BezpiecznaCiaza112023

Mamusie wrzesień 2013 =)

10 lata 8 miesiąc temu - 10 lata 8 miesiąc temu #725889 przez donata
Dzień dobry :)

Iwonka, współczuję bezsennej nocy. Ja takie miałam w te największe upały. Na szczęście jest chłodniej i większość nocy ostatnio przesypiam (wstaję ze 3 razy siku) i zanim zasnę mija godzina lub 2.

Nefeli, To Ty dalej chodzisz aż do 2 lekarzy? Nie miałaś z któregoś zrezygnować? Powodzenia na wizycie :)

Karolcia, gratuluję zaręczyn! Żebyś tylko z tych wrażeń nie zaczęła rodzić :D hehe

Dzisiaj przyjeżdżają do nas rodzice. Mama wróciła niedawno z Niemiec i mam cichą nadzieję, że da na obiecaną pościel do łóżeczka, baldachim itd. :lol: Bo łóżeczko stoi puste, a czasu coraz mniej. Wczoraj złożyliśmy wózek, żeby się przewietrzył :) Niżej zdjęcia wózka i ubranka, które dostałam na 3-6 miesięcy :) [img]
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #725892 przez Alivva
Ja Alicję mam zamiar kokonować w cieńszy kocyk i przykrywać do snu drugim cienkim,jak się zrobi chłodniej-kołderką.

Iwonka Ty dziś robisz spaghetti a ja zauważyłam,że to jest jedyne danie które w ciąży mnie odrzuca....Uwielbiam ogólnie ale w ciąży no nie mogę :/
Ja mam dziś zupkę "spacerek po ogródku" :) Mniami

Monia Kiss'ki i uściski dla Ciebie i Guśki ode mnie i Luśki :kiss:

Donia,ubranka i wózeczek klasa :) Moja gondola od pierwszego wózka i wanienka na strychu więc będę musiała poprosić (pewnie Ankę) żeby po to weszła ale to już dopiero PO przyjściu ze szpitala bo po co wczesniej... W razie W drugi wózek stoi w sypialni :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #725899 przez asiek89
Hej mamusie :)

Paulinko, przeczytałam o Waszym psiaku i aż mi się łezka w oku zakręciła, bo wiem co czujecie... w kwietniu pożegnałam moją ukochaną psicę po trudnej chorobie :(

Donata, ale ślicznie się Wasz pokoik prezentuje :)

Karolciu, gratulacje serdeczne z okazji zaręczyn!

Iwonko, Ty chyba się następna rozpakujesz ;) Trzymaj się dzielnie, już coraz bliżej porodu, oby było jak najlżej mimo tych trudności!

Niagara, Nefeli, powodzenia na badaniach! Bądźcie dobrej myśli :)

Króka, ja zamierzam kłaść Synusia pod kocykiem, z racji tego, że u mnie w mieszkaniu jest bardzo ciepło i sucho przez cały rok, kołderka raczej nie będzie potrzebna, ale kupioną mam, w razie gdyby jakaś intensywna zima miała nadejść.

Ja jestem po śniadaniu, zaraz wyskoczę po szybkie zakupy, a później czeka mnie dłuższy "relaks" z żelazkiem :blink:, wieczorem natomiast idziemy z Mamą do parku się rozerwać, bo ma być u nas jakiś wakacyjny koncert i występ kabaretowy :).
A na obiad planuję młode ziemniaczki z mizerią, lekko i smacznie :)

Asia&Patryś

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #725909 przez SerekWaniliowy
Dzień dobry kochane!

Już nie pamiętam kiedy tak długo pospałam :ohmy: na pierwsze siusiu o 6:30- mąż mnie podciągał bo tak mnie pęcherz bolał ;P a wstałam dopiero teraz no i wieczorem czytałam o śniadanku bodajże Iwonki i mąż Jej bardzo dziękuje, że został pognany do sklepu po nutelle :silly:

A ja tymczasem czekam na kuriera z pościelą dla Boguni :) już się nie mogę doczekać bo to będzie chyba ostatnie Jej pranie razem z kocykami i nowymi piżamkami :)

Iva ja też kupowałam te Bella podkłady i wkładki laktacyjne co Iwonta bo akurat były w promocji oczywiście ;P prócz Twoich zakupów to kupiłam jeszcze patyczki higieniczne zwykłe i dla niemowląt, spirytus do pępuszka, płatki bawełniane duże, rumianek, jałowe gaziki, podkłady na kibelek, podkłady nieprzemakalne na łóżko i to chyba wszystko a paracetamol, najmniejsze opakowanie mleka i termometr dopiero kupię :) aha i jeszcze dziś się dowiedziałam, że witaminę D i K trzeba dla maluszka kupić, więc to też jeszcze przede mną :)
Iva a może jeszcze z Bartem sie zejdziecie, nie mówię tak dla zasady tylko myślę, czy wspólne radości i obowiązki Was nie zbliżą :) bo tak nie wzruszyłaś tą myślą, że się już nie spotkacie do rozwiązania, że myślę, że Lusia to nie całkiem "przypadek" :)

Mery ja tez mam brzuchol z lewej strony większy i właściwie przechylony, do tego stopnia, że z prawej widzę swoją pachwinę a z lewej nie widzę już pół udziska ;) podobno dlatego, że mała jest tak ułożona, no sama nie wiem :unsure:

Kocham Cie
głupolku masz nierówno pod sufitem :P nie słyszałaś o takich historiach, że dziewczyny wychodziły z gabinetu z informacją od lekarza, że jeszcze 2-3 tygodnie ponoszą maleństwo a w nocy lub dzień później rodziły?
No i aż mnie nakłuło z zazdrości o tego buzza ;P jest śliczny! a z tym olejkiem rycynowym to dziewczyny niektóre piły w szpitalu bo nie chciały lewatywy robić a to je pędziło do ubikacji ;)

Nefeli Tena Lady sa u nas dosyć popularne, ale osobiście ich nie używałam, ale myślę, ze na ten krótki czas to nam będzie wszystko jedno co w majtach nosimy , jak by się nie nazywały to będą gigantycznych rozmiarów ;)

Dziewczyny z tych sposobów na szybsze pojawienie się skurczów to jak byłam w szpitalu to lekarz powiedział, chcecie to biegajcie po tych schodach ale ja nie wiem czy wam to coś da, o sutkach to położna mówiła, ze działa ale trzeba tak je mocno wykręcać, że sama na to bym sie nie zdecydowała, a prysznic ciepły? ja uwielbiam i chyba nie działa ;) po turecku siedzę od początku bo mi tak wygodnie i nie wiedziałam, że to może tak działać - widać nie u mnie, no i brzuszek głaskam i obrywam za to wciąż po łapach ;P

Nubi ale Maleńka szalała podczas KTG :)

Kokoszka witaj ;) ja układałam rodzajem odzieży z podziałem na rękawki i każdą kupkę rozmiarkiem ;)

Jeśli chodzi o ubranka to w środę dokupiliśmy kilka 56, nie wiem jak to jest z rozmiarami, bo Zośka, która ma półtora miesiąca urodzona 3500 i 56cm do teraz ubierana jest w 56 a wyrosła tylko z pajacyków 50 a widać, że dziewuszka się wyciągnęła, może mamusie doświadczone się wypowiedzą?

Nefeli kochana Ty przez całą ciążę nerwy, ale mam nadzieję, że z powodu wątrobowych wyników już jesteś spokojna dzięki Izie :) a swoją drogą, Izula wyglądasz kwitnąco i nigdy bym nie powiedziała, że szpital albo jakiekolwiek dolegliwości Cie siegnęły :) no i męża masz pomysłowego, choc myślę, że Jemu tez sprawiło to wiele frajdy hihi chłopcy ;)

Iva historia o Kulwa mnie tak rozbawiła, że mąż przyleciał i powiedział, że od dziś mam go nie upominać z Jego "kulwę" bo On jak Fil lubi Króla Lwa ;)

A Wy leniuszki jedne, nikt nie podpowie mi w kwestii wyboru materacyka i pozostałych zakupów? :silly:

Aga

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #725915 przez akina_zet
Ivka rozumiem,że cały czas się z Madzią piszecie na pończochową akcję? :D

Dziewuszki,może zadam pytanie z dupy, ale kupujecie jakąś specjalną bieliznę na ten okres po porodzie,chodzi mi o majtasy?

Monika Z.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #725916 przez SerekWaniliowy
Nasza Kruszynka skończyła właśnie 37 tygodni - jeszcze tylko 3 :D a może i niee? ;)

Agamo jak spotkanie z mamą? :)

Karolcia jakie to miłe z tymi zaręczynami i wolnym dniem przyszłego narzeczonego :D

Paulinka bardzo Wam współczuję straty suczki :(

Nefeli, Natalia
czekamy na wiadomości po wizycie, powodzenia! :kiss: też dziś idziemy na kontrolę poszpitalną, jestem ciekawa jak z rozwarciem, czy stanęło w miejscu :unsure:

Króka ja myślę o zawijaniu Kruszki na początek w pieluszkę lub becik a później w zależności od zimy, kocyk lub lekka kołderka.

Donata wózeczek jaki stylowy w tym kolorze, bardzo mi się podoba :)

Iva moje ulubione danie dziś robisz :) ale nie mogę myśleć o jedzeniu bo mi kiszki skręca, chyba po łapczywym słodkim śniadanku :dry:

Kurier przyjechał! Czuję się jakbym spod choinki prezenty za dzieciaka wyciągała :lol:

Aga

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu - 10 lata 8 miesiąc temu #725925 przez akina_zet
Serku to pochwal się tymi "prezentami" :)

Karolcia były zaręczyny? Gratuluję z całego serducha :)

Paulinka b. mi przykro z powodu psiaka :(

Iwonka jak się czujesz?

Pyzaurka a co u Ciebie?

Nefeli jak Ty się trzymasz z malutką?

A to Guśkowy jeż Jerzy :) Jesień,wrzesień kojarzy mi się z jeżykami szeleszczącymi w liściach i taką też Gusia dostała zabawkę :) Jak Wam się podoba Jurek :)?


Monika Z.

Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #725930 przez Monika23083
Dzień dobry!

Od 10 próbuję się zalogować na forum, ale ciągle mnie coś odrzucało...ale nareszcie jestem:)

nefeli pytałaś o sok z malin - ja po prostu te maliny wkłądam do słoiczków, w połowie wsypuję 2 łyżki cukru i na koniec łyżkę. Zamknięte słoiki gotuję ok 40 minut i wsio! :)

a jeżeli chodzi o ten olejek rycynowy, to źle się wyraziłam, myję nim twarz ale w towarzystwie olejku migdałowego ( obecnie) i żelu babydream dla dzieci. Taka mieszanka mnie wyleczyła z lekkiego trądziku i zaskórników. A pomysleć ile kasy wydałam na dermatologia i te apteczne mikstury:) do ciała używam obecnie olejku Alterry lub olwiki dla mam Babydream:) są bardzo dobre składowo:) no i trzymam kciuki nefeli

witam kokoszkę :)

ja ciuszki poukądane mam na 3 pólkach: 0-3, 3-6, 6-9, a reszta luzem:)

z tymi wynikami w necie tak to jest, rok temu mój Piotrek miał podwyższone krwinki czerwone i w g doktora Google'a zachorował na poważną chorobę zwaną czerwienicą. Masakra cośmy przeżyli wówczas, dopeiro lekarz sprawę wyprostował. Nie ma co się sugerować netem..

Iwonka
współczuję, ale już tak niewiele zostało:)

pochwalę Wam się prezencikiem od koleżanki siostry, jak znalazł na zimę i mam z głowy wszelkie kombinezony itd: taki oto śpiworek z owczej wełny:)
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #725934 przez paulinka.k22
Dziękuję dziewczynki za miłe słowa odnosnie naszej psiny :( ja tego aż tak bardzo nie przezywam, gorzej jest z mężem...

Serku ja też czekam na kuriera od wtorku i doczekać się nie mogę :silly: ma przyjść pościel, rożek i materacyk! Ale widzę, że Ty już się doczekałaś :) ja materacyk kupiłam kokos-pianka-gryka, bo tak polecała bodajże Villemo :) Podkłady i wkładki też mam z Belli, bo faktycznie co za różnica co się tam wkłada, ważne żeby nie przemakało :) no i kupiłam ostatnio smoczek z Nuka i płyn do kąpieli z Hippa z tej wersji zielonej tak jak polecała Izulka! Jeszcze z tej serii muszę kupić krem do buźki!
Tak poza tym to jeszcze nie mam termometru i butelki i coś na pępuszek! Kiedyś już pisałyście co się kupuje na pępuszek zamiast spirytusu, przypomni mi któraś?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #725938 przez SerekWaniliowy
Akina poza tymi siateczkowymi tuż po porodzie to będę nosiła swoją starą bieliznę bawełnianą, no chyba, że rozmiar trzeba będzie zmienić :silly: ale nie będę w nic specjalnego inwestowała ;) a pościel hmmm leży w woreczkach i czeka na wstawienie prania i dopiero prasowanie i mąż będzie łóżeczko ubierał na kacu, jak będę w szpitalu po porodzie - co by się za bardzo nie nudził podczas naszej nieobecności :P ale poszukam zdjęcia na necie :)

A właśnie Pyzaura śniłaś mi sie dziś, rodziłyśmy razem, więc albo ja "wykluje naszego pisklaczka" (tak mówi mój mąż) później albo Ty wcześniej ;) w miłym towarzystwie to chyba źle nie będzie rodzić ;)

Monika a gdzie to takie cudo można zakupić? Super ten śpiworek!

Paulinka nam na zajęciach w szkole rodzenia położna powiedziała by w domu na pępuszek kontynuować smarowanie tym co w szpitalu zaczęto czyli u nas spirytus 70% a czytałam tez o oktanisepcie, może o tym myślałaś :) a materacyk mam zamówić dziś wieczorem więc jeszcze przyjmuje wszelkie rady :) dziękuję :) też mamy kosmetyki z Hippa bo sama też ich używam,

Aga

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #725939 przez paulinka.k22
Monika super ten kombinezon! To masz już kolejny zakup z głowy :)

A ja właśnie czytam w necie jak wyczyścic przypalone żelazko. Mój gamoń mąż prasował sobie koszulkę i tak przypalił stopę, że juz nie wiem jak to wyczyśćić :angry: a żelazko jest nowe, kupiłam je miesiąc temu i tym bardziej jestem zła na tego mojego barana, że się tak wyraże :angry: zamiast sobie zmniejszyć temperaturę przed włączeniem, to on jeszcze z tekstem, że na taka temp ktoś ustawił :P Ci faceci... może macie jakieś pomysły jak wyczyścić taką świeżą przypaleniznę? Czekam na rady :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #725940 przez niagara
Ja juz po ktg, tetno Malej w normie, skurcze zapisaly sie niewielkie wiec poki co dalej czekamy ;)
Karolcia gratuluje zareczyn :)
Serku ja kupilam materac gryka pianka kokos, choc wahalam sie jeszcze nad kokosowo lateksowym, fotelik kupilismy maxi cosi cabrio fix ze wzgledow bezpieczenstwa :) o fotelikach mozesz wiecej poczytac na stronie fotelik.info
Cos jeszcze chcesz wiedziec? Chetnie Ci odpowiem ;) i wrzucaj zdjecia zakupow :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #725943 przez niagara
Ja do pepuszka kupilam octanisept w sparyu, a stope zelazka czyszcze cifem, ale tu trzeba uwazac, zeby jej za bardzo nie posrysac ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #725947 przez iwonta_kg
Czuje sie fatalnie :-(:-(:-(:-(:-(

Paulinka zamiast spirytusu jest oktenisept do pepka. Dla kobiet po cc tez sie przydaje do przemywania rany.

Monia super konbinezon:)

Ale Maly daje mi popalic dzis... jakby litr kawy wypil taki jest pobudzony.



Na zawsze w moim sercu Krystianek 16.04.2012 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #725956 przez Villemo
Dzień dobry,

Myślałam, że w nocy wyląduję w szpitalu tylko nie na porodówce a na chirurgi ;/ :angry: Obudził mnie koło 2 w nocy straszny ból z prawej strony taki, że nie mogłam wstać z łóżka jedne z czym sobie skojarzyłam to że mały uciska albo wyrostek no ale leżałam na prawej stronie, mały więc był usytuowany po lewej stronie brzuszka ;/ Mordowałam się z tym bólem przez dobre 2 godziny w końcu zażyłam nospę i po pół godziny przeszło. Mam nadzieję, że to jednak nie wyrostek :huh:

W każdym razie padam teraz na pysk bo noc nie przespana, rano musiałam jechać na zakupy dokupić jeszcze do torby parę rzeczy i pierdzielę dziś się pakuję.

Oczy mi się zamykają więc zaleglości nadrobię później. Jak na złość mój 2 latek olał południową drzemkę :angry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl