BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Maj 2015 :)

8 lata 7 miesiąc temu #1006770 przez solenka89
Mamusie ile ważą Wasze pociechy? Nasza Julia waży 7 kg i zastanawiamy się czy to dużo czy też mało....:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1006855 przez natkach
W piątek idziemy na szczepienie to Ci napisze ile Antoś waży :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1006927 przez Lily729
Natkach spóźnione życzenia z okazji rocznicy ślubu ;)

U nas jakiś tydzień temu było na wadze 6,7 kg - za tydzień szczepienie to się upewnię ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu - 8 lata 7 miesiąc temu #1007139 przez goniag12
Mamuski wracają powoli. Bardzo mnie to cieszy.

Ja karmie piersią co 3 godziny w ciągu dnia i raz w nocy. My czekamy z nowymi pokarm ami do 6 miesiąca ale widzę ze mała zaczyna się interesować jedzeniem wiec niedługo będzie dostawać coś nieco do polizania.

Moja Maja od jakiegoś tygodnia turla się co chwile z pleców na brzuch i na odwrót. Jak leży na płaskim to kie ulezy nawet minuty na plecach. Zaraz się rzuca na bok a zaraz potem na brzuch. Waży 6300g. (4,5miesiaca)
Juz od 2 tygodni siedzi dosyć ładnie ale nie samodzielnie oczywiście. Długo leżała i nie wykazywała większej aktywności ale właśnie też zaczęłam ja częściej kłaść na brzuch i nabrała sił i teraz bardzo szybko się rozwija.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1007266 przez solenka89
Nasza Julka teraz też zaczyna się buntować przeciwko leżeniu płasko. Raz zdarzyło się jej przekręcić z placków na brzuszek. Staram się ją kłaść na brzuszek dawać jakieś zabawki to się ładnie bawi i mało jej brakuje by przetoczyć się z brzuszka na plecy :) W dzień je co trzy godzinki i tego schematu staramy się trzymać :) Ale też w najbliższym czasie damy jej coś do posmakowania :) bo bardzo ją interesuje jedzenie:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1007591 przez natali422
moja Nadi wazy koło 7 kg a je sredno 3-4 godziny a w ncy budzi sie raz koło 4,5 rano i zjada mleczko i spi do 8 :) ja karmię tylko mm i juz próbujemy nowe smaki i jedzenie nasze też bardzo ją interesuje :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1007634 przez natkach
Lily 729 dziękuje bardzo :-)

Antoś waży 7,200g :-) pije mleczko mm 4 razy dziennie - rano i wieczorem zagęszczamy troszkę kleikiem ryżowym. Miedzy kamieniami pije soczek jabłkowy rozrobiony z woda.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1008447 przez Lily729
My dzisiaj mieliśmy następne szczepieni - na szczęście żadnych objawów ubocznych nie było ;) Filip waży 6620 g jak dla mnie trochę mało , ale to zapewne ze względu na ostatnie problemy z brzuszkiem ;( - ze względu na nie mamy syropek anty refluksowy mam nadzieję , że szybko pomoże ;D

co do leżenia na płasko to w domu jeszcze jako tako, ale na spacerki muszę podwyższać oparcie w gondoli ;P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1008484 przez solenka89
My rozpoczęliśmy wprowadzanie glutenu :) kupiłam kaszkę manną dla dzieci bez cukru, specjalnie do wprowadzania glutenu :) mała je ją, ale wykrzywia się jakbyśmy jej jakąś trutkę dawali... :P jadła dwa razy i jest ok :) ale to naprawdę bardzo małe ilości są :) jedna łyżka na 30 ml wody, a połowa i tak ląduje na śliniaczku :) w nagrodę potem ja ja karmie i widzę, ze sprawia jej to ogromną przyjemność :)
A poza tym to mała wykazuje ogromne zainteresowanie jedzeniem, nawet zaczyna żuć tak śmiesznie językiem :) ale ze spokojem nie śpieszymy się z wprowadzaniem nowych smaków :) chwilowo ta kaszka, a potem zobaczymy. Może marchewka? Trzeba jednak przyznać, że do karmienia dzieciaczka trzeba się uzbroić w anielską cierpliwość :)
Wydaje mi się, że idą też jej ząbki bo paluszki wkłada zaciska buźkę i ślini się niemiłosiernie :) ale podobno od tego etapu może minąć jeszcze miesiąc lub dwa zanim jej ząbki wyjdą :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1008485 przez solenka89
A z takich nowości to jeszcze fakt, ze kiedyś mała piła moje mleko z butelki bardzo chętnie i bez problemów. Na chwile obecną odmawia picia w ogóle z butelki....zmienialiśmy smoczki, wymyślaliśmy, ale absolutnie nie jest tym zainteresowana. Nie wiem czy zapomniała? Z piersi pije bardzo chętnie, natomiast butelka w ogóle jej już nie interesuje...
Podziękowania: monikat

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1008512 przez papryczkaczili
Moja Iga wazy 6250 a po krotkim noszeniu mam wrazenie ze.z 10kg:p tez jest ciekawa swiata wiec podnoszone oparcie w.gondoli to wybawienie bo nawet na spacerze juz nie spi. Ucina sobie w ciagu dnia 3 drzemki po max 20 min. Wasze Skarby tez tsk malo spia w dzien? Co prawda spi mi za to od 19 do 2 w nocy i potem jedzonko i dalej spanie do 5, jedzonko i do 8 spanie ale w dzien to tylko zabawa:p

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1008547 przez Lily729
solenka może ją tak dziąsełka bolą, że nie chce jeść z butelki ?? mój mały jadł co 3 h po 180 ml a teraz je co ok 2h po ok 100ml mam wrażenie, że to właśnie przez dziąsła bo nagle zaczyna gryźć smoczek od butelki.

Filip w dzień śpi 2-3 razy po 30 min i to wszystko, ale za to w nocy od 19-20 do 8 rano z jedna przerwą na szybkie amu ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1009695 przez GabrysiaSta
Witam po bardzo długiej przerwie!
Postaram się w najbliższym czasie Was nadrobić ale teraz przeczytałam tylko 2 strony. Nasze brzdące rosną w zaskakującym tempie i szybko zdobywają nowe umiejętności. Nasz Nikoś waży.. 8,8 kg i jest straszny głodomór od wtorku dostaje marchewkę. Mieliśmy problem ze spaniem w nocy gdyż od pierwszej budził mi się co pół godziny i wstawał o 6 a ja chodziłam po ścianach, myślałam, że to może od ząbków ale jak dałam mu konkretne jedzenie to budzi się teraz tylko raz. A tak chciałam aby był tylko na piersi do 6 mies. widocznie ten model tak ma ;) Tak jak Wasze dzieciaczki śpi 3 razy po 30 min. w dzień. Też zaczął się u nas okres ciekawości świata i spacery to są wtedy kiedy jest pora spania bo tak to się strasznie denerwuje, że nic nie widzi. Przechodziliście już jakieś choroby? My jak Niko miał 3 tygodnie trafiliśmy do szpitala z podejrzeniem zapalenia płuc ale okazało się to infekcją górnych dróg oddechowych ale i tak było kiepsko bo Młody przez katar nie mógł oddychać i myślałam, że się udusi. Teraz też załapał katarek ale o wiele lepiej to zniósł .. moje córki co chwilę przynoszą coś ze szkoły/przedszkola .. taki mamy klimat ;) pozdrawiam Was gorąco i powiem, że fajnie być z Wami z powrotem :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1010680 przez solenka89
GabrysiaSta u nas to samo. Mała zaczęła się budzić co 2 godz w nocy nawet co godzinę głodna. Myślałam, że to ząbki. Ale dostała mm i przestała się budzić. Tydzień ją przetrzymałam, nawet ponad, myślałam, że się to unormuje, ale niestety. W dzień karmię ją normalnie, a na noc dostaje formułę. Upiera się przy karmieniu, szczególnie teraz gdy dorwała mnie choroba, bo chcę przekazać jej jak najwięcej przeciwciał :) Teraz śpi najedzona :) Cudownie patrzeć jak rośnie jak na drożdżach :) Chodzimy z mała na basen i to jest świetna sprawa! Widzę po niej, ze dobrze jej to robi :) Jest padnięta po takich zajęciach, ale jaka szczęśliwa :) A co u Was mamusie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1010759 przez goniag12
U nas tez Maja pięknie spala po 6 do 8 godzin aż tu nagle znowu zaczęła się budzić co 3,4 godziny no max 5. Bylo tak okolo miesiaca. Postanowiłam ze po 6 miesiącu zacznę jej dawać mm albo välling taka kaszka na noc ale teraz od kilku dni znowu ładnie śpi po 8.9 godz. wiec narazie zostajemy przy cycu. W poniedziałek znowu szczepienie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl