BezpiecznaCiaza112023

Mamusie LUTY 2017

7 lata 6 miesiąc temu #1043495 przez Inezka
Kejt, piękna suknia!! I gdzie Ty masz brzuszek? ;) aż przypomniał mi się mój ślub...23.09. mieliśmy 10 rocznicę, a jakby to było dopiero 4 czy 5 lat temu...

Ika, ja biorę acard od 12tc (wcześniej Zaax-mozna było w tak wczesnej ciąży), bo robiły mi się krwiaki i plamilam, krwawiłam na początku ciąży. Acard zapobiega zlepianiu się płytek krwi. Tylko czy "aspiryna akard" to masz w jedynym? Dla spokoju to skonsultuj to z innym lekarzem.

Honka,wiem co przychodzisz, bo swojego czasu bardzo często traciłam głos, a zaczynało się to tylko chrypą i bólem gardła.Nic poza tym mi nie bylo. Swoje musiało potrzymać, zazwyczaj kilka dni i głos wracał. W pracy koledzy śmiali się, że mogłam się tak nie drzeć na męża.. :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu - 7 lata 6 miesiąc temu #1043501 przez Kejt
Dzięki dziewczyny, suknia całe szczęście ma trochę zapasu, także z Michaliną się zmieścimy,
bo tego się bałam najbardziej :cheer:

Ika ja biorę acard na rozrzedzenie krwi właśnie na lepsze przepływy, u mnie też grozi nadciśnienie . Wydaje mi się że musisz skonsultować z innym lekarzem tą kwestię i wybrać mniejsze zło. Nadciśnienie jest groźne w ciąży więc lepiej zapobiegać jego powstawaniu. Ja się trochę tym interesowałam przed ciążą to do 30 tygodnia branie acardu nie szkodzi dziecku ale później jak się bierze to już może powodować wady np rozszczep warg itp nawet na ulotce tak jest napisane.



Wiktoria 25 tc [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu #1043527 przez Mulian
Piątek, piąteczek, piątunio a tutaj tak cicho. Jak się czujecie mamuśki? Honka przechodzi Ci to gardło?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu #1043529 przez mavi31
Ja nadal mam katar :) ale ciut mi lepiej
Jestem lekko podenerwowana wizyta u lekarza
Dziś trochę słońca więc chociaż tyle
Jestem w tej ciazy bardzo placzliwa i szybko się wszystkim denerwuje i bardzo martwię też tak macie?!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu #1043531 przez Mulian
Ja tak mam, ale w ogóle jestem dość depresyjna więc chyba niczego innego nie mogłam się spodziewać. Też się ciągle martwię czy wszystko ok z maluchem będzie. Niby z badań jest ok, ale tyle się słyszy, że miało być dobrze a jak się urodziło było inaczej.
Dziewczyny jakiego typu ubranka kupujecie/macie/sprawdzają się najlepiej?? Właśnie zaczęłam zamawianie i trochę się w tym gubię.... Czy np. kupujecie body takie na ramiączka? Będzie zima więc chyba na początek nie potrzeba.....eh....przeraża mnie to wszystko.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu - 7 lata 6 miesiąc temu #1043536 przez masuska
Witajcie, a ja się dziś zamartwiam bo nie czuję zbytnio ruchów, a w nocy jak byłam w toalecie to mnie zarwało w prawym boku przy biodrze. Nie chcę panikować, ale też mały mógłby się ruszyć i uspokoić mamę. Jak do 15tej nie da znaku dzwonie do gina.

*Jak pisałam posta to coś tam się leniwie ruszyło :)

Mulian co do ciuszków, to ja kupuję body na długi rękaw z przodu zapinane, do tego półśpiochy i pajace. Czapeczek i niedrapek nie zakładałam przy pierwszym dziecku, ale mam 3 komplety. To na początek w rozmiarze 56, a później co mi wpadnie w oko. Pamiętam jak uwielbiałam pajace i to biorę po 5-6 na każdy rozmiar. Mam nawet na 18 miesięcy :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu #1043537 przez sonia3
Hej dziewczyny:-) troche mnie nie bylo i tyle do nadrobienia... ale leze teraz to bede miala zajecie. Kejt serio slicznie wygladasz:-) Michalinka za jakis czas zobaczy jak pieknie z Mamusia sie prezentowaly w tym wyjatkowym momencie:-)
Dziewczyny nie wiem ktora z was pytala o moja wage wiec ja startowalam z nadwaga. Ale pani diabetolog mnie pocieszyla i powiedziala zeby sie waga nie martwic jak dzidzius rosnie. Oby tak zostalo. Ja tez tak jak Wy martwie sie mimo wszytko kolejne wizyty a ja ciagle wymyslam. Moj lekarz smieje sie ze mnie, ze zawsze 100 pytan do....ale ja mam taka nature a po ubieglorocznej STRACIE podwoily mi sie obiawy stressu:-(
Honka mam nadzieje juz lepiej? i chorobsko mija Zdrowka!!
Sander nasze male corcie sa najwazniejsze, a co do relacji to pociesze Cie w okolicy 7 roku zwiazku moze pojawic sie kryzys ktory jak sie przetrwa czego Ci zycze to nastepny ponoc powazniejszy za 4 lata :-) a potem juz tylko OK wiec glowa do gory :-)))
Milego slonecznego dla WSZYSTKICH

A co do AKARDU tez biore wiec to chyba nie jest az takie straszne swinstwo, nie wiedzialam tylko o tym co Kejt napisala ze tylko do 30 tygodnia, musze zapytac gina co ze mma. Dziewczyny czy bierzecie jeszcze kwas foliowy na tym etapie??? ja tak a nie wiem jak dlugo?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu #1043538 przez masuska
Sonia, to i u mnie 7my rok związku. Mam nadzieję że kryzysy za nami, chociaż w trakcie remontu jesteśmy ;P
Ja biorę Vitaminer z dha, on jest jeszcze z kwasem foliowym

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu #1043540 przez Mena
Dzień dobry :cheer:
Kejt ślicznie wyglądasz, też miałam taka ksiezniczkowa chociaż zanim kupiłam co zarzekalam się że princessy nie kupię za żadne skarby :lol: A wyszło jak wyszło :whistle:
Mulian ja też jestem placzliwa chociaż na początku byłam bardziej :woohoo: co do ciuszkow to ja zakładalam z krótkim rękawem body i bluzeczki A pajace były jako piżama :silly:.
sonia i co sama dieta nadal wystarcza przy Twojej cukrzycy ? Bo pamiętam że miałaś pytać diabetologa na wizycie . A kwasu foliowego już dłuższy czas nie biorę :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu #1043541 przez honka_18
Hejka
Mogę mówić :woohoo: a raczej chrypić ale to jakiś krok ku lepszemu :cheer:

Mulian a mam kilka bodów na ramiączkach ( po Artku,) ale pewnie będę używała z długim rękawkiem, do tego bluzeczka i spodnie, albo pajac koniecznie rozpinany z przodu po całej długości

Masuska spokojnie ( wiem dobrze się mówi) może mały po prostu się obrócił nóżkami do Twojego kręgosłupa i dlatego go nie czujesz, wypij szklankę cocacoli a Aleks zacznie fikać koziołki ;)

A półśpiochy eż lubiłam chłopcom zakładać, a niedrapek dla Adama nie używałam, za to Artek bez przerwy miał je na łapkach bo strasznie się po buzi drapał, czapeczki tylko po kąpieli

Sonia kwas foliowy niby powinno się brać do 3 mc. Ja nadal biorę i będę brała do puki mi się nie skończy więc pewnie przez najbliższy rok ;) Kwas foliowy nie szkodzi a pomaga przy rozwoju mózgu u dziecka i anemii u mamy ;)

A mnie dzisiaj głowa boli :angry: a niczym nie potrafię się skupić :whistle:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu #1043543 przez Joanna90
Witajcie.
Mavi ja też tak mam, odkad jestem w ciąży, zawsze muszę mieć jakiś problem do martwienia się. Ogólnie jestem osobą przeżywającą różne drobiazgi jakby były ogromnymi problemami, ale e ciąży to już pobijam wszelkie rekordy.
Sonia ja z witamin biorę i mam brać do końca ciąży i przez okres karmienia pregne plus, tam w składzie jest między innymi kwas foliowy.
Masuska cieszę się , że maluszek dał znać.
Mulian niestety nie pomogę, bo sama jeszcze nie kupiłam niczego i nie mam jeszcze nic zaplanowane.
Dzisiaj jedziemy z mężem na usg 3d-4d, dopiero na 18, już się doczekać nie mogę... Mam nadzieję, że wszystko w porządku. Myślicie, że na takim usg mogę poprosić o to, żeby lekarka zerknęła tak szybko na moją szyjkę przy okazji? Bo to właśnie nie jest moja lekarka, ale robi to genetyczne usg, idziemy prywatnie, płacimy sporo kasy za to i chcemy pooglądać dokładnie dzidzię. Bo zażywam luteinę dopochwowo i magnez od kilku dni na to twardnienie brzucha i miękką szyjkę, która powinna być twarda. Póki co niestety nie zauważyłam poprawy, jak mi brzuch twardnial tak twardnie i cały czas jest napięty, może poprostu potrzeba więcej czasu, nie wiem, ale oczywiście martwię sie czy czasem coś się tam nie otwiera albo skraca :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu - 7 lata 6 miesiąc temu #1043544 przez Megi
Joanna zapytaj, jak lekarz jest normalny to nie będzie to żaden problem. W końcu płacicie!

Masuska witaj w klubie. Wczoraj byłam u dentysty i niestety musiałam dostać znieczulenie. Dzidzia jakoś od tego czasu przestała mnie kopać. Rano tylko z dwa razy i się też martwię :(

Kejt będziesz piękną Panną młodą! Nawet nie widać ciąży!

Sonia ja biorę Femibion i też jest z Kwasem. Kwas nie zaszkodzi, a pomoże ;)

My kończymy malowanie pokoju dzieci. Oczywiście czekamy na meble, dodatki itp. Mam nadzieję, że łóżko też zaraz przyjdzie bo ciężko w trójkę się mieszka w jednym pokoju :angry: Na koniec zrobię fotki- u mnie pokój róż-biel-szarość :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu - 7 lata 6 miesiąc temu #1043546 przez Mena
Dziewczyny mam taki kombinezon brązowy Misia z uszkami i ogonkiem po Marcelu myślicie że będzie dziewczynce pasował? Bo szkoda mi sprzedawać :woohoo:
O coś takiego:



I ma takie łapki na nóżkach jak ten:

Kurde wyprałam kołdrę i dopiero jak wypralam to się zaczęłam zastanawiać czy wyschnie do wieczora :woohoo:
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu #1043547 przez Joanna90
Dzięki Megi. Ładne połączenie kolorów, też miałam kiedyś pokój w takich barwach :)
Mena moim zdaniem ten kombinezon pasuje zarówno na chlopca jak i dziewczynkę, śliczny jest :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu - 7 lata 6 miesiąc temu #1043548 przez honka_18
Joanna zapytaj , najwyżej odmówi.

Mena dla dziewczynki wszystko pasuje :P zwłaszcza takie "futro" różowa czapeczka i chusteczka/ szaliczek do tego i będzie git ;)

To i ja się pochwalę. Wybaczcie jakość zdjęcia ale mi młodsza sis w aparacie pogrzebała i teraz nie umiem ustawić :whistle:

Załącznik nie został znaleziony





A teraz mi się przypomniało co jeszcze miałam napisać ;)
Któraś z Was pisała o przypadkach, że dziecko niby wg USG zdrowe, a po porodzie okazuje się że jest chore, szczerze to nie słyszałam o takim przypadku, natomiast wiele razy spotkałam się z odwrotną sytuacją Według USG dziecko ma urodzić się chore a przy porodzie cud dzidziuś zdrowy ;) nawet doświadczyłam tego na własnej skórze

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl