BezpiecznaCiaza112023

Lipcówki 2014

10 lata 2 miesiąc temu #849542 przez elmirka_20
Hej Kobietki :)

Z tym mlekiem i cytusami to ja uważam, że wszystko dozwolone tylko z rozwagą. W zimę jedyne owoce, które mamy dostępne to właściwie cytrusy: mandarynki, pomarańcze, grejfruty. Cytryny niezbędne do herbaty przy nawracających przeziebieniach i profilaktyce przeciw nim. Taka pora roku... Mleko - zgadzam się z Marzenką - witamina D i wapń. Nie mozna go wyeliminować. Tu pewnie chodzi o jakieś nadmierne ilości. Dla przykladu - moja koleżanka, która mało piła w ciągu dnia i nie wcinała owoców, gdy dowiedziała się o ciąży nagle zaczęła wpierniczać po kilka cytrusów (akurat byl listopad więc podobna pora roku) i nagminnie zaczęła pić soki warzywne i owocowe typu Marvit (świeżo wyciśnięte). I w kilka dni dostała skazy - na szyji i dekolcie dostała pomarańczową okropną skorupę z krostek - alergia. Ktoś, kto w ogóle nie pił takich rzeczy wcześniej ani nie jadł tylu owoców nagle zaczął zawalać organizm i wyszło co wyszło. Dodam też, że straciła dzidziusia, ale nie wiem co było bezpośrednią przyczyną. Nie smiałam nawet pytać, starszne przeżycie :( Podejrzewam, że lekarz miał na myśli większe ilości spożywanych cytrusów i mleka. Moja mama całą ciążę piła po litrze mleka dziennie (jak jej ktoś upił w domu to był dym :) ) a ani ja ani brat alergii nie mamy :) Wszystko z głową :) Tak mówi znowu mój lekarz :)

Dla jednych coś jest bardziej dla innych mniej wskazane - zależy od danej osoby. Nie ma co wariować ;) Ja sobie nie wyobrażam odstawić mleko i cytrusy, ale też nie pochłaniam tego jakiś znacznych ilości :)

Ggabii, heh :) Ale szał sklepowy :) Ja do Smyka bałam się dotąd wchodzić wlaśnie ze względu na ceny. Oglądałam rzeczy na ich stronie internetowej i mnie zniechęcili, ale fakt -pięęęęękny mają asortyment :)
Dzisiaj sobie pochodzę po sklepach w centrum. W ramach obowiązkowego dziennego spacerku :) Biorę ze sobą listę wyprawkową i pooglądam te cuda :) Jednak kupię większość rzeczy przez internet bo ceny... Nie do porównania! :)

Miłego dnia Kobietki i zdrówka dużo dla Was i dzieciaczków :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #849564 przez wiolcia1004
Witam dziewczyny! U mnie pogoda niezaciekawa bardzo tesknie za słońcem:) Co do mleka i cytrusów to juz sama nieiwem :( spytam mojej lekarki. Szczerze przyznam ze macie racje co do cen na allegro a do cen sklepowych jest roznica i to wielka i wiekszy wybór:) a zestawy ubraniowe sa boskie poprostu super słodkie:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #849608 przez gabi28
Dzień dobry.

Agni,mi dzisiaj położna powiedziala,żeby pic dużo plynów przy niskim ciśnieniu-i wcale nie chodzi o kawe,herbate..tylko o zwykłą wodę.

Niestety moja wizyta u lekarza nie była taka różowa-od niedzieli pobolewał mnie brzuch,a wczoraj wieczorem to już bardzo. Gin kazała mi leżec przez dwa dni,brac 3razy dziennie po 2 tabletki magnezu i nospe.jak nie przejdzie to w czwartek mam się zgłosic w szpitalu. aa.. i mam lekką anemię.
w poniedziałek idę na usg i mam nadzieję,że do tego czasu będzie juz wszystko dobrze.Póki co podbrzusze boli,chwilami nawet bardzo.. uciekam zatem leżec.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #849612 przez Magdalen
Gabi28 oszczedzaj sie duzo bo to nie zarty. ;( Napewno bd wszytsko dobrze tylko wypoczywaj .;D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #849713 przez Agnilla
Gabi, no to polozna powiedziala Ci to co ja uslyszalam, ze pic wiecej :/ poszlam na drzemke to sie obudzilam, znowu cisnienie spadalo grr
lez kochana lez, tylko na siku wstawaj :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #849870 przez marzena25
Dziewczyny skoro o magnezie mowa w jakich dawkach bierzecie tzn ile mg magnezu na dobę?

[link=http://www.suwaczki.com/] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #849888 przez Agnilla
ja biore do 2 tabletek na dobe, a mam kolezanke co brala 3 na dobe...choc przyznam bez bicia, ze ost nie biore w ogole bo zapominam, ale czuje sie dobrze :) musialabym zobaczyc ile mg ten asmag ma

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #850060 przez staślubania
Cześć :)

Macie rację, trzeba pić mleko, jeść cytrusy, tylko w zdrowych ilościach :blink: Mój syn Piotr nie jest alergikiem, choć w ciąży jedno i drugie było obecne w mojej diecie.
Picie wody w ciąży jest bardzo wskazane, w pierwszym trymestrze najwięcej, w trzecim trzeba troszkę zmniejszać. Zresztą to zrozumiałe,co 10 minut trzeba by było biec do łazienki, bo większość miejsca w brzuszku będzie zajmował nasz słodki lokator :laugh:

Przyznam szczerze Agni, że ciśnienie to najlepiej mi podnosi mąż ;)

marzena25,pisałam że kupiłam lovelę, ponieważ tak zaleciły mi położne i pani doktor ze szpitala, w którym będę rodziła. Byłam na małym rozeznaniu i porozmawiałam sobie z nimi :)

magnezu nie biorę na razie, bo zestaw witamin i minerałów, które stosuję rano wystarcza mi w zupełności

gabi, leż w łóżeczku, czytaj przyjemne książki, oglądaj komedie romantyczne, daj się rozpieszczać, staraj się myśleć tylko o tym co dobre:) WYPOCZYWAJ :)
Mnie wczoraj też brzuch pobolewał, ale krótko

Dziś szaro buro i ponuro... ale co tam
:kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #850064 przez malgorzatawalak
hej dziewczyny :)
u mnie ciemno, szaro i buro :( nie chce się nic robić :( a muszę dzisiaj wyjść na miasto pozałatwiać parę spraw i jak mnie się nie chce :dry:
mnie też ostatnio trochę pobolewa brzuch szczególnie wieczorami ale nie jest to ból jakiś ciągły tylko jakby takie ukłucia w pachwinach i podbrzuszu. są do wytrzymania więc raczej nie panikuję :) mam wielką nadzieję że ze mną i małym wszystko będzie ok do końca ciąży i będę zmuszona iść do szpitala dopiero na poród :)

ja biorę jedną tabletkę magnezu ale jeszcze do tego biorę witaminy dla kobiet w ciąży więc jak dla mnie to chyba starcza :) choć często drętwieją mi ręce :(

życzę wam miłego dnia :)


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu - 10 lata 2 miesiąc temu #850080 przez marzena25
Powiem wam że mnie też kilka razy tak w podbrzuszu bolało ale wzięłam magnez położyłam się i przeszło zauważyłam że działo sie tak jak np długo siedziałam albo chodziłam. A jeśli chodzi o ten magnez to znaczenie ma tutaj dawka magnezu w mg bo można brać 3 asmagi dziennie albo jeden chela mag b6 i dawka jest ta sama. Pytam was bo czytałam że w ciąży zwiększa się zapotrzebowanie na magnez do 300 mg. Ja biorę 3 asmagi forte to wychodzi ok 100 mg magnezu

[link=http://www.suwaczki.com/] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #850092 przez Magdalen
Hey ;D
U mnie slonecznie ;D
Piekna pogoda sie zapowiada ;D A ja mykam na wieś pooddychac swiezym powietrzem ;D Dzis chyba caly dzien na dworze spedze;D aaaj ;)
a ja magnezu nie biore jedynie to co mam w moich witaminkach ;D
Dzis Popielec jak sie nie myle ;D Duuuzo rybek zjesc ;D PA ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #850097 przez Ewa1001
Cześć Dziewczyny :)
u mnie też dziś szaro i ponuro.
Mnie też przez ostatnie dwa dni pobolewał brzuch, zwłaszcza po tym jak dużo chodziłam. Wzięłam wtedy nospe o położyłam się i ból przeszedł. Dzisiaj już nie czuje bólu.
Gabi leż i wypoczywaj :*
Odebrałam wczoraj moje wyniki krwi i moczu. Krew wyszła okropnie, większość poniżej albo powyżej normy :( Ale na razie nie panikuje, po ponoć niektóre wyniki kobiet w ciąży odbiegają od normy. Do lekarza rodzinnego idę dziś na 18:20 więc zobaczymy co powie na te wyniki.
Ostatnio cały czas mam apetyt na galaretkę :) Właśnie się nią zajadam :)

Miłego dnia :*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu - 10 lata 2 miesiąc temu #850099 przez Agnilla
dzien dobry :) niby zapowiadaja slonce, ale ja go za oknem nie widze ;)
co do proszkow, ja kupilam jelpa i plyn do plukania tez, a tylko dlatego, ze trafilam na promocje i byl w cenie loveli :) czesto zagladam na ta strone promobaby.pl
a w popielec, to post jest? ;) ja zjadlam juz mega pyszna bule z szynka i parowke...:P
Ewa, u mnie w lodowce stoi galaretka z truskawkami, juz nie moge doczekac sie drugiego sniadania ;) daj znac co Ci lekarz powiedzial

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #850150 przez elmirka_20
Witam, witam :)

U mnie za oknem .... hmm... Ciężko stwierdzić :) Niby ładnie, ale jakoś tak szaro-buro na horyzoncie. Nie powstrzyma mnie to jednak przed spacerkiem :)

Gabi28, ja dużo w ciąży leżałam, miewałam i nadal miewam takie bóle brzucha (kłujące, u dołu podbrzusza lub po bokach macicy) i jak siądę choćby opieracjąc się o oparcie by nie cisnąć brzucha, albo położę to mi przechodzi. Fakt, jest to uciążliwe szczególnie jak wyjdę na dwór bo wtedy się boję (czasem tak kłuło, że nie mogłam się ruszyć, przeszywające to kłucie), ale jakoś gorzej się nie robi i na szczęście do szpitala iść nie muszę. Mam jednak dużo się oszczędzać, nie dźwigać więcej niż 1,5 kg (czyli praktycznie nic).
Mam nadzieję, że Tobie również nic się nie pogorszy a wręcz szybko Ci przejdzie, żebyś mogła chodzić sobie na miłe spacerki i po sklepach dla maluszków :)

Agnilla, tak, Popielec co ścisły post a wczoraj kupiłam pyszną szynkę i teraz się ślinie jak otwieram lodówkę i mam ja przed oczami :/ :) Na szczęście miałam zrobiony twarożek ze szczypiorkiem na chleb to jakoś przetrwam :) Zaraz wpadnę w wir mycia wiecznie zalegających w zlewie garów i spadam na spacer :)
A na obiad ruskie pierogi :)

Ja nie biorę nic innego jak witaminy Prenatal + DHA. Na razie - odpukać - nie łapią mnie skurcze w girach ani nie biorę nospy na bóle brzucha - przetrzymuję te kłucia. Nie są długie :)


Miłego dnia Mamusie !!! :) I dla Waszych dzieciątek - niech się nam ładnie w brzuchach pobawią, żebyśmy je czuły i wiedzialy że z nimi wszystko w porządku :)

P.S. Czy ma któraś z Was opinię na temat laktatorów Avent i Tommee Tippee? Znalałam na allegro fajne ceny tych laktatorów i zestawów butelek tych firm i chciałam już kupić butelki takie jak laktator ale nie mam o nich pojęcia. T.T. mnie kusi kształtem butelek łatwych do chwytania, ale nie wiem czy mają uniwersalną szerokość ryjka, żeby potem inne smoczki dpkupywać...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu - 10 lata 2 miesiąc temu #850161 przez jakasse
najlepsze laktatory to MEDELA.

jesli chodzi o butelki i avent i TT ma OK - tylko muszą byc oryginalne, a nie podróbki w dobrej cenie z allegro ( te przeciekają np )

Co do laktatorów - avent, ma slabe opinie bardzo.

jeśli chcesz karmić na przemian piersią i odciaganym pokarmem to polecam butelke MEDELA CALMA- jest droga, ale najlepsza dla malucha, mleko mu samo nie leci ze smoczka- musi sie napracować jak przy piersi, przez co nie rozleniwia się bo i tu i tu leci mu tak samo :) Do tego nie ma kolek, bo nie nałyka się powietrza.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl