BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Wrzesień 2015

8 lata 9 miesiąc temu #995733 przez pesq
Zaz - niestety tylko 2 kostki dziennie do jednego posilku :P ale wczesniej nie moglam codziennie ;) ;)

O cholera, Współpraca ZAZ + KAS bije na łopatki :huh: :woohoo: :woohoo: Ja pierdziele <3 <3

Hahah Asiek pomyslalam ze mamie zanioslas bo jednak znalazlas robaka ;) ;) ;) ;) :silly:

Juradka - ja wlasnie tez z reguly odpowiadam a pozniej płacze.. w ogole tak latwo mi teraz płacz przychodzi.. w sumie nie tylo teraz, zawsze tak bylo.. kilka razy w pracy musialam wyjsc po rozmowie z kierowniczka i wyplakac sie. Straszna jestem :dry: :dry: Miekka dupa :( :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #995734 przez kasandra9
Zazanko, mamy nadzieje, ze sie Wam podoba:) majstersztyk to nie jest, ale obiecałam, wiec cala przyjemność po naszej stronie:) miala byc do tego karteczka, ale tego dnia bylo megaaaa gorąco i ledwo doczłapałam do poczty i juz o karteczkach nie myslalam:))
Dzieki za mile słowa i pocieszenie oraz mobilizację:) kupilam wedzona makrele - Pesqqq, co do tego?:) ja chce do Ciebie na turnus zywieniowy!:))) ci za śniadanie, aż zgłodniałam!!!
Wrocilam wlasnie z ciucha (I rybnego:)) i kupiłam znow torbe ciuszków za cale 26zl....
Podziękowania: pesq

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #995735 przez pesq
Ale! Raz mnie gówniarz szturchnal koszykiem po brzuchu w sklepie to mu pocisnełam róóóówno! Że zaraz mu oddam tym koszykiem i żeby patrzył co robi bo dziecko malutkie w brzuchu nosze. Jeśli chodzi o dzieci to już teraz widze, że nie ma zmiłuj :whistle: :whistle:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #995738 przez kasandra9
Ja tez raczej z tych "mnientkich";) niby ten teges a jak przyjdzie co do czego to nie chce się awanturować;) w szkole jakos staram sie trzymać bo inaczej by mi na głowę weszli i nawet to wychodzi ale tak poza tym to Malo asertywna jestem;;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #995739 przez pesq
Hah Kas ja mam problem z makrela wedzona, bo jest mnostwo przepisow na pasty itd a jedyna opcja jaka ja toleruje to .... chleb + masło + kawałeczki makreli... Po prostu te pasty mi nie ida :S Ale makrele jedz sobie jesli Ci smakuje bo zdrowa i tłuściutka :), same zdrowe tłuszcze! Wiem, że dużo osób je z korniszonkami albo kiszonymi - fajnie podobno sie zgrywa :) .

Jesli bedziesz potrzebowała czasem inspiracji to wal smialo, doradze tez chetnie na tyle na ile umiem i sie znam :).

Ja dzis kupiłam flondry w rybnym i mąż ma coś z nimi zrobic dobrego. On jakos na klarowanym masle smaży że są pyszne, ja nie umiem :S .

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #995740 przez pesq
Kasandra pokaż co kupilas troszke ! Ja mam jak Rita - w starych szmatach chodze :P bo już mysle ze nie warto ciążowych kupować.. a na ciuchach to zaraz mi duszno :pinch: :pinch: Boże jaki leń :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #995741 przez jurada
Dokladnie tak jest pesq. Za dzieci my matki jestesmy w stanie zabić. Dlatego nie rozumiem matek które nie reagują na to jak ich partnerzy bija ich dzieci dopiero po fakcie jak dochodzi do tragedii to jest wielkie o! O_O
Tak jak nigdy nie zrozumiem historii Katarzyny W. I malej Madzi... Kurna jak to trzeba miec nasrane w tym tępym łbie. Az się wkurzyłam... Wiem jedno jakbym ja dopadła w swoje rece to... Ahhhh!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #995742 przez Rita87
O mamo, Zaz, jak to cudnie wygląda!! Aaaaa :woohoo: :woohoo: :woohoo:
I wielorybek i karuzelka, jakby to był komplet :woohoo:
Kas, normalnie szacun za takie cudo :woohoo:

Juradka, w ogóle zapomniałam, że super zakupy, a opaseczka wymiata!
Ja wczoraj ostatecznie podliczyłam Stasiowe ubranka i choć jest niby pełna szafa

Załącznik nie został znaleziony



Załącznik nie został znaleziony



to na początek wyszło, że mam wszystkiego za mało...
Tym bardziej, że część z ubranek, które dostałam to tak tylko po domu do noszenia się nadaje. I wczoraj to już myślałam, że szału dostanę, bo te rozmiary tak się między sobą różnią, że większość musiałam przykładać do siebie i porównywać, więc ta moja lista rozmiarowa to też jest tak na oko. Koszulek, bluzeczek, kaftaników, spodenek i sweterków nie liczyłam. Bo na razie to najważniejsze body, śpiochy i pajace i wyszło mi tak:

BODY
krótki rękaw:
56 - 5
60 - 6
62 -2
68 - 1
76 - 2
80 - 1

długi rękaw:
54 - 1
56 - 2
60 - 6
62 - 8
74 - 6
78 - 1
80 - 1

bez rękawków:
56 - 1
68 - 1

ŚPIOCHY:
62-64 - 1
64-68 - 2
70 - 3
74 - 2

PAJACE:
60-62 - 2
62-64 - 4
64-68 - 2
70 - 2
72-74 - 2
74 - 3

no i ma kilka sztuk rampersów takich newborn, ale na rampersy to w skarpeteczkach za zimno, a znowu niemowlakowi to się chyba nie zakłada rajtuzek, tylko jakoś później dopiero? Matko, zielona jestem :unsure: Ile Wy dziewczyny tego macie, bo ja już nie wiem ile muszę czego dokupić :pinch:

a tutaj znalazłam coś w miarę fajnego jak ubrać maleństwo:
www.mysweetlittleprecious.com/2014/10/w-...ka-wychodzac-ze.html

a tu jeszcze buciki jakie dostaliśmy po moim chrześniaku, rozbawiły mnie do łez, szczególnie te "góralskie" :laugh:

Załącznik nie został znaleziony




Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Kasandra, a co do magnezu i żelaza to kiedyś po prostu czytałam, że te dwa pierwiastki hamują swoje wzajemne wchłanianie się i branie ich razem nic nie daje i musi być własnie min. 2h odstępu. Nie wiem ile w tym prawdy, bo ostatnio czytałam też, że magnez wchłania się tylko do godzin południowych :huh: i nie rozumiem niby dlaczego miałby nie wchłaniać się wieczorem? :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu - 8 lata 9 miesiąc temu #995745 przez pesq
Kurcze Ritka ja niestety nie pomoge bo ja już przestalam liczyc.. a to dlatego że każda marka ma inna rozmiarowke :huh: :huh: Poukladalam od malych do najwiekszych 56-68 a reszte pochowalam (malo mam wiekszych). Poza tym czesc ubranek ma pozrywane metki po to po kimś. Raz mi sie zdarzylo tak ze 56 bylo wieksze niz 68.. pff. No i w sumie nie wiem, doszlam do wniosku ze jesli zauwaze ze mam za malo pajacow lub body w takim rozmiarze to wysle meża do smyka albo lidla albo pepco albo gdziekolwiek i sie dokupi 3-pak czy cos :) moze to jest rozwiazanie ? :)

Dziewczyny mierzycie sobie obwod brzucha? Ja mam 106 przy pępku. To dużo czy mało czy jak ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu - 8 lata 9 miesiąc temu #995756 przez kasandra9
Pesquś, ja akura lubię takie sałatko-pasty z makreli, ale 1) dużo roboty, a ochotę miałam JUŻ, 2) nie chciałam "zabijać" tej ryby;) zjadłam po prostu kładąc na bułkę rozdrobnioną makrelę, do tego oczywiście pomidorek:D i papryka;) zjadłam wszystko. :whistle: zaraz właśnie pęknę :pinch: , choć makrela była mała, bo weszłam do sklepu i powiedziałam, że chcę "małą i na raz":D Także tyle szczęścia za całe 4zł;) Tylko wydaje mi się, że cała rybą jadę teraz:D ale co tam;))) Za godzinę max. mężunia budzę na rosół, a po szkole rodzenia zapowiedział, że idziemy na kebab, bo jego córka ma ochotę na frytki ;) nie wiem, jak i gdzie to wszystko zmieszczę teraz. Jak powiedziałam mamie, że mąż mnie opierniczył, to powiedziała, że się przyłącza;) Nie ma to jak Kochane Wrześniówki, które rzetelnie doradzą co i jak:)
Ja też ciązowych to praktycznie nie miałam - jedne spodnie z HM, jedne leginsy z Biedronki, bo kiedyś były, ale i tak akurat wolałam chodzić w nie-ciążowych i 2 bluzki z paski z HM. Reszta to ubrania sprzed ciąży albo kupione podczas, ale takie tam zwykłe, czasem nawet ten sam rozmiar. Szkoda, że tej super paki nie dostałam wcześniej, bo w tych spodniach to się raczej już nie wychodzę ze względu na upały, a to same jakieś takie firmówki, bo i z HM i z Branco, Reserved, no ale jak człowiek założy coś innego, "nowego", to od razu lepszy humor;)
A Agaciowe rzeczy pokażę, tylko jak wypiorę, bo sporo mam żółtych, jakoś tak wyszło, to trzeba wyprać i będą cacy:) Ten ciuch to szok. Jeden taki pojemnik tylko, a tyleeeeeeeeeeeeee ubranrk ładnych i co mnie cieszy - mają sporo takich większych, na 74-80, więc spokojnie będzie można się jeszcze jakiś czas zaopatrywać;) No o cenie to nie wspomnę, bo bym jednego pajaca nie kupiła za 26zł. a tak mam całą torbę ładnych ubranek. Co do listy - ja tak jak Meszek chyba - każde ubranko z każdym przykładałam i mam poukładane od najmneijszych do największych i tak jak Pesq - do 68 mniej więcej. Większych mam mało, część poprana, część nie, ale leżą w ogóle oddzielnie i póki co się nimi nie zajmuję, będzie na to czas, jak Agatka będzie sobie spać, to mama będzie walczyć i przekładać - za małe z tymi większymi wymieniać;) I faktycznie rozmiar - rozmiarowy nie jest równy...pamiętacie, ost. kupiłam w Smyku taki trzypak bodów - motyw żeglarski i Agatka dostała miano Żaglóweczki - spechalnie wzięłam 56, bo mówię, skoro ma być mała, to zamienię te, co spakowałam, bo tam chyba i 62 się trafiło....no i bez sensu, bo to 56 Smykowe jest duże :blink: i w efekcie mam trochę mniejszych, a te w środku stawki wylądowały na półce;)
Ogólnie wydaje mi się, że sporą już mamy garderobę dla Agaci, ale kurde jak się tak trafia w tym ciuchu za grosze to aż żal nie wziąć. Jedyne rozwiązanie to nie jeździć:D No ale chyba co tydzień nie będę:D:D:D
I zmierzyłam ten obwód - pierwszy raz - na wysokości pępka, na koszulce i to taką metrówką nie centrymetrem i tak bez żadnego ściskania mam 108. Także podobnie jak Ty:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu - 8 lata 9 miesiąc temu #995758 przez Kasia888
Hej dziewczynki :)
Ważne wieści z ip :woohoo:
Wróciłam z ip. Dobrze, że się Was posłuchałam i wreszcie trafiłam na fajną doktor, która się mną przejęła.
Położyli mnie na ktg aż na 1h! w tym czasie sprawdzali maluszki i mierzyli mi ciśnienie z 6 razy.
W trakcie pomiaru ciśnienie mi skakało :unsure: .
Dostałam lek na obniżenie ciśnienia, nazywa się dopegyt podobno jest bezpieczny dla maluszka. Mam go zażyważ dwa razy dziennie.
Dalej mam mierzyć ciśnienie 4 razy dziennie i w poniedziałek zgłosić się na kontrolę ktg.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #995759 przez Sylwia-89
Dzień dobry :)

Kasandra, a może lubisz pomidora ze śmietanką lub mizerię? Zawsze to jakoś trochę tego nabiału przemycisz :) Ja od początku ciąży ciągle jem śmietanę z pomidorem (pewnie też przez to tyję :blush: ). Mi to by się przydało tak nie jeść choćby przez tydzień dla zdrowotności :blush: No ale dzisiaj ugotowałam zupkę jarzynową, więc delikatnie :) Za to planuję jeszcze zrobić murzynka z wiśniami, więc pewnie nadrobię :blush: Jak zawsze pięknie wyglądasz :)

Juradka, jak zwykle super ubranka udało Ci się kupić :) Ja też dzisiaj byłam w sh i kilka rzeczy znalazłam ;) A co do koleżanki, to oczywiście ściemnia. Bardziej się nie da :angry: Bezczelna i tyle. Może rzeczywiście dobrze byłoby jakbyś jej napisała, że mąż podjedzie :evil:

Pesq, co do ubrań, to mam to samo :blink: Prawie nic na mnie nie wchodzi. Dzisiaj poszłam na targ żeby kupić sobie majtki, ale wszystkie jakieś takie małe (no oprócz babcinych gaci, ale w takich nie gustuję :laugh: ) Wzięłam xxxl i pani się zdziwiła, ze przecież "jestem zgrabna' i chyba będą za duże :laugh: Ale ja już wiem w jakie wchodzę :D To chyba na małe chińskie dupki wykrojone haha. No a co do pani w sklepie, to bez komentarza :angry: Ahhh... no i oczywiście gratuluję opanowania cukrzycy "miszczu' B)

Zaz, przepiękny kącik z morskimi dodatkami :) Kas- zdolniacha B)

Ritka, szafa super, a buciki z kożuszkiem wymiatają :D Co do magnezu i żelaza, to też brałam razem, ale ostatnio kobieta w aptece mówiła tak jak piszesz, że musi być przerwa między nimi...

A to moje zdobycze. Zdjęcie zrobione od razu, więc nie są jeszcze wyprane i wyprasowane :)




Załącznik nie został znaleziony

Załączniki:
Podziękowania: pesq, Rita87

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #995760 przez Sylwia-89
Kasia, super, że w końcu się zajęli Tobą :) Co do tych tabletek, to moja znajoma też je bierze od jakiegoś czasu, bo ma takie skoki a aktualnie jest w 37tc., więc na pewno są bezpieczne.
Podziękowania: Kasia888

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu - 8 lata 9 miesiąc temu #995763 przez kasandra9
Kasiu, no widzisz, super, że poszłaś i teraz jesteś spokojniejsza, a najważniejsze, że z Małym jest ok, łożysko jest na swoim miejscu, a Ty dostałaś leki i na pewno w końcu będziesz się mogła zrelaksowac, bo tak to w ciągłym stresie.
Sylwia, dziękuję:* Śliczne ciuszki, a naj to ten jeansowy cud <3
U mnie już pralka śmiga, na szybkie pranie nastawiłam, więc może jeszcze przy wieszaniu Wam się pochwalę, jeśli zdażę przed Szk. Rodz. ;)
Podziękowania: Kasia888, Sylwia-89

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #995764 przez jurada
111cm
Podziękowania: pesq

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl