BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Maj 2015 :)

8 lata 10 miesiąc temu #990722 przez goniag12
Ja szczepie. Tu program szczepień wygląda trochę inaczej niż w Polsce ale szczepie. Mała juz dostała szczepionkę na gruźlicę i rotawirusy a jak skończy 3 miesiące dostanie 5w1 i na pneumokoki to są podstawowe szczepienia w szwecji.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #990726 przez AgusiaKRK
Dziewczyny, czy w upały dopajacie maluchy wodą? Szczególnie mamy które dokarmiają mm. Jak Wasze dzieci znoszą upały?

My szczepimy na wszystko bo Franio jest wczesniakiem i może być bardziej podatny na choroby i lekarze radzili zaszczepić. 5w1 i pneumokoki ma refundowane. Pierwszą dawkę juz miał i na szczęście dobrze zniósł. Podobno warto szczepić jeśli planuje się żłobek i jak jest starsze rodzeństwo w przedszkolu. Jeśli nie, to niekoniecznie, ale jest to decyzja rodziców, niełatwa rzeczywiście, bo chcemy jak najlepiej, a boimy się zaszkodzić...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #990729 przez papryczkaczili
Moja niunia pluje woda i herbatka. Ale wzislam sie na sposob ze gdy jest glodna to wtedy jej daje i ze 20 ml wypije, jakies 100 przez caly dzien sie uda wcisnac bo pediatra kazala jesli jest tylko mm. Iga jest jakims odwrotnym dzieckiem bo w te upaly spi lepiej niz kiedykolwiek i jakas taka usmiechnieta czesciej:p

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #990836 przez goniag12
Ja karmie piersią wiec nie dopajam. Póki co staram się nie dawać w ogóle butelki, żeby nie zaburzyć ssania piersi.

Syn był od 3 miesiąca karmiony piersią i mm i próbowałam dopajac ale za nic nie chciał pić. Niczego oprócz mleka. Jedynie w lato udawało mi się wcisnąć trochę wody. Ogólnie zaczął pic coś innego niż mleko po skończeniu roku.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #992131 przez natkach
Co słychać mamuśki :-) ? Jak maluchy? U nas wszystko dobrze, jesteśmy po pierwszym szczepieniu - na szczęście gorączka poszczepienna nie wystąpiła. W przyszłym tygodniu idziemy na rotawirusy i pneumokoki. Antoś grzeczny, uśmiecha sie bardzo często zwłaszcza jak sie z nim "rozmawia".

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #992417 przez solenka89
U nas też dobrze :) Mała rośnie jak na drożdżach :) Szczepienia też za nami. Mała troszkę popłakała, ale zniosła to dzielnie. Po szczepieniach była nieco marudna, ale szybko przeszło :) Malutka uśmiecha się dużo i jest bardzo pogodnym maluszkiem.
Powiem Wam, że kiedyś mnie śmieszyło jak każda mama opowiadała o swoim maluszku jaki to on jest mądry i w ogóle, a teraz sama widzę u siebie jak się ekscytuję każdą nowością :P . I nie ma co ukrywać wydaje i się, iż moja żaba jest najmądrzejsza, najładniejsza i najbystrzejsza! :P I opatrzę na na nią i widże jaka jest śliczna, a za jej uśmiech wskoczyłabym w ogień. To jest niesamowite :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #992456 przez goniag12
U nas tez dobrze. Maja jest cudowna.prawie w ogole nie płacze, jest spokojna i radosna. Nie ma żadnych alergii ani większych problemów z brzuszkiem. Wymagająca tez nie jest. Prawie ideał. I musze się przyznać ze kocham ją z każdym dniem coraz bardziej. A w dodatku jest moja ostoją. Dzięki niej stałam się mniej nerwowa. Nawet kiedy mój starszy syn mnie dobija to popatrzę na nią i złość przechodzi.
Zresztą mój synek tez uwielbia Maje i czasami podpatruje go chodzi do niej i ja całuje w brzuszek albo rączki, czasami w stopy i podaje sam smoczek kiedy się denerwuje. W ogóle mam wrażenie ze oni złapali juz taki kontakt ze sobą i Majka tez się cieszy jak Alex przy niej siedzi. A Alex ciągle powtarza. Moja dzidzia, Maja, kocham :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #992519 przez papryczkaczili
Witam Was mamusie. To prawda dzieci ucza cierpliwosci nie wiedzialam ze az tak sie uspokoje przy Idze. Bylam okropnym nerwusem a przy niej oaza spokoju. Moj maz nie moze uwieryc:p szczepienie przeszla gladko darla sie strasznie az mnieserce bolalo bo to az trzy uklucia. Ogolnie bylo wporzadku mimo upalow zniosla pieknie ani goraczki ani nic. Moge powiedziec ze mam zlote dziecko chodze wyspana wypoczeta i szczesliwa. Usypia o 21 wstaje na jedzonko o 3 i o 7 potem co trzy godzinki. W dzien co raz mniej spi ale grzecznie lezy juz cos tam podspiewuje pod noskiem pogadamy sobie czasem a e o:p musialam zaopatrzyc sie w karuzele bojuz tak sie rozgladala i ciekawila wszystkim ze trzeba bylo ja zainteresowac czyms. Buziak


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #992665 przez goniag12
Papryczkaczili śliczna ta twoja córa. W ogóle mam wrażenie ze te nasze majowe szkraby są wyjątkowo udane:). Jak myślicie?

My dzisiaj zaczynamy wakacje. Niedługo zbieramy się na prom.do Polski. Najpierw ruszamy na 2 tygodnie na mazury a potem na 2 do rodziców. Trzy dni zajęło mi spakowane całej rodziny na miesięczny urlop. Mimo dużej pomocy męża i wyjątkowej współpracy dzieci. Mam teraz po czym odpoczywać. Życzę wam miłego lata i wakacji.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #993073 przez solenka89
Tak to prawda, że majowe dzieciaczki wyjątkowo udane są :)
goniag12 To macie prawdziwą wyprawę :) My się wybieramy nad morze i już mam stres przed ty jak się zapakować, a co dopiero na miesiąc! :D i jeszcze cała rodzinkę z 2 dzieci :) Miłego urlopu :)
papryczkaczili No prześliczna ta Twoja malutka :) Jak tak patrzę na te dzieciaczki to serce rośnie :)
Wybieracie się gdzieś na wakacje z takimi maluszkami? My planujemy kilka dni nad morzem, ale jestem ciekawa jak malutka zniesie zmianę klimatu. :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #993084 przez natkach
Udane, udane bo nasze :-) my jedziemy na kilka dni nad morze i potem na Mazury. Jak Antoś miał miesiąc byliśmy na weselu 300 km od domu i wtedy był bardzo grzeczny. PrZespal prawie cała drogę. Budził sie na pieluszek i jedzenie. Wiec jestem spokojna o wyjazd. Lubi bardzo jeździć w aucie. Oby pogoda w miarę dopisała :) a spakować to dla takiego maluch trzeba prawie wszystko wiec jest co robić :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #993105 przez papryczkaczili
Dziekuje:) tak to prawda mamy cudowne majowe dzieciatka:)
My nie jedziemy w tym roku, chcialabym nad morze ale dla mnie to za duze wyzwanie dlatego podziwiam Was ze sie z maluchami wybieracie tak daleko. My jedynie do dziadkow 40 km to byla najdluzsza podroz:p

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #993586 przez AgusiaKRK
Dziewczyny, jeśli mogę zapytać, jak u Was z wagą po porodzie? U mnie tak, że w ciąży przybrałam mało, za to od maja do teraz kilo w górę. Niby niewiele, ale myślałam, że teraz będę raczej chudnąć niż tyć. Przyznaję, że mam duży apetyt i sporo jem. Jak wiecie, bezpośrednio nie karmię piersią, ale odciagam pokarm, więc diety na razie nie za bardzo mogę stosować. Zaczęłam ćwiczyć, tylko że po cc cudów wyprawiać nie mogę, spacery, rowerek, proste ćwiczenia. Jak to u Was wygląda? Może macie jakieś rady? Nie chciałabym, żeby waga nadal szła w górę...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #993616 przez goniag12
Ja wrocilam do.swojej.wagi.tydzien po porodzie. Mala nie.ma problemow brzuszkowych.wiec jem wszystko, no.prawie wazystko.
Po pierwszej.ciazy.schudlam 8 kg (ponizej.wagi sprzed.ciazy) w 3.miesiace po.porodzi. maly nie.mial kolek ale jak zjadlam.cos za bardzo przyprawionego to plakal caly dzien
.wiec bylam.ma.diecie. nie.jadlam nic smazonego. Glownie gotowane warzywa.kurczaka indyka itp. chudlam.w.oczach, ale.bylam ciagle.glodna.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #993627 przez papryczkaczili
U mnie tydzien po porodzie 2 kg mnirj niz przed ciaza jednak, gdy przestalam karmic apetyt nie do opanowania i juz te kg wrocily wiec jestem na zero. Brzuch po cc wisi do kolan jakas tragedia i wysxly mi po ciazy okropne rozstepy. Od paru dni ograniczam sie z jedzeniem bo cwiczen zadnych nie moge wykonuwac ze wzgledow iz nie zrosla mi sie jeszcze macica, tylko jrotkie spacery wchodza w gre bo inaczej mam okropny bol brzucha.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl