BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Lipcowe 2013

10 lata 7 miesiąc temu #740976 przez agusiaa26
Uuaa ale jezdzimy po Dzolanie;)
Jamaika no Dzulian dal pospac za to teraz nadrabia, kurcze nie moge go odlozyc po jedzeniu bo nawet po pol godz potrafi mu sie ulac :/

Dziubasku musze wyprobowac ta metode, stosujesz ja tylko na wieczor?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #740987 przez osobka85
Hej mamuśki:)

agusiaa- mój Janek zrobił mi identyczny prezent :) spał od 20:30 do 3:30 i później też o 7 się obudził na jedzonko. Po cycku pospaliśmy jeszcze razem do 8 :) niedawno znowu zasnął więc zaraz idę się ogarniać :)

karolina- mi też włosy wypadają... polecam szampon radical na wypadające włosy. Mi bardzo pomógł przed ciążą kiedy garściami wypadały mi włosy. Dostępny jest w rossmannie.

Magda- w razie nagłego odpływu mleka proponuję herbatkę na laktację z rossmanna. Kupiłam na spróbowanie i po kilku godzinach miałam cyce twarde jak skała a z jednego mi fontanna tryskała jak szampan wstrząśnięty :D

u nas problemy brzuszkowe minęły mimo odstawienia debridatu (mam nadzieję, że na dobre) a nawet wydaje mi się, że bez tego leku jest spokojniejszy... Ale!! kupy mamy teraz co 2-3 dni a były jeszcze jakieś 2 tyg temu codziennie. Myślicie, że mam się tym przejmować? poza tym, że kupek nie ma tak często Jasiek wygląda na zdrowego i zadowolonego..

Ja jeszcze na kapustę, kalafiora czy brokuły się nie odważyłam ze względu na to, że mieliśmy problemy z brzuszkiem, ale pomidora, ogórka świeżego i nabiał jadam od początku :)

synek- Jaś <3

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #741018 przez Marta27
Witajcie laseczki
nie pisałam przez jakiś czas gdyż mój bąbelek był marudny a wszystkiemu winne okazały się pomidory :(
Kapusty i kalafiora jeszcze nie próbowałam czaję się od paru dni na śliwki ale jakoś boję się zaryzykować.
Hubert rośnie jak na drożdżach przeszliśmy już na pieluszki w rozmiarze 3 i zaczyna się gaworzenie a z samego rana mały wita mnie szerokim uśmiechem.

Ale najechaliście na Joanne ale fakt niektóre jej foty to już przesada

HUBERT


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #741020 przez kasiak
Sebek pospał 7godz, cycek, spanie, cycek, spanie i teraz go ciotka naciąga. A raczej siedzi z nim przed tv i ogladaja z tesciowa we trojke jakies badziewne meksykańskie telenowele :dry: nie widze sensu ukladania niemowlaka do ogladania tv :ohmy: no ale niech im bedzie, jutro jada i Sebek juz nie bedzie telewizji ogladal.

U nas odpukać, ale problemów z brzuszkiem juz dawno nie było. Jem praktycznie to samo co przed i w czasie ciazy, nawet brokuły i cebule, jeszcze unikam czosnku, kapusty swiezej, grochu i fasoli. No ale Sebek juz ma 2,5miesiaca, wiec nie powinno byc juz masakry brzuszkowej.
osóbka Sebek tez nie robi kupki codziennie, czasem raz na dwa dni i poki go nic nie boli to sie nie martwie. Tylko sika na potęge :P no ale jakbym tyle jadla co on to tez bym sikala co chwile :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #741030 przez !sylwia!
czesc dziewczyny dawno mnie nie bylo ale mam ambitny plan nadrobic 2 miesiace forumowych strat, mam nadzieje ze wszystkie macie sie dobrze. pozdrawiam i zaczynam lekture

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #741032 przez alba77
hejka
dołączam do zasmarkanych nosków :( Nataszka ma katar! jeny nawet nie wiem gdzie ona się go nabawiła bo reszta ekipy zdrowa. Jamajka można podawać cebion takim maluszkom ? chętnie bym jej coś podała żeby dziadostwo przeszło ale nie wiem co można :huh:

co do włosów to po pierwszym porodzie wypadały w takich dość szokujących ilościach przez cały okres karmienia piersią, jak odstawiłam małą po pół roku karmienia to dostałam okres i włosy przestały wypadać, ilości włosów w wannie były naprawdę przerażające ale nie ma co się martwić bo łysa nie zostałam i na głowie widać było pełno nowych rosnących kłaczków a mam dość gęste kłaki. Ratowałam się szamponem vichy do wypadających i maską wax

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #741041 przez Jamajka
Alba tak, można podawać od 1 miesiąca. Ja kupiłam, bo jak Mały miał problemy z moczem (ph miał bardzo wysokie) to pediatra kazała podawać cebion, żeby zakwasić środowisko.. i stąd mam w domu, więc podaję mu 3 kropelki.. i Lali też - myślę, że nie zaszkodzi, w końcu to tylko witamina C :) Miku trochę furczy.. gilów ewidentnych w nosie nie ma, ale jakoś tak świszczy i kicha dosyć dużo, więc tak profilaktycznie mu aplikuję, bo ja zasmarkana :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #741046 przez alba77
to super zaraz jej zapodam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #741065 przez NataliaK
Ale macie fajnie, że Wasze dzieciaczki tak długo śpią. Mój przesypia w nocy 3,5-4h ale nie narzekam bo wypije mleczko i śpi ładnie dalej ;)

Mi włosy wypadają delikatnie ale mam wrażenie, że tak samo jak przed porodem nie zauważyłam drastycznej zmiany.

Co do kupek to Janek robi kilka razy dziennie :) a wczoraj byłam w szoku bo koleżanki córka karmiona piersią (ma 6 mies) nie robiła kupy 12 dni ale po konsultacji z lekarzem okazało się, że jest wszystko ok ja to bym sama kupe ze strachu zrobiła, że coś nie tak jakby mi Janek tak długo nie robił :silly:

Miałam dziś wizytę u ginekologa.Z moim podwoziem wszytsko ok. Wkurzyłam się bo wielce była zdziwiona moim przypadkiem i stwierdziła, że ona się takiej choroby nie spodziewała (jak bym ja się spodziewała). Chyba w ogóle nie poczuwa się do tego, że to z jej winy ledwo uszłam z życiem i żadnego słowa wyjaśnienia tej sprawy nie usłyszałam. Jeszcze się zapytała czy chcę teraz jakąś antykoncepcję czy będę czekać no to jej kuźwa wyjaśniłam delikatnie, że na razie nie potrzebuję a później muszę się dobrze zabezpieczyć bo znowu może mnie spotkać to samo ale dałam jej do zrozumienia, że już zakończyłam wizyty u niej. Poszłam do niej bo liczyłam chociaż na kilka słów wyjaśnień ale niestety nie poczuwała się do tego...no trudno.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu - 10 lata 7 miesiąc temu #741092 przez dorkiszon
Fajnie, że tak wam humor poprawiłam :D , ale ewidentnie ta szczęka jej najbardziej mi działa na nerwy wogóle ma ryj jak pszczółka maja i myśli, ze jest piękna.
agusia26 ona lubi jak się po niej jeździ mąż też przecież po niej jeździ sama sie chwaliła ile razy dziennie się stukają tak jakby kogos to obchodziło.
Jeśli chodzi o włosy miałam dzis to samo pytać mi strasznie wypadają czytałam, że to normalne przez hormony po porodzie no, ale dzięki zaraz łysa będę.
dziubasek ja stosuję wodę morską może nie non stop , ale często i nic Kubie nie jest może lekarz ma racje nie wiem, ale myślę, że jakby tak było to by pisało nie stosować u niemowląt, a przecież zalecają. Na mojej wodzie pisze "do nawilżenia wysuszonej sluzówki" to nie wiem co ten lekarz miał na mysli mówiąc, że wysusza.
Fuck! Jaka mam upierdliwą teściową napisała dziś smsa do mnie przed 10 rano, bo zawsze pisze o tej porze jak chce wpaść, a ja w piżamie mój spi po nocce Kubus też spał.
To pisze, że Michał spi po nocce , a jak wstanie jedziemy do sklepu i do labolatorium to najwyżej po południu jak wrócimy, bo kolejny sms to był " to kiedy moge wpaść"
Kolejny czyli trzeci sms to był " chce wpaść tylko ci coś dać i sobie pójdę" Ja odpisałam to jak Michał wstanie to napisze.
Masakra bez taktu wogóle przecież dobrze wie , ze mamy jeden pokój więc nawet jak przylezie tylko coś dać to raz zadzwoni na domofon i obudzi tym wszystkich, bo jest mega głośny , a dwa, że jak wlezie to chyba będzie do mnie coś gadała i jakby nie obudziła wcześniej to tym juz na bank.
Wszystko było by dobrze , ale nie , bo ona zawsze musi przed 10 wpadać.
Najlepsze, ze mój jeszcze śpi jak nigdy , bo odsypia , bo Kuba nie dał spać, a ona pewnie myśli, że ją w ch... robię, a i nigdy nie pisze do swojego syna tylko zawsze do mnie to tak jakby moja matka nie pisała do mnie tylko do mojego męża.
Wszystko jak coś od niego chca to jego siostra i matka piszą zawsze do mnie i gadalam o tym tyle razy i dalej to samo.
Zreszta wiem co mi chce dać ciasto, bo pisała, że robiła i to jest takie bardzo ważne.
Kubuś dziś nie wiem jakoś przesikał pieluszke dade bokiem i zawsze miałam podkład na materacu, ale mi odbiło i wyjęłam podkład , bo stwierdziłam, ze po co jak teraz te pieluszki są takie , ze nie przecieknie nic :d UPS no to mam nasikane na materacu i mam nadzieję, ze capił nie bedzie szczoszkiem. Na szczescie mam taki z pianki za 30 zl to kupie nowy.
Kuba kupę robi raz na dzień, a czasami wogóle dopiero na drugi dzień.
Pozatym jest kochany ciagle się śmieje i rano zawsze sobie gadamy.
W nocy coś niespokojny wierci się ciągle o 6 rano śpi z nami, bo łóżeczko już jest fuj.
Dobra obudził się mój szczoszek maluni.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #741096 przez dziubasek
Natalia co za franca z tej gin :angry: , ja mam nadzieje ze wy tego tak nie zostawicie i chociaz trochce jej kolo dupy narobicie... Ona sie nie spodziewala w twoim przypadku to moze spotkac jeszcze wiele kobiet.... A powiedz mi kochana czy lekarz ci powiedzial ze juz nie mozesz byc wiecej w ciazy czy to wasza decyzja???? i czy gdyby ta franca gin szybciej zareagowala mozna bylo tego uniknac???
Jamajka dzieki ja tez(dzieki tobie) juz podalam cebion Julci, dla maji dostalam kompleks witamin i po dwoch dniach po przeziebieniu ani widu ani slychu(mam nadzieje ze u Julci tez pojdzie gladko, chociaz dzisiaj juz drugi dzien katarku)
Agusia metode 3 5 7 stosuje tylko wieczorem i w ciagu nocy, maz przeczytl o niej w gazecie jak Maja byla mala i zaczal stosowac(bo ja bylam mieka dupa ;) ) teraz tez przez tydzien nie bylo widac efektow i juz zaczelam watpic az nagle zero placzu(cycus, przytulaski, buziaczki i do lozeczka- Julcia po 5 mintach juz spiunka)
Dorkiszon no ja niewiem co o tej wodzie myslec bylam zapytac w aptece i baba mi powiedziala ze mozna stosowac raz gora dwa w tyg i tylko u dzieci powyzej 3 m-ca... ja przy Majce jechalam na wodzie non stop(no moze nie codziennie ale czesto)i jej nic nie bylo- co kraj to obyczaj. I zejdz juz z Przczolki bo pewnie ma same chrosty na jezyku od naszego obgadywania :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #741175 przez NataliaK
Dziubasku uniknąć się tej choroby nie dało z tego co się dowiedziałam matka przekazała mi jakiś gen który jest za to odpowiedzialny. Natomiast gdyby ona wcześniej zareagowała to poleżałabym kilka dni w szpitalu (wtedy jak leżałam z nadciśnieniem) zrobili by mi cesarkę i wszystko było by ok bo przy wykryciu tego dziadostwa robia cięcie tak szybko jak tylko się da a, że ja miałam ciąże donoszoną no to wyszło jak wyszło. A jeżeli o ciąże chodzi to niestety w większości przypadków Hellp znowu się pojawia i wtedy lekarze szybko reagują i wiedzą jak postępować ale, że u mnie był tak ciężki przebieg i wiele powikłań to lekarze mi odradzają ciąże bo drugi raz mogę tego nie przeżyć. Mogę oczywiście ryzykować ale szczerze mówiąc to nie chciałabym tego drugi raz przechodzić i najgorszemu wrogowi bym nie życzyła a już na pewno nie chciałabym urodzić i zostawić dzieci bez matki :( Mój mąż też na razie ma dosyć wrażeń, może za parę lat będziemy myśleć inaczej ale to i tak będzie trudna decyzja.

Do czyszczenia noska czytałam też, żeby kropelki soli fizjologicznej wlać i czyścić może to będzie łagodniejsze? też się zastanawiam bo mały czasem charczy w nocy a w nosku baboków nie widać więc może coś głębiej siedzi?

Do włosów jest fajna maska w aptece Henna Wax jest osobna do jasnych i ciemnych włosów. Ona jest często stosowana u osób po chemioteriapii i daje fajne ofekty. Stosowałam jak wypadały mi włosy po dekoloryzacji i byłam zadowolona... i nie jest droga:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #741242 przez bea2a
Witajcie po ponad tygodniowej przerwie. Bylam tydzień u rodziców bo mąż wyjechał w delegacje i nie chciałam być sama. Nie miałam tam neta. Pobyt ole ojciec mnie wkurzał bo cały czas mowil, ze mam zły pokarm bo mała ma wzdęcia przeze mnie i że mam ją karmić mm. Jak mu mówiłam, że najlepszy pokarm matki to mówił, że mój musi być niedobry i tyle. Przykro mi było, zwłaszcza, że moja dieta jest na prawdę uboga we wszystko wzdymające, nabiał i cukry, więc nie powinien jej szkodzić. No i w ogóle mnie wkurzał bo wszystko według niego robię źle, chociaż akurat czepiał się tego co polecił lekarz lub położna. No ale wizyta się skończyła i jesteśmy już w domku całe i szczęśliwe. Nawet Martynka chyba jest szczęśliwa z tego powodu bo bardzo ładnie dzisiaj spała.

Nadrabianie postów zajęło mi 1,5 dnia i muszę przyznać, że wiele mnie ominęło. Dżoana została zdeptana ostro. Nie spodziewałam się takiej reakcji bo poza Dorniszonem nikt wcześniej nic nie pisał na jej temat. Mi też od początku wydała się dziwna ale nie specjalnie się nią przejmowałam. Tylko wierzyć mi się nie chciało z tą ilością ściągniętego mleka i tym, że wszytko może jeść i wydało mi się to podejrzane i czy aby to na pewno jest prawda.

NataliaK masakra, to co się Tobie przytrafiło. Najważniejsze, że teraz już ok. i możesz tulić już swojego synka.

A gdzie Emi i Nika?

My mieliśmy chrzciny w poprzednią niedziele. Zrobiłabym je później ale mężuś i jego rodzina są bardzo wierzący i chcieli jak najszybciej. Na fb wstawiłam zdjęcie z uroczystości po chrzcinach. To moje jedyne zdjęcie z córcią, poza zdjęciem tuż po porodzie, jeszcze na sali porodowej. Jakoś nie mi kto zdjęć robić, za to sama pstrykam małej co chwilę i też już myślę o albumie;) U mnie w zwyczaju świece kupuje Ojciec Chrzestny a szatkę Matka Chrzestna.

Czas tak szybko leci, jutro mamy szczepienie. Aż mnie ściska jak pomyśle o płaczu malutkiej;( Czy któraś brała szczepienie 6w1? Mój mąż się przy nim upiera a ja sama nie wiem. A szczepiłyście pneumokoki, rotawirusy, czy meningokoki?

Podziwiam mamcie z dwójką dzieci bo jak na razie ledwo ogarniam jedno ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #741288 przez kasiak
U mnie znowu dołek, szczegóły później ale naprawde juz mam dosc. Teraz jak biore tableta do reki to od razu sie krzywo na mnie patrza, wiec robie dobra mine i staram sie przetrwac.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #741348 przez agusiaa26
bea2a ale który ojciec cie wkurzał twój czy teściu? współczuje że musiałaś tego słuchać, u mnie jak tescie byli to co chwile słyszałam czy aby napewno mam pokarm i czy jest dobry. Co to ich obchodzi??! najlepiej olać temat i zacisnąć zęby.
My też jutro mamy szczepienie, decyduje się na te 5w1 co do tych dodatkowych to się jeszcze zastanowie.

Kasiak a ty co znowu za doła łapiesz?? nie smutaj sie :blink:

Dzulian już szaleje bo domaga się kąpieli :):) płacz straszny, uspokaja go tylko odkurzacz bo już wszystkim innym się znudził:/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl