BezpiecznaCiaza112023

Mamusie wrzesień 2013 =)

10 lata 8 miesiąc temu #732782 przez nefeli
Papi po zewnatrzoponowym nic sie w plucach nie dzieje,wydzielina sie nie odklada,ale na pewno po narkozie ogolnej sa takie objawy jak mowisz...wiec jesli mialas pelna narkoze to kaslanie jest normalnym objawem...ale nie mam pojecia ile czasu sie utrzymuje,ja po 3 dniach z tego co pamietam mialam spokoj i z bolem w klatce piersiowej i kaslaniem,wiec moze przedzwon do lekarza i zapytaj???

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #732791 przez karolcia1919
Male pytanie do dziewczyn ktore rodzily albo do tych co moze cos wiedza...czy biegunka to tez jakas oznaka zblizajacego sie porodu ??czy to cos nie tak;( ...

Bo mnie dzis dwa razy juz przegonilo....no i.nie wiem.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #732805 przez słonko
Asiek, no jest nas kilka o tych terminach w połowie września: Nubi, Kalina, Agilla, Kocham_cie. Izula miała dokładnie ten termin co ja, ale u niej już nieaktualne :lol: Iva też ma chyba z OM termin jak my, tylko w tabelce ma uwzględnioną cesarkę.

Ja się pochwaliłam, że nic mnie nie bierze, a po tym przemarznięciu mam jakieś bóle w pachwinach. Może jednak dzidziuś schodzi powoli ku wyjściu? :silly: Na pocieszenie bezobjawowym napiszę, że znam przypadki, kiedy pierwszym objawem zbliżającego się porodu było... odejście wód, po którym nastąpiła szybka akcja :) Także nie ma co się martwić, tylko cieszyć, że się tak trzymamy :)

Donia, myślę, że jest na tyle wcześnie, że jeszcze zdążysz powalczyć o karmienie piersią. Może faktycznie potrzebne Wam będzie domowe zacisze i chwila przegłodzenia Szymka.

Papi, no i fajnie, wkrótce będziesz miała teściową z głowy :) A z płuckami może lepiej idź do lekarza, bo skoro to grozi zapaleniem, to nie żarty.

Idę zrobić sobie cieplutką kąpiel i lulu. Dobranoc dziewczynki :kiss:

Paulina i Piotruś

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #732809 przez słonko
karolcia1919 napisał:

Male pytanie do dziewczyn ktore rodzily albo do tych co moze cos wiedza...czy biegunka to tez jakas oznaka zblizajacego sie porodu ??czy to cos nie tak;( ...

Bo mnie dzis dwa razy juz przegonilo....no i.nie wiem.


Karolcia, ty chyba chcesz być następna :) Tak, to jest objaw! Trochę Ci się w ostatnich dniach tych objawów uzbierało, więc szykuj się! :lol:

Paulina i Piotruś

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #732815 przez karolcia1919
A agilla sie odzywa??bo chyba przeoczylam....czy cos die u niej dzieje.
Z tego wszystkiego co tu sie dzieje ...juz nie wiem .


Donia -wazne ze masz pokarm i go karmisz swoim mlekiem...moze jeszcze Szymus bedzie ciagnal cyca.
Ciekawe jak Iwonka sie czuje ...???


Iva relaksuje sie z kolezanka pewnie;)


Papi to jak tesciowa skonczy urlop bedziesz miala wiecej swobody ;)
Ucaluj synusia ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #732825 przez Alivva
Prawda,że porównanie Kacperka mi się udało? :)
Tak też mam ze zdjęciami :) Jak Filip była mały i oglądałam jego fotki to czasem coś tam kojarzyłam ze starymi fotkami dzięki czemu mam kilka tak ułożonych np. mały Filip i mały dziadek albo mały Filip i mały wujek :)

Mery mówisz,że kierujesz małą do wyjścia?? Mi ostatnio Piotr (chrzestny) powiedział,że jak będę rodzić naturalnie to on tez idzie na porodówkę i weźmie swoją wielką latarkę,bo jak będzie świecił między nogi to młoda pewnie jak ćma do światła będzie "ciągnąć" hahaha

Z tym dokarmianiem dzieci butlą to tez chyba zależy od dziecka. Mój Filip od samego początku był podkarmiany butlą (moje mleko i glukoza) a i tak ciągnął na równo i cyca i butelkę :)

Daguś,dasz radę. Wiadomo,że maleństwo będzie potrzebowało dużo uwagi i Kostas też ale synio to już duży chłopiec i pewnie w niejednym Cię jeszcze wyręczy :) Chociaż ja tez myślę o tym moim Filipie. Piąta klasa-mówią,że najgorsza,do tego nowa klasa.... jakoś trzeba będzie to wszystko ogarnąć... Ale kto jak nie my Kochana? :)

Nie zabijcie mnie ale miałam taki dzień dziś....że zapomniałam napisać. Izulek dziś z Piotrusiem wyszli do domku :D Pewnie na dniach się tu zjawi i napisze coś więcej :)

Papi ja tez miałam zewnątrzoponowe i żadnego kasłania ani nic z płucami po porodzie :)
Karolcia a biegunka,niby mówią,że przed porodem naturalnym organizm się oczyszcza ale ile w tym prawdy to nie wiem :huh:
Słonko no ja mam termin z om jak Madzia (Kocham_cie) 14chyba?? W kazdym razie nasze dzieci spłodzone tej samej nocy jak się juz zgadałyśmy heh :D W książeczce mam wpisane 12.09 (nie wiem skąd taka data) 03.09 to był pierwszy termin cc a teraz doktorek mówi,że cięcie zrobimy 10go więc tak pokręcone daty to chyba tylko ja to mam :D

Carolline bystrzacho dobrze wyłapałaś,że relaksowałam się z koleżanką :)

Dobrnęłam chwilowo do końca postów :)

Dziewczynki za 15 minyt na TLC "Matka w ciąży,córka w ciąży" ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #732832 przez MyMelange
To lece ogladac Iva. Dzieki :) Jeszcze tylko kaszke ugotuje :)

Prawdziwa milosc zaczela sie 4.10.2013 :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #732849 przez ninka333
śmiać mi się już chce z tych wszystkich programów typu położne/porodówki/matka w ciaży córka w ciąży itp - to takie oderwane od polskiej rzeczywistości!!!! tam wszystkie porody bez krzyku i bólu, wszyscy uśmiechnięci, cała rodzina w towarzystwie, personel niesamowicie miły, porody to sama przyjemność a o salach to już nie wspomne :ohmy: szkoda że w polskich szpitalach nie kręcą takich programów - niezły horror by można z tego było zrobić :unsure:

córeczka ALICJA

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #732858 przez niagara
A mnie dzisiaj przez pol dnia tak krzyz bolal, ze bylam ledwo zywa, do tego zlapalo mnie pare skurczy wiec juz mialam cicha nadzieje i koniec, po wszystkim, przeszlo calkowicie.
Moj maz tez juz dzis nie wytrzymal i zadzwonil do lekarza, ze ten twierdzil ze na dniach urodze, trzy tygodnie minely, a ja nawet skurczy nie mam. Jutro mam zrobic ktg, w czwartek wizyta i moze w przyszlym tygodniu pojde na wywolanie, bo gin nie chce, zebym przekroczyla 41tc. Teraz chociaz widze jakies swiatelko w tunelu ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #732863 przez asiek89
Super, że Izulka już wyszła z Piotrusiem! :) :)

Ooo faktycznie sporo nas na tą połowę września :) No z mojego ostatniego usg usłyszałam termin już na 6.09. ale zobaczymy co Patryś na to ;)

Donatko, bądźcie cierpliwi, na pewno wszystko będzie dobrze, Szymuś przecież wie co dobre i jeszcze uda Wam się oswoić temat karmienia :)

Ja nie oglądam, nie mam tych programów hehe. Zresztą zaraz się położę, a jutro śmigam na ostatnie usg, nie mogę się doczekać czego się dowiemy :)

Buziaki mamusie kochane, dobrej nocy!

Asia&Patryś

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #732876 przez Villemo
papi nie wiem jakie znieczulenie mialas ja mialam znieczulenie dokregowe podpajeczynowkowe. nic mi sie po nim nie dzialo no oprocz dreszczy jak schodzilo znieczulenie. no ale jak mialas znieczulenie ogolne i bylas intubowana to ponoc faktycznie po tym drapie w gardle

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #732877 przez Villemo
asiek89 napisał:

Podczytuję Was sobie, ale cholera coś poległam. Położyłam się i zaczęło mi się cofać, a jak wstaję to kręci mi się w głowie i znowu te uderzenia gorąca... masakra.

Dziękujemy za komplementy ;) To zdjęcie było w maju robione, zaraz po tym jak przywiozłyśmy Dagę z DT. Teraz troszku podrosła no i ja też ;)
Kasiu, ja też się zastanawiałam jak nasza psica będzie reagować na Patryka i czy to na pewno dobry pomysł, żeby na takim etapie ją brać, ale nie żałuję. Młoda jest niesamowita, na każdym spacerze ogląda się za dziećmi, uwielbia ich towarzystwo ewidentnie, poza tym jest tak delikatna i uważna w obecności maluchów, że aż jestem w szoku :) A przekonałam się o tym jak była u nas siostra z dwuletnim synkiem - Daga zupełnie inaczej się z nim bawiła niż z nami. Ale coś w tym jest, że zwierzaki czują zwykle, że dzieci wymagają innego zachowania, bo zauważyłam też to niejednokrotnie u koni :). Swoją drogą to piękne jak widzi się takie różnice.

Paulinko, a ja mam do Ciebie pytanie, czy Ty zmywasz bepanthen przed karmieniem? Bo gdzieś czytałam, że b. się zmywa, a Maltana nie trzeba, ale takich pewnych potwierdzonych info nie mam.

Kalinko, wyobraziłam sobie tego chomika haha, oj, dziewczyny Wy to macie sny :D Ja swoje mam mniej interesujące ;) chociaż wczoraj śniło mi się, że trzeci raz pojechałam na wycieczkę do Włoch i to było pięęękne, aż żałowałam jak się obudziłam ;).asiu

Mery, no to macie z Julcią zielone światło! Piękna waga, super wieści, oby do rozwiązania :)

Natalko, ta mycha jest śliczna :) Moja kuzynka zakupiła taką swojej córci, ale coś narzekała, że głośne to dziadostwo, no i jej mała się bardzo szybko nudziła. Ale Twoja Kruszynka pewnie czeka na więcej takich skarbów :D

Pyzaura Aniu, ja to bym i dzisiaj mu ten kącik mogła przygotować jakby zechciał wcześniej wyjść, no ale nie ma mocnych, jak nie będzie chciał to nie wyjdzie ;)

Nike, no to Twój mąż jest pierwszym, który ją dobrze określił - a ciekawe czy odmianę zna ;) bo są cztery.
Śliczne Te Wasze psiaki! Rhodesiany też mi się zawsze podobały, takie pełne energii.

Kinga, no to mnie rozbroiłaś tymi rozmiarami wiadra :D Ja się sama dziwię sobie, że ja jeszcze nie robię ze stresu po nogach :P ale jakoś o dziwo myślę tylko o tym jak to będzie jak Patryś już będzie po tej stronie i się oczywiście doczekać nie mogę :)
A będzie dooobrze, jak sama piszesz, każda z nas się "rozciągnie" na ile będzie trzeba ;) A dynia może i jest niezłym pomysłem :D

Asiek nie zmywam bo nie kazano a pamietam analize skladu sroka robia i tez pisala ze nie trzeba zmywac

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #732905 przez Nubi
Ninka masz racje z tymi horrorami na pl porodowce, byla by ogladalnosc w calej pewnie europie!

Natalia oby wiecej swiatelek w tunelu, albo jak slonko pisze, szybka akcja po odejsciu wod ;)

Sloneczko gratuluje bolu w pachwinach... Ja dzis odwiedzilam tesco i wlasnie tak mnie rozkladalo ze musialam komicznie wygladac z moim chodem :silly:

Asiek czekamy na wiesci z usygie :)

Ja w czwartek ide na ktg i usg i wisienka na torcie badanko, a dzis mnie oswiecilo ze musze jeszcze do wiadereczka nasikac... Super nie?
Dobranoc niewiasty :)

Jestem mamAsią

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu - 10 lata 8 miesiąc temu #732930 przez kocham_cie
No i kto mi teraz będzie dotrzymywał towarzystwa w te moje bezsenne noce jak Iwonka mi odpadła... miejmy nadzieję że Kacperek będzie grzeczniutki da mamusi teraz troszeczkę pospać :)

A ja znowu bujam się na piłce słuchając miusic... wiecie co tak apropo's polskich porodówek to ja dziś byłam ze szkoły rodzenia obejrzeć szpital w którym mam rodzić... i moje drogie... jest pięknie... wszystko nowe... klima na salach porodowych , a odział noworodkowy... marzenie sale 1 max 2 osobowe, łóżka w pełni zautomatyzowane... a na ścianach namalowane takie piękne krajobrazy... i położne w uniformach jak z filmu... naprawdę bardzo przytulnie... tylko jest jeden problem... jak zobaczyłam te łóżka porodowe... z rynnami na odpady... wpadłam w panikę... naprawdę zaczynam się bać... dziś śmiałam się z Kingi a teraz sama mam pełne gacie ze strachu :S

wiem wiem nie ma co panikować jakoś to będzie... weszło to i wyjść musi

coś mnie krzyże okresowo od wczoraj męczą... a do tego dochodzi ucisk na odbyt... czuję się jakbym ciągle miała:
Uwaga: Spoiler! [ Kliknij, aby rozwinąć ]

Bardzo nieprzyjemne uczucie, jakbym trafiła teraz na porodówkę to pierwsze co bym krzyczała to LEWATYWĘ PROSZĘ :blink:

Dobranoc kruszynki... pewno o 4 znowu się odezwę :side:

Magda M


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #732937 przez iwonta_kg
Madzia spoko czasem pewnie wpadne w nocy na forum:-)

Nie ma chyba na oddziale drugiego tak grzecznego dziecka jak moje! Wcale nie placze! Chyba ze cos mu sie przysni i zaplacze to wtedy glaskam go po glowce i zasypia. Kochany maluszek :)

Dziewczyny córeczka obok non stop placze!!!!! Czasem kacper ka obudzi ale tez go glaskam i dalej spi.

Wszystko mnie boli.

Maly dostaje wlasnie szczepionke przeciw żółtaczce...



Na zawsze w moim sercu Krystianek 16.04.2012 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl