BezpiecznaCiaza112023

Sierpnióweczki 2016

8 lata 3 miesiąc temu #1022321 przez ona19
Madeline a mierzylas sobie temperature,? Mi dziś w ciągu dnia było tak w miarę,a teraz znów zimno. Zmierzylam sobie temperature teraz i mam 35,1
Sama już nie wiem i się stresuje czy wszystko jest ok.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 miesiąc temu #1022325 przez Madeline
Ona Nie denerwuj się słońce. Na pewno jest wszystko oki. Nie, nie mierzyłam sobie, ale jak będzie mi zimno to sobie zmierze. Moja mama zawsze mówiła, bo ja wcześniej też byłam zmarzlak, że albo mam słabe krążenie, bo zawsze mam lodowate ręce i nogi, albo to jest ze zmęczenia. Tzn., że zimno się komuś robi.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 miesiąc temu #1022556 przez MałaPanikara
Witajcie :)
Mam problem.. Zalozylam watek z zapytaniem ale od wczoraj nic, a strasznie panikuje.. I stad wpis tutaj.. Pomozecie?
Jestem w 6 tc. (pierwszej) Trafiłam do szpitala, gdyz pojawilo sie plamienie. Na poczatku jasno brazowe. Zadzwonilam do lekarza prowadzacego, ale niefortunnie zdarzylo sie to 2 stycznia, nie bylo go na miejscu, poradzil lezec a jak sytuacja sie niie zmieni a plamienie stanie sie krwawieniem - udac sie do szpitala. Tak tez sie stalo. Lekarze podaja 2 razy dziennie luteine. Co 2 dni mam robione usg, wg nich moje malenstwo jest za male jak na 6 tc. Zrobili beta hcg i z 800 podskoczylo na 11tys. Nadal leze w szpitalu(juz tydzien) i nie wiem na co czekam.. Krwawienie ustalo, raz na jakis czas mam bole podbrzusza, ale wg lekarzy jest dobrze tylko jeszcze nie slysza tetna fasolki i co chwila pobieraja krew na poziom bhcg.
Poradzcie, mamusie. Uspokujcie jak jest dobrze, podzielcie sie swoimi doswiadczeniami bo zwariuje tutaj.. Boje sie ze moje szczescie jak szybko przyszlo tak szybko odejdzie.. :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 miesiąc temu #1022558 przez ona19
Mała Panikara nie stresuj się bo to może zaszkodzić m aluszkowi. Ja mialam podobnie i dzidzia tez mlodsza o okolo dwa tygodnie. Jeden lekarz mnie najstraszyl a drugi powiedział zeusialam mieć później owulacje i później zajść w ciążę. Obecnie jestem w 9tyg z usg. Jesteś w szpitalu pod dobrą opieką trzymam kciuki za Ciebie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 miesiąc temu #1022574 przez MałaPanikara
Mam nadzieje, ze wszystko skonczy sie dobrze. Straszny jest przeplyw informacji w tum szpitalu. Lekarz mowi wiecej mojemu mezowi niz mi. Rzadko tu ktos zna odpowiedz na moje pytania, a jak juz zna to i tak nie odpowiada. Strasznie stresujace srodowisko.
Ona19, dziekuje Ci bardzo. Trzymaj kciuki, ja za Was tez bede :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 miesiąc temu #1022589 przez Madeline
Mała Panikara najważniejsze moim zdaniem ze krwawienie ustalo. Jesteś pod opieką lekarzy i na pewno nic złego się nie stanie. Pobolewac może brzuch bo tam się wszystko rozciąga. Może faktycznie miałaś później owulacje. Nie martw się i odpoczywaj i daj dzidzi spokojnie rosnąć :kiss: Wiem, że łatwo się mówi, ale wierzę że będzie dobrze!!! :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 miesiąc temu #1022602 przez Mama Tygrysa
MałaPanikara tak jak dziewczyny pisały, najważniejsze, że krwawienie ustało, a maleństwo może być młodsze, bo owulacja była później. Tak naprawdę mało kobiet ma regularne 28-dniowe cykle. Ja miałam znacznie dłuższe cykle, dlatego w pierwszej ciąży miałam 2 tygodnie opóźnienia. Tygodnie ciąży miałam liczone na podstawie USG, a nie ostatniej miesiączki. Nie zamartwiaj się na zapas, w szpitalu jesteś pod stałą opieką. Wszystkie się martwimy o nasze dzieciątka, więc nawet sobie nie wyobrażam co Ty musisz czuć. Trzymam kciuki mocno! :)

[/link] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 miesiąc temu #1022619 przez Dziki Imbir
Ona19 ja w pierwszej ciąży ciagnelam za sobą prawą nogę, tak mnie pachwina bolała, a potem ten ból zwielokrotnil się podczas porodu i nie dałam rady małego sama urodzić

Jest mi koszmarnie zimno i obsesyjnie sprawdzam, czy nie plamie, bo w pierwszej ciąży mi się zdarzyło, no i brzuch jest taki napięty

Wizytę mam dopiero 22.01

A powiedzcie, czy lekarz zalecal wam zrobienie PAPPA? Moja doktor mnie zaskoczyła i zachęcała do zrobienia tego testu, a ja nie jestem przekonana, bo to nic nie zmieni. Dodam że mam 29 lat,więc to nie z powodu późnego macierzyństwa to zalecenie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 miesiąc temu - 8 lata 3 miesiąc temu #1022641 przez ona19
Dziki imbir ja mam 27lat i ide na ten test pappa i na genetyczne. Jak byłam na wizycie to lekarz mi dał namiar na darmowe badanie genetyczne i właśnie ten test Pappa. Robi to jakaś fundacja. Lekarz powiedział mi ze to jest refundowane po 35roku życia ale warto iść. Drugi znów powiedział mi ze jak chce mogę je ha na genetyczne i koszt 180zl.więc zapisałam się do tej fundacji. Mam już synka jest zdrowy ale wolę się zbadac

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 miesiąc temu #1022644 przez ona19
JeszcE Wam powiem co mi lekarz powiedział.... powiedział że te genetycZne badania wykrywają zespół Downa i ze można potem usunąć ciaze. Co za idiota....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 miesiąc temu #1022648 przez Dziki Imbir
A co to za fundacja?

W Warszawie to badanie znalazłam za 600zł.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 miesiąc temu #1022651 przez Mama Tygrysa
Myśmy zdecydowali, że tych testów nie robimy, bo i tak to niczego nie zmieni. W ciąży z synem też nie robiłam.
Moja lekarka robi te badania. U niej komplet prenatalnych: USG ze szczegółowymi pomiarami + badanie krwi, kosztuje około 450 zł.

Mój mąż pracuje w przychodni w dziale rehabilitacji, tam się codziennie przewija mnóstwo ludzi. A że on jest gaduła, to przy ćwiczeniach cały czas gada z tymi pacjentami. Kiedyś rozmawiał też na temat badań prenatalnych. Parę osób powiedziało mu, że znają albo mieli w rodzinie przypadki, kiedy z tych badań wychodziło, że na 90% dziecko będzie mieć zespół Downa, rodzice załamani, a po urodzeniu okazywało się, że dziecko całkiem zdrowe.

[/link] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 miesiąc temu #1022660 przez studentka dietetyki
Bardzo proszę przyszłe mamy o wypełnienie anonimowej ankiety dotyczącej stanu wiedzy kobiet w ciąży na temat żywności funkcjonalnej :) poniższa ankieta ma formę testu :) dzięki czemu będziecie Panie mogły sprawdzić co wiecie na temat tej nowej żywności jak również dowiedzieć się czegoś nowego w tym temacie
Zapraszam i dziękuję za każdą udzieloną odpowiedź :)
link:
www.survio.com/survey/d/A8P9P2V9I2U9T6K7K

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 miesiąc temu #1022749 przez Mama Tygrysa
Mam pytanie odnośnie piersi. Czy któraś z Was też tak ma, że nie odczuwa żadnych zmian w porównaniu ze stanem sprzed ciąży? U mnie kompletnie nic, ani nie bolą, ani nie są większe, ani żadnego napięcia. Martwi mnie to bardzo :(
W środę mam następną wizytę u lekarza, boję się.

[/link] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 miesiąc temu #1022783 przez Madeline
Mama Tygrysa Nie martw się, nie każda bolą piersi. Mnie bolały, a teraz tylko przy dotykaniu bolą sutki.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl