BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Maj 2015 :)

8 lata 8 miesiąc temu #998330 przez Lily729
z tempetarurą nie jest najgorzej, maly zachowujje sie w miare normalnie ;) tylko daje mu wiecej wody do picia ;)
bylismy dzisiaj na szczepieniu i maluszek plakal tylko moment az fo nie wzielam na rece <3

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 8 miesiąc temu #998617 przez solenka89
My wróciliśmy z wakacji :) i było super :) bałam się wyjazdu z takim maluszkiem, a tu się okazało, że mała zniosła wyjazd super :) Jednak zdecydowanie stwierdzam, że sprawę ułatwiło to, że karmię piersią. Nie musieliśmy się bawić w zabranie butelek itp. itd. Mała była grzeczna. Nasza Julia w tej chwili przesypia noce, więc w dzień nie śpi tak dużo. Drugie szczepienie zniosła zdecydowanie gorzej niż pierwsze, ale zrzucam to na panujący upał, który dodatkowo daje jej się we znaki :) Choć jak jedziemy na działkę to jest o niebo lepiej!
Nie mogę uwierzyć, że Julia już skończyła trzy miesiące!





Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 8 miesiąc temu #1002392 przez papryczkaczili
Jaka piękność!!:)

Mamusie a od ktorego tygodnia zaczynacie rozszerzać dziecku dietę? Naszą pediatra radzi by od 18tyg a u nas dopiero 14 ale nie wiem czy nie podac marcheweczki niedlugo

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 8 miesiąc temu #1002769 przez solenka89
Myślałam, żeby od 5 miesiąca rozpocząć pomału włączać gluten, a potem całą resztę. Zobaczymy jak to wyjdzie. Teoretycznie na wielu słoiczkach pisze, że od 4 miesiąca. No i zobaczymy jak to wyjdzie bo narzazie to mleczna dziewczynka jest więc zobaczymy jak pójdzie to rozszerzanie diety :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 8 miesiąc temu - 8 lata 8 miesiąc temu #1002822 przez goniag12
Julcia jest urocza. Ja karmie piersią wiec rozszerzanie diety zaczynamy od 6 miesiąca. Narazie pielęgniarka kazała nam dawać małej na paluszku troszkę posmakować to co my jemy. Jednak zaznaczyła żeby poczekać aż mała sama wykaże zainteresowanie innym.jedzeniem. Dzieci na.mm mogą zacząć od 4.miesiąca o ile wykazują zainteresowanie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1005589 przez natkach
Hej:-) my juz pomału dajemy Antosiowi posmakować innych smaków :-D za nami pierwsze jabłuszko i marchewka :-) zjadł bardzo mało bo to przecież nowość :) mleczko rządzi!!! Daje mu soczki po 4 miesiącu ale dodaje wodę do nich. Antoś jadł tez troszkę kleiku ryżowego zrobionym na mm - smakowało.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1005593 przez natkach
Aaa i pytanko do mam karmiących mm. Ile razy dziennie Wasze mysie jedzą?? I ile dajecie ml na jedno karmienie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1005702 przez Lily729
Filip najczęściej je 5 porcji na dobę po 180 ml , w weekend przymierzamy się do pierwszej marcheweczki :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1005745 przez solenka89
My Julce chcemy dać od października coś do posmakowania. Skończy wtedy 5 miesięcy i myślę, że to będzie dobry czas. chyba zaczniemy od kaszki - bo chciałabym rozpocząć od glutenu, a potem marcheweczka i jabłuszka :) Julia obserwuje jak my jemy i widzę w niej takie zainteresowanie jedzeniem :) Także myślę, ze staje się gotowa na przyjęcie pierwszej papki :) Powiedzcie czy wy też rozpoczynałyście od kaszki? Czy włączałyście najpierw warzywka i owoce?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1005969 przez goniag12
Ja właśnie zaczęłam od kaszki ale w niewielkiej porcji jako wprowadzenie glutenu i narazie na tym przestajemy aż do skończenia 6 miesiąca. Nie licząc smakowania oczywiście.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1006014 przez kaikai
Moja Daria urodziła się 12 kwietnia i ma już skończone5 miesięcy.
Karmię ja tylko mm je nadal co3 godziny po 120ml, nawet w nocy nie ma przerwy. Próbowałam jej podać więcej mleka, żeby dłuższe przerwy były, szczególnie w nocy, ale to na nic, ona wypija równo do 120 ml i ani ml. więcej.
Co do kaszki, jak dodam do mleka, ryżowa tylko łyżeczkę, nie zje. Od miesiąca codziennie podaję jej po trochę marchewka.
Krzywi się jakbym trucizną ja karmiła.
Ja nie widzę, żeby Daria wykazywała zainteresowanie naszym jedzeniem, więc myślę że jeszcze nie jest gotowa.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1006042 przez solenka89
No właśnie podobno dzieci są gotowe jak wykazują zainteresowanie :) Nie ma co na sile ich zmuszać, każde dziecko jest inne i w swoim czasie jest gotowe.
nasza Julia zdecydowanie wykazuje zainteresowanie :) musi z nami siedzieć przy stole i łapkami chwyta nasze kubki :P W ogóle nasza jest na piersi ale jak jej odciągnę mleczko to wypija maks 120 ml. Pije co trzy godzinki z wyjątkiem nocy bo wtedy śpi :) My nie daliśmy jeszcze małej nic do posmakowania, ale może jeśli mała wyraża zainteresowanie w październiku damy :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1006488 przez papryczkaczili
Moja Iga wypija co trzy godziby 90 ml czasem ma ochote na wiecej ale bardzo zadko. Przybiera dobrze wiec sie nie martwie. Jadla juz kleik ryzowy, marchewke i dynie. Jak widzi te warzywka to az sie trzesie,bardzo jej smakuja. Jutro wlaczymy ziemniaczka. I chcialabym wprowadzic troszke glutenu w niedalekiejprzyszlosci ale to po 1 pazdziernika bo wtedy mamy szczepienie a nie chce jej dodatkowo stresowac. Siadaja juz wasze maluchy? Turlaja sie?? Moja Iga nienawidzi na brzuszku lezec staram sie by chociaz dwa razy dziennis po 10 min polezala. Nie turla sie jeszcze a ma 4 miesiace czy powinnam sie martwic?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1006752 przez natkach
Mój Antolusio zjada 4 razy po 180 ml mleczka przez cały dzień. Zgodnie z instrukcja "obsługi " jaka ma mleczku jest napisana więcej nie chce a mniej to za mało :-D moja Mysia nie siada jeszcze, na brzuszku tez leży nie chętnie ale go kładę żeby ćwiczył. Raz przeturlal sie z placków na brzuszek. Ostatnio zaczęły go interesować nóżki, łapie za nie i próbuje do buzki wsadzić :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1006769 przez solenka89
Nasza Julia tez niechętnie leży na brzuszku, ale staram się ją codziennie na brzuszek jednak przewracać. Tak z 10 minut wytrzyma potem się denerwuje, Nóżki chwyta ale nie powiedziałabym, że jakoś super ją interesują. Natomiast bardzo mocno rwie się do siadania i główkę wysoko unosi. Raz tez przykulała mi się z plecków na brzuszek, a tak to na boki :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl