BezpiecznaCiaza112023

Mamy Kwietniowe 2015;)

9 lata 5 miesiąc temu #937653 przez Pisklak
Chciałam się przywitać...

Witam wszystkie, przyszłe Mamy Kwietniowe :)
Dopiero co się zarejestrowałam, ale chciałabym dołączyć i cieszyć się tym okresem w grupie:) Tym bardziej, że jednocześnie mieszkam za granicą, mąż dużo pracuje, a znajomych NIEwiele....

Pozdrawiam,

Pisklak, a tak naprawdę Asia.
:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #937654 przez sun333
Hej Asia ;)
Serdecznie witamy w kwietniówkach :)
Który to tydzień? Na kiedy masz termin? Znasz już może płeć :)
Masz rację w grupie zawsze raźniej. To twoja pierwsza ciąża czy masz już jakiegoś bąbla na koncie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #937656 przez Pisklak
Według mojego ostatniego USG dziś zaczynam 18 tydzień:) Termin mam na początek kwietnia 2-5... ale wiadomo, że może okazać się zupełnie inaczej;)
Nie wiem czy to możliwe, żeby wiedzieć tak wcześniej, ale kiedy miałam ostatnie badanie (13tyg 4dni) pan dr powiedział, że WYDAJE mu się, że dziewczynka:) Nie powiedział tego z pełnym przekonaniem, ale procentowo...tak na 90%. Kolejną wizytę mam 15 listopada, a więc będzie to 20 tydzień, zobaczymy czy się potwierdzi:)

To moja pierwsza ciąża, dlatego wszystko przeżywam, obserwuję, sprawdzam... bo nie wiem, czy to co czuję czasami jest normą, czy powinno być inaczej.

Przy okazji może Was zapytam, ja od jakiegoś czasu..powiedzmy ponad tydzień czuję czasami taką Gulkę/Kulkę... szczególnie kiedy leżę, najczęściej leże na lewym boku i czasami na plecach... I ta gulka tak sobie lubi wędrować... czasem ją czuję po prawej stronie nad pachwiną, czasem po środku brzucha, pod pępkiem(szczególnie nad ranem) No i tak się zastanawiam czy to normalne, czy któraś z Was też coś takiego czuje czasami?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #937669 przez kaikai
Witaj Asia :)

Ta gulka to może dziecko ? Glowka, albo pupka :)

Ja wczoraj coś czułam na dole, ale chyba za wcześnie na ruchy, pewnie to moje jelita ;)
Ale już nie mogę się doczekać kiedy poczuje tak, że będę wiedziała, że to dzidziuś :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #937672 przez Pisklak
Witaj:)

A u Ciebie który to tydzień?:)

No właśnie, wszystko dobrze jeśli to Dzidzia... tylko zastanawiam się czy to aż tak można czuć na tym etapie. Jeśli tak to jestem super szczęśliwa:) Zapytam i tak lekarza. W sumie Dzdzia jest już stosunkowo duża...te 13-14cm to już COŚ:) no nie oszukujmy się..;)... Oooo.. właśnie chyba znowu poczułam delikatne kopniaki:) może domaga się jedzenia:) wow... niesamowite są te smyrnięcia od środka <3 <3

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #937681 przez kaikai
Pisklak u Ciebie to już na pewno ruchy dziecka. :)
Ja kończę 14 tydzień, więc to jeszcze wcześnie, ale u mnie to kolejna ciąża, więc też wcześniej czuję się ruchy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu - 9 lata 5 miesiąc temu #937915 przez km
hej dziewczyny przyjmiecie jeszcze jedna mamuśkę :) też mam termin na kwiecień a dokładnie 1 kwietnia :) , właśnie dzisiaj zaczęłam 19 tydzień. Mam juz jednego brzdąca 2 letniego Kacpra, mieszkam i pracuje w Anglii, są tu jeszcze jakieś mamuśki zagraniczne ?








Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #937941 przez Pisklak
Witaj Km:)

Widzę, ze termin mamy podobny:) do tego również jestem Mamusią Zagraniczną, tylko z zupełnie innego miejsca na ziemi.

Pozdrawiam.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #938032 przez klauduska89
Witam nowe mamusia, fajnie ze nas przybywa, szkoda tylko ze te ,, stare" tak rzadko nas odwiedzaja i cisza tu ze hoho :) kobietki trzeba rozruszac to forum :D
pisklak a jak mozna wiedziec to gdzie jest te Twoje miejsce na ziemi? A i wydaje mi sie ze ta kuleczka co CI sie tam przemieszcza to nic innego jak dzidziulek;) ja jeszcze ruchow nie czuje, a w pierwszej ciazy poczulam juz w 17 tygodniu i myslalam ze teraz bede szybciej czula ale widocznie dzidzius nie chce jeszcze mamy meczyc kopniaczkami, ma jeszcze na to duzo czasu.:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #938065 przez Nikaa
km ja też mam termin na 1 kwietnia :cheer: :cheer: :cheer:

Nasz Mikołajek :)

Nasz Leonek :)

:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #938113 przez SYLWIA
Cześć Dziewczyny jestem mamą dwóch chłopaków jeden urodzony w X 2011 drugi kwiecień 2014.Mam do sprzedania sporo ciuszków po nich. Dużo jest markowych i fajnych. Zapraszam może coś Wam wpadnie w oko. Pozdrawiam Was Kwietniówki :) Podaję link do olx.pl Tam zamieszczone jest sporo moich ogłoszeń.
Jeśli czegoś nie ma a Wy szukacie czegoś konkretnego dajcie mi znać

olx.pl/oferta/spodenki-na-szelkach-next-CID88-ID7E4TL.html



[url=http://www.su

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #938117 przez iska
hej hej.. pamiętacie mnie jeszcze.. długo nic nie pisałam bo musiałam przetrawić te wszystkie moje przeboje...
witam wszystkie nowe mamuśki :) fajnie że nas coraz więcej... myślę że jak większość z nas będzie juz na chorobowym zrobi sie tu pewnie gwarniej :)
teraz Wam w skrócie streszczę to co sie podziało po tych moich badaniach a dla niewtajemniczonych w skrócie opowiem....
Lekarz wyznaczył mi termin na 7 kwietnia (na podstawie dwóch USG i badania krwi HCG. cykle miałam nieregularne) w związku z czym poszłam zgodnie z terminem na usg prenatalne w 13 tygodniu. Okazało się zę jest to tydzień 15 wiec wszystkie wyniki, pomiary były niemiarodajne. Dostałam skierowanie na badania prenatalne - test potrójny w poradni genetycznej... pojechałam i trochę nerwów tam straciłam. "Wielki " pan profesor bardzo nieprzyjemny... pani genetyk z którą rozmawiałam nie lepsza.... okazało się ze mój maż nie będzie mógł odebrać wyników bo " to jest Pani brzuch i tylko Pani ma prawo decydować" .. tyle usłyszałam... wiec tydzien pozniej w nerwach jechałam znowu ponad 100 km samochodem w celu odebrania wyników...
Z pozytywnych rzeczy - zespół edwardsa i rozszczep kręgosłupa wykluczone. ale zespól downa z podwyższonym ryzykiem :/ co prawda pani genetyk (sympatyczniejsza juz trochę była) powiedziała ze przy testach trójstronnych odchodzi sie od diagnozowania downa bo większość wyników wychodzi fałszywie dodatnia ale stres gdzieś tam głęboko jeszcze chyba siedzi... staram sie w ogóle o tym wszystkim nie myśleć... ciesze sie kopniakami (coraz mocniejsze są) Szymek - mój syn - obchodził ostatnio urodziny... wiec tez sporo radości było.....
a co do wyników to zaproponowano mi zrobienie amniopunkcji .... ale stwierdziłam ze nie będę ryzykować... zwłaszcza ze i tak nie byłabym w stanie usunąć.... a z downem w razie co można przecież żyć....
będzie co ma być.. jestem dobrej myśli i czekam z niecierpliwością do wizyty (6.11) a kilka dni później idę na usg połówkowe już :) mam tez nadzieje ze wtedy na 100% poznam pleć (wcześniej lekarz na prenatalnym powiedział "ze jak wypustka skierowana do góry to będzie chłopak. u Pani skierowana jest do gory... ale jesli mam patrzeć na swoje doświadczenie to będzie dziewczynka". profesor podczas badan genetycznych stwierdził ze będzie chłopak - ale nie powiedział czy na podstawie "wypustki" czy widział już siusiaka :)).
Pozostaje czekać :) i być dobrej myśli :) Ogólnie trzymam się tego że wynik z testy trójstronnego jest fałszywie dodatni i będzie wszystko ok:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #938129 przez Nikaa
iska ja pamiętam :)
współczuje nerwów,które musiałaś przejść :( :( a lekarze i ich zachowanie bez komentarza pozostawiam bo po prostu takie poniżej poziomu zachowanie trudno komentować :huh: :angry:
dobrze, że rozszczep kręgosłupa wykluczony :)
ale co to znaczy zespól downa z podwyższonym ryzykiem ? dlaczego tak - powiedzieli Tobie ?

Nasz Mikołajek :)

Nasz Leonek :)

:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #938132 przez iska
chyba zle sformułowałam z tego wszystkiego.. chodziło mi o podwyższone ryzyko wystąpienia zespołu downa :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #938141 przez Nikaa
aaa o to chodzi
3mam kciuki by wszystko było w porządku - wierzę tak jak Ty, że wszystko będzie dobrze

Nasz Mikołajek :)

Nasz Leonek :)

:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl