BezpiecznaCiaza112023

Mamy Kwietniowe 2015;)

9 lata 6 miesiąc temu #935517 przez Anabelle
Hehe Nika ja mam to samo, w pierwszej ciąży to chodziłam na warsztaty, wykłady, zrobilam 2 szkoly rodzenia, chodzilam z mezem na usg itd co tydzien czytalismy sobie jak rozwija sie dzidziuś, a teraz przebieram nogami, żeby juz bylo boże narodzenia, sylwester, pozniej szybko zleci w lutym mam urodziny, a w polowie marca powinna byc dzidzia :P
Może to dlatego, że jak ma sie juz dziecko to się wie, że jest fajniej jak juz jest na swiecie :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #935533 przez klauduska89
Ja w pierwszej ciaz tez mialam inne podejscie, caly czas cos czytalam o maluszku, o ciazy, jakies gazety, ksiazki, bardzo to wszystko przezywalam. Teraz juz wiem co i jak i bardziej na luzie podchodze do tego. Juz nie moge sie doczekac kwietnia i nowego czlonka rodziny w domu ale i bardzo obawiam sie jak moj synek zareaguje na malenstwo, na to ze mamusia nie jest juz tylko jego na wylacznosc i ze musi dzielis swoja energie a przede wszystkim czas pomiedzy dwoje dzieci. ..Dawid to straszny przytulas, ciagle by chcial aby go calowac, brac na kolana, przytulac i napewno bedzie to dla niego duze przezycie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #935612 przez Nikaa
Anabelle też tak to sobie tłumacze - że ja wiem jak to jest jak dzidzia jest na świecie :P :P :laugh: ja już też myślę jak to będzie na Boże Narodzenie z taaaakim sporym już brzuszkiem :laugh: a w przyszłym roku jakie święta będą mega gwarne :P bo bardzo wesołe są już teraz z Mikusiem - mam wrażenie, że gdy są dzieci to święta nabierają dodatkowego takiego "blasku" :)
klauduska89 mój też uwielbia się tulić ba od paru dni jeszcze bardziej niż zwykle i zasypia na mnie taki mocno wtulony jak mis koala - wcześniej wystarczyło potrzymać go za rączkę - zastanawiam się czy jakiś skok rozwojowy czy jak to się śmieje mój mąż przeczuwa konkurencje
Dla mnie najbardziej niesamowite przy Mikusiu, że taka mała kruszynka dawała i do dziś daje, tyle, że już nie kruszynka a kawaler , tyle radości i pozytywnych emocji całej rodzinie - nie tylko nam ale naszym rodzicom, naszemu rodzeństwu, dziadkom itd. :P
ale się dziś rozpisałam :P

Nasz Mikołajek :)

Nasz Leonek :)

:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #936089 przez olga85
Klauduska ja w pierwszej ciąży nakupowałam mnóstwo książek o dzieciach i wychowywaniu w ciąży to jeszcze jakoś to się sprawdzało ale jak doszło do wychowywania dzieci to w ogóle nie miało to u mnie racji bytu, jedyne co z nich brałam to kiedy i co dziecku można podawać do jedzenia a tak to nic. Niestety ta ciąża jest dla mnie trudniejsza, w pierwszej biegałam prawie do samego końca do pracy a teraz juz na L4 siedzę, bo nie jestem w stanie pracować

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu - 9 lata 6 miesiąc temu #936094 przez Anabelle
Klauduska Antek jest taki sam. Uwielbia siedzieć na kolanach, przytulać się, trzeba się z nim bawić, zasypia tylko jak się go mocno przytula i z nim leży itd ;) Ale jak robiliśmy ogniska i przyjeżdżały szwagierki z dziećmi to w ogóle nie był zazdrosny że mi któreś dziecko na nogach siedziało więc nie ma się co martwić na zapas tym :)

haha wtulony jak misiu koala - dokładnie ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #936124 przez sun333
A ja siedzę u teściów. Zimno jak cholera, pogoda pod psem nawet nie ma gdzie wyjść do tego popsuł nam się samochód i już całkowicie jesteśmy uziemieni :/

Jakby atrakcji było mało mam opryszczkę na ustach. Zapomniałam wziąć z Warszawy Heviran który przepisał mi ginekolog i dzisiaj się motalam żeby go zdobyć bez recepty. Jak pojechalam na pogotowie to lekarz nie chciał mi dać recepty i odeslal mnie do przychodni. Ale na szczęście babeczka w aptece okazała się ludzka i sprzedała mi go bez recepty.

Mimo że nie jest to pierwszy raz kiedy mam opryszczkę to i tak boję się żeby dzidziusiowi nic się nie stało :(

A wy mialyście może taki problem w ciąży?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #936160 przez klauduska89
Sun333 ja w ciazy mialam kilka razy opryszczke, do tego podczas porodu bylam przeziebiona i caly noc mialam w opryszczkach, malemu nic cale szczęście nie bylo, nie zarazil sie.
U nas od kilku dni taka okropna pogoda ze wyjsc na dwor to nie lada wyzwanie, wieje wiatr straszny a do tego zimno jak cholera, dzis caly dzien 3 stopnie. Byle do wiosny...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #936272 przez kaikai
Czytałam że opryszczka narządów płciowych jest niebezpieczna dla dziecka, a na ustach to dużo dziewczyn ma i nic się nie dzieje.

Dziewczyny czy mi się dziś zaczyna drugi trymestr,bo zaczynam14 tc, czy dopiero za tydzień jak skończę 14 tydzień :huh:

Czuję się już bardzo dobrze jak na to co było :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #936275 przez klauduska89
kaikai rożnie się liczy te trymestry, ja założyłam sobie że II zaczyna się jak się skończy 14 tydzień :) Fajnie że już dobrze się czujesz bo nieźle Cię wymęczyło na początku.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #936294 przez Anabelle
kaikai na jednym stronach piszą, że 2 trymestr od 12 tc na innych że 13 tc na innych że 14 tc. Jak zapytałam się kiedyś gina to stwierdził że to jest orientacyjne bo generalnie usg genetyczne kończy 1 trymestr, miedzy 12-14 tc w zależności od owu i zapłodnienia jest wykształcone całkowicie łożysko i tym samym przechodzi sie w bezpieczniejszą dla dziecka fazę 2 trymestru. Ja sobie mówiłam, że jak jestem po genetycznym i wszystko jest ok to żegnam I trymestr :P Lepiej mi było na sercu jak sobie mówiłam, ,że to 2 trymestr :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #936329 przez klauduska89
Jejku u was tez tak zimno? U nas dzis piekne slonce a na dwor musialam zalozyc zimowa kurtke a malego szczelnie kocem oowinąć tak zimno. Apropo kurtki, macie juz cos na zime upatrzone?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #936343 przez agania123
Co do kurtki na zimę to w zeszłym roku kupowałam płaszczyk i jeszcze śmiałam się do męża, że on to się nawet na ciążę nadaje bo jest taki rozkloszowany ( nie planowałam, że będę w ciąży ) i w ten oto sposób sprawę mam załatwioną :P jak coś to będę tylko guziki przesuwać :P Ja też powiedziałam sobie, że to już drugi trymestr się zaczął, ale niestety mdłości wieczorne nadal mnie męczą :/ a moja podyplomówka stanęła na spisie treści i czeka na czas i wenę. Coś ostatnimi czasu słabo u mnie z organizacją :/ a do tego Natalkę znów coś rozkłada. Masakra jakaś.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #936391 przez olga85
agania123 to Ci się udało z płaszczykiem :)

swoją drogą ciekawe czy ja się wcisnę w swoja kurtkę zimową

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #936393 przez Anabelle
ja mam kurtke zimową, płaszczyk z ciąży z Antkiem. Nie jest mega urodziwy, o rozmiar większy, ale Antka rodziłam w kwietniu, teraz bede rodzić w marcu więc całą jesien i zime w nim przechodzę :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #936566 przez klauduska89
Witam w ten paskudny zimny dzien. Jak tam plany na weekend? Moj maz w pracy ale po poludniu jak wroci wybieramy sie w gosci aby tsk ciagle w domu nie siedzieć. Jakis czas temu byl temat opryszczki i mnie paskudna dopadla :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl