BezpiecznaCiaza112023

Mamusie 2010

13 lata 3 tygodni temu #95286 przez martela89
natmur11 napisał:

wiecie co ja nie wiem czy trampki czy sandalki to dobry pomysl, ja uwazam ze sa nie wygodne dla malucha zwlaszcza ktory jeszcze nie chodzi to chyba wygodniej zalozyc jakies miekkie buciki i nie "gniesc" niedojrzalej jeszcze nozki. ja do tej pory uzywalam takich adidakow z miekka podeszwa dla niemowlat a teraz dopiero kupilam polbuciki "dorosle"


Ja mam trampki ale z miękką podeszwą takie "dzidziusiowie" :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 tygodni temu #95323 przez _aga86_
NATKA:
Jezeli chodzi o jedzenie ja zaczynalam od marchewki od. 2,3 lyzeczek, potem robilam np. 2 dni przerwy i znowu 2,3 lyzeczki czegos innego.
Natomiast jezeli chodzi o spanie moja Julcia wlasnie ok. 4 miesiaca (chociaz nie pamietam dokladnie) w ciagu dnia robila sobie miala dwie 30min. drzemki (rano i popoludniu). Nie zabardzo mi to odpowiadalo, bo w 30 min. to nawet obiadu nie zrobilam... Wiec nie kladlam Jej rano tylko przetrzymywalam do poludnia (ok.12) od tamtego czasu spala mi po 2,3h :)Sprobuj- choc napewno nie na kazde dziecko to dziala.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 tygodni temu #95330 przez Marysia27
Nie wiem czy warto dziecko przetrzymywać do oporu i przestawiać jego funkcjonowanie w ciągu dnia. Mały organizm sam wybiera formę i czas regeneracji i najlepiej wie czego mu trzeba. Ale fakt, że podczas takich krótkich drzemek nie mam mowy o zrobieniu obiadu, nie wspominając o sesyjce z forum i kawusią :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 tygodni temu #95340 przez _aga86_
Powiem tak: na moja Julke bardzo dobrze to wplynelo, bo te 30 minutowe drzemki jak widac Jej nie wystarczaly. Dla Julki nie bylo problemem to, ze przecianelam Ja 2h. Poprostu zabawialam Ja i jak widzialam, ze jest zmeczona to ja polozylam i tak odrazu sie przestawila :) Bo tak naprawde takie maluszki powinny spac jak najwiecej dla prawidlowego rozwoju. No, ale wiadomo nie zmusisz dziecka do spania.U nas dzieki przestawieniu z 1h drzemki zrobilo sie 2,3 a to juz byla roznica. Zreszta moja Julka ma juz 1.5 roku i nadal spi w dzien srednio 1,5h- 3 (zalezy).

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 tygodni temu #95458 przez SISUNIA88
Ja czytałam że nie powinno się przetrzymywać dzieci bo to nic nie da...każde dziecko śpi ale potrzebuje... nie wolno tego zaburzać...

"Poczęcie dziecka to cud, przed którym człowiek milknie, chyli czoło i klęka"




Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 tygodni temu #95474 przez _aga86_
opinii na ten temat jest mnostwo. Ja slyszalam, ze godzina snu dla tak malego dziecka to zbyt malo, bo takie dzieci powinny sypiac powyzej 14-15h na dobe. kazdy robi jak uwaza- ja nie namawiam- natka zapytala ja odpowiedzialam. Chociaz uwazam, ze dobrze to wplyneloi na Julke. Oczywiscie, ze jesli dziecko jest spiace nie ma mozliwosci przetrzymania- u nas nie bylo problemu :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 tygodni temu #95475 przez SISUNIA88
Każdy robi jak uważa...ja jak Filip jest śpiący np o 19 to też go przetrzymuję do 20 żeby pospał już całą noc ale u nas to rzadkość bo on raczej zasypia o 22..

"Poczęcie dziecka to cud, przed którym człowiek milknie, chyli czoło i klęka"




Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 tygodni temu #95507 przez natmur11
z tego co zrozumialam Aga nie ma na mysli przetrzymywania dziecka ktore jest spiace marudne itp poprostu godzine drzemki przesuwa jesli widzi ze dziecko jest w stanie sie jeszcze bawic a jak jest zmeczona to wtedy ja kladzie. ja klaudie tez czasem przetrzymuje jak nie pojdzie spac dobrowolnie ok 17 to wtedy ja przetrzymuje juz do kapieli.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 tygodni temu #95567 przez Marysia27
Wiecie, ja nie przestawiam Bartka z jednej przyczyny, to że w dzień mało śpi i ja razem z nim się cały czas "bujam" w perspektywie przesypianych nocy nie jest takie najgorsze :)Tym bardziej, że brak dłuższych drzemek nie wpływa jakoś specjalnie na samopoczucie Tuśka. Małego kładę spać na noc o 20 a wstaje z reguły 7-8 rano, ale czasem bywa tak że wstanie i o 6. Ogólnie nie narzekam, ja tam jestem wyspana i zadowolona :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 tygodni temu #95669 przez _aga86_
Dokladnie natmur- o to mi chodzi :) Marysia jak widzisz, ze maly jest wyspany to nie masz powodu do przestawiania mu h spania. Ja nikogo nie namawiam. Poprostu napisalam jak bylo u mnie i ze kazdy KTO CHCE moze sprobowac.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 tygodni temu #95720 przez Marysia27
Aga86, zgadzam się, każda mama najlepiej wie, co jest dobre dla jej dziecka :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 tygodni temu #95728 przez Emme
Marysia27 napisał:

Aga86, zgadzam się, każda mama najlepiej wie, co jest dobre dla jej dziecka :)

pokusiłabym się bardziej o stwierdzenie, ze każda mama zna swoje dziecko najlepiej, ale zawsze to co robi jest dobre....? według własnych przekonań to może faktycznie najlepiej wie.

Ale filozofią zawiało hehe

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 tygodni temu #95745 przez Marysia27
Emme napisał:

Marysia27 napisał:

Aga86, zgadzam się, każda mama najlepiej wie, co jest dobre dla jej dziecka :)

pokusiłabym się bardziej o stwierdzenie, ze każda mama zna swoje dziecko najlepiej, ale zawsze to co robi jest dobre....? według własnych przekonań to może faktycznie najlepiej wie.

Ale filozofią zawiało hehe

ha ha :lol: bo zamiast cogito ergo sum, od dzisiaj scribo ergo sum :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 tygodni temu #95748 przez Emme
;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 tygodni temu #95758 przez alutka1011
My właśnie po spacerku :) Maja sobie troszkę pochodziła ;) Za chwilę do kąpania zabawa i lulu ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl