BezpiecznaCiaza112023

Mamusie pazdziernik 2014

10 lata 1 miesiąc temu - 10 lata 1 miesiąc temu #861643 przez agniesia1604
srenka_918 ale fajny brzdąc...:P
Ślicznie się ułożył (będzie chłopiec!!!!):P ( zartuje:P )
EDIT: Zabij mnie ale gdzies czytałam że niskie NT wskazuje na chłopca:P a tu 1,5:P :P


Marza - oj jak ja mam ochotę na wieś maca... i powiem szczerze ... kurrrr jade dzis na zakupy i pójdę na tego wieśmaca bo za mną chodzi już od 2-3 tygodni!!!:)
Apropo rozstępów... smarowałam brzuszek od pierwszego miesiąca po 2-3 razy BIO OILEM (drogi i ponoc działa cuda) ... cóż dostałam takich wielkich rozstępów ze masakra.... jeden wielkości 20 cm i szerokosci nawet do 1,5 cm ... i takich kilka krech i sporo małych ...
Niestety zadne specyfiki nie pomogły i jesli masz skłonność do rozstępów to musimy się z tym faktem pogodzić ja po porodzie smarowałam jeszcze 3 miesiace ale jednak krechy pozostały i teraz to wygląda jak blizny... podejrzewam ze jak będzie brzuszek duzy to i te rozstępy będą bardzo brzydko wyglądały ... no ale co zrobisz....NIC
Mogę Ci powiedzieć że gorszego brzucha od mojego nie będziesz miała :) bo mój to bije wszelkie rekordy :) I możesz się pocieszać tym że Twój nei będzie na bank taki zły :P
A jesli jesteś młoda to i rozstępów nie będziesz miała:) ...Ja niestety ponad 30 na karku i juz skóra nie taka elastyczna:)
NAJWAZNIEJSZY zdrowy maluszek:)



Co do Wagi... mam nadzieje ze max 9 kg przytyję w tej ciązy a schudnę zas 20 ... i to tak by do 55 kg pykło i byłabym ZADOWOLNIONA!!!:)
Ale cos mi gdzies sie obiło o uszy ze w drugiej ciąży nieco więcej się tyje ( jesli krótki czas pomiędzy ciążami ) ... ale tez nie znalazłam na to potwierdzenia:) ... Na bank będę jadła wszystko to co jadłam w tamtej ciazy i NAWET truskawki tak jak wtedy... masakra ile to ja truskawek wciągnęlam w poprzedniej ciaży.... aż puchłam!!!!:P Ponoć uczulają:P a tam! .... OOOO oscypka w sobotę zjadłam ale koziego ... bo koziego ponoc można ? Cholera wie:P teraz to chyba juz wszystko mozna:P byle by nie surowych mięs , ryb i serów plesniowych:)

Ach naszła mnie ochota na arbuza:P :) I zaś zachcianka... też tak macie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu - 10 lata 1 miesiąc temu #861714 przez aneczka25
malvi tak wiem tylko właśnie myślę jak to rozwiązać
munkki idę jutro do Gina, pokażę mu wyniki wszystkie i pewnie zleci mi dodatkowe badania, bo z poprzedniego ginekologa rezygnuję z racji płatnych badań i braku rozmowy ze mną. Mam nadzieję że ten jutrzejszy mnie wysłucha.
agniesia1604 tylko ja jestem taka, że martwię się że dziewczyny w pracy zostaną same i nie dadzą rady :(
a co do BIO OILU to też mam ale czytałam żeby dopiero od 2 trymestru się nim smarować-ale teraz mnie zasmuciłaś bo też mam skłonności do rozstępów więc pewnie będzie tragicznie i BIO OIL nic nie da:(
Marza co do obrączek my robiliśmy ze starego swojego złota i zapłaciliśmy 400 zł tylko za przetopienie, ale wszystko robiliśmy u pana, który ma swój mały sklepik i wszystko robi sam i jeszcze grawer i pudełko dostaliśmy za darmo bo ceny Apartu, Schuberta itp nas powaliły, więc nie polecam :)
srenka_918 ale cudo! a ja swojego orzeszka widziałam ale nic nie dostałam do ręki:(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu - 10 lata 1 miesiąc temu #861722 przez marzenap
cześć dziewczynki :) u nas też brzydka pogoda nie pada ale jest pochmurno i zimno brrr nie lubię takiej pogody :angry: :angry:

ja na genetyczne idę w czwartek na 13 :huh: boje się jak nie wiem więc trzymajcie kciuki dziewczyny na pewno zdam relacje :laugh:
hehehe a ja dzisiaj dostałam pierwszą paczkę pampersów tych malutkich :laugh: na pewno się przydadzą są juz schowane w szafie a wy juz coś kompletujecie czy to jeszcze za wcześnie? :unsure:

srenka śliczny dzidziuś :kiss: :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu - 10 lata 1 miesiąc temu #861757 przez srenka_918
To się pochwalę że mam wyrawkę gotową ;) Ha ha ;) Wszystko do 3 miesiąca mam uniseks, przeważnie zielone ;) Tylko jeden becik będę musiałą wymienić, bo go najbardziej lubiłam i przez to rzep już nie trzyma ;) Pampki Jedynki też mam jedną paczkę, bo pawełek bardzo szybko wszedł w Dwójki, może 2 tyg był w małych... A do szpitala tym razem planuję kupić pampki z wycięciem na pępek, bo położne i nie tylko czepiały się że nie wycinałam...

Agniesia ja się nie obrażę jak będzie chłopiec, nawet tak dziś na USG jak widziałam jak szaleje stwierdziłam, że musi być chłopiec ;) A niskie NT może i rzeczywiście świadczy o chłopcu? Paweł miał identyczne ;)

Ostatnio męczą mnie bóle pleców i czasem łapie mnie rwa... Gin polecił pas podtrzymujący brzuch i plecy, co o nim myślicie? Warto się w to pchać? CZy mogę jeszcze bardziej zaszkodzić? Bo po tym mięsnie wiotczeją...

Aha! Któa to pisała, że jak się jest młodym to rozstępów nie będzie?????????????????? 22lata to chyba nie starość.... A mam brzuch przeorany... I te gówna od kilku dni zaczynają się sine robić... Smarowałam się od 8tc i wyskoczyły mi w 21tc po pobycie w szpitalu... Bo miałam już wtedy tak ogromny brzuch że lekarze myśleli że ja już do porodu no i chwaliły mnie położne że taki duży już i rozstępu ani jednego... Jakaś musiała zły urok rzucić zazdrośnica...
Uwaga: Spoiler! [ Kliknij, aby rozwinąć ]
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #861761 przez marzenap
Wlasnie czytam na fejsie ze odeszla ta Kasia Markiewicz z the voice of Poland biedna [*] :( :( :( masakra aż się poryczałam :( :( :( :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #861776 przez Ania86
Cześć :)
Aneczka, witaj :)
Srenka, śliczny dzidziuś i najważniejsze że wszystko w porządku. Super że wyprawka już gotowa, ja już nie mogę się doczekać żeby zacząć kupować.
U mnie weekend też minął fajnie, pogoda dopisała więc posprzątałam trochę koło domku, nawet była już pierwsza w tym roku kiełbasa z grila :)
Ale dziś już od południa zimno i pada :/
Co do zachcianek to u mnie się chyba zaczyna, ale głównie na jakieś fast foody niestety :/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #861796 przez motylek05
Witam się z pracy :)
Pogoda okropna :/ i ja dziś mam okropny humor :/
Srenka slicznosci ..... Ja swojego groszka dopiero za tydzień zobaczę,ale juz nie mogę się doczekać ... A co do pampersów to ka poprostu podwijalam z przodu tak żeby pepek nie chaczyly :)

Co do wyprawki to ja też mam pewnie większość rzeczy :laugh: tylko odgruzowac trzeba wczesniwj. Ja po corci nic nie sprzedawalam tylko chomikowałam :lol:

Ja też należę do posiadaczy rozstepow :( buuuu :( mam na brzuchu drobne ,ale dużo... Żaden krem cud mi nie pomógł ... A zresztą przy 22kg na plusie to co ja się dziwię .... Co do wieku to się nie zgodzę bo pierwsze rozstepy pojawiły mi na pupie w wieku 15 lat :dry:

Ania moje zachcianki to też fast foody :dry: :laugh:

Mój Aniołek 11tydz [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #861806 przez pauletta
Mogę dołączyć ? 23 pazdz. Termin porodu. W srode wyczekiwana wizyta.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu - 10 lata 1 miesiąc temu #861899 przez srenka_918
Pauletta witaj ;)

Motylek no właśnie ja też podwijałam i położne wszystkie jak jedna krzyczały przy każdej wizycie, że to ciśnie bobasa, że w każdej chwili może się owinąć i naderwać pępek, lub nie daj Boże pępek może od tego zgnić! Ja to miałam tak ich dość... Że już po kilku ich krzykach szłam do ich dyżurki po nożyczki i wyciełam dziury a wtedy pampki się kruszą i jest dużo gorzej... One takie przewrażliwione że szok, bo gdzie od pół godz papersa na pępku ten zgnije... A dłużej by na pewno nie był, bo łaziły jedna za drugą całymi hordami i jak ja bym nie zauważyła wcześniej przykrytego pępka, to one owszem ...

Ja z zachcianek... Hm sok pomidorowy, ale nie z kartonika, bo te wszystkie mają sól, a mi się rozchodzi o słodycz pomidorów ;) Jak widzę arbuza to aż mną telepie ;) I gotowane jajka na miękko jadłabym non stop!!!!

Ja po Pawełku też nic nie sprzedałam, choć niektóre rzeczy mnie denerwowały, to się chciałam ich pozbyć ;) Ale mimo wszystko, mam wszystko ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #861903 przez pauletta
Jesz jajka na miekko? Mnie az trzesie za takim jajem ale boje sie toxo :-) w srode mam wizyte, czekam jak na zbawienie bo sie stresuje.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu - 9 lata 4 miesiąc temu #861909 przez julka
.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #861921 przez pauletta
Ja bym chciala cos pokupic ale jakos tak mnie powstrzymuje cos ze za wczesnie... I tak bede spokojniejsza po srodzie. Teraz mam tez etat wieczornych mdlosci :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #861929 przez agniesia1604
srenka_918 mam to samo:) ... A nawet chyba gorsze :P :)
Taką mamy urodę widocznie ... mój mąż mówi że i tak kocha moje fałdki:)
BLA BLA BLA:)
A NT mój Staś miał identyczne 1,5:)


pauletta
w poprzedniej ciaży nie jadłam w ogole jajek! BŁĄD ... przypłaciłam po porodzie ALERGIĄ na jajca:(((( masakra... non stop uczulenie kiedy zjem jajko ...
W pupie teraz będę jadła jaja - są zdrowe ...
Dawno nie słyszałam o przypadku salmonelli , poza tym myję jajka przed włożeniem do wody i zagotowaniem :)
Jak sie nie boicie jedzcie...Ja już się nie boję - bo cierpię ... mam schodzącą, pękającą skórę na dłoniach... i to wina jaj! Wrrrr:P A Staś wyssał ze mnie to uczulenie i również jest alergikiem na jajco :(

WYPRAWKA
Zacznę kompletować tak 35-37 tydzień:) ...Wiele rzeczy mam bo w sumie 8 miesięcy temu rodziłam Stasia:) ... większość ciuszków koloru niebieskiego, zielonego, kremowego, bialego i żółtego:P UNISEKS:P ale Staś lipcowy i miał większość ciuszków nakupowanych na ciepłe dni ...więc czeka mnie zakup ciuszków na chłodne dni np: body z długim rękawkiem i spodenki i półśpiochy ...tego będzie mi na bank brakowało:) a także wyjściowych ciuszków na zimę bo również te które obecnie mam to będą za duże :)
Pampersy - kupię pampersy 1 do szpitala i będę częsciowo wprowadzała dadę:P) ... Obecnie stosuję DADY w dzień a na noc i drzemki popołudniowe Pampersy.
W sumie mam gdzieś listę - jak dojdziemy do zakupów to Wam wkleję co potrzeba w sumie ... i też wykreślę kilka rzeczy :P
Na początek wyprawka to okolo 3000-4000zł :) z wózkiem , fotelikiem i łóżeczkiem ... i t d:)
Myślę że teraz zamkniemy się w kwocie 1000zł - bo już nawet łóżeczko turystyczne mamy w którym będzie spał Staś...:P

____________


A dziś zjadłam WieśMaca:)))):P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #861945 przez Marza
Dziewczyny obraczki kupione :-) koniec stresu ;-)

Tymi rozstepami jestem bardziej przerazona haha a ze biooil nie pomogl to jestem w szoku, bo tez go posiadam i szkoda zmarnowanej kasiorki. Co bedzie to bedzie :-)


Wyprawki nie mam, a co najlepsze ani jednej rzeczy jeszcze dzidzi nie kupilam. Mimo iz kusi strasznie. Panuje tu u nas przesad ze kupowaniem rzeczy dla nienarodzonego dziecka mozna zapeszyc i przyniesie to nieszczescie. Poczekam chyba z tym do 3 trymestru ;-) chociaz czas pokaze ;-)

Fajnie ze piszecie o tych pepowinkach. Dobrze wiedziec :-)


Dobranoc kochaniutkie :-*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #861950 przez pauletta
My lózeczko, wózek myskimy kupić uzyeane. Za kilka stowek w super stanie ludzie chca sprzedac. Ciuszki- zawsze jacyc znajomi pidrzuca,czesc sie kupi nowych. Moje kolezanki mimo ze stac ich bylo duzo kupily w szmateksach, dobre jakosciowo :-)
Wlasnie mnie dopadly nudnosci. Ehhhh

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl