BezpiecznaCiaza112023

Sierpniówki 2015

8 lata 10 miesiąc temu #988233 przez 8kasia8
heloł!!!

wiecie jak mnie dziś mała rano wystraszyła?!?!?!?! nie czułam, że się rusza, nic ją nie ruszało ani leżenie na plecach ani na jednym ani na drugim boku, ani chodzenie ani zjedzenie, ani szturchanie ani dotyk :ohmy: myślałam, że apopleksji dostanę, mąż też się wystraszył aż w końcu zebrałam się żeby się uszykować i jechać do szpitala żeby zobaczyli co się dzieję, to ona wtedy zaczęła się ruszać, ale tak jakoś leniwie
na szczęście teraz rusza się tak jak zawsze, porządnie się rozciąga ale jestem w strachu
jeszcze siostra rano była i mówi, że przed porodem to mała będzie właśnie taka leniwa
na dodatek mam jakieś dziwne uczucie, nie wiem czy mi się wydaje czy sobie wyobrażam, że brzuch mnie pobolewa, zakuje, co chwilę latam siku, Jezu mam nadzieje, że to tylko moje jakieś schizy a nie akcja porodowa
mąż idzie za chwilę do pracy a ja się z siostrą umówiłam, że jak jej najmniejsza wstanie z drzemki to lecimy do apteki po wyprawkę żebym miała chociaż te najpotrzebniejsze rzeczy do szpitala gdyby coś się działo
na szczęście jutro wizyta i mam nadzieję, że dotrwam i wszystko będzie okej :unsure:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #988243 przez Lusek
Hejko mamusie i brzdące w brzusiach :cheer:

Powiem wam że mam spakowaną torbę :woohoo: :) , więc teraz spokojnie mogę czekać hehe bez nerwów :) jak coś będzie w lipcu szybciej he :P
No jeszcze zostało łóżeczko ale to na początku lipca zamówię i złożymy bo mam ustalone że w ciągu 24 h przychodzi he :) :cheer:
Smoka uspokajającego wyparzyłam i jedną małą butelkę 60ml w razie co. Nadal nie wiem co z laktatorem ale chyba będę musiała kupić ? A wy laktator macie kupujecie czy jak ??? :S ja kompletnie nie wiem.
Doczekałam się w końcu książki i fajnie :) Zakupy zrobione obiadek z wczoraj więc mogę trochę nadgonić :) W sumie wczoraj miałam ochotę na bób i mama mnie zaskoczyła bo miała hehe i się z nią najadłam że szok hehe :) Dzisiaj to ja kupiłam więc znowu się najem może i mama wpadnie zobaczymy :) B) :P
Zrobiłam ogórki małosolne bo wcześniejsza partia mi się skończyłą ;) a te kupne to ostatnio masakra :S więc wolę swoje.
Co u mnie odpoczywam bo wczoraj się nasprzątałam ze szok :unsure: borykam się z bólem prawej dłoni bo ona najbardziej dokucza no i liczę ruchy ;) średnio wychodzi 7-8 ruchów na 12godzin więc luz ;) :) ale rozpycha się coraz bardziej :) a czasami nawet boleśnie -nie ma litości :)

kasiorek0310 Super wyglądasz ;) :) piękny brzusio :kiss: :woohoo: Taka fajnowska piłka z przodu hehe :P ;)
O to nieźle z tym tortem - oby się udało znaleźć ;) Fajnie czereśnie będziesz robić super :)
A no tak bo teraz jest zakończenie roku w ten piątek hehe :P i przedszkola też nie pracują???? Myślałam że w przedszkola nadal działają :)

magiczna masz rację -u nas trzeba taki zestaw kupić bo jest na liście do szpitala i kupię a co tam, nie będzie dodatkowych niespodzianek :)
Niespodzianką będzie córcia :) B)

meridika no to powodzenia w tym prasowaniu :) i praniu ;) dobrze mówisz ja trochę się przeliczyłam i teraz było mega ciężko, bo tu kuje tam coś boli :unsure: i masakra ale ja już mam ogarnięte a kocyk np prałam w ręku a tu weź się schyl :unsure: więc puki jest jeszcze siłę i w miarę możesz działać to działaj ;) Bo potem to mega cięzko :)
Piękne ciuszki :woohoo: super a najfajniesze body z małpką i żyrafą super :) ;)
U nas taki zestaw trzeba kupić lewatywa(enema) czy jakoś tak jest napisane na liście :) ale wolę was podpytać i też będę robić, bo co dodatkowy stres ;)

8kasia8 no już w sumie mam wszystko poprane poprasowane :) i teraz już na spokojnie :P ;) smok wyparzony butelka też taka mała 60ml i jestem bardziej spokojna że już sobie poradzimy w razie co hehe :cheer: :)
Pięknie wyglądasz brzusio rośnie :woohoo: i uśmiech od ucha do ucha :) super oby tak do końca :)
To mała narobiła wam stara co ??? :unsure: może spała :)
Dobrze że zaczęła się ruszać, ja też tak raz miałam że się nie ruszała i wiesz już mała panika ale potem ruszyła :)
Dobrze że wszystko w porządku :)
Kasia spokojnie :) może mała się tam ostro pręży i ja też latam siusiu co chwilkę więc się na zapas nie martw :) ;) Bóle porodowe to są inne ;) :) a czasami może kuć bo się mała źle ułoży :) Oddychaj i spokojnie i pozytywne myślenie włącz :)
A jutro zdaj relację jak tam u Ciebie no i jakie wieści z brzusia :)

Jeszcze CIĘ nie znam a już CIĘ KOCHAM...



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu - 8 lata 10 miesiąc temu #988244 przez nat19

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #988294 przez Magiczna
Witam w ten mega deszczowy wtorek!

kasia8 No naszczęscie póki co się ochroniłam przed zarażeniem choróbskiem.. Zobaczymy jak będzie dalej. Dzisiaj ma wolne to może troche szybciej się wykuruje, zobaczymy. Cudnie wyglądasz! Zgrabna z Ciebie Mamusia:) O matko! To na pewno mocno się zestresowaliście! Ja też miałam ostatnio podobny poranek,że się nie ruszała...I też myślałam ,że wyjdę z siebie... Czekam z niecierpliwością na wieści po jutrzejszej wizycie!
kasiorek o czyli nie tylko ja mam chorowitka w domu :P Noo czego jak czego ale kopniaków mi też na pewno będzie brakowało :D
LusekO! Bób też bym wszamała :D Ale fajnie,że torba już czeka gotowa.A łózeczko masz już wybrane? Pochwal się:D Ja ruchów nie liczę ,bo chyba bym się ich nie doliczyła :P A Ty liczysz ,że jedno większe kotłowanie to 1 ruch tak?
nat19 Ja też zdecydowanie wolę taką pogodę jak teraz niż upały! Tak, kasa doszła wczoraj, dzisiaj poszliśmy wysłać paczkę :D

J nadal przeziębiony ale jakby coś ciut lepiej. Nic ciekawego się w sumie nie dzieje! Deszcze leje od rana i chyba nie zamierza przestać :P Dobra, wracam do leżenia , bo nie mam mocy :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #988344 przez ZoryaX7
Hej! Dziewczyny melduję się :)
Dziś miałam wizytę i Mała moja jest kluską waży 2188 g. Ogólnie jest spora i termin przesunął mi się na 8 sierpnia. Najważniejsze,że wszystko u niej dobrze. Co raz częściej spina mi się brzuszek, ale lekarka powiedziała,że już na tym etapie tak będzie się dziać. Niestety dziewczynki taki mi uciekają dni,ze nie mam kiedy się udzielać. Myślę jednak o Was.

Jak bym chciała się przyłączyć na Facebooka to jak mam to zrobić?

Nasz Aniołek 10.11.2017 r. 9tc [*] na zawsze w moim sercu

Anulka :*


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu - 8 lata 10 miesiąc temu #988346 przez tysiiiak
Nie pamiętam czy któraś już tu wstawiala ale polecam obejrzeć metody dr Karpa co do uspokojenia dzieci :) koles dobrze gada i przy Kubie bardzo dużo mam się sprawdziło :) filmik jest długi ale warto te najważniejsze rzeczy przyswoić ;) wiadomo każde dziecko inne ale czasem wystarczy jedna z tych rzeczy włączyć i już pomaga :)


Zoryax napisz do mnie np na priv z danymi z fb najlepiej imię nazwisko i mi o miasto. Dodam Cię do znajomych i do grupy :)
Fajnie że po wizycie wszystko dobrze :*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #988361 przez 8kasia8
heloł wieczorem!

tysiiiak oj biedna jak Cię tak łapią te skurcze to odpoczywaj dużo :kiss:
a co za prezent od Kuby dla taty wymyśliłaś?
dziękuję za komplementy :)
no ładna waga Kacperka! całkiem niezły kluseczek :) ciekawa jestem ile moja waży, mam nadzieję, że jutro się tego dowiem :)

kasiorek no nie fajnie, że takie niedomówienia w tej cukierni są, oby udało Wam się z małym wybrać coś co mu się będzie podobało! życzę powodzenia! potem z robieniem tortu też :)
czereśnie będziesz zaprawiać?
to przez wakacje synek nie będzie chodził do przedszkola? będziesz miała wesoło ;)
mnie też lepiej tutaj pisać :) ale fb tez poczytuję :)
no wizyta już jutro, nareszcie, na 15.30 mam :)
właśnie mój mąż nie może tego przeżyć, zrozumieć, nie wyobraża sobie jak ja to znoszę ;) ale dziś rano też się wystraszył jak malutka się nie ruszała, dotykał, sprawdzał brzuszek i też go to niepokoiło, na szczęście teraz już malutka tak jak zwykle mocno i dosadnie się rozciąga :cheer:
dzięki za komplementy :)
oj u nas też się pogoda popsuła, od wczoraj deszcz na zmianę ze słońcem i chłodno :(

Lusek super, że torba spakowana, ja też już chyba wszystko mam do tej torby ale na razie nie będę pakować bo nie bardzo mam gdzie jej postawić a na widoku nie będę jej stawiała, cały czas liczę, że ten drugi pokój zdążymy wykończyć :)
łóżeczko też już mam w mieszkaniu, i to samo, nie składamy bo nie ma gdzie postawić, czekam na tamten pokoik :)
ja laktatora nie kupuję, najwyżej później jeśli się okaże, że jest potrzebny ;)
co za książkę poczytujesz?
to oszczędzaj sobie tę rękę ile się da :)
fajnie, że malutka jest taka żwawa :) moja jak rano mnie wystraszyła tak teraz tak jak piszesz rozpycha się bez litości, ale wolę to niż powtórkę z poranka ;)
dzięki za komplementy :)
właśnie nie wiem co się stało, zazwyczaj z rana jak się obudzę to jest mega ruchliwa a dziś nawet na dotyk, śniadanie, no na nic nie reagowała, naprawdę się wystraszyłam :dry:
staram się myśleć pozytywnie ale ten dzisiejszy poranek to dal mi niezłego kopa, jakby mnie ktoś zimną wodą oblał żebym się wreszcie ogarnęła, no i poleciałam do apteki i rosmana i mam już prawie wszystko :)
zdam zdam relację, po 15.30 ;)

nat na pewno zaliczysz! trzymamy wszystkie kciuki więc będzie dobrze!
o jak fajnie, ze mała reaguję ze względu na sytuację, moja zauważyłam, że ma większe pokłady aktywności gdy w pobliżu łobuzują dziewczynki mojej siostry, już sobie wyobrażam jak wszystkie cztery będą razem szalały ;)
ja tantum rosa kupiłam same saszetki, a ten irygator to do czego?
no my swoje też mamy właśnie w pokoju z aneksem (w załączeniu wrzuciłam zdjęcie) a tak to ani żadnej dużej szafy ani komody i mebli kuchennych (na te czekamy z niecierpliwością) i ciężko mi się pomieścić, wiele rzeczy leży jeszcze w kartonach i workach niestety i czeka na szafę ;)
tak więc i Wy dacie radę! my też oszczędności nie mamy, wszystkie zakupy z bieżących dochodów "finansujemy" ;)
dziękuję za komplementy :)
no właśnie mebelki kuchenne jeszcze nie przyszłym, codziennie czekam niecierpliwie na telefon ze sklepu, mam nadzieję, że już niedługo :)

Magiczna to trzymaj się z daleka, żeby Cię nie zaraził ;)
dzięki za komplementy :)
oj nie życzę nikomu takiego stresu, już najgorsze rzeczy mi do głowy przychodziły, na szczęście już teraz jest okej
po 15.30 przekażę wieści z wizyty :)

Zorya łomatko!!! ale dawno Cie nie było!! super, że u Was wszystko ok :) i jaka ładna waga! o to może razem urodzimy, ja tez mam na 8 sierpnia :)

a więc byłam w aptece i w rosmanie i kupiłam to co najważniejsze:
majtki poporodowe, podkłady poporodowe i higieniczne, podpaski, chusteczki, wkładki laktacyjne, tantum rosa, pampersy, wodę morską, sól fizjologiczną, patyczki do uszu...
wcześniej już miałam kupione chusteczki nawilżane, bephanten, koszule, kapcie...
tak więc jakby co to prawie wszystko mam i jestem o niebo spokojniejsza chociaż o te kilka rzeczy :)
idę szykować kolację bo mąż wraca z pracy :)
a Wam dobrej nocki życzę!
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #988430 przez kasiorek0310
Witam u mnie juz pranko sie suszy mam nadzieje ze pogoda wytrzyma bo chce żeby małż mi okna jeszcze umył na razie pojechał pozbierać czereśnie mojej mamie a opłatek na tort już załatwiony i wygląda na prawdę dobrze.

8kasia8 Oj to miałaś stracha niezłego dobrze ze malutka jednak zaczęła sie ruszać i was uspokoiła choc jak czytałam maluchy teraz więcej beda spały niz sie ruszały wiec spokojnie nie ma paniki :D a to na pewno nie porodowe tego sie raczej nie da pomylić czym innym a to zie ciagle latasz siku to normalne mała juz jest nisko i bedzie napierać na pęcherz wiec to zrozumiałe, dobrze ze zakupy udane i spokojniejsza jesteś mając to w domu juz i koniecznie daj znac jak malutka po wizycie, wybraliśmy zrobiliśmy i jest oplatek taki jaki chciał wiec super, niop częśc do brzucha a czesc do słoików poszła i wysżło ich ze 20 i 6 z agrestem nie nie posyłam go do przedszkola ledwo co sie kulam a tak będzie w domu tym bardziej ze będą rożne dzieci a od niego z grupy tylko 3 by ich było wiec nie ma sensu go prowadzić a tak bedzie mi szybciej czas leciał bo co chwile będę mieć zajęcie fajniutko macie a za ta meblościanka jest łazienka tak ? obyście nie musieli długo czekać na te meble do kuchni.

Lusek Fajnie jak torba spakowana na tip top i fajnie macie z tym łóżeczkiem ze chwila moment i bedzie u was jak masz blisko aptekę czy sklep z takimi rzeczami to ja bym nie kupowała na zapas tylko jak juz bedzie potrzebny to zawsze można podskoczyć po niego a co to za ksiażka ci przyszla jakas fajna pewno o dzieciach ? Ja lubie bób ale u mnie w domu nikt go nie lubi a sama cały worek nie zjem niestety a szkoda moze kiedy bedzie jeszcze okazja go wszamać odpoczywaj nie ma co szaleć z porządkami dzięki a opłatek na tort już mam wiec teraz juz z górki, nie nasze przedszkole ma dyzur w lipcu ale ja juz małego nie posyłam do przedszkola teraz mi sie zle i ciężko chodzi a co dopiero potem wiec bedzie w domu ze mną i wróci we wrześniu do przedszkola a piatku sie nie może doczekać bo zanosi cukierki urodzinowe które w czwartek musimy kupić wiec ma cala frajde. niop słoików narobione 20 z czereśrni i 6 a agrestu synek sie cieszy bo bardzo lubi kompoty \:D

nat19 U góry sa szuflady a te drugie to takie regały z 2 półkami pojemny mimo ze ma szybkę a tam beda stały kryształy jakies niop kazdy mi to mówi ze na buzi zaczynam przybierać ale nic potem sie będę martwic a co do hulajnogi dowiemy sie w niedziele jak ja zobaczy czy mu pasuje

Magiczna Tego zawsze po ciazy brakuje ale za to będzie juz na świecie z nami a to tez fajnie choc nigdy nie wykluczam 3 dziecka bo nigdy nic do końca nie wiadomo ze może bedzie mi jeszcze dane chodzić z brzuszkiem niop moj chodzi i prycha gorzej bo mały tez cos zaczął i jest ich juz dwóch :(

miłego dnia laseczki z brzuszkami

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu - 8 lata 10 miesiąc temu #988566 przez Lusek
Hejkko :)

Dzisiaj byłam na ostatnich badaniach krew mocz i WR, no zobaczymy a tak mi się nie chciało ze szok ale cóż w poniedziałek wizyta.
Brzuch mi się obniżył :blink: podobno 2tyg. przed porodem się obniża :S położna mówiła , a co do swojej położnej to jeszcze nie wybrałam :) :)

nat19 to fajnie że ci babka pozwoliła zdać pół a we wrześniu pół zawsze łatwiej :)
Trzymam kciukasy za te 3 egzaminy
Pyszne rzeczy na obiadek robisz też lubię kremy ale dałaś mi nowy pomysł z tymi płatkami podsmażonymi na patelni :)
Mniam Mniam ;)
NO zostało mało czasu i tego zaczynam się bać :S miałam nadzieję że tak na koniec lipca albo i sierpień zahaczę a tu kurka zaczyna się pchać na świat szybciej zobaczymy co ginka powie w poniedziałek ;) :) Ale położna mnie wystraszyła :S ale jestem dobrej myśli hehe :P ;) Zobaczymy :)
Ty też już daleko ale jak to się mówi ostatnia prosta przed nami :P ;) :cheer:

magiczna tak mam wybrane łóżeczko i zamawiam już na początku lipca i składamy od razu ;) :)
allegro.pl/lozeczka-safari-olcha-szuflad...jak-i5013036627.html mają dostępne od ręki więc luzik nie trzeba dług czekać.... z gościem jestem umówiona już na 24h od momentu zamówienia :cheer: ;)
Nie no ruchy liczę tak że jeśli zacznie się kręcić kopać itp .tak intensywnie to jako 1 ruch (nawet jak czasami przez godzinę wali i się kręci to jest zespół ruchów tak się to niby nazywa ) tak mnie poinstruowała ginka a czy dobrze to nie wiem :) stosuję się do tej metody :)

ZoryaX7 oooo fajnie że u was wszystko w porządku :) mała rośnie rośnie :) ważne że zdrowa :) ;) Tak brzuszek tak od 32tc już twardnieje tzn ćwiczy przed porodem hehe :P
To prawda dni uciekają ostro :)

8kasia8 książka to przewóz materiałów niebezpiecznych 2015-2017.
Pewnie ze zdążycie spokojna głowa :)
Będę gdzieś składać na początku lipca jak przyjdzie łóżeczko :) no zobaczymy :) Fajnie że już masz łóżeczko- zawsze złożyć można w razie W ;) :)
A wierzę Ci że strachu się najadłaś, jak się nie ruszała ale jak to się mówi lepiej zapobiegać niż leczyć :cheer: ;)
Ważne że wszystko dobrze się skończyło ;) :) na twoim miejscu też bym wariowała i odchodziła od zmysłów że coś się dzieje :)
Staram się oszczędzać rękę ale wiesz zawsze jest coś do ogarnięcia jak nie w domku to mały kwiatek kupię albo coś .... :P teraz szukam na kwietnik coś zwisającego :cheer: :)
Fajnie że kupiłaś tyle rzeczy zawsze to spokojniejsza głowa jak piszesz :) ;)
A widzę już powoli wszystko rozpakowujecie i fajnie ;) :) jest gdzie posiedzieć i pooglądać TV ;) :) Chyba salon masz dość spory co ???
Fajnie fajnie oby do przodu ;) :)

Kasiorek0310 Fajnie że opłatek wyszedł super :) ;) Mały będzie zadowolony ;) :) też bym była hihi ;)
Książka to nie o dzidziach tylko przewóz materiałów niebezpiecznych 2015-2017 hehe :P :) takie zainteresowanie :) i hobby jedno z wielu ;) ;)
A nie można kupić pół torebki bobu :) Jak coś to się podzielę z Tobą albo kup całość i odsyp pół a pół zamroź he ;) :)
NO tak masz rację ciężko będzie go zaprowadzać a brzusio rośnie ;) :) , no i fajnie że będzie z Tobą masz superowego synka to pomoże przy maluszku hehe :)
Co do konfitur to SZACUNECZEK na prawdę podziwiam :) ;) ze w tym stanie walczysz :) ja to słabo z tym jestem hehe ;) :) a najlepsze z tego to jest jedzenie i picie tych konfitur hehe :cheer: a w ogóle agrest ja pierdziu wielki nie jadłam :) :dry:
Kiedyś dziadki mieli na działce ale to jak byłam mała :P ;) ahhhh aż muszę poszukać na targach ale kurcze nie widać specjalnie :) narobiłaś smaka :cheer: ;) :cheer:


Kobitki mam pytanie czy wy do wózków będziecie jakieś śpiworki , pieluchy flanelowe czy coś wkładać bo szczerze powiem że nie piorę tego wyścielenia a chciałam coś położyć :) ?????

Pozdrawiam Was i maluszki w brzusiach

Jeszcze CIĘ nie znam a już CIĘ KOCHAM...



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #988665 przez 8kasia8
heloł!!!

kasiorek i co mąż okna umył?
a no racja odprowadzać małego do przedszkola jak Ci ciężko to nie ma co się wysilać skoro i tak jego kolegów nie będzie, a tak w domu też na pewno wymyślisz mu jakieś zajęcia i Ty będziesz zajęta i on zadowolony :)
tak te drzwi, które widać to od łazienki :)
no to czekanie strasznie się służy, oby już niedługo przywieźli :)
oj to nie fajnie, że i mąż i mały się pochorowali, obyś Ty się nie zaraziła

Lusek po czym poznajesz, że Ci się brzuszek obniżył?
już trzymam kciuki za poniedziałkową wizytę :kiss:
śliczne to łóżeczko, widziałam u nas takie same w komisie ale te Twoje ma i materacyk w komplecie i przewijak, super wybór!
ojej a na co Ci taka książka o przewozie materiałów niebezpiecznych? a już doczytałam, wyjątkowe to Twoje zainteresowanie, takie niespotykane
ale widzę, że z Ciebie zawzięta ogrodniczka jest, super! jak chcesz to wrzuć nam jakieś zdjęcia Twoich ogrodowych poczynań, chętnie pooglądam ;)
no spory mamy ten pokój z aneksem bo w sumie ma 21m2, poza tym pomieszczenia są wysokie bo ponad 3m mają, zastanawiam się teraz czy zimą będzie nam ciepło :dry:
ja agrest widziałam dziś w biedronce ;) ale wolę poczekać aż u mamy dojrzeje :)
wiesz, co do wkładania czegoś do wózka to np. moja siostra podkładała zawsze rożek, najpierw jak dzidzia mała to zawinięta w ten rożek a potem ten rożek robił za wyściółkę :) jeśli dobrze pamiętam, może niech się wypowie doświadczona mamusia ;)

a ja dziś byłam na wizycie i znowu się pośmieliśmy z lekarzem, bo się mnie pyta czy rodzinka nadal podejrzewa u mnie bliźniaki i że jeśli mnie "rozkroją" to wtedy się dowiemy a jak urodzę siłami natury to się okażę, że jedno wyszło a drugie urodzi się za 2-3 lata ;)
a tak poza tym to wszystko w najlepszym porządku, malutka jest nadal dziewczynką, rośnie i waży 2353g ale dopiero po skończeniu 33tygodnia zacznie konkretnie przybierać więc możliwe, że urodzi się duża :blink:
została dokładnie przebadana, pomierzona, budowa i wszystkie przepływy wyszły prawidłowe
jest ułożona podłużnie główkowo
według usg termin wychodzi na 4sierpnia (czyli tak jak z pierwszego usg) czyli jest o 4dni starsza niż z miesiączki by wychodziło
moje wyniki lekarz określił jako wzorowe, ważę 77kg więc troszeczkę zaczęłam przybierać
szkoda tylko, że dopiero zauważyłam, że zwolnienie mi źle wystawił, bo nie będę miała ciągłości, zamiast od 25 to od 26 mi wpisał i muszę iść jutro żeby poprawił, bo stracę zasiłek, jeszcze tego by brakowało, dobrze, że zauważyłam :angry:
no i wizyta za 2 tygodnie, czyli 8lipca :blink:

no nic, zmykam szykować kolację
do jutra!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu - 8 lata 10 miesiąc temu #988691 przez meridka
Witam się w słoneczny czwartkowy poranek.

Wczoraj byłam na wizycie tak jak 8kasia8 - kolejna 8 lipca (teraz już pewnie stale będziemy miały co 2 tyg, jak nie co 1 tydz.).
Mój Gin też ma "poczucie humoru" :P Pytam się go czy robimy USG, a on do mnie, że boi się mi robić USG, bo nie wie co tam znowu zobaczy, no ale będzie musiał zaryzykować :P (dalej ma traumę po odkryciu czteronaczyniowej pępowiny ;) - ale przynajmniej mnie zapamiętał ;) )
Z USG termin mi wyszedł 17 lipca, także dzidziuś wzrostem wyprzedza termin miesiączkowy, który jest na 4 sierpień. Waży już ok. 3kg.Wszystko pozamykane, więc się nie zapowiada w najbliższym czasie na przedwczesny poród ;) Omówiłam z lekarzem swój plan porodu, no i mam skierowanie na ostatnie badanie krwi i moczu + HBS i paciorkowiec. Pytałam też o to TANTUM ROSA i dostałam ten magiczny irygator :P (sama nazwa tego urządzenia jakoś mnie przeraża :P ). W sumie Gin mi powiedział, że najlepiej kupić te saszetki po porodzie jeżeli nacinane jest krocze, wtedy to ma faktycznie sens. A jak jest cesarka, albo poród bez cięcia krocza to nie jest to aż tak potrzebne.
Mam też zacząć liczyć ruchy. Po wizycie u lekarza spotkałam się z koleżanką z pracy i tak posiedziałyśmy do wieczora ;) A Dziś czeka mnie prasowanko :P Cały czas zastanawiam się czy jeszcze jakieś pajace dokupować, muszę się zastanowić, które ciuszki wezmę do szpitala i jak to ostatecznie ilościowo wychodzi. Do szpitala bierzecie rozmiar 56 tylko, czy 62 też ?
Chyba podzielę sobie "wyprawkę do szpitala" na dwie torby... jedną dla siebie wezmę od razu do porodu, a drugą dla dzidziusia "po porodzie" przywiezie mi mąż, a Ty Lusek zmieściłaś wszystko do jednej?


8kasia8- faktycznie dobrze, że zwróciłaś uwagę z tym L4, bo potem byłoby zamieszanie... Wiem co czujesz, też jak zrobiłam te apteczne rzeczy to jakoś kamień z serca :P Niby taki człowiek spokojniejszy się czuje jak coś już ma :P Chociaż tak na prawdę te rzeczy są ogólnodostępne i można by było w każdej chwili kupić :)
ZoryaX7 - dobrze że u Was wszystko w porządku, melduj się od czasu do czasu chociaż :P
Lusek - Fajne te łóżeczko, też mamy podobne od mojego chrześniaka tylko z misiem, a nie z żyrafką :) Też mam liczyć te ruchy dziecka, zapisujesz to gdzieś? Coś tam na pewno do wózka będę wkładać - jak nie pieluchę, to kocyk, albo rożek :) Zobaczymy w "praniu" Apropo, pytałaś o to w jakiej temperaturze piorę ubranka. Ja w sumie piorę zgodnie z etykietami - Ubranka mam na 40stC + prasowanie później. Pieluchy będę prać w wyższej temperaturze - bo tam piszą, że 90st., (to wypiorę w 60st) ale poczekam jeszcze aż kupię te flanelowe w końcu :P i wrzucę to razem do pralki.
Kasiorek - mam nadzieję, że wrzucisz nam zdjęcie torcika jak będzie już gotowy :)
Nat - ja wrzucałam link do tego kocyka z COTTON, ale niestety wiem tyle co Ty, bo go nie kupiłam... trochę się waham, bo dosyć drogi jest - no a mam już 2 kocyki :P jeden minky a drugi taki zwykły. Może powiem, żeby ktoś na prezent kupił, jak będą się pytać co kupić :) Też nie mam jeszcze skurczy ;) ale to chyba dobrze :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #988752 przez nat19

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #988763 przez kasiorek0310
Witam w południe u nas zakupy juz zrobione mam nadzieje ze mam wszystko ci mi trzeba do trotu dla Nikosia mam tez cos w zapasie jakby cos poszło nie tak wiec jakas alternatywa jest, cukierki zakupione na jutro zeby mógł zanieść do przedszkola i zeby mu śpiewali sto lat bo tego sie doczekać nie może poza tym malz został wykorzystany okienka wreszcie przejrzały i cos widac i na cale lato mamy spokój a dzisiaj mial trzepanie dywanów wreszcie bo juz nie pamiętam kiedy je trzepał a pogoda sie utrzymuje to trzeba było wykorzystać jeszcze dzisiaj czeka mnie prasowanie a tak mi sie nie chce ale jak mus to mus :/

Lusek To fajnie jak masz juz ostatnie badania za sobą i juz w górki wszystko teraz tylko czekać aż maluszek zechce wyjść o jak brzuszek ci sie obniża to już całkiem niedlugo o kurcze ale zainteresowania o transporcie nieżle masz wachlarz u nas sie niestety nie da a potem jak zamrożę to i tak prędko nie zjem bo przecież karmić sie będziemy a wtedy bób nie jest wskazany oj tak juz sie nie moze doczekać az sie braciszek pojawi i będzie mógł pomagać wiesz robimy bo potem bedzie jeszcze gorzej ale mam super pomocnika synka co lubi takie rzeczy ze mną robić wiec wiesz przyjemniej sie wtedy robi. Ja mma od teściowej bo ona wszystko ma a nic z tego nie robi tylko to marnieje gnije i do koszta sie nadaje na targu tez jeszcze nie widziałam agrestu. Ja w wozku ma taki materacyk ale jego piore w dzieciowym i na to jeszcze będę kłaść pieluszkę flanelowa na dół

8kasia8 Nie miał wyjścia umył i nawet ok sa od razu jaśniej w domu :D do tego świeżo wyprane firaneczki i jest ok niop w domu będzie miał zajęcie tym bardziej ze zakazu wiecej nie będzie wiec moge chodzić i ruszać sie normalnie bo gdyby nawet to maluch będzie juz donoszony i może sie spokojnie urodzić puki co sie trzymam i mam nadzieje ze tak zostanie o kurcze to nacie wysokie ściany ja na nowe budownictwo fajnie jak malutka jest dalej malutka i wszystkie przepływy sa w porządku wesołego masz tego doktorka jak nic ale to fajnie bo człowiek tak na ludzie przychodzi, szkoda ajk sie pomylił w l4 ale poprawka i bedzie ok o i potem za 2 tyg wizyta to nie bedziesz dlugo czekac na podejrzenie malutkiej a pobieral ci na ten wymaz czy jeszcze nie ?

meridka Ty masz slońce a u nas pochmurno i na deszcz sie zanosi :( o kurcze to ładnie ci sie termin przesunął na polowe lipca a waga pokaźna jak nie wiem ciekawe co ja jutro zastane dobrze jak pozamykane ale wiesz ni z sta ni z owad może sie cos zacząć dziać fajnie jak spotkanie z koleżanka sie udało i obgadałaś z doktorkiem plan porodu zawsze to troche spokojniejszy człowiek ty masz prasowanie dziecinnych a ja normalne ale i tak weny brak a nie wspomnę juz o chęciach na sama myśl nogi mnie bola, jak będzie sie czym pochwalić to wrzucę fotek torta o ile wyjdzie a mam taka nadzieje ze będzie ok i małemu sie spodoba, miłego prasowania ciuszków słodkich

miłego dnia :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu - 8 lata 10 miesiąc temu #988775 przez Lusek
Hejko Kobitki :)

Jakoś nie mogę się ogarnąć od jakiegoś czasu potrzebuje troszkę więcej snu niż zwykle hehe :P Ale powoli powoli daje radę :cheer: Mała chyba uciska na miednicę bo kurde czasami zaboli że szok :S ale papiery do szpitala przygotowane tylko jeszcze podpis na znieczulenie i uffff :whistle: trochę zaczynam się bać hihi :cheer:

8kasia8 brzuszek mi się obniżył tak mi się wydaje a na potwierdzenie to znajoma położna mi powiedziała że widać że jest bardziej do przodu i taka nie piłka tylko jakby owal.Ale lepiej mi się oddycha tak od początku tygodnia mogę nabrać w końcu powietrza dużo więcej niż przedtem :) ale to może nie być wcale to.

tydzień temu fotka :

Uwaga: Spoiler! [ Kliknij, aby rozwinąć ]

Książka jest potrzebna bo nowe przepisy wchodzą teraz od lipca bo był okres przejściowy do czerwca , w sumie też to jest poniekąd moje zajęcie :) praca ;)
Co do łóżeczka to takie mam upatrzone w sumie na początku nie chciałam przewijaka ale dałam się namówić :cheer: ;)
A co do agrestu pewnie że lepiej swój hehe :) mieć i jeść :) wiesz co masz prawda :)
No to kurka spory ten salon pięknie :blink: :cheer: ;) dobrze przestrzeń duża i fajnie się wtedy człowiek czuje lubię przestrzeń he :)
Wiesz co super pomysł z tym rożkiem :woohoo: ekstra powiedziałabym, to ja się piszę - przynajmniej się przyda na dłużej :)
Fajnie że po wizycie jest OK :) że z małą też jest w porządku i u Ciebie również :) ;) to najważniejsze :)
A rośnie rośnie hehe super :) no teraz to prawda ruszy się waga bo tylko będzie rosła mała :) ;)
Imponująca waga :cheer: malutkiej :) no ponad 2 kg hihi ;)

meridika
Fajnie że u ciebie wszystko w porządku no i wieści z brzusia też obiecujące :) ;) ale maluch rośnie haha ;) super o 17 lipca to będziesz mama lipcowa? Ale to maluszek się sam zdecyduje hihi :)
Śmieszny ten twój doktorek ;) :P ale tak jak mówisz pamięta Cię przynajmniej :)
Co do tantum rosa to tak tylko podczas porodu sn i nacięcia krocza- rana się szybciej goi. :)
No ja biorę od 0-3 m mam takich kilka ale i 56 jak coś to mi M dowiezie. Ale myślę że mała nie będzie zbyt duża ;)
Tak zmieściłam do jednej tylko że to co na salę porodową to włożyłam do rożka - do osobnej siatki żeby było od razu pod ręką a na salę poporodową to wszystko dla mnie i maluszka. Majtki poporodowe to w bocznych kieszeniach żeby był szybki dostępne, koszula na samej górze torby- tak logistycznie rozłożone że do wszystkiego dostęp mam :) szybko :)
Dostała taką kartę od ginki ze zapisuję mam tabelkę chce to Ci fotkę zrobię jak to wygląda (mam tydzień ciąży u góry i dni po bokach ) wpisuję w puste miejsca ilości .Zrobię o podeślę :)

nat19 no ja myślałam że przymknie oko chociaż a niech jej wszystko myszy zeżrą nawet się tego nie boi :unsure: wredna rura :) ale nic trzeba przeżyć.
Co do łóżeczka ja nie będę na całe łóżeczko zakładała ochraniaczy tylko tu gdzie główka jest , a już patrzyłam że są takie do tego łóżeczka więc luzik ,tylko pojadę kupić bo kolorów i wzorów to jest mega dużo a ja ostatnio z decyzjami to mam problem hehe :)
Kremy są super i tak jak mówisz zapychają mega :) B) też lubię bardzo-ale z buraków z imbirem to nie robiłam hehe :)

kasiorek0310 oooo to fajnie że zakupy już masz zrobione i ze mały już drapie nóżkami przed pójściem do przedszkola żeby cuksy rozdawać hehe ja też tak miałam zawsze na koniec roku rozdawałam :P ;) frajdy co nie miara ;)
To fajnie że masz już do tortu wszytko tylko czas zacząć robić -hymmm a może i dla mnie zrobisz hihi :P
Ja szukam tortu bo sobie wymyśliłam w sumie wyśniłam żeby lodowy gdzieś zamówić tylko nie mam pojęcia kto takie robi hehe będę kopać w necie może coś się uda :)
Wow okna pomyte super i dywaniki wytrzepane to masz super męża, taki uczynny :) tylko pochwalić :) B)
No i racja że trzeba korzystać jak teściowa nie korzysta i to się marnuje :) pewnie że tak ...a pomocnik to daje chęci do robienia masz rację :cheer: :)
Co do materacyka w wózku też mam ale nie wiem czy go prać żeby się nie zniszczył tzn zmechacił a włożę rożek tak jak pisała 8kasia8
No badania były ostatnie jeszcze tylko ten paciorkowiec ,ale to kłucie w żyłę tym razem nie było jakoś przyjemne zawsze mi tak delikatnie robiły a teraz to brrr :S ale nic przeżyłam oby wyniki były dobre :)

Jeszcze CIĘ nie znam a już CIĘ KOCHAM...



Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #988781 przez Lusek
Dziewczyny dostałam wyniki krwi moczu i WR to normalnie jestem w szoku - najlepsze wyniki jakie mogłam sobie wyobrazić, nawet lepszych nie miałam przed ciążą.
Krew wszystko w normie, mocz też mega dobrze i WR ujemne i takie powinno być bo niby na jakąś kiłę się sprawdza czy coś. Jeszcze tylko GBS :S i będziemy żyć :) .
jestem super zadowolona :)

uciekam pichcić obiadek bo M wraca z pracy
Buziole dla was :) :kiss:

Jeszcze CIĘ nie znam a już CIĘ KOCHAM...



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl