BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Wrzesień 2017

6 lata 11 miesiąc temu #1061665 przez karolinkanice16
w końcu działa forum Wam też dziewczyny nie działało od 2 dni ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 11 miesiąc temu #1061667 przez Nat_alka
Hej :) mi też nie działało! Jakiś błąd wyskakiwał....
A ja w piątek byłam na wizycie ;) z dzieciakami wszystko ok Róża ważyła 711g, a Leoś 650g :) z moją szyjką też wszystko w porządku, ma prawie 5 cm! Uspokoiłam się, bo te skurcze mnie denerwowaly trochę! Miłej niedzieli Wam życzę :) u mas gorąco, właśnie lecimy na basen!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 11 miesiąc temu #1061677 przez Agnieszka 87
Hej, u mnie też nie działało :-( ja jestem po wizycie piątkowej, ale muszę iść jeszcze raz w czwartek, ponieważ mój synek ułożył się posladkowo i buzia była w kierunku moich pleców, tak że nie można było dokładnie zbadać. Dowiedziałam się tylko ze szyjka jest zamknięta i ma 4 cm co jest ok :-) pozdrawiam ;-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 11 miesiąc temu #1061678 przez karolinkanice16
ja miałam też wizytę w czwartek, ale tylko posłuchaliśmy serduszka które ciężko było znaleźć bo mała się tak kręciła, zresztą mam wrażenie że ona cały czas się wierci nawet jak w nocy się przebudzę to czuję ją, czasem mi już nawet sprawia ból a to dopiero początek 26 tygodnia, dodatkowo zbadała mocz i ciśnienie, zaproponowała mi jakieś szczepienie w które się nie wgłębiałam bo szczepić się nie będę i tyle, teraz we wtorek taka sama wizyta i za tydzień 31 maja usg i znowu będą patrzeć czy główka rośnie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 11 miesiąc temu #1061698 przez Kalinka85
Witajcie

Mi tez nie działało forum, widocznie to jakis błąd od nich.

Fajnie ze wszystko w porządku z waszymi dzieciaczkami :)

Moje obie córcie zakatarzone, Natalka od soboty a Lila od wczoraj. Dzisiaj Lila pojechala na wycieczke z przedszkola, mam nadzieje ze nie męczy sie z tym katarem.

W koncu wbralismy imie dla synka :) Bedzie Grzesiek :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 11 miesiąc temu #1061706 przez Emilaa
W końcu się tu dostałam :cheer: Witam mamusie ciesze się z udanych wizyt niech maluszki rosną ;) czytałam że pisałyście o wadze u mnie 5+ od początku ciąży myśle że tak w sam raz ...każdy kto mnie widzi mówi że mam wyjątkowo duży brzuszek i że synek pewnie będzie duży :silly: a jak to jest u Was z wyborem imion czy też macie w rodzinie i nie tylko takie osoby które probują Wam narzucić swoje imię??? ostatnio się wkurzyłam troszkę bo już druga osoba( wiek 50+) odradza mi imię które mi się podoba MARCEL i mówi żebym dała bardziej proste imię itd. a że to ciotka narzeczonego gryzę się w język jak narazie ale z chęcią bym powiedziała co to was obchodzi to moje dziecko!! :angry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 11 miesiąc temu - 6 lata 11 miesiąc temu #1061708 przez Moniek
Hej Mamusie :) U nas wizyta teraz w czwartek, a 30 maja kontrola torbieli. Mam nadzieję, że wchłoną się do tego czasu, albo choć zmaleją. Strasznie mnie to stresuje, czytałam różne historie i wszystkie kończyły się na szczęście pozytywnie.
Karolinka wspomniała o szczepieniach. Będziecie szczepić swoje Maluszki? My stwierdziliśmy z Mężem, że szczepienia odwleczemy jak najdalej się da, albo nie wykonamy ich wcale. Takie jest nasze zdanie - nie narzucamy go nikomu, ani też nie namawiamy innych Rodziców. Nasza Rodzina jeszcze nie wie o tej decyzji - ojj będą pewnie zażarte dyskusje ;) Ale warto wiedzieć, że np szczepionkę przeciwko krztuścowi podaje się tylko w Polsce, a w 16 krajach Unii Europejskiej szczepienia są wykonywane dobrowolnie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 11 miesiąc temu #1061713 przez Agnieszka 87
Karolinkanice16 ja mam to samo z tymi ruchami, w dzień czuje co jakiś czas, a w nocy jak kładę się spać albo jak wstaje do mojego młodego to tak szaleje mi synek w brzuchu, że jestem w szoku. Z moim Bartusiem aż tak nie czułam w tym czasie :-)
Co do imion to u nas będzie Dominik, z pierwszym dzieckiem ja wybieralam, teraz mąż, oczywiście po wspólnym obgadaniu ;-) mojemu tacie np się nie podoba to imię, ale nie przejmuje się tym, w ogóle nasze dziecko, nasza decyzja :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 11 miesiąc temu #1061728 przez Nat_alka
Moniek my też nie będziemy szczepić na razie, dopiero po skończeniu 6 miesięcy przez maluszki pomyślimy (na pewno nie zaszczepię na wszytsko!). Nie jestem zwolenniczką szczepień i nie lubię kiedy mnie się do czegoś przymusza.... na zachodzie nie jest to obowiązkowe!
Jeżeli chodzi o ruchy dzieci to u mnie jakiś armagedon :D cały brzuch chodzi i w dzień i w nocy, nawet czesto mnie te ruchy budzą ;)
Moim teściom nie podobają się imiona, które wybraliśmy (Róża i Leon) teściowa nawet wyśmiewała te imiona ale ja mam to gdzieś! O! To są nasze dzieci i tylko i wyłącznie nasza sprawa jak będą się nazywały :) Nawiasem mówiąc nie lubię swoich teściów :P i wiem, że oni o tym wiedzą :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 11 miesiąc temu #1061745 przez Natalia^^
Hej ho ;)

Długo mnie nr było :)
Dziewczyny co do imion olać wszystkich! Widzę ze to jest powszechne wybieranie i krytykowanie imion przez inntch. U mnie podobnie. Wiec postanowiliśmy nie mówić nikomu juz do porodu. Bo zaczęło się robić nieciekawie z pomysłami. Coraz mniejszy wybór :angry: narazie mamy typy Zuzanna Joanna :)

U mnie zaczynają się zawroty głowy... męczy mnie to bo czy leżę czy stoję czy siedzę ciągle czuje się dziwnie. Brzuch boli mnie jak na okres najczęściej wieczorami... a w dzień jak chodzę mam wrażenie jakbym miała kamienie.

Ja nie wiem co zrobić odnośnie szczepień. Jeśli już to wezmę te bezpłatne. Dla Jasia braliśmy 6w1. Ale nie wiem jak wygląda odmowa szczepienia w szpitalu czy w przychodni.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 11 miesiąc temu #1061747 przez Kalinka85
Co do imion my wybralimy imie i tylko powiedzielismy reszcie jakie. W koncu to nasze dziecko i innym nie musi sie podobac.
Pamietam jak mowilismy jak bedzie Lila miala na imie, to babcia meza sie skrzywila i powiedziala ze Liliana to takie ciezkie imie. Troche zrobilo mi sie jakos przykro ale olałam, w koncu to nasza pierwsza córcia i tyle. A Lila bardzo lubi swoje imie :)

Co do szczepien to temat rzeka, co rodzice to maja inne zdanie. Nikogo nie krytykuje bo kazdy robi jak uwaza. Ja szczepiłam córki tylko podstawowymi szczepionkami na nfz i teraz tez mam taki zamiar.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 11 miesiąc temu #1061750 przez karolinkanice16
Hej dziewczyny ja dzisiaj miałam wizytę u położnej znowu słuchaliśmy serduszka które za każdym razem ciężko znaleźć bo tak się mała wierci, do tego mam niskie ciśnienie i w środę oprócz usg mam spotkanie z jakimś lekarzem nie wiem w jakiej sprawie i dlaczego ale przypuszczam że o główkę chodzi i już się stresuje ...
Co do imion u nas na szczęście nikt z tym problemu nie ma :)

Natalia^^ ja też czuję się słabo, zawroty głowy i do tego też tak boli mnie brzuch :/ więc współczuje

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 11 miesiąc temu #1061756 przez PaulinaJ
Hejka :D

U nas Władek :) nikt się w sumie nie sprzeciwia bo to imię, które niesie za sobą wielki sentyment...rok temu odszedł mój dziadek , który był mi jak ojciec i to po nim mały będzie miał imię.

Co do szczepień ja swoje dzieci na te obowiązkowe szczepię :P 5w1 oboje...właśnie dziś Mieszko był szczepiony :) Teraz coś piszą ,że mają zabierać dzieci tym co nie szczepią...w sumie nie czytałam tego co i jak bo mnie to nie dotyczy. Wiadomo ... temat rzeka, ale niech każdy decyduje sam :)

Co do ruchów to moje dziecko leniwe...co mnie bardzo czasami niepokoi. Kopie tak, że brzuch lata fakt, ale rzadko . Może dlatego , że ja ciągle latam...ruszam się i go bujam :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 11 miesiąc temu #1061769 przez Moniek
Karolinka, a co powiedzieli na Twoje niskie ciśnienie? U mnie jest tak samo ciśnienie np dzisiaj 96/62. Badałam sobie przez 2 tygodnie na domowym aparacie i największe jakie miałam to 118/71. A tak to prawie cały czas takie jak dzisiaj.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 11 miesiąc temu #1061776 przez karolinkanice16
Na razie nic bo to pierwszy raz tak niskie i powiedziała że to może dlatego że właśnie w ciąży jestem, miałam 90/60, a zazwyczaj maks co mam to 104/70, ale ja myślę że to też ta różnorodna pogoda u mnie na to wpływ

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl