BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Maj 2015 :)

9 lata 4 miesiąc temu #954124 przez natkach
Ja używałam na początku kremu z palmersa a teraz mam z Perfecty i Oillan Mama. Smaruje rano i wieczorem. Szczerze to nie wiem czy to pomoże ale smarować trzeba. Jak maja sie pojawić to i tak sie pojawia a największe rozciągniecie skory dopiero przed nami. A i jeszcze robię piling 2 razy w tygodniu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #954151 przez papryczkaczili
Ja uzywam olejku z firmy evree multioils, mam duzo rozstepow z przed ciazy ale narazie nowe sie nie pojawily. Olejek fajny szybko sie wchlania i nie ma tych parabenow silikonow.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #954248 przez a!gusia
Ja i w pierwszej ciazy i teraz uzywam perfecty mamma i jestem bardzo zadowolona nie mam ani jednego rozstepka jeszcze!i oby tak dalej bo tym razem jestem wieksza niz poprzednio i moze byc klopot ;)
Za to przerazliwie swedza mnie sutki!!!!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #954415 przez solenka89
Ja stosuje serie Hipp fur mama oraz oliwkę Babydream fur mama :) Smaruję się nimi i jest ok. Z tymże z rozstępami jest tak, że czasami się pojawiają i nic nie pomoże by im zapobiec. Warto jednak się smarować, to z pewnością nie zaszkodzi :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #954429 przez kima
Oj z tymi rozstępami to macie rację, jak się mają pojawić to i tak będą. Ja w pierwszej ciąży sie smarowałam, a tu dupa i tak wyszły :P Teraz zaczynają sie leciutko pojawiać, w sensie te stare ożywać, no ale cóż się nie robi dla dziecka :)

a!gusia mnie też swędzą i mam czułe bardzo :unsure:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #954547 przez Adlenne
Ja w pierwszej ciąży rozstepow nie miałam i teraz na razie tez nic. Smaruje się sporadycznie balsamem z ziaji.
Ostatnio coraz bardziej dokucza mi bol pleców. Mamproblem z zasnieciem wieczorami. Brak ruchu daje się we znaki, ale co zrobić jak lekarze kazali leżeć duzo?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #954567 przez papryczkaczili
Moja maleńka daje o sobie co raz częściej znać już teraz wiem ze to kopniaczki, nawet raz udalo mi sie poczuć gdy mialam przylozona reke. to jest takie piekne :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #954707 przez Adlenne
U mnie w brzuchu juz prawdziwe rewolucje, ale ja ruchy czuje od 17 tygodnia a teraz jestem juz w 24 wiec mały się juz nieźle rozkrecil. Jak leże to juz widać jak brzuch się rusza, piękne to jest ale mały lubi brykac wtedy kiedy ja chce spać. Mam nadzieje ze po porodzie zmieni trochę tryb życia ;-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #954841 przez natkach
Zapisałam się dzisiaj do szkoły rodzenia i pierwsze zajęcia mam za tydzień w środę. Jestem ciekawa co będzie na tych zajęciach, ponoć na pierwszym spotkaniu mają być już ćwiczenia oddychania. Zajęcia prowadzi położna, która będzie mnie odwiedzać do porodu i po porodzie będzie przychodzić do maluszka.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu - 9 lata 3 miesiąc temu #954896 przez mni
U nas końcówka 24 tygodnia :)
Z Małym wszystko ok, jest ułożony główką do dołu, waży ponad 650 g :) No i dostaliśmy skierowanie na badanie obciążenia glukozą :o
Szkołę rodzenia rozpoczynamy po 15. stycznia :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #954944 przez a!gusia
Pakujecie juz torbe do szpitala?ja chyba powoli zaczne ja kompletowac...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #954961 przez Adlenne
Piszcie na biezaco jak wrazenia ze szkoly rodzenia. Mni duzy juz Twoj bobas, ja mam wizyte za tydzien, jestesmy na podobnym etapie wiec pewnie bedzie podobnie.
a!gusia na torbe to jeszcze jak dla mnie wczesnie, aczkolwiek jesli na wizycie okaze sie ze szyjka sie skraca to moge znow dostac skierowanie do szpitala. Tak czy inaczej wydaje mi sie ze na taka torbe do porodu jeszcze jest czas.

Powiedzcie czy pojawila wam sie juz w piersiach siara? Ja w pierwszej ciazy nie mialam praktycznie wcale a tu wczoraj w nocy dwie mokre plamy na koszuli. Moze to dobra oznaka bo za pierwszym razem karmilam tylko 3 miesiace, a i tak od drugiego miesiaca musialam dokarmiac bo mala slabo przybierala na wadze, pokarmu bylo za malo. Mam nadzieje ze teraz pojdzie lepiej.
A Wy nastawiacie sie na karmienie piersia? Jak dlugo planujecie karmic?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu - 9 lata 3 miesiąc temu #954968 przez RozowaKokaina
mi juz od 2 tyg leci. tak 2-3razy dziennie po kilka kropel ale tylko z lewej piersi . z prawej tylko kilka razy.

ja tez nie pakuje jeszcze torby do szpitala

a dzisiaj umowilam sie z polozna na poniedzialek :) Czeka mnie Aerobik :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu - 9 lata 3 miesiąc temu #955021 przez vicctory
RozowaKokaina ja stosuję Olej ze słodkich migdałów dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Rewelacja! Polecam.

Ja jestem na zwolnieniu od 7 tc bo tak :) Pracę też mam biurową, ale atmosfera byle jaka, więc po co mam się denerwować :) Zwolnienie kończy mi się wraz z II trymestrem i mam nadzieję, do rozwiązania dostanę przedłużenie, bo lekarz mi się zmienił a wracać do pracy nie chcę już.

mni to już się chłopak powoli szykuje ;) 600 gram szczęścia <3

My też wybraliśmy sobie szkołę rodzenia, ale zajęcia w niej przez pierwsze 10 tygodni są tylko dla kobiet, a dopiero po 31 tc są zajęcia z partnerami. Dziwnie jakoś, i nie mają stałego programu tylko dopasowują go w trakcie. Nie wiem co o tym sądzić bo opinii poza ich stroną (prywatny szpital położniczy) nie znalazłam. Może podjadę tam prędzej i się dowiem bo coś mi nie pasuje :)

Adlenne u mnie siary jeszcze nie ma. Osobiście nastawiam się na karmienie co najmniej 2 lata. Znalazłam sprawdzoną poradnię laktacyjną jeśli zajdzie taka potrzeba i nie zamierzam dziecka dokarmiać sztucznym mlekiem, nawet jeśli coś będzie nie tak to najpierw skorzystam z banku pokarmu.

a!gusia Ty mnie nie strasz... torbę... no może faktycznie powoli czas myśleć nad tym. Czas jakoś ostatnio mam wrażenie przyspieszył :D

Dziewczyny jeszcze jedno:
TEST GLUKOZY - dziewczyny, robicie, robiłyście? Macie wskazania - za wysoka glukoza we krwi czy przesiewowo - jak wszyscy?

Osobiście nie chcę poddać się temu badaniu jeśli nie jest konieczne. Czytałam, że jest ono wskazane, jeśli z badań krwi w pierwszym trymestrze glukoza wyszła powyżej 100, u mnie było 74 (dolna granica normy) to na przełomie II/III trymestru kieruje się ciężarną na test obciążenia glukozy.

Czy w innych krajach też waz zmuszają bez wskazań?
Czy nie poddanie się temu badaniu rzutuje jakoś na późniejszą opiekę przy porodzie, czy coś takiego?

Pozdrawiam Majóweczki :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #955036 przez solenka89
vicctory test na obciążenie glukozy standardowo wykonywany jest standardowo i jest on bardzo ważny ponieważ, to że w pierwszym badaniu cukier wyszedł ok nie oznacza, że to nie mogło się zmienić. Teraz z tego co wiem standardem jest test obciążenia glukozą 75g, kiedyś lekarz mógł kierować na pierwszy test obciążenia 50g glukozy i drugi 75g (jeśli 50g wyszedł nieprawidłowo). Można sobie dodać kilka kropel cytrynki, żeby zabić ten bardzo słodki smak - ale warto się zapytać w laboratorium gdzie się wykonuje ten test czy oni to akceptują, bo np.w Szpitalu Gin-Poł na Polenej w Poznaniu nie akceptują tego. :)
No więc my byliśmy w szkole rodzenia na pierwszych zajęciach i wrażenia bardzo pozytywne. Dużo było o fizjologi ciąży, ale także omówione były szpitale w Poznaniu i położna mniej więcej powiedziała z własnego doświadczenia jak wyglądają ta sale, wyposażenie i porody. Od następnych zajęć będą ćwiczenia mniej teorii :) Chodzimy na zajęcia we dwójkę i obejmują one 4 spotkania po dwie godz.

Adlenne Bardzo by chciała karmić piersią no minimum pół roku - ale nie nastawiam się, różnie może być. Będę się jednak starała, bo wiadomo dla malutkiej wszystko co najlepsze :) Ogólnie piersi urosły mi strasznie....mam nadzieje, że to dobry znak i będzie dużo mleka :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl