nie wiem.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #858896 przez oleczka331
agnieszka 23 -najlepiej to jedz do sklepu pojezdzil jednym i drugim popatrz na wszytsko wkoncu masz mozliwosc, zapytaj tez sprzedawce.Isofix mozesz dokupic w kazdej chwili wiec tez sie nie pali:) ja naprawde niewiem jak z tymi tako jest, szukalam jednak opinii i tam wiele osob powtarzalo wlasnie ten sam problem spacerowki i tu chodzi o kierunek jazdy kiedy dziecko jest przodem do kierunku jazdy- ale czy to ma cos wspolnego z ciezkoscia wozka tego niewiem.Sevilla moze okazac sie tak samo malo stabilna.Wiec chyba nie ma reguly.No nic napewno wybierzesz jakis nie masz wyjscia, a moze spodoba ci sie jeszcze inny kto wie.Duzo znajomych ma xlander bardzo sobie chwala, ale on jest duzy i ciezki i mnie to przeraza.No jakis kupic musisz nie zapomnij sie pozielic informacją.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #859131 przez Aguśka88
Witma kochane, przepraszam za długą nieobecność, poprostu nie mam za dużo czasu, ostatnio tez trochę problemów,...ale obiecałam sobie ze na macierzynskim bede czesciej zaglądać, macierzynskie zaczyna mi sie 4 kwietnia.Tearaz mam wolne.... bo jestem zawieszona w pracy.. w poniedzialek sie dowiem czy mnie zwolnia czy dostanę dyscyplinarkę.... ach szkoda gadać....


Trochę Was podczytałam i widzę że już co niektóe mają poprane i poprasowane ciuszki, a ja jeszcze ich nawet nie mam :( Zamówiłam na ebayu 3 marca i do dziś nie przyszły. czekam na do soboty i otwieram sprawe na ebayu. Ale za to mam pokupowane pierdoły typu smoczki, szczoteczka do włósów, kosmetyki, podpaski pooporodowe , wkładki laktacyjne, biustonosz do karmienia itd.

Mały cały czas aktywny , ja mam na plusie 11 kg mam nadzieję ze wiecej niz 16 nie bedzie.

Pozdrawiam dziewuszki :*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #859188 przez meggi27
Uwielbiam taką pogodę jak dzisiaj, słońce świeci, cieplutko, aż chce się wszystko robić i wstyd się przyznać, ale tak dobrze się czuję, że momentami zapominam, że jestem w ciąży, dopóki mały kopniakiem nie przypomni mi o tym :)

agnieszka_23 śliczne te pościele, nie znałam tej strony, na pewno skorzystam, na allegro oglądałam dużo pościeli, ale większość z tymi dużymi zwierzakami mi się nie podoba.

OlgosAmigos nie jestem z Warszawy, więc nikłe szanse, że się spotkamy na porodówce :) a na kiedy masz termin? Ja mieszkam w okolocach Krakowa.

Pozdrawiam wszystkich i życzę przespanej nocy, bo mi się coraz częściej zdarzają bezsenne.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #859251 przez agnieszka_23
Meggi- ja kupowałam jedna pościel ze sklepu agatkaijacek.pl/ a drugą z www.pierwszyusmiech.com.pl/ ;)

Aguśka- trzymam kciuki, aby wszystko Ci się dobrze ułożyło ;)

Oleczka- właśnie te wózki są w 2 różnych sklepach, a tako są teraz dni otwarte więc pojadę i zobaczę jakie mają promocje ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl