BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Maj 2015 :)

9 lata 3 miesiąc temu #955046 przez GabrysiaSta
Witam w Nowym Roku!
Dawno mnie tutaj nie było ale święta, dzieciaki w domu i jakoś tak zeszło ale już wszystko wróciło do normy :) widziałam, że pisałyście o pracy.. ja to chyba będę pracowała do porodu a nawet i po nim ;) z mężem mamy własną działalność i między innymi prowadzę księgowość i nie widzę aby można było mnie tak łatwo zastąpić. Inne obowiązki zamierzam przekazać miesiąc przed terminem ale zobaczymy jak czas pokaże. W pierwszej ciąży pracowałam jako kelnerka do końca, w piątek poszłam do pracy a w sobotę nad ranem Zuzia była z nami. Teraz też bym tak chciała być aktywną do końca ale czas pokaże.
Justa1987 gratuluję córeczki!
Lily729 super, że będzie synuś!
martucha8941 kolejna dziewczynka! Gratki!
Adlenne ja ze snem aż takiego problemu nie mam, czasami są dni, że sypiam gorzej ale ogólnie jest ok wstaję tylko raz na siusiu
Dziewczyny piszcie jak tam wrażenia ze szkoły rodzenia, nigdy nie chodziłam ale chętnie się dowiem czegoś nowego
Jeśli chodzi o rozstępy to mi się przy 2 poprzednich ciążach nie pokazały teraz też ich nie chcę widzieć, a co do kremu to używam mustela. Jak dla mnie jest ok. Używam tylko wieczorem ale jak zapomnę to następnego dnia mnie swędzi brzuchol więc chyba działa :)
Mi nigdy nie leciała siara i zawsze 2 dni po porodzie dziewczyny wisiały mi na cyckach (nawet do toalety nie mogłam iść :(... nawet nie mogłam ich odłożyć aby pospały choć troszkę ) ale potem to już było w sam raz mleka i tak karmiłam do 9 mies każdą, potem same rezygnowały. Więc Adlenne z tą siarą to chyba nie jest istotne czy ona się na początku pojawi
Ja mam za to problem z sutkami.. jak jest zimno strasznie bolą.. czuję wtedy się tak jakby ktoś ugryzł mnie i zawisł na cyckach... okropne uczucie :(
Przepraszam, że wszystkim Wam nie odpisałam, teraz postaram się być bardziej na bieżąco!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #955239 przez Paradise1982
Hej dziewczyny!

Chcialam tylko napisac, ze serdecznie Wam gratuluje Majowych pociech!! Oby Wasze ciaze byly lekkie i przyjemne, a porody szybkie i bezbolesne! :)

Wydaje sie, ze tak niedawno bylam w ciazy, a moja corka ma juz prawie 8 miesiecy!
Pozdrawiam i sciskam za Was kciuki.
Majowka 2014, :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu - 9 lata 3 miesiąc temu #955261 przez a!gusia
Ja siary nie mialam ani w pirwszej ciazy ani teraz nie mam ale pokarmu mialam mase,karmilam 9 miesiecy mialam 3 zapalenia piersi i nie dokarmialam Jerzyka do 6 miesiaca a potem wprowadzalam pokarmy stale..skonczylam karmienie bo praca mi na nie nie pozwalala a Jerz juz w nocy nie jadl wtedy..
Strasznie mnie sutki swedza podejrzewam ze to wlasnie zwiazane z pokarmem..
Co do torby to tutaj zalecaja miec juz gotowa w okolicach 30 tygodnia czyli juz niebawem ;) wiadome ze ja tylko wstepnie spakuje i przepakuje sto razy ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu - 9 lata 3 miesiąc temu #955376 przez Adlenne
Tak bryka moj mały tygrysek. Czy Wasze brzuszki juz tez tak podskakuja?



Ja dziś ide na nad programowa wizytę bo mi często się brzuszek stawia, chce skontrolować czy szyjka się nie skraca bo planowa wizyte mam w czwartek dopiero. W niedziele mamy jechać na chrzciny siostrzenicy mojego meza, a ze to cały dzień siedzenia i muszę skonsultować czy nie ma przeciwwskazań.
Podziękowania: natkach

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #955383 przez papryczkaczili
Adlene jaki piekny widok!!


u mnie jeszcze nie widac i nie wiem czy predko bedzie bo moj tluszcz przysloni ten piekny widok:(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #955414 przez natali422
cudnie Adlene :)
u mnie narazie kopniaczki są delikatne ale z niecierpliwością czekam na wiecej :) oj papryczkaczili nie przejmuj się tak tym tluszczem w koncu bedzie brzuch i u Ciebie tez skakał jak szalony :) Ja tez nie jestem szczupła ale póki co trzeba z tym się pogodzić a po porodzie wrócić do formy :) a co do siary to w pirewszej ciąży nie miałam zreszta wtedy kótko karmiłam piersią , moze tym razem będzie lepiej i będę karmić dłużej wtedy chyba zabrakło mi cierpliwosci i przeszłam na butelke.Na zwolnieniu jestem od 7 tc ale to wynikło ze specyfiki pracy chociaż powiem Wam że brakuje mi pracy ale ten wolny czas staram sie wykorzystac na nadrobienie zaległosci w czytaniu bo zawsze brakowało czasu . pozdrowienia dla Was i maluszków ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #955419 przez goniag12
Hej dziewczyny. Powoli do was wracam. Podczas pobytu w Polsce nie mialam za duzo czasu zeby usiasc na forum. juztro wracamy do Szwecji i wszystko wroci do normy:)
Jesli chodzi o prace to mam wlasna dzialalnosc handlowa i nie zamierzam wogole jej przerywac nawet po porodzie. Tym bardziej ze pracuje w domu:) W pierwszej ciazy pracowalam fizycznie do 8 miesiaca. Co teraz daje sie we znaki poniewaz wracaja bole kregoslupa.
Torby do szpitala nie pakuje narazie. Zreszta w Szwecji w zasadzie nic nie trzeba zabierac do szpitala. Wszystko dla mamy i dziecka dostaje sie w szpitalu, ale oczywiscie wezme sobie wlasna pizamke i kosmetyki, no i ubranka tez wezme dla dzidziusia bo wole miec wlasne.
Mowie dzidziusia poniewaz wciaz nie wiemy jak nazwac nasza coreczke. Nie potrafie sie zdecydowac:(
Jesli chodzi o rozstepy to ja stosowalam zwykla oliwke dla dzieci oraz balsam Palmers, rozstepow nie mialam w pierwszej ciazy i teraz tez nie mam narazie. Ale napewno to tez kwestia genow. Jednak wole sie zabezpieczyc i smarowac.
Siary nie mam i w pierwszej ciazy tez nie mialam przed porodem, a potem moglabym wykarmic troje dzieci na raz. Moj synek jednak odrzucal piers od 3 miesiaca i karmilam tylko w nocy a w dzien sciagalam pokarm. Dociagnelam do 6 miesiaca i przestalam karmic kiedy przestal jest w nocy.
Teraz planuje karmic max. do 12 miesiaca. Zeby potem latwiej bylo odstawic.

Moja malutka troche sie uspokoila z kopniaczkami. Wczesniej bardziej ja czulam a teraz musze sie polozyc zeby poczuc.

Pytanie do was. Czy macie uczucie takiego parcia lub ucisku na krocze? Mi to dokucza juz jakis czas. Bylam u lekarza i mowi ze szyjka ok, ale i tak mnie to niepokoi. Szczegolnie odczuwam to po poludniu i wieczorem.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #955443 przez a!gusia
Ja tez mam parcie na krocze wieczorami i bol w pachwinach jak dluzej siedze i wstane
Jesli chodzi o kopniaki i ruszanie brzucha to z synkiem tak mialam,kopal w brzuch a teraz Mala kopie mnie w srodku-nadal to czuje ale w srodku nie przez brzuch..
Ja wracam na zwolnienue :( to wstawanie rano dojazdy 10 godz za biurkuem mnie wykoncza nie ma sensu..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #955496 przez Adlenne
Ja teraz malo chodze, wiec jak dłużej jestem na nogach to tez mam takie parcie na krocze. Do tego boli mnie kość łonowa.
Jestem po wizycie, szyjka jest ok, mam tylko częściej chodzić na kontrole żeby ja mierzyć regularnie. Dostalam dodatkowo duphaston do lykania. Jak mam skurcze to mam się kłaść i nie ruszać. Dobrze ze pojechalam bo mnie pani doktor uspokoiła bardzo.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #955606 przez vicctory
Aldenne filmik cudo :) U nas nie są to jeszcze tak spektakularne manifestacje swojej obecności, ale Kornelia coraz mocniej daje o sobie znać. Może dlatego, że czuję ją ciągle w dole brzucha to po prostu nie widzę, że aż tak mocno to wszystko się rusza? Czasami pod ręką czuję wyraźnie jak brzuch podskakuje, ale tylko na dole. I też mam tłuszczyku co niemiara, więc spokojnie dziewczyny - zapewne i my doczekamy się takiego przesłodkiego widoku <3

U mnie piersi aż tak duże nie są ale czasami tak strasznie kłują mnie w środku. Podejrzewam, że to również ma związek z kanalikami mlekowymi.

goniag12 parcia na krocze nie, ale miałam kilkakrotnie jakiś czas temu takie jakby skurcze delikatne w środku, zmartwiłam się, ze to może być problem z szyjką, ale okazało się, że wszystko jest OK.
Dwa razy miałam też taki skurcz w okolicach łona. Prawdopodobnie było to od pachwiny ale cały ból skupił się bardziej z przodu. Nie mogłam się ruszyć. Po kilku krokach na szczęście puściło.

a!gusia ja jestem od początku na zwolnieniu i nie wyobrażam sobie teraz wstawać na 7 do pracy.

Czy wy też ze względu na to, że czujecie dzidzię i jej ruchy nie macie już takiej potrzeby podglądania jej? Ja się właśnie złapałam na tym, że mi się nawet do lekarza specjalnie już iść nie chce ;)

Pozdrawiamy sobotnio :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #955641 przez papryczkaczili
Ja po kazdym spacerze odczuwam takie spiecie w dole brzucha az mi ciezko wyjasnic, Pani doktor mowi ze jest ok wiec staram sie nie zamartwiac na zapas nast wizyta 24 stycznia. U mnie Iga od wczoraj jakas spokojna, wole jak daje mocne kopniaki wiem wtedy ze wszystko gra.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #955684 przez solenka89
Adlenne słodko, że tak to odczuwasz i widzisz :) nasza Julka spokojna coś jest i tylko wieczorami daje o sobie znać, ale wciąż bardzo delikatnie... Heh czasami sobie wyrzucam, że niepotrzebnie się tak przed ciążą zapuściłam i wyhodowałam za dużo tłuszczu :( :angry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #956087 przez GabrysiaSta
Adlenne jak cudownie bryka Twój Tygrysek! niesamowity widok! u mnie jeszcze tak nie widać
goniag12 też mam uczucie parcia na krocze
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Dzisiaj mam połówkowe.. trochę już spięta chodzę ale wierzę, że będzie dobrze.
Torby do szpitala nie pakuje w połowie kwietnia zamierzam, na razie jestem na etapie prania i przeglądania ubranek jakie nadadzą się po dziewczynkach.
Pozdrawiam!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #956151 przez Adlenne
Mamuśki a ja tak z innej beczki teraz. Czy kupujecie butelki do karmienia i jeśli tak to jakie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #956241 przez papryczkaczili
Ja kupie na probe tommee tippee antykolkowa, znajome i ich dzieci chwala sobie. Nie wiem kiedy sie przyda bo chcialabym karmic piersia ale nie wieadomo czy sie uda

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl